kodari.lv pirmais twitter klons Latvijā

kodarlogo.jpgja kaķēnus un govis klonēt mēs tik vienkārši nevaram, tad web projektus klonēt, mūslaikos nav liela māka.

daudz lielāka māka ir šos klonus prasmīgi pielāgot un padarīt par veiksmīgiem projektiem.

digg.lv ir veiksmīgs digg.com klons. pieroc.lv ir neveiksmīgs. tribine.lv ir uzlēcošā zvaigzne, kas nekonkurē ar digg.lv, bet sāk spert pirmos soļus iekarojot savu auditoriju. fak.lv arī ir klons.

un nu par kodari.lv

nosaukums vien vēsta par to, ka notiks sava veida spiegošana un spiegošana lielā mērā ir tas, kas cilvēkus vienmēr ir interesējis.

“ko dari?” tas ir pirmais jautājums ko izdzirdam telefona klausulē, ja zvanītājam pašam nav ko darīt.

Pa kreisi redzam twitter. pa labi kodari.lv ar zilo ādiņu. (pēc noklusējuma ir zaļa)

kodari.jpg

Tiem, kas pazīstami ar twitter, idejai vajadzētu būt skaidrai – lietotāji visu laiku ziņo par savām aktivitātēm tādā veidā dodot iespēju citiem sekot līdzi visām dienas darbībām.

Vislabākais šai lietai ir mobilitāte. Iespēja nosūtīt SMS atrodoties meža vidū un lecot ar gumiju. Tas vai telefonu ir pieklājīgi ņemt līdzi dodoties mežā ir cits jautājums. Viena lieta gan kodari.lv nedaudz pietrūkst – iespēja sūtīt ziņas no, piemēram, skype.

labā ziņa – kodari.lv piedāvā arī RSS, tāpēc, blogu īpašnieki var ielikt šo padevi sava bloga sānu slejā un ļaut lasītājiem sevi izspiegot. Mani var izspiegot šeit (RSS)

Abonēšana 2 mēnešiem izmaksā 95 santīmus. Bet, ja var iekļauties 20 ziņās dienā, tad šis prieks ir bez maksas. Ja sūtam savus pārdzīvojumus ar SMS tad viena ziņa maksā 15 santīmus.

tas arī īsumā viss par šo projektu. Tagad tik vajag paspaidīt pogas un kārtīgi izmēģināt. Es novēlu veiksmi projekta autoriem un ceru, ka ar laiku neparādīsies miljons papildu funkcijas, bet gan tikai tās, kas patiešām ir noderīgas.

konkursa jautājums: Kāds populārs serviss varētu tikt noklonēts kā nākamais? Tas, kas būs prognozējis visprecīzāk nedabūs iphone. (tāpat kā visi pārējie)

 • Vot jaa ta jau vis smuki un skaisti, tik taa maksa vareja nebut taada kaada taa ir jo, kaut ka nav.. bet nu veelam veiksmi :)

 • RT

  nju maksa man liekas simboliska :) man projekts patiik, gaidiisim jauninaajumus

 • edis

  digg.lv veiksmīgs? Nezinu kā Tu to vērtē, bet ja vidēji ziņu “diggo” padsmit cilvēki, es to par īpaši veiksmīgu web projektu nenosauktu (pat mūsu banānrepublikas kontekstā).
  Nezinu nevienu draugu, kas to aktīvi lietotu, visi pārsvarā izmanto lielo digg.

  Tas tā, nedaudz ne pa tēmu.
  Twitter gan jēgu nesaskatu, iespējams esmu ”izaudzis” no tā mērķauditorijas.

 • Jāmaksā? Pass..

 • edis: vai digg.com ir sadaļa Latvijas interneta jaunumi?
  ReDz: njā tā ir sāpīgākā lieta. Maksu varēja ieviest vēlāk, vai ielikt reklāmas. sākumā viņiem vajadzētu uzaudzēt apmeklētāju pulku.

 • Njaa, piekriitu ieprieksheejaa komentaaraa attieciibaa uz maksu un vispaar palaishanu kaa taadu. Plus taa kaa serviss ir gana interesants un pieredze raada ka pasaulee Twitter aizgaaja grizdamies, tad pavisam droshi ka saakt vajadzeeja savaadaak.

  Komenteejot Digg.lv veiksmiigumu vai nee – saliidzinot cik lietotaaju ir Digg.com un Digg.lv, cik liels ir vienam un otram apmekleejums un cik ir balsis vienaa un otraa gadiijumaa (un zinju skaitu njemot veeraa), tad Digg.lv protams, ka ir veiksmiigs, prieksh muusu situaacijas. Ja kaada draugi lietot vai ko neliueto – tas veel nav raadiitaajs.

  Es tachu nekad neteicu, ka one.lv ir abzoluuti neveiksmiigs, taa kaa pats tos nelietoju, un puse no maniem draugiem arii nee, bet gan lieto kaadu citu servisu|!?

 • par one.lv taisnība, manaa draugu lokaa maz vinju lieto, bet tas nenoziimee, ka projekts ir neveiksmiigs

 • Es varbūt esmu ideots, bet es nesapratu kāda velna pēc man būtu citiem jāsaka, ko es daru, un par to vēl jāmaksā?

  Un par maksas projektiem ir koks ar 2 galiem – ja piedāvā kko par velti, tad pēc tam to pašu par maksu neviens neņems (piemērs kakao.lv). No otras puses, piedāvājot par maksu kaķi maisā, neviens to nepirks.

 • Denis, taapeec manupraat visaa pasaulee darbojas taads kaa hibriids – jaa, tu muusu servisu vari lietot bez maksas, bet ja tu veelies ko vairaak, tad tas maksaas nedaudz. It kaa pavisam maz, bet tomeer. Saproti ko es ar to veelos teikt?

 • Vēl viena vieta tīņiem kur tērēt senču naudu….

 • Davai palīdziet man noklonēt googli :) :) :)

 • 2 lietas:
  1) links “Šeit” sanācis relatīvs, līdz ar to nestrādā
  2) es drošvien esmu tumsoņa, jo nezinu, kas ir twitter, un līdz ar to man nav pilnīgi nekādas nojausmas, kur visā šajā pasākumā ir piedūriens..

 • Paskaidrojiet lūdzu šī projekta jēgu? Kur slēpjas tas “Skaistums”?

 • forši, par to maksāšanu: saakot ar riitdienu (tas ir 1. juuniju) – KODARI.LV saviem lietotaajiem no sava profila ik dienas ljaus nosuutiit 20 zinjas bez maksas, protams, ja veeleesies vairaka, tad buus jaasuuta sms!

 • Es ar laikam esmu viens no tiem ar šauro skatienu- nekādi nevaru saredzēt šī veidojuma jēgu.
  Labāk būtu nevis ”ko_dari”, bet gan ”kod_ari”, tad tā lieta būtu skaidra :)

 • :), kāda jēga no draugiem, ja jau visi var lietot skype un epastus? cilvēki ir jocīgas būtnes un dara jocīgas lietas, tajā starpā arī lieto kodari.lv

 • man šitais kodari.lv asociējas ar koders.com, tikai doma abiem pavisam cita :)

 • Vēl viens piemērs. SiGMA un BitHack ir veiksmīgi trakeri, bet tādi kā Danger.lv un Outlaw – lēti DC pakaļdarinājumi.

 • Nesaprotu, kā tu panāci to, ka tev sidebarā parāda pašu darbību.. Man sekojot caur RSS rāda: Message from asdfgfh un, uzklikšķinot uz saites, aizmet uz manu ziņu iekš kodari.lv

 • asdfgfh:
  tev būs jāuzliek plugins –
  http://adambrown.info/b/widgets/category/kb-advanced-rss/
  un tad, tev būs normāls sidebāra widžets, kurā ieliksi RSS adresi un varēsi regulēt ziņu skaitu, ikonu un visādas mega lietas.
  Tur būs tikai viens mazs labojums, tajā pašā sidebārā, būs jāieraksta ^title$ vietā ^description$
  un beigās viss būs ok.

 • Liels paldies! :) Parunāšu ar Tomu, lai iemet :)