Latvijas blogu auditorija līdz šī gada beigām divkāršosies

Par pamatu savam apgalvojumam izmantoju, pagaidām vienīgo publiski pieejamo statistiku par Latvijas blogu apmeklētību no tunt.

 

bloginogatavojas2.jpg

Tālāk es liku lietā dažādas spriedelēšanas un varbūtības metodes. Es reizināju, dalīju, atņēmu un saskaitīju un ieguvu šādu “ciparu” – ik mēnesi lasītāju skaits Latvijas blogiem palielinās par 10%.

Pēdējos 6 mēnešos kopš 2006. gada novembra, lasītāju skaits tām, lapām, par kurām bija pieejama publiska informācija ir gandrīz divkāršojies. Tāpēc pieņemu, ka, turpinoties šādai tendencei, līdz gada beigām lasītāju skaits, salīdzinot ar šī brīža lasītāju skaitu, atkal būs divkāršojies.

Ir blogi, kuru apmeklējums ir dažos mēnešos krities satura trūkuma vai ierakstu kvalitātes dēļ. Kopējā statistikas aina parāda, ka katru mēnesi tomēr palielinās unikālo apmeklētāju skaits. Pēdējo 6-7 mēnešu laikā apmeklētāju skaita dinamika ir bijusi gan straujāka, gan gausāka, bet kopumā ņemot blogu apmeklētība aug katru mēnesi vidēji par 10% salīdzinot ar iepriekšējo.

Precīzu visu blogu lasītāju skaitu iegūt man nav pa spēkam, jo diemžēl tunt statistikas kategorijai blogi, nav atsevišķa kopsavilkuma, kurā būtu iespējams redzēt kopējos unikālos blogu apmeklējumus dienā. (Es lasot 5 blogus, esmu tikai viens lasītājs, lai gan radu apmeklējumu 5 blogiem)

Nepareiza izpratne ir viens no ierobežotās racionalitātes koncepta pamatiem. Katrs indivīds var savādāk uztvert vienu un to pašu notikumu vai izprast vienu un to pašu informāciju. Šāda psiholoģiska barjera efektīvai lēmumu pieņemšanai ir pētīta daudzās zinātnes nozarēs, tāpēc pārmest, ka mans skatījums atšķiras no Tava būtu lieki. Labāk palīdzi un dalies savā pieredzē un prognozē.

Atbalsti rakstu nobalsojot par to digg.lv

 • Prognoze Tev reāla. Tik domājams, pēc šī decembra blogu pupolaritāte arī apstāsies, vai turpinās augt lēnāk.

  Ļoti labi pateikts pēdējā rindkopā. Vai autors tam būtu Tu?

 • tas ir citēts no kaut kādas politikas teorijas grāmatas. varētu likt atsauci, bet šī jau ir parodija

 • Ne tieši – bet liki reģistrēt savas piezīmes tur. :)

 • Jaa, peedeejaa rindkopa speeciiga, arii gribeeju jautaat kas autors – nav tavaa stilaa nepavisam. Bet labi pateikts.

  Par pashu prognozi – manupraat tu ljoti, ljoti pieticiigi esi to izvirziijis. Un divkaarshosies attieciibaa pret ko, pret kuru laiku? Kaads ir atskaites punkts?

  Ja tu domaa attieciibaa pret gada saakumu, tas ir, teiksim, gada saakumaa vismaz vienu Latvijas blogu bija atveerushi 100 000 lasiitaaji, bet gada beigaas to buus 200 000, tad kljuust skaidraaks. Un jaa, es vareetu piekrist, bet nezinot nekaadus reaalos ciparus, tikai minot, es domaaju ka vareetu pat triiskaarshoties.

  Bez tam, noteikti vairaakas reizes palielinaasies arii vispaar pashu blogu kaa taadu koipeejais skaits, ne?

 • dubultosies salīdzinot ar šī brīža līmeni. ņemot vērā ka nav zināma visu blogu statistika, kā arī nav pētīti blogu lasītāju paradumi nevar precīzi noteikt to skaitu, var konstatēt apjoma palielināšanos.
  ja 2006. gada novembrī bija x lasītāji, tad tagad ir apmēram 2x un gada beigās būs 4x lasītāju

 • Interesanta prognoze, kas principā varētu būt diezgan patiesa. Vienīgi būtu labi nodefinēt, kas ir bloga lasītājs? Tas ir cilvēks kas vienreiz atvēris blogu, vai cilvēks kas 5x vismaz ir atvēris to blogu, vai tas ir cilvēks kas subskribējies feediem?

  p.s. zhetons par grafisko risinājumi, ir uzreiz kur aci piesiet!

 • Klau, tikko pamaniju ka tais bildiitees (aplos) tve ir raxtiits “apmeklejeumi dienaa” – ddrosi vien domats videeji blogiem apmekleejumi dienaa. Vai arii tas buutu domaats cik videeji blogius dienaa lasa lasiitaajs? Liakam jau ka nee.

  Ieprieksheejais komentaars ir pa temu, tas ir, preciizaak buutu jaasaprot kas tad ir blogu lasiitaajs un kas nav. Es, personiski, par lasiitaaju uztveru taadu, kas ir saacis lasiit vai izlasiijis kaadu raxtu, nevis kaads kas runaa angliski un netiisaam ienaacis lapaa caur google. Bet saprast kas aiz katra konkreetaa datora seez laikam ir neiespeejami :).

  Plus veel nekad neesmu un diez vai kaadreiz dariisu taa ka pieveersiisu uzmaniibu tam, cik lasiitaaji kaadam ir dienaa – par sime radaiitaajiem sacenshas lielie portaali, un ir jau arii iemesls – vini paardod biezhi reklaamu arii pa dienaam. Un vini raxta ikdienas aktualitaates, kas, lielakaoties, nav blogos.

  Manaa skatiijumaa blogu lasiitaajs ir taads, kas lasa blogus, neatkariigi no taa, va vinjsh pats saprot, ka tas ir blogs, vai nee, tachu apzinaati ver vienu vai otru lapu valjaa un lasa. Atliek tikai padomaat cik biezhi, ar kaadiem intervaaliem, utml. Kaa jau mineeju – ja kads 1 cilveeks tagad atveers google.lv, ieraxtiis “blogs”, atveers pirmo lapu, paskatiisies, nepatiks, un aizveers, tad amnupraat tas nav blogu lasiitaajs.

  Varbuut ‘bloga lasiitaaji’ ir tie, kas atgriezhas? Jaapadomaa…

 • hiksa vārdiem: cik zinātniski! man patīk, kā tev pat apļu diametri nav proporcionāli

 • Nez kas notiks tad, kad katram būs savs blogs…

  Konkrēta izsijāšana? Lasīs tikai tos blogus, kuros būs kas jēdzīgs un vēl draugu blogus, Svaigs.lv jauni raksti nāks klāt ik pussekundi… :)

 • Martinez

  Ir īstais brīdis krāmēt reklāmu iekšā.
  Kamēr nav par vēlu.

 • lidojošais vērsis: apļi attaino precīzu situāciju, kādu man izdevās uzskaitīt no tunt statistikas.

  lasītāji dienā ir tulkojami kā mēneša vidējais dienas apmeklējums. Tādā veidā tiek attainota pēc iespējas patiesāka aina. Kā pateikt vai tie ir vai nav lasītāji ir ļoti grūti, bet domāju, ka šis milzu pieaugums nav tikai googles nopelns

 • Jāatceras, ka bloga apmeklējumu skaits nav tas pats, kas bloga pastāvīgo lasītāju skaits. Ļoti daudzi lasa caur RSS un aiziet uz pašu blogu tikai tad, ja vēlas ko iekomentēt.

  Bet tas ir loģiski, ka apmeklētāju skaits aug. Pirmkārt, arvien vairāk cilvēku uzzina, kas ir blogi, otrkārt, vēl joprojām palielinās arī Interneta lietotāju skaits Latvijā (galvenokārt attiecībā uz Interneta pieslēgumiem mājās).

 • Būtu interesanti šo tendenci salīdzināt ar citu lapu (ne-blogu) tendencēm.

 • domāju, ka LV nekvalitatīvo blogu apjoms pieaugs ģeometriskā progresijā, tāDI, kurus nebūs vērts ņemt vērā. Savukārt populāro blogu apmeklētība pieaugs. nostabilizēsies aktīvo blogu apmeklētāju un veidotāju skaits.
  Jāpieņem arī tas, ka digg, pieroc un tās jaunās figņas tiks pārbāztas ar bezjēdzīgām atsaucēm uz vēl bezjēdzīgākiem rakstiem, jo ziņu rakšanas kultūra Latvijā vēl ir bērna autiņos, ļoti reti tajos portālos tiek ieliktas (pieraktas) kvalitatīvas un retas ziņas.
  bet blogu popularitātes pieaugšana cerams veicinās arī blogu saturisko kvalitāti, jo lai iegūtu lielāku lasītāju loku, būs jāliek interesantāki un aizraujošāki raksti, domāju, ka tālu tiks blogi ar specifisku tematiku (protams, ne sliktāk ies arī viss-vienā blogiem)

 • mxz

  Nedomāju, ka dubultosies vai pat četrkāršosies, kautgan tas noteikti attieksies dažādi uz katru individuālo gadījumu. Mana žurnāla statistika nav četrkāršojies gandrīz divu gadu laikā. Sākās ar vidēji 80 unikāliem apmeklējumiem dienā un šodien ir vidēji 220. Tas ir tikai nedaudz mazāk kā 3x divu gadu laikā. Kapēc tu domā, ka tagad pēkšņi pusgada laikā tas skaitlis četrkāršosies?

 • es saku, ka dubultosies, salīdzonot ar šo brīdi
  četrkārtosies salīdzinot ar 2006. gada novembri

 • Tā kā pieļaujam, ka blogu būs vairāk, tātad arī blogu lasītāju būs vairāk. Par cik vairāk – redzēsim. Iespējams, ka tava prognoze ir pareiza.
  Interesanti, vai statistikā ir ietvertas arī draugiem.lv dienasgrāmatas, kas arī it kā ir/it kā nav blogi?

 • mxz

  Heh, nu viss jau no paša rakstnieka atkarīgs – apmeklētāji jau paši no sevis nenāks. Ja būs vērtīgi raksti, tad jau arī būs, kas lasa.

 • Lai palielinātu apmeklejumu pie tā jāstrādā, vajadzīga reklāma, pareiza pieeja izveidei un daudz citas svarīgas lietas. Protams arī informācijai jābūt interesantia un svaigai.