Gaidam komentāru no Latvijas dzelzceļa?

Pasākums “Velosipēds VS Vilciens” ir noslēdzies un pirmie bija Hawaii Express pārstāvji vinnējot vilcienu par 45 minūtēm un 22 sekundēm, pievarot distanci 103,5 kilometri! hawaii.lv

Šeit patiešām vietā būtu Satiksmes ministrijas un Latvijas dzelzceļa komentārs. No vienas puses prieks, ka ar dažādu pasākumu kopumu Latvijas valdība stimulē riteņbraukšanas popularitāti. Kādu vēl pierādījumu vajag, lai parādītu, ka ar Latvijas dzelzceļu ir problēmas?

Varbūt jāgaida, kad Jeļena Prokopčuka, sarīkos akciju un šo distanci veiks ātrāk kā vilciens?

 • Nu šis jau ir tīrakais PR gājiens :)
  Tas dzelzceļa posms ir lēns un riteņbraucēji ir ar nopietnu treniņu pieredzi un ātrums aŗī bija labs. Bet nu akcija pati par sevi laba.

  Starp citu – paskaties Velomānijas arhīvos – tur velosipēdists saliek autovadītāju posma Centrs – Jugla, ievērojot CSN.

 • viņi brauca gar sliedēm visu laiku vai pa autoceļiem? :)

 • Diemžēl 12 kilometrus pirms finiša izstājās Kristaps Salens, jo jau no 60 kilometra nevarēja padomāt ne par ko citu, kā ēšana. Diemžēl viss ēdamais bija beidzies, pavadošā mašīna bija priekšā, spēki izsīkuši. Ātrums bija ap 20 kilometriem stundā, vienīgi ātrums uzkāpa līdz kādiem 30 km/ stundā, kad no kādas mājas pagalma parādījās kāds nikni noskaņots suns! :)

 • salidzini.lv: jā tas labs citāts :)

  nombre.lv: viņi brauca pa visādiem ceļiem, jo ne jau visu laiku sliedēm blakus ir ceļš

 • tiri-piri

  Forša akcija, man patīk. Veselīgu dzīvesveidu vajaga popularizēt. Starp citu a/m var vēl labāk salikt, ja CSN neievēro. ;)

  Prokopčuka neskrien garākas distances par maratonu un domāju vietējā PR rīkotāji viņu arī nevarētu atļauties garākai distancei par 10km. Ja parēķina, ka viņa par labu startu maratonā saņem vismaz ~100kUSD.

 • suuna

  ko tur LDz komentēt?

 • dusk

  latvijas dzelzsceļš ir parodija, kā jau visa LV

 • Tikko pa Bez Tabu bija komentārs no LDz, “Labi izplānots šovs, jo 50% no sliežu gulšņiem šajā ceļa posmā esot bojāti, vilciens ātrāk nedrīkstot braukt, lai garantētu drošību. Lai visu sakārtotu, vajag 8`000`000Ls, kad tas tiks darīts, vvz.”
  Elementāri :)

 • Ingus: varētu domāt, ka sliedes riteņbraucēji sabotēja. Paši nevar salabot, paši lēni brauc, nevar nopelnīt naudu. Apburtais loks. Latvijas valstij vispār nospļauties, ka tik kādu koncertzāli uzcelt.

 • Edis

  onkuli, ceru, ka joko, jo savādak kaut kā dumi izsakies. ;)
  Kas ir ātrāks zirgs vai riteņbraucējs? Atbilde – riteņbraucējs… nopietni, bija sacensības, ilgākā laika posmā uzvarēja riteņbruacejs, sprintā – zirgs :)
  Nav te nekas nenormāls, vilcieni ir veci un nekāda tur ūbervaina LDz nav jāuzņemas, ta nu tas ir – Latvija ir maziņa, līdz ar to arī dzelzceļam grūti un superātri vilcieni uz magnētiskajiem spliveniem šeit parādīsies pēc ļoti ļoti ilga laika. ;)
  Lūdzu, lūdzu nomet to savu naivumu un jaunības maksimālismu. Kaitina mazliet. ;)

 • Edis: nu te ir runa par to, ka vilciena vidējais ātrums ir kritiski zems. Dzelzceļam ir grūti toties, LDz padomē sēdošajiem ir normālas aldziņas 2000 Ls apmērā, tā kā pienāktos viņiem arī līdzvērtīgi strādāt – meklēt Eiropas naudu, vai atņemt naudu Demakovai, bet kaut kā sakārtot dzelceļu, jo ceļi un dzelzceļi ir saimnieciskas valsts pamats. Jaunības maksimālisms pāries līdz ar jaunību, tāpēc pagaidām sadzīvošu ar to.

 • Jūs gan esat smieklīgi – itkā tas būtu jaunums. Protams ka sabiedriskais transports vienmēr ir bijis un būs lēnāks nekā cilvēks uz velosipēda, un pie tā LDZ nav vainojams. Būtu labāk vainojuši viņus par līniju slēgšanām, ko es viņiem ilgi vēl nepiedošu. Mūsu dzelzceļa līnijas ir būvētas sazin cik senos laikos, nav pie mums tādu vilcienu kas _drīkstētu_ braukt ātri. Plus taču ir pieturas.

 • N.R. ja nepamanīji, tad Rīga – Ērgļi ir ~100km daļa no ceļa pa grants segumu :) Tas tev vairs nav vinnēt cīņā pārdesmit kilometros no centra līdz Juglai :)

 • Ar LDz man ir neliela negatīvā pieredze, arī algu sistēmā viņiem tur tāds dīvains sadalījums…tur ir tik daudz darbinieku, ka varētu astoto pasaules brīnumu uzcelt, bet viņi pat nejaudā kaut nedaudz uzlabot vilcienu stāvokli, satiksmi, komfortu, utt…

 • Itkā loģiski, bet tomēr neticami. Tiesa, ja es brauktu ar velo, tad galā būtu otras dienas vakarā :D

 • Ingus – esmu to maršrutu braucis ar velo, arī ātrums viņiem bija pilnīgi iespējams. 20Kmh nav maz lielam attālumam bez apstāšanās, bet tas noteikti nav nekāds baigais sasniegums un ir iespējams lielai daļai ikdienas velobraucēju.

 • Qued

  LDz komentārs bija tajā pašā dienā. Dzelzceļa stāvokļa dēļ vilciena ātrums tajā posmā ir 25kmh. Ierēķinam vēl pieturas …