šis un tas, kas varbūt jāzina par ubuntu un OS X, jeb “Ideālās OS meklējumi”

Es neesmu pats pieredzējušākais Ubuntu lietotājs tur ārā, patiesībā, lietoju to knapi vairāk kā pusgadu, taču pēdējā laikā aizvien vairāk cilvēki uzdod man vairākus ar Linux saistītus jautājumus – par savietojamību, visbiežāk lietotajām ikdienas programmām un tā tālāk. Prieks, ka daudz cilvēki saprot, ka nav prāta darbs maksāt par bila izstrādājumiem un vēl sliktāk ir tos zagt. Tā sāktos mxz.lv pēdējais ieraksts, ja Ubuntu būtu integrēts uz neizņemšanu kādā visnotaļ pievilcīgā un kārdinošā kastē un plēstu par to piķi.

Raksts baigi interesants, neko no OS X nerubīju, gribētos pat palietot, pieļauju, ka varētu būt forši…

Ko es saprotu?

1. OS X, nevar mainīt un modificēt izskatu, jo vēlas zombēt cilvēkus nepiedāvājot absolūti nekādas vienkāršas iebūvētas alternatīvas.
2. OS X ir lēna pele.
7. Sameklēt un uzzināt var ātri
, OS X ir iebūvēts, kas līdzīgs Google Desktop meklēšanai.
8. Antivirus nav vajadzīgs, viss cits arī, ļoti līdzīgs punkts kā Ubuntu… tas pats princips ar paroli.
9. Maki dažreiz uzkarās
, arī ir līdzvērtīgas funkcijas, taču tākā man ir bijušas uz vienas rokas pirkstiem skaitāmas uzkāršanās zinu tikai to, ka Ubuntu var eleganti un ātri galējas nepieciešamības gadījumā restertēt atsevišķi grafisko saskarni.
10. OS X ir viss vienā šis mani drusku satrauc, jo liekas ka piesviestas klāt var būt arī liekas fīčas, lai gan tā ir maza bēda… šis punkts rada pārdomas par ideālo OS

 • Uzskatu, ka jebkura sistēma ir konkrētam lietotājam visērtākā, ja šis lietotājs šo sistēmu spēj nokonfigurēt tā, kā pats vēlās… *nix sistēmām (laikam gan jau, izņemot MAC OS X) konfigurējamība ir nenormāli augstā līmenī (lasīt – sakonfigurēt var dajebko, ja nav līki pirksti)…
  Neredzēju maxosam neko tādu ūberīpašu – tas pats nix vien ir – sava personīgā mape, automounts, pāris savi failu tipi – nekas daudz vairāk, tikai tā atšķirība, ka es uz Linux savu grafisko saskarni varu padarīt savai acij tīkamu :)

 • precīzi tieši tā, OS X vienīgais labums ir tā sauktā lietotājam draudzīgā attieksme… manuprāt tas ir ļoti ļoti svarīgi un nākotnē vinnēs tā OS, kas būs vienkāršāka lietotājam…

 • mxz

  Kapēc tāds sarkasms? OS X nav domāts visiem, tieši tādēļ procentuāli tā izplatība ir daudz mazāka nekā Windows un/vai Linux. Es arī necentos pierādīt kautkādu pārsvaru. Es nedomāju, ka ir nepieciešams diskutēt par to, kas ir labs, slikts, derīgs, nederīgs un tā tālāk – galu galā katrs cilvēks izvēlās darba vidi tādu, kurā tas spēj būt maksimāli produktīvs, jo svarīgi ir nevis, ko tu lieto, bet ko tas tev ļauj izdarīt vai paveikt. Tapēc labāk parādiīt kas interesants ir paveikts un kā Linux atvieglo ikdienu, nevis teoretizēt par OS X vadoties pēc mana “10 ieteikumi migrētājiem” raksta.

  Taču esmu jau pieradis pie cilvēku vairuma, kuri ieraugot, kad kāds cits priecājās vai labi izsakās par kautko, atbild ar “nu i nah, man tādu nevajag”, “tas jau sūds vien ir, man ar PC pietiek” un līdzīgiem variantiem.

  Starpcitu, atnāc uz šo pasākumu – es noteikti būšu, paņemšu līdzi savu Maku un tu varēsi apskatīties un dzīvē izteikt savu viedokli.

 • tu ieliki saitu uz xnet canon fotoaparātu…
  sarkasms ir sarkasms, bet lieta tāda, ka es nopietni domāju izglītoties un meklēt un izglītot citus vienkāršus userus par vienkāršām lietām, un domāju, ka ir baigi nopietna lieta stāstīt un informēt par to ko citi nezina, tu esi baigais malacis…

 • starp citu es negribeeju nekaadi tevi aizvainot vai nolikt aaboli

 • mxz

  Es jau neapvainojos, vienkārši tavs ieraksts ar tādu naidīgu pieskaņu nedaudz. Man patīk tava žurnāla dizains, starpcitu!

 • mxz

  es ieliku kādu saitu, kur? es nesapratu.

 • tu rakstiiji atnaac uz sho pasaakumu un zem so pasaakumu ir xnet saite…

 • paldies :) dizains ir sperts un pagaidaam minimaali modificeets es no css maz jeedzu taapeec njeemu par pamatu teemu sleepless un modificeeju savaam vajadziibaam… :)

 • mxz

  Kļūdijos ar linku, acīmredzot. Pasākums ir šis – http://pointless.lv/2006/08/22/pieraksti-tuvojas-gnome-216-svinibas-riga

 • aha skaidrs

 • tm

  par #1 (un maģisko kokogrāfisko piezīmi) – OS X nav vizuāli konfigurējams, nevis lai zombētu lietotāju, bet gan lai lietotājs darītu to, ko viņam vajag, un lai uz jebkura cita OS X datora, spētu ātri noorientēties situācijā. Tas ir analoģiski vēlmei, izvēlēties rūtiņu burtnīcas rūtiņu krāsu.

  jebkurā gadījumā diskusija ir analoģiska tam, kas labāks – bokseršorti vai tangas vai tai tur, krievu laiku trīstūrainajai klasikai (yuk).

 • nu kaut vai tonjus adjusteet vajadzeetu ljaut…