Ubuntu Studio

logo.pngUbuntu Studio ir interesi raisošs projekts, kas solās būt gatavs līdz nākamajai Ubuntu LTS (ilgtremiņā atbalstītajai) versijai – Feisty Fawn jeb citiem vārdiem – Ubuntu 7.04. Tātad pēc aptuveni 3 mēnešiem.

screenshot.pngTad nu lūk, šie nodomājuši sagatavot varen feinu multimēdiju apstrādes rīku kopumu un sagrūst to visu vienā distributīvā, kurš izmantos to pašu kerneli, kurš būs Ubuntu 7.04 . Plānots apvienot gan audio gan video, gan grafisko attēlu apstrādes rīkus. Turklāt viņi nebaidās izmantot vārdu “profesionāls.”

Projekta autori apgalvo, ka galaproduktu varēšot izmantot arī profesionālām vajadzībām. Plāni un mērķi šiem ir saskrējuši mākoņos. Redz kur wiki lapa ar visiem viņu plāniem un iecerēm. Kā tas tiks realizēts gan jau manīsim drīzā nākotnē.

,

 • “…kurš izmantos Ubuntu 7.04 kerneli.”
  WTF ir Ubuntu kernelis?

 • Jā, es tieši to pašu gribēju prasīt.

 • are

  Laikam pareizāk būtu Ubuntu 7.04 bāzi or smth like that.
  Izklausās interesanti. Man tieši nesen vajadzēja montēt filmu, pasaktījos kādus rīkus Ubuntu paku menedžeris piedāvā, bik pagūglēju un beigās uzliku Pinnacle uz windas un samontēju to filmu.

 • atvainojos par neprecizitāti, kļūda labota

 • ir kāds mocījis kino?

 • cu

  cyxob, es esmu. Nu tur tā, visādi. Ķēpa ir ar importu/eksportu – daudzās kombinācijās nestrādā, jābūt pieinstalētiem ffmpeg, mencoder utml, un, ja gribās drusciņ pamainīt eksporta formātu, jālien jālabo .sh failos. Filtri liekas lēni un stīvi, daži filtri kino nokarina. Ja filmiņa ir garāka par pāris minūtēm, tad grūti pastrādāt ar fiksēto, ne-zoomējamo timeline. Dažreiz viņš viducī ņem un nosprāgst. Bet nu, ja ir milzu pacietība un iecietība, kaut ko uztaisīt var.

 • :(
  win+pinnacle tomēr jātur uz hdd