Sting – Songs From The Labyrinth

Producenti Sting & Edin Karamazov
Ierakstīts: Steerpike Studios, Il Palagio, Italy

Noteikti patiks klasiskās mūzikas faniem un ļoti ticams, ka arī Stinga balss tembra faniem, pārējie varbūt nesapratīs. Un nesapratīs tikai viena iemesla dēļ. Šī mūzika ir stipri atšķirīga no tās, kuru parasti (vismaz vairums) ceram sagaidīt no Stinga. Bet ja jums tīk Stinga balss skanējums un jūs vēlaties to sadzirdēt pilnībā šis albums ir radīts jums. Starp citu es īsti neatradu informāciju par konkrētu personu, bet lieta ir tāda, ka dažās dziesmās dzirdēsiet brīnišķīgu daudzbalsīgu dziedājumu, katrā ziņā man skrēja skudriņas to klausoties. Veco laiku daudzbalsīgie dziedājumi ir nesalīdzināmi ar mūsdienu mūziku. Varam dzirdēt kā viena balss mijas ar otru, patiešām fantastiski.

Šī ir mūzika, kuras autors ir John Dowland, kurš dzīvojis 16. gadsimta beigās 17. gs. sākumā. Dzīvojies pa Londonu, iespējams dzimis Īrijā, neviens īsti precīzi nezin. Rakstījis darbus galvenokārt lautai, tiem kuri nezin tas ir stīgu instruments pēc skata nedaudz līdzīgs ģitārai. John Dowland tiek dēvēts par pirmo anglijas mūziķi, par kuru vēsta kādi rakstu avoti. Populārākā viņa dziesma ir “Flow, my tears”, kura diskā ir kā ceturtā.

Stāsts par šī diska rašanos ir tāds, ka kāds Stingam šo seno instrumentu pirms diviem gadiem uzdāvinājis draugs Dominic Miller un senais instruments tā ieinteresējis Stingu, ka viņš apguvis lautas spēli un tagad jau redzams gatavais rezultāts. Stings šīs dziesmas sauc par 1600 gada popmūziku, jo tām piemitusi laba melodija un spēcīgi teksti.

Stings vairākkārt uzsvēris šī albuma dabiskumu, jūs dzirdēsiet pavisam dabisku un realitātei pietuvinātu ierakstu, būs dzirdami pirkstu pieskārieni lautai un stīgām, tālumā dzirdami baznīcu zvani, tas viss rada tādu interesantu realitātes un klātbūtnes sajūtu. No vienas puses ieraksts ir moderns, no otras izpildījums pietuvināts tieši tā laika izpildījumam. Šo albumu ieteicams klausīties vienatnē, mierā un klusumā, lai varētu izbaudīt visas skaņas nianses.

Ja vēlaties iegādāties šo albumu meklējiet to Latvijas mūzikas veikalos, vai arī visdrīzāk amazon.com. Cenas sākot no 6 Ls + piegāde. Iekš Upes pa 12 Ls.

 • pbs

  Tev jau atsūtīja viņu no amazones? :)) man domāt, ka nav vērts..

 • man no amazones? nē visdrīzāk sanāk izdevīgāk pirkt tepat Upē…

 • pbs

  Jautājums īstenībā bija savādāks- vai tu jau nopirki šo albūmu, kas manuprāt īstenībā ir diezgan sūdīgs.. Dzirdējis esi viņu pats?

 • dzirdējis esmu, savādāk jau nerakstītu tādus slavas vārdus… nopircis neesmu, lai arī vēlētos, es parasti pērku mūziku tikai tad kad tā iegūst 12 no 12 acīm, šeit varētu runāt par 10 vai 11… bet vēl jāpadomā… varbūt uz zsvētkiem nopirkšu, tad arī šāda mūzika labi iederētos..

 • Man jāsaka, ka neskatoties uz manu dziļo mīlu pret Stinga mūziku, šo albumu sākumā klausīties bija grūti. Bet pēc dažām reizēm noklausoties, sāku izbaudīt to, ka varu dzirdēt Stinga balsi pilnīgi citādā kontekstā!
  Aizkustinošu, neparastu, reizēm mulsinošu.
  Sākotnējā sarkasma par šāda veida albumu vairs nav. Ir cieņa pret to, ka mākslinieks spējis parādīt sevi citā gaismā, ieinteresēt, savaldzināt!
  Diemžēl palaidu garām tos nedaudzos koncertus, ko Stings spēlēja Eiropā, t.sk. slavenajā Vīnes koncertzālē pēc šī albuma izdošanas.