Last.fm Normaliser

Last.fm izveido klausītāko mūziķu topu balstoties uz dziesmu atskaņošanas skaitu. Ir mūziķi, kuri var iekļauties 3 ar pusi minūtēs, bet ir tādi, kuriem lielais vairums dziesmu ir virs 4 minūtēm līdz pat 7 un vairāk.

20 dziesmas pa 7 minūtēm laika ziņā ir divreiz vairāk kā 20 dziesmas pa 3 ar pusi minūtēm. Tāpēc viens no last.fm lietotājiem ir izveidojis jaunu statistikas lapu – Last.fm Normaliser, kurā katrs var pārbaudīt, kuri izpildītāji ir klausīti visilgāk. Dati par dziesmām protams nāk no last.fm un dziesmu garumi no MusicBrains.

Zemāk redzama mana izpildītāju tabuliņa. Ir daži interesanti pārkārtojumi. No top 10 trešās vietas uz 12. nokrīt Bobs Mārlijs. Audio Bullys no 15. vietas paceļas līdz 9. vietai. Beastie Boys vispār nokrītas par 11 uz leju līdz 31. pozīcijai. Domāju, ka citiem varētu notikt vēl lielākas vietu maiņas.

Lūk mans top 10:

liste.PNG

,

  • Interesanta lietiņa! Man nekas vairāk par divām vietām nenokrita, bet pirmās četras grupas vispār nemainīja pozīciju (:

  • Minimālas izmaiņas. Pirmā pozīcija (Nirvana) nemaz nedomā nobraukt zemāk.

  • Njā štelle tiešam interesanta – pirmās divas vietas manā topā nemainīgas, bet viena grupa no 14 vietas pacēlās uz 3. :) Jo dziesmas ļoti garas…

    Vienai grupai vispār 18 vietu kāpiens… heh

  • esuntu

    The Hafler Trio ar saviem 30 min. gabaliem gan pacēlās no 7tās uz stabilu pirmo.