Spēle Travian

Travian kā runā ir 2006. gada populārākā pārlūku stratēģiskā spēle. Centrālajā lapā kopumā ņemot ir tuvu pie 90 tūkstošiem spēlētāju. Tā ir lokalizēta vairāk kā 20 valstīs, kurās katrā ir vairāki desmiti tūkstoši lietotāji, dažās pat vairāk kā 90 tūkstoši. Šī spēle ir piesaistījusi manu un manu draugu uzmanību, tāpēc vēlējos par to informēt arī plašāku cilvēku loku.

Spēles galvenais pluss ir tas, ka tā ir vienkārša, neprasa pārāk daudz laika un ir plašas iespējas izvērsties. Spēles darbība notiek reālā laika režīmā un lai veiktu darbības ir jāgaida noteikts laiks līdz uzbūvējas nākamā celtne tāpēc, nav vajadzības iet spēles lapā biežāk par reizi vai divām reizēm dienā. (nekas traģisks nenotiek arī tad, ja neesi spēlējis vairāk kā pāris dienas)

Nepacietīgajiem ir izveidots serveris, kur viss notiek trīs reizes ātrāk, bet iesācājiem labāk sākumā iztikt ar parasto serveri, jo citādi pie spēles jātērē daudz lielāks laiks un uzmanība.

Tālāk aprakstīšu pirmās nepieciešamības lietas, lai varētu veiksmīgi ķerties pie spēlēšanas.

Spēles sākums

Pa kreisi redzams ciemats spēles sākumā…

…un pa labi varam redzēt, kā iespējams šo lietu attīstīt.

Sākumā ir dota viena maza ēka, bet ar laiku ciems tiek pieblīvēts ar veselu kaudzi ēku. Kā redzam ir arī žogs un aizargrāvis un viss cits, kas piederas veclaiku mazpilsētai.

Resursu iegūšana

Ārpus ciemata ir lauku pļavas, meži, māla un dzelzs ieguves vietas, kuras nepieciešams attīstīt. Jo augstāks līmenis katrai ieguves vietai, jo vairāk resursu būs iespējams saražot un izmantot būvniecībā.

1. izvēlies resursu lauciņu, kuru vēlies attīstīt
2. attīsti resursu lauciņu jaunā līmenī tas palielinās produkcijas ražošanas ātrumu

Pirms attīstīt ciema ēkas noteikti ir jādomā, par stabilu lauksaimniecību un katrā resursu grupā jāiegūst vismaz pirmais līmenis. Kad tas būs izdarīts no spēles tiks piešķirts neliels resursu bonuss.

Ēku celtniecība


1. izvēlies būvniecības placi2. izvēlies, kuru ēku vēlies uzcelt
Pēc tam, kad ir nodrošināta stabila resursu ieguve, var domāt arī par ēku būvniecību. Būs nepieciešama noliktava (warehouse) resursiem un klēts (granary) labībai. Kā arī sākumā neiztikt bez šķirbas (cranny), kur noglabāt labumus, no laupītājiem, kas var izlaupīt tavu ciemu.

Kaimiņi


Centrā ir tavs ciems un apkārt kaimiņu ciemi. Travian spēlē iespējams sūtīt vēstules, karot, čatot, apvienoties aliansēs, pieteikt karu, apvienoties, sadraudzēties un slaktēt visus uz velna paraušanu.
Tie spēlētāji, kas ir vistuvāk ir vissvarīgākie, jo ar tiem var visātrāk tirgoties, visātrāk pieskriet un atņemt naudu un darīt citas tādas nejaucības. Tāpēc laiku pa laikam jāuzmet aci, vai nav vērts kādam no kaimiņiem uzbrukt un kaut ko atņemt.

Navigācija spēlē


Spēles kontrolēšana notiek ar šo vadības paneli (uzraksti ir angliski, bet šie ir ņemti no vācu FAQ)
 1. Pārskats: Šeit var redzēt labības laukus un citus resursu iegūšanas punktus
 2. Ciema centrs: Šeit var būvēt ēkas un apskatīt pašu ciemu
 3. Karte: Te var redzēt savu ciemu lielajā kartē un vērot kaimiņus
 4. Statistika: Visu spēlētāju liste
 5. Ziņojumi: Informācija par to, kas notiek tavā ciemā
 6. Vēstules: Iespēja sūtīt un saņemt vēstules

Šī ir pamata informācija par Travian, ja tas likās pietiekami interesanti, tad ir iespēja sākt spēlēt šeit. Es esmu jau uzsācis arī Latviešu aliansi šajā spēlē, tāpēc, ja kāds to jau spēlē tad vajag paprasīt ielūgumu.

digg.gif

 • http://www.hattrick.org ir 937 272 lietotāji, kuri ir ielogojušies pēdējās 5 nedēļās. Ja paskatās darbību statistiku, tad aktīvi spēlē kādi 700 000. Pats savu brīvo laiku tur tērēju gadus 4 un vairāk, citām spēlēm laika neatliek pavisam :)
  Patiesībā, šādas online spēles man lika atmest lokāli instalējamās vienspēlētāja spēles, pat kompi neesmu upgreidojis vairāk kā 2 gadus. Links uz Travian tur tika iemests pirms kāda mēneša, saskrēja bariņš tur, bet nu cik tad var ar šīm figņām ņemties? :-)

 • mefisto

  Katram savs veids kā netā savu laiku tērē. http://www.trollscantsing.eu/ Šī laikam ir mana atkarība, kurai kādu nedēļu nav bijis laika. Nesen tika izveidots speciāli jaunpienācējiem (tiem kas spēlē mazāk kā 4us gadus) domāts serveris – Pandora. Turn-based MMORPG.

 • Radās maziņš jautājums- kad spēlei pienāk beigas un kurš skaitās uzvarētājs?

 • baltais runcis: kamēr tu esi tik varens, ka esi apsitis visas karaļvalstis :)

 • velns

  kur sāls spēlēt? tikai lai brīvo laiku aizvadītu?
  no kā tās spēles autori pelna? tur par maksu kaut kas?

 • Jau pielipa, nolādēts! Ceru, ka esi apmierināts. :D

 • par maksu ir visādas papildfīčas, bet tās nav tik īpašas, lai b’tu milzīga jēga maksāt.
  Sāls spēlējot ir es nezinu kāds, man šādas spēles principā nepatīk un es tās neesmu īpaši spēlējis, bet šī aizrāva un nu ir baigais azarts

 • Kubiksovs, kad tev būs Vēstniecība tad esi laipni aicināts aliansē :)

 • BHD

  Onkuli, kā saucas alianse? Varbūt atsūtīsi ielūgumu? :) Spēlē niks = ar komenta niku.

 • Latvia

 • BHD do not exist man parādās

 • piekritīšu papuasam un teikšu, ka hattrick šobrīd ir populārākā interneta pārlūku spēle (turklāt stratēģiskā), iespējams, ka kļūdos, ja kādā no MMORPG ir bišku vairāk dalībnieku.
  Bet šo gan noteikti jāiemēģina…savādāk jau nevar

 • cepures triks varbūt ir stratēģisks, bet ne jau klasiskajā stratēģijas nozīmē.

 • BHD

  Hmm.. Varbūt tas atkarīgs no servera? Es izvēlējos 2, pie reģistrācijas. Kad aliancēs meklēju “Latvia” arī saka don’t exist :/. P.S, kaa iisti jādara ar resursiem? Man ir katrā resursā pa vienam spotam aizpildītam, + visas pieejamās ēkas (4laikam) uzceltas. Tagad tos 4 spotus ka4āt uz 2lvl un augstāk? Kā tur tas turpinājums īsti ir?

 • BHD man ir pirmais un visiem pārējiem no manas alianses arī ir pirmais serveris. Tas nozīmē ka nāksies meklēt citu aliansi un dzīvot savu dzīvi 2. serverī.
  Tālāk ir jādomā par attīstību, tālie mērķi ir citu ciemu iekarošana un pakļaušana, līdz tam vēl kāds laiciņš, bet pagaidām jābūvē ēkas un jātirgojas un jādzīvojas pa virtuālo ciematu pasauli.

 • carlos

  Nu mēs diezgan daudz latvieši 2 serverī spēlējam aliance jau mums 175 vietā, kaut gan visi sākām spēlēt tikai 3 nedēļas atpakaļ. Nu iesaku nāks uz 2 serveri un reģistrējoties ņemt zonu north-west
  P.S. aliances nosaukums LV_M ) :)

 • es gan šaubos, ka tagad pametīšu savu spēli un došos uz citu serveri, lai atkal vajadzētu spēlēt n nedēļas, lai tiktu pie saviem rezultātiem, bet katrā ziņā vēlu veiksmi

 • Waits

  Es netīšām uzdūros šitam pasākumam arī un reģistrējos 2.serverī. Vienīgi zonu ņēmu random un esmu sanācis north-east, ja pareizi saprotu sistēmu (137|220). Priekā.

 • Kāpēc otrajā? Visi letiņi ir 1. serverī :)

 • Waits

  Otrajā sanāca tikai tāpēc, ka pāris džeki ar kuriem spēlēju citu online multi-player spēli bija jau otrajā.

 • Hmm, man piedāvā reģistrēties tika 3., 4., vai 5. serverī

 • Runcis

  ja spelite gan laba es jau kadus 4 gadus speleju tagad 3 serveri speleju,un speles merkis ir uzcelt pasaules brinumu.

 • Zaiguciic

  A es esmu ceturtajaa! :D *lieliigi! :D
  un arī piespiedu br;ivprātīgais 3x! ātrais rullee!!! :D
  ātrajā tāpat kā ceturtajā esmu arī sitters[pieskatu ciematu]! a kādam ir vairāk par vienu ciematu? un te kāds nav no ceturtā??? :))

 • king

  ceturtajā serverī ciemats king

 • kodmasters

  Man radās jautaajums kam ir paredzēts treshury un kas tiesi tur jaaieliek iun ko tas dod un ka to var atrast

 • izklausās interesanti, bet labāk pat nemēģināšu, lai neaizrautos.. :) Pagaidām man pietiek ar ogame.lv ! :)

 • eu nu pasakat kam domats tas suds treuary es vinu atistiju lidz10 lvl un neko nevaur darit

 • speeleeju jau kaadu laiku jau tresho sezonu pashlaik speeleeju s5 usa serverii nu paliek lloti intresanti pie jau piecaam pilseetaam kad aiziet lielas armijas eeras beigaas vispaar ir milziigie kautinni slaukshana tad aiziet gallina bet liidz tam jaasitaas un jaacinaas par laimi veicaas esu aliansee kura ir speeciigaakaa serverii taakaa pashlaik vismaz varu attiistiities bez trauceejumiem…. Uzvareet var uzcellot World Wonder (WW) lai uzceltu WW ir vajadziigi savaakt priekshmetus lai to vareetu saakt celt jebkuraa gadijumaa uz to ir speejiiga(i) tikai speeciigaakaas alianses serverii kuras ar lloti lloti daudziem(dazzreiz pat simtiem) ciematu nodroshina aizsardziibu un resursus pasaules briinuma celtnieciibai