Ubuntu lietotāju skaits Latvijā aug

Orvils, Datuvē informē par Ubuntu lietotāju skaita pieaugumu:

Latvijā ir aptuveni 2800 samērā aktīvu Ubuntu lietotāju, kas vismaz reizi mēnesī pārbauda vai viņiem Ubuntu nav pieejams kāds jauns atjauninājums.

Prieks redzēt, ka šis skaitlis aug. Šo datu precizitāti ietekmē tas, kādu lietotājs ir izvēlējies atjauninājumu spoguļserveri. Man pašam jāatzīst, ka līdz šim izmantoju Somijas un Igaunijas spoguļserverus, jo tie neizskaidrojamā kārtā izrādījās ātrāki.

Tiem, kas neko nav dzirdējuši par Ubuntu es došu to pašu informāciju, kāda ir atrodama Ubuntu.lv lapā:

Ubuntu šobrīd ir pasaulē populārākais Linux distributīvs, kas koncentrējas uz uzstādīšanas un lietošanas ērtumu, vienkāršību un regulāriem papildinājumiem. Ubuntu ir plaša un aktīva lietotāju kopiena. Ubuntu balstās uz filozofiju, ka programmām ir jābūt brīvi un bez maksas pieejamām cilvēkiem to dzimtajā valodā ar iespēju pielāgot un modificēt tās. Ubuntu ir iekļautas vairāk kā 16 000 dažādas programmas praktiski katrai dzīves situācijai, taču bāzes instalācija ietilpst vienā CD. Ubuntu var izmēģināt arī nemaz neinstalējot, bet vienkārši iestartējot to kā Dzīvo CD.

Lejupielāde | Ekrānattēli | Oficiālā Mājas Lapa

 • domājams tagad sīkajiem poke tas (uzinstalēt linuxu) ir tikpat stilīgi kā taisīt savu cs serveri vai torrentu trakeri.

 • alus: neredzu loģiku šādai rīcībai, turklāt skaitlis ir augošs un stabili augošs

 • loģisks tur nav nekas :) protams ir arī liela daļa pieredzējušu un patstāvīgu ubuntu lietotāju

 • coolman

  pats no linux distributiiviem lietoju fedoru, bet prieks, par to ka arii citus distributiivus lieto aizvien vairaak un vairaak :)

 • viuks

  Tikpat labi kāds turks ar var lietot lv spoguli, bet nu nepretendējot uz precizitāti situācija tāda ar varētu būt.

 • Protams, katrs var lietot, kuru spoguli grib, tomēr Ubuntu uzstādīšanas laikā spoguļserveris tiek iestatīts automātiski vadoties pēc norādītās laika joslas un atrašanās vietas, t.i., ja norādi, ka atrodies Rīgā/Latvijā, tad tev būs lv.archive.ubuntu.com, var jau pēc tam nomainīt, tomēr domāju, ka lielākā daļa to nedara.

 • Opā, izskatās, ka es būšu palīdzējis šo lietotāju skaitam pieaugt :) -suse tika nomainīta pret ubuntu (cerams, ka uz palikšanu).

 • Jau kādus 2 mēnešus esmu pārgājis pilnībā no Win uz Ubuntu un jūtos ļoti labi. Ja neskaita, dažas problēmas ar skaņu (kuras izdevās atrisināt ar forumu palīdzību), tad Ubuntu darbojas lieliski. Domāju, ka palikšu pie tā arī turpmāk, daudz kas liekas ērtāks nekā Win.

 • Eudoxus

  Labi, ka skaits aug. Pat lietoju Debian un pakas velku no zviedru servera (kas ir gana ātrs). Cik man zinaams, tad tāds Latvijas serveris, diemžēl, neeksistē. Vai kāds nezina, vai ir kāda cerība ko tādu sagaidīt?

 • Pauls

  Pārgāju pilnībā uz Ubuntu nu jau gandrīz gadu.Līdz šim brīdim esmu apmierināts. Ir pāris lietas, kas varētu būt labākas-tas ir OCR darba kvalitāte. Ubuntu ir ātrs un parocīgs. Protams sākumā nācās ar dažām lietām pacīnīties, bet tagad uz to atskatos ar smaidu, jo viss ir pietiekoši vienkārši. Praktiski mājas vai neliela ofisa lietotājiem nekas cits nav vajadzīgs, jo visas nepieciešamās programmas tur ir piemēram: QCAD=ACAD, Open Office=Microsoft Office, K3B=Nero, Adobe Photoshop=Gimp u.t.t