Grieķu dievu dzimtaskoks


Grieķu dievu dzimtaskoks visā tā plašumā un daiļumā. Mēs taču visi zinām, kas notiek meksikāņu seriālos? Tas viss ir pupu mizas salīdzinājumā ar seno grieķu elkiem. Ja nu gadījumā kāds raksta kādu garadarbu par un ap to laiku nenāktu par sliktu saprast kurš kuram ir radinieks. Šeit palīdzēs pilnīga grieķu dievu radurakstu shēma. Shēmā var klikšķināt uz katra dieva un nonākt attiecīgajā wiki lapā, lai noskaidrotu sīkāk kāpēc Zevam, piemēram, bija sakari ar savām māsām Dēmetru un Hēru. Katrā ziņā, lasot ar šādu tabulu, sengrieķu literatūrai parādās papildu smeķis. ludios.org/science/greekgods/image

ckkoks1.png

Sevišķi svarīgi tas varētu būt tiem, kas grasās skatīties filmu 300. Jums taču gribētos saprast visas tās dievu lietas, lai nekas nebūtu neskaidrs skatoties filmu? Lai gan skatoties īsreklāmu (treileri) varu garantēt, ka skaidrs nebūs nekas :)

Imdb informācija liecina, ka pirmizrāde Latvijā ir 7 dienas vēlāk kā Igaunijā, savukārt Austrālijā, Vācijā, Portugālē, Austrijā un Somijā tā ir vēl nedēļu vēlāk. (jokaini vai ne?)

[flash http://www.youtube.com/watch?v=wZm52UrkDpA]

, , ,

 • iraksti

  Tiko noskatījos DVDscreen affigenaa filma, varētu teikt, ka labāka par Troju. 8/10

 • tam es ticu, es gan došos uz kino, jo episkam ķinim piestāv liels ekrāns

 • Normāls cilts koks :)
  Filma arī izklausās daudzsološa :)

 • lapsa

  motīvs ar labību gan jau ir redzēts filmā “Gladiators”. Bet īsreklāma jau pati par sevi ir mākslasdarbs. Ar nepacietību gaidu filmas parādīšanos pie mums.

 • jā tas man arī likās jocīgi, ka šie neko jaunu nespēj izdomāt, kā tik to labību. Ļoti līdzīga labības aina kā Gladiatorā bija vēl vienā šī žanra filmā, kurai neatceros nosaukumu. katrā ziņā gladiators bija daudz spēcīgāks darbs nekā līdzīgo filmu sērija kas uzplauka pēc tā.

 • sensenmans

  par ciltskoku buča. bet labība ir ļoti spēcīgs arhetips, kas visām tautām gana piemērots.

 • jā, bet šajā gadījumā nav runa par labību kā spēcīgu simbolu, bet gan par to, ka tiek izmantoti līdzīgi kadrējumi; milzīgs labības lauks, roka, kas iet cauri labības stiebriem, tas viss ļoti spēcīgi atgādina Gladiatoru un citas šī žanra filmas

 • purvainais

  Paldies par norādi uz ciltskoku.

 • sensenmans

  piekrītu, ka tas ir dīvaini. tur pat nevar runāt par atsauci uz gladiatoru, tā nav pat parodija, dekonstrukcija vai kas cits, vienkārši absolūti vienādi kadri. jānoskatās vēlvienreiz abas filmas un jāpadomā, kāpēc “300” režisors ir izvēlējies kopēt gladiatoru. kurā vēl filmā ir labības lauks, filma pati pretendē uz vēsturiskumu, centrā maskulīnais pasaules tvērums? moš saliekot kopā sanāk kāds incants secinājums, raksts…

 • Pirmā lieta, kas iekrīt acīs – no sākotnējiem dieviem Erosam vienīgajam nav neviena pēcnācēja. Morāle, ei?

 • Noskatījos filmu ”300”, bet tā īsti nevarēju atrast tajā pielietojumu šim ciltskokam. Katrā ziņā šis ciltskoks ir noderīga lieta, it sevišķi tiem, kuriem mājās nav N.Kūna grāmata ”Zelta aunāda”.
  P.S.
  Tik liels uzsvars uz labību šajā filmā nebija kā ”Gladiators”…

 • Anonymous

  Paldies. Tieši meklēju… es te sāku štukot, ka baigais juceklis man galvā ar tiem dieviem… savā starpā visi radinieki gandrīz vai .. tnx !