Spam: Lieto LMT=NEDROSI SAKARI!!!

Šādu te spamu/nespamu saņēmu vienā ierakstā… palasiet apsveriet kas tas ir? ko tas nozīmē? manuprāt tā ir sazvērestība.. mh… pie visa ir vainīgi ārvalstu specdienesti… nu ko spriediet paši!

Mobilie sakari ir NEDROŠI!!! LUDZU NELIETOJAT LATVIJAS MOBILA TELEFONA PAKALPOJUMUS VISPIRMS NEZILASOT SO RAKSTU- TAS IR BRIDINAJUMS IKVIENAM LIETOTAJAM PIRMS IZMANTOT LMT! 2003.gadā Izraēlā tika uzlauzts GSM drošības kods, kas darbojās visos pasaules operator tīklos. LMT nekādus uzlabojumus savā tīkla drošībā nav veicis, lai informētu klientus ( patērētājus ) par sarunu un datu pārraides noklausīšanās milzīgo risku. Līdz pat šodienai tiek tirgoti Maz cenas mobilie telefoni, kas ir uzlaužami un identificējami no noziedzīgām grupām dažu minūšu laikā. Mobilais telefons mūsdienās daudziem ir kļuvis par neatņemamu sastāvdaļu, bet daļai tas ir kļuvis par klupšanas akmeni, pateicoties NEDROŠIEM LMT SAKARIEM. Neskaitāmi noklausīšanās skandāli, informācijas noplūdes masu mēdijos… Vai vispār varam uzticēt savus noslēpumus kolēģiem runājot pa telefonu? Atbildi atrast ir pagrūti, taču ir vērts mēģināt, bet sanāk beigu beigās, ka valsts iestādes, kuras drīkst noklausīties telefona sarunas ir ap 30!!! Vai nav par daudz??? No drošības viedokļa paši mēs tomēr varam ko darīt, iegādāties jaunākās paaudzes mobilos- 3G paaudzi, kam datu šifrēšana ir uzlabota. Pieminēt nedrīkst jau šobrīd pieejamos smartphones, kuros iespējams ielādēt jaunas drošības programmas, kuras šifrē visus datus. Taču visam iepriekšējiem pasākumiem būs maza jēga, jo ikvienam, kam ir kāda pazīšanās un ir nauda var iegūt vajadzīgos ierakstus, kamēr nav sakārtota likumdošana. Alternatīva ir SKYPE IP TELEFONI, kuros drošības jautājums tiek daudz pamatīgāk risināts.
saite saite2 P.S Viss ieprieks minetais attiecas uz Tele2 un Bite Gsm pilna mera!!! SKALA REKLAMA LMT IR IZGAZUSIES!!! LMT LIETOTAJI, IESUDIET PAR NESNIEGTO UN NOKLUSETO DROSIBAS CAURUMU KOPS 2003 GADA, PAR NEROSU SAKARU IZMANTOSANU PIEDZENIET MILJONUS NO SITA ZAGLIGA ;LMT CAURUMA!!!

Ieteikumi: • Svarīgās sanāksmēs izslēgt mobilo telefonu un izņemt bateriju; • Jūtīgu un konfidenciālu informāciju neapspriest pa telefonu, bet noorganizēt personīgu tikšanos tikai abām pusēm zināmā vietā. • Mobilā telefona vietā izmantot e-pastu ar 128bitu SSL drošinājumu. • Lietot elektronisko pastu ar PGP šifrēšanas un elektroniskā paraksta iespējām. • Neiegādāties mobilo telefonu, kas nav 3G vai smartphone ar atmiņas karti. web Datu avoti: Izraela uzlausts GSM drosibas standarts saite3 saite4

P.S Viss ieprieks minetais attiecas uz Tele2 un Bite Gsm pilna mera!!! SKALA REKLAMA LMT IR IZGAZUSIES!!! LMT LIETOTAJI, IESUDIET PAR NESNIEGTO UN NOKLUSETO DROSIBAS CAURUMU KOPS 2003 GADA, PAR NEROSU SAKARU IZMANTOSANU PIEDZENIET MILJONUS NO SITA ZAGLIGA ;LMT CAURUMA!!!

 • Krišs

  Tipa reklamējam Skype? bet tam arī tā drošība nav diez ko pierādīta ;-)

 • TrZ

  Nu gan savārstīts.. Avotos ir 3 gadīgas ziņas teorētisko uzlaušanu, par uzlaušanu praksē gan nav minēts. Operators vainots pie tā, ka sarunas noklausās valsts iestādes. Nepareizi nosaukts valsts iestāžu skaits, kas drīkst klausīties. Minēts “nav sakārtota likumdošana”, kamēr ar likumdošanu viss ir kārtībā – līdz šim presē izskanējušās sarunu noplūdes jau nu nav dēļ likumdošanas bijušas. Atkārtotas vecās blēņas par baterijas noņemšanu (ok, tas strādā, ja “bugs” ir ielikts pašā aparātā, taču kāds šim “bugam” sakars ar GSM protokola uzlaušanu). Nu un “zaglīgais caurums” uzliek punktu visam – diez, teļu vai bites reklāmisti pacentušies :)

 • Kapēc tekstā tik ļoti tiek uzsvērts LMT “ļaunums”, ja turpat ir arī minēts, ka tā visa uzlaušanas būšana attiecās arī uz otro teli un biti?

 • Sarky

  To rakstījis kāds padsmitgadīgs puņķutapa.

 • Man liekas, ka tas ir pilnīgs bullshits. Neesmu dzirdējis, ka reāli praksē šādi “caurumi” tiktu ekspluatēti. Cita lieta, ka sarunas var noklausīties specdienesti. Bet šaubos vai tas vidusmēra latvim ir aktuāli, ne visi taču nodarbojas ar pretvalstiskām aktivitātēm utt. :D Un tā, kā esmu LMT klients un reizē arī fans, tad man smieklīgi lasot ko tādu :D

 • sākam lietot triatel

 • Martins

  Wahahaha! :) Cilvēks laikam ir bijis ļoti uzbudināts šo murgu sacerot, shematikas nekādas, haotisks teksts, absolūti nepamatoti argumenti. Kārtējais aicinājums no sērijas “Viņi ir visur, arī tavā galvā, ŽIGLI TINIET FOLIJU AP GALVĀM!!!”.

  Sviests.