Uz preses konferencēm Lietuvā un Igaunijā aicinās blogerus

Noteikti uz preses konferencēm aicināsim arī nopietnākos blogerus, jo redzam, ka šie cilvēki Latvijā izrāda interesi par projektu. Vēlamies, lai saziņa ir personiska, nevis elektroniski pastarpināta. Pasaules sienas relīze

Apsveicama ideja. Jauna tradīcija, kuru derētu ielāgot arī citiem uzņēmumiem. Piemēram, jekuram ar IT tehnoloģijām saistītam uzņēmumam nāktu tikai par labu, ja tas uz savām preses konferencēm aicinātu, Kasparu Foigtu no laacz.lv, Arti Āri no pods.lv un Kristapu Skuteli no krizdabz.id.lv. Tas, ka viņi ir aizņemti cilvēki un ne vienmēr būtu gatavi ierasties, ir cits, jautājums. Taču ja kāds no viņiem ierastos un vēlāk uzrakstītu savas domas, es viņu viedoklim uzticētos daudz vairāk nekā tvnet ziņai, kura sastāvētu no LETAs relīzes sausa atreferējuma.

Ja, piemēram, preses konferenci par kādu jaunu Inas Gudeles (īpašo uzdevumu ministres elektroniskās pārvaldes lietās) projektu apmeklētu arī kāds IT tehnoloģijas zinošs cilvēks, tad ir cerība, ka tiks uzdoti pareizie jautājumi un vēlāk ziņās varēs saņemt daudz konkrētāku informāciju.

Es domāju, ka tas būtu ļoti labs PR triks. Ja man būtu uzņēmums un es veidotu preseni es tagad nopietni apsvērtu iespēju uzaicināt arī kādu blogeri. Ja produkts/firma ir kvalitatīva, tad nevajadzētu rasties nekādām raizēm. Jāsatraucas gadījumā, ja bloga autoram kaut kas nepatiks, tad ir daudz lielāka iespēja, ka blogā parādīsies arī izteikti negatīvs viedoklis. Atšķirībā no pasūtījumveidīgajiem reklāmas rakstiem mūsu populārajos portālos, blogos biežāk ir lasāma uzticama informācija.

Nobeigumā nedaudz humora. Viens no Pasaules sienas autoriem Ansis Lipenītis tajā pašā relīzē stāsta, ka:

„Sākot projektu Latvijā mums vēl nebija pieredzes ar preses konferencēm. Kopš 19. aprīļa esam mācījušies, kā arī daudz laika pavadījuši pie idejām, kā preses konferenci padarīt par notikumu, kas paliek atmiņā tās dalībniekiem.

Man šķiet, ka viņiem itin labi izdevās palikt gan manās, gan citu atmiņās ar savu “veiksmīgo” dalību Latvijas Radio raidījumā.

 • Onkuli uz Pasaules Sienas presskonfu :)

 • mxz

  Tomu Bauģi gan neaicinās – viņš sāks ņirgāties un sataisīs bardaku līdz tiks “evakuēts” no konferences. :)

 • mxz: es nedomāju, ka tik traki ir ar viņu.

 • Varēji jau arī sevi pieminēt, ne tikai Arī, Foigtu un Kristapu.

 • Pērkons: es neesmu IT cilvēks

 • Bet PR triks labs, ne?

 • vareetu to mr_babe no sarkanais.lv, mosh kaadu draazeeju atrastu

 • 0nkuli, Tu vispār neesi cilvēks ;) Bet, pretēji tam, labs blogeris.

 • Es uzmanigak bushu, pret tada veida press konferncem. Jo ipashi to taisis loti neveiksmigs projekt.

  Te ir vairak jautajums – cik pats blogeis – cilveks sevi verte. Ietu lai ietu – tas nav fishka, aizies pirmo reizi un fishka pazaudeta.

  Noteikti ir interesanti, ja tevi ka personu verte un verte ko tu teiksi par produktu, tavu viedokli – tas ir pamats.

 • Blogers more virable! Ja produkts viniem iedots labs, tad tas bus loti veiksmiga sadarbiba, ja produkts slikts – labak ne risket -> te tas pats Wall ir labs piemers, t.e. ne labs piemers!

  Protams: ja projekta merkis kert uzmanibu, a ne buvet sienu – tad tomer ir labs produkts!

 • Taustiņklabeklis: es jau sabijos. Tavu komentāru lasot pa daļām var saprast, bet kad saliek abas puses kopā :)

 • Zandis

  Ja onkulis ir labs blogeris, es esmu krabju cilvēks.

  Kad viņš beigas ņemties ar visām komerciālajām *cenzēts*, tad domāsim tālāk.

 • Zandis: man liekas, ka tu esi krabju cilvēks

 • Zandis

  Da labi, nevar, vienkārši nevar, sevi uzskatīt par labu kaut kādā jomā. Nu nevar. Nedrīkst, nevar, vienalga…

 • es nesaku, ka es esmu labs. es vienkārši saku, ka es nesaprotu tevi. es būtu priecīgs, ja tu paskaidrotu tavas nepatikas cēloni.

 • Labi, sāks aicināt. A ko tad, ja sāks maksāt par to, lai tu blogā raksti to, ko aicinātāji grib redzēt tevi rakstām par konkrēto pasākumu/produktu? Kā zināt, ka blogeris nav uzpirkts? Bet droši vien vēl ilgs laiks paies līdz firmas līdz šitam aizdomāsies. Kopumā doma ļoti laba. Varam uzskatīt, ka Pasaules sienas bīdītāji nebaidās no kritikas.

 • msmarii: nu ir tikai divi varianti, vai nu tu uzticies blogam/autoram vai nē. Manuprāt, ir pavisam vienkārši šādu uzticību zaudēt, tikai retais bloga autors uzdrošināsies rakstīt melus, jo atmaskošanas gadījumā sekas varētu būt ļoti bēdīgas.

 • Es arī domāju, ka Zandis ir krabju cilvēks.. :D

  A par tiem maksas rakstiem. Ļoti slidens temats. Principā jau tur nekā īpaši slikta nav. Ja blogeris domā ar galvu, tad no maksas rakstu piedāvājumiem izvēlas tās tēmas, kas viņu interesē (un kas atbilst viņa rakstītā bloga tematikai) un uzraksta savas domas (ne obligāti jādzied liekulīgas slavas dziesmas). Tikai viena nianse, rakstā ir jānorāda, ka šis raksts ir apmaksāts, tad nebūs melošanas un cilvēki (ja gribēs) varēs izlaist konkrēto rakstu.