“Īsts” iPod nano 8Gb

Ak tie mazie ķīnieši! Sidžas māsa nesen atgriezās no Ķīnas ceļojuma un atveda suvenīru. 8Gb iPod nano par 10 latiem.

P1120610

 Pat iepakojums ir riktīgs.

P1120607

Ražots Ķīnā un dizains no Kalifornijas – nekas jau melots nav.

P1120609

Līdzi nāk puslīdz īsta pamācība, kura iesaka lejuplādēt iTunes un “push any key to start.” Jautrākais ir tas, ka pamācība ir īstajam iPod, bet šim pakaļdarinājumam tā neder, jo pogu funkcijas ir citas.

P1120605

Skaista mantiņa? 10 Ls par 8Gb iPod nano. Turklāt šis spēj rādīt arī video failus un šim ir iebūvēts mazs, mazs skaļrunītis. Jāmeklē lielais koferis un jālaiž uz Ķīnu!

,

 • Mārcis

  izvelne ir taada pati kaa iistajam ipodam?

 • Mārcis: pat ne uz to pusi, viss savādāk un jocīgāk, kā jau ķīniešu garā

 • Paklau, a šis verķis tiešām normāli strādā??? Man parāva reāla interese un šķiet, pastāv reāla iespēja, ka es varētu pie šitā verķa tikt!

 • gundisdk: strādāt jau strādā, bet vai tomēr nav vienkāršāk nopirkt, kaut ko kam ir garantija un pazīstams vārds? kaut vai to pašu ipod šufli?

 • kintu

  Ja tas verķis darbojas tieši kā tev ir vajadzīgs, tad ne vienmēr ir jēgas maksāt 3-4 vairāk, lai tikai būtu zīmols un garantija. Ja salūzīs, tad nopirksi jaunu, nevis skraidīsi pa servisiem, lai dabūtu garantiju. Bet var arī nesalūst, vai arī pēc kāda laika tev tā mantiņa jau būs apnikusi.

 • v

  Heh. mani arī ieinteresēja, un kā reiz augustā laižu uz Ķīnu.. paskatīšos, ja tiešām maksās 10Ls paķeršu es ar.

 • Semija

  vinam takn nav touch wheel…. ai nu var jau opelim ar uzlikt mercedes emblemu un braukt… man viens no pirmajim ipod nano silver latvijaa bija joprojam cool un bacha 24h nonstopaa velk… diez vai sitam taa ir.. ko dod 8gb ka nevari noklausities to visu…

 • 24h arī nevar noklausīties visu :)

 • kintu: manuprāt, neiet jau runa par to vai ir vērts maksāt 3-4 reizes dargāk, bet šajā gadījumā tā ir zagļu atbalstīšana – viņi brutāli nosper principā visu, ko var nospert un tādēļ, ka paši nekādu intelektuālo darbu tajā nav ieguldījuši, arī var pārdod par sviestmaizi. Tas tā pat kā pirkt Pansoanix, Rebok un tml. preces.

  Tā ir arī attieksme pašam pret sevi, kaut kādam pašcieņas līmenim taču arī jābūt.

  Tad jau labāk nopirk Apacer mazos mp3 atskaņotājus par 10-15ls.

 • Onkul, ja brauc, atved man tphone. http://youtube.com/watch?v=F1haOlYrtuE

 • kintu

  krampo: Ko tad viņi tur ir nozaguši, ja neskaita nosaukumu, kuru man patiesībā arī nemaz nevajag. Esmu praktisks un neredzu jēgu maksāt vairāk kaut kādu stulbu principu dēļ. Un runājot par pašcieņu, tad man visvairāk sāp sirds par to, ka visas lielās rietumu kompānijas ekspluatē ķīniešu darbaspēku.

 • Šitiem visiem draņķiem korpusa kvalitāte nav salīdzināma ar īstu mantu.

 • tiri-piri

  Ķīnā ražo gan oriģinālos, gan neoriģinālos ipodus. Tā kā nekur nav teikts, ka viltojums būs sūdīgāks, var gadīties, ka ir identisks vai pat labāks..
  To, ka viltojumi reizēm ir ļoti labas kvalitātes, atzīst arī paši ražotāji.

 • kintu: pag, pag, kāpēc tikai nosaukumu? Kā ar logo, iepakojumu un vēl šo to? Cilvēks, kurš īsti neorientējas, nopirks un tikai pēc tam sapratīs, ko izdarījis. Tā tomēr ir krāpšana. Ja viņi tieši šādu aparātu tirgotu bet sauktu par “mega mp3 player”, nevienā vietā neminot ne Nano ne Apple ne iPod, tad es neko neteiktu. Nenoliedzu, ka aparāts varētu būt labs savas funkcijas pildīt nevainojami, tomēr tas ir pakaļdarinājums, kurš savu vietu tirgū cenšas iekarot ar meliem.

  Nesaprotu arī cilvēkus kuri šādus aparātus pērk? T.i. tādus, kuri izskatās, kā kaut kādi krutie modeļi, bet ir pakaļdarinājumi. Kā jau iepriekš minēju – tad jau labāk nopirkt kādu modeli, kurš nemaz nepretendē izskatīties līdzīgi kādam no populārajiem atskaņotājiem.

 • rulfs

  kintu: tev ir pilnīgi ananāsiska attieksme. tu esi praktisks un neredzi jēgu maksāt par orģinālu produktu? kā tev liekās terorisms zeļ un plaukst tikai narkotiku un ieroču dēļ vai arī tādu cilvēku dēļ, kuri par kapeikām pērk šīs imitācijas? asv ir izveidota vesela organizācija pircēju izglītošanai un šo produktu apkarošanai, jo cilvēciņi, kurio ķīnā taisa šo produktu, iespējams, strādā vēl necilvēcīgākos apstākļos nekā orģinālu ražotāji. (lai cik tas stulbi neizklausītos)

  p.s. piekrītu arī visam [krampo] teiktajam.

 • krampo: štādus pērk prikola pēc. iedomājies pats 10 Ls, 8 Gb, īsts iepakojums un “īsts” ipods, es teiktu, ka tas ir rēcīgi :)

 • Bet tomēr malači! Padomā tomēr, atbildība, darbs, laiks – kas tik jāiegulda, lai ko šādu dabūtu gatavu.

 • “Ķīna” nav uzņēmums bet valsts. Tas ka ķīnā ražo arī oriģinālo nav nekāds rādītājs. Turklāt šim te ir arī tas ka viņu nevar piepildīt pilnu, jo 1Gb ir tikai formatētais (uzrādītais) tilpums, patiesībā čips ir mazāks. Nokaras tiklīdz gribi vairāk dziesmiņu ielikt. Turklāt garantēju ka skan ļoti slikti :)

 • N.R. 8 gb, skan kā jau Ķīnas produkts

 • atminjan nav feiks?
  pamegjini piekopet pilnu, un tad nokopet atpakalj uz pc.

 • Sidza

  lai beigtos te stress un diskusijas par to vai tas briinums straadaa, cik tas ir labs un vai ir veerts taadu pirkt, varu juus visus nomierinaat – nevar gluzji teikt ka shis straadaa…vismaz nedara to normaali..bet mosh sanjemsies, ja Onkulis njems veeraa manu katras 2.dienas iideeshanu un to sachiniis.. :)) taapeec spriediet pashi… un iisteniibaa jau maashele arii man to veda vairaak prikola peec, lai paexpermenteetu kaads vareetu buut viltots ipods pa 10 Ls (starp citu vinja reaali kauleejaas liidz dabuuja shaadu summu) :))

 • Sidza: gan jau es tikšu līdz tādai fāzei, kad noformatēšu tavu brīnumu un ielikšu muzīku pa jaunam, ja vien palīdzēsi man izdomāt labu ideju dāvanai :)

 • a shitiem aparaatiem bija reeciigas austinjas.. :D nezinu vai tev ir taadas, bet taadas sudrabotas itkaa, nu reaali pokestyle (cik esmu redzeejis visiem shitiem kjiiniizeru mega mp4 pleijeriem taadas ir)

 • nombre.lv: iPod nano ir sidžai un austiņas itkā ir pavisam normālas lētās tirgus ausis

 • man arī ir jautājums par austiņām, jo vienreiz sanāca redzēt ķīniezeru pleijeri ar *oriģinālajām* austiņām, un viņas ne tikai skanēja sūdīgi, bet arī bija tik īsas, ka visu laiku jāstaigā ar galvu uz leju, ja pleijers kabatā.. :D cena viņām ebayā bija kaut kur ap $0.50

 • kintu

  krampo: Logo un iepakojums jau protams ir milzīgs IP. (sarkasms off) Manuprāt, tikai galīgais muļķis var domāt, ka par 10 Ls viņš pērk oriģinālo Ipod. Es saprotu, ka mārketingam ir ļoti liela nozīme ekonomikā, tomēr nevajag jau novest lietas līdz absurdam un uzskatīt cilvēkus par idiotiem. Manuprāt, onkuļa iegūtais verķis būtu uzskatāms par parodiju, kas saskaņā ar autortiesību likumu ir pilnīgi pieļaujams.

  rulfs: Jā, tev ir absolūti politkorekta attieksme – ja kaut kas nepatīk, tad noteikti jāpiepin klāt terorisms. Tad tavs pretarguments būs daudz efektīvāks. :)

  P.S. Lai gan iPod ir vispopulārākie, tie ASV ir iemantojuši arī bēdīgu slavu kā vieni no visnekvalitatīvākajiem izstrādājumiem. Pārāk liels brāķa procents.

 • vecais

  caw onkuls mani arii ieintereseeja onkuls kaa es vareetu ar tevi veel sazinaaties?

 • rulfs

  kintu: tikai pasaki ka tā nav? kurš tad dzīvo zaļi uz šo un citu viltojumu rēķina? ķīnieši?

 • veceis

  sory onkulis ka es tevi nosaucu par onkuls

 • kintu: ņez, ņez – esmu redzējis cilvēkus, kuri nopērk Pansoanics automagnetolu un ir pārliecināti, ka viņiem ir Panasonic. Cik esmu informēts par Apple un Steve Jobs apsēstību ar dizaina lietām un to cik daudz laika un uzmanības viņi velta ne tikai saturam, bet arī iepakojumam, tad domāju, ka iepakojums šajā gadījumā arī ir vērā ņemams intelektuālais īpašums.

  Biežāk gan šādus aparātus pērk cilvēki, kuri oriģinālu atļauties nevar, bet krutoties gribas un pa gabalu, uz mirkli uzmetot aci, nemaz tik viegli tādu neatšķirt no oriģināla.

  Par parodiju šo gan negribētu uzskatīt – lai vai kā, tas nav tik acīmredzami (it sevišķi, kamēr tas ir iepakojumā, kurš ir pilnīga kopija no oriģināla). Laba parodija bija pirms pāris gadiem, kad tika uztaisīts video “What if Microsoft designed iPod package” (kuru pēc neoficiāliem avotiem uzskata par Microsoft pasūtījumu), bet šī nav parodija.

  Manis pēc lai cilvēki lieto un priecājas, kas ta man. Pašam gan tas šķiet nepieņemami.

 • kintu

  krampo: Protams, visām lielajām kompānijām ir vajadzīgi stulbi cilvēki, kas bezjēgā patērē un dzenas pakaļ katram jaunam modelim. Es uzskatu, ka tas ne tikai ir neētiski, bet arī bremzē progresu. Piemērs ir jaunais iPhone, kurš tehnoloģiskā ziņā ir atpalicība par 5 gadiem, bet cilvēki dienām stāvēja rindām, lai tikai varētu to nopirkt, jo smuki izskatās.

  Arī manis pēc lai jau cilvēki priecājas, bet žēl, ka Apple ar šo soli (jā arī ieguldot milzīgus līdzekļus, bet cerot uz vēl lielāku peļņu) ir arī veicinājis mobilo sakaru atpalicību ASV. Autortiesības ir ļoti nesens cilvēces izgudrojums, bet daži jau sāk uzskatīt to par Dieva dotām tiesībām. Un vispār ir aplēsts, ka optimālais autortiesību periods ir 14 gadi.

  rulfs: Tev žēl, ka kāds dzīvo zaļi?

 • vecais: sūti epastu uz to, kāds norādīts sadaļā “Par mani”

 • krokodils

  man ir taads pats, kaa vinjaa var dabuut kaut ko iekshaa

 • īv

  Es Ķīnā nopirku i-dodu,kas vismaz pēc dizaina ir gandrīz identisks orģinālajam i-pod (tikai manam ekrāniņš mazliet lielāks) par sanāk 25 LS. Un labi iet, viss kārtībā

 • pinky

  Hi! Es esmu arii ticis pie shaada aparaata, tikai nesaprotu kaa vinjaa var ielaadeet muuziku? Vai nevareetu paliidzeet?

 • need help no gudriem cilveekiem!!!!

  sobriid esmu asv un iegaadaajos sev Apple i-pod bet nu galiigi nevaru saprast kaa vinjaa muuziku iekacaat un bildiites!!!!! i-tunes iekacaaju bet taalaak nesaprotu kas jaadara jo pamaaciiba ir sarezgiitaa tehniskaa anglu valodaa!!!luudzu pastaastiet kas man jaadara!!!! neticaas ka buusu tik stulba un nesapratiisu latvisku paskaidrojumu!!!! atrakstiet man uz e-pastu [email protected]!!!! lielum lielais paldies jau ieprieks-Agnese!!!!