Amazon mp3 veikals

Amazon.com ir sākuši tirgot mūziku mp3 formātā. Mūzikai nav iestrādāta aizsardzības sistēma (DRM), kas ļauj to vēlāk kopēt un pavairot cik vien jums gribas.

Kas padara šo mp3 veikalu tik sasodīti jauku? Zinām, ka pasaulē ir vairāki lieli visādu figņu tirgotāji, mūziku tirgo Apple iTunes veikalā, ebay var nopirkt visādas drazas, bet Amazon ir vienkārši labākais interneta veikals, kāds radīts.

Dziesmas ir salīdzinoši augstā kvalitātē 256 kbps un visbiežāk ir lētākas (45 santīmi) par doremi.lv pašmāju dziesmām (59 santīmi).

Man vienmēr ir gribējies iepirkt foršu mūziku, bet foršāko mūziku LV disku veikalos neatrast ne ar uguni. Pateicoties last.fm esmu atradis gana daudz retas un nekur nenopērkamas dziesmas. Tagad varēšu tās arī lejuplādēt.

Kāpēc pirkt disku, pārrakstīt uz mp3 un ielikt plauktā, ja iespējams uzreiz nopirkt mp3 versiju? Nav pat jāpērk viss albums, mp3 veikala priekšrocība ir tāda, ka iespējams nopirkt arī vienu konkrētu dziesmu.

Es zinu, ka Latvijā runāt par legālas mūzikas pirkšanu ir pilnīgi garām. Te tādas lietas nav cieņā. Vienīgā jēdzīgā lieta ir pirkt mūzikas diskus, bet tos var atļauties tikai turīgie — savukārt tie arī mums nav lielā cieņā. Skaisti. Bet vienalga, es dažreiz gribu nopirkt kaut ko godīgā ceļā.

Ja arī jums radās iedvesma kaut ko nopirkt, tad varu pastāstīt, ka process ir vienkāršāks par vienkāršu. Novilkt, lejuplādēt, nokačāt, downloudēt, nopirkt mp3 failu var tik viegli, ka es pat netīšām iepirku šo to no Nirvanas klāsta.

Reģistrētajiem lietotājiem droši vien jautājumi neradīsies, ja nu vienīgi varētu būt aizķeršanās ar adresi. No jauna reģistrējoties iesaku norādīt kādu no Amerikas nostūriem. Man nostrādāja Toma ieteikums:

City: Anchorage
State: AK
ZIP code: 99501

Tālāk jau pavisam vienkārši — norēķiniem der visparastākā Visa Electron karte. Viena dziesma tiek piedāvāta bez maksas, lai notestētu, kā viss darbojas. Un darbojas viss patiešām gludi. Mazmazītiņa programmiņa lejuplādē dziesmu uz My Documents mūzikas mapi un no šī brīža varam ar savu mūziku darīt ko vēlamies.

Veiksmi legālas mūzikas pirkšanā!

, , , , , , , ,

 • Vienīgā atšķirība starp mp3 un disku ir tā, ka mp3 iesūkā kvalitātes ziņā(vinil-fanāti klusē). Ja ierakstīsi to pašu mp3 diskā(ūū256kbps), un palaidīsi uz normālas akustiskās sistēmas, tad šis disks skanēs vienkārši p***** salīdzinājumā ar to, kuru tu būsi nopircis veikalā. Skarbi, bet fakts.

 • Archijs: tāpēc sev vismīļākos gabalus es tik un tā pirkšu diskos. Lai gan joprojām domāju, ka MEŽONĪGĀ skaņas kvalitātes plaisa ir nedaudz pārspīlēta.

  Patiesi kvalitatīvs mp3 būtu 320 kbps un pavisam labi būtu, ja visi mestos uz FLAC (http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec) lietošanu, bet ikdienā uz ausīm, datora tumbām, auto klausoties šī atšķirība nav saklausāma.

 • Mārtiņš Krastiņš

  Archijam ir daļēja taisnība. Bet par ko gan mēs runājam?

  Nesen kāda attāla paziņa iegādājās portatīvo. Un atklāja, ka lai klausītos savu mūziku (normāla kolekcija ar oriģinālajiem diskiem), tos var noripot uz datora un klausīties tur. Ar ko noripot? Ar Windows Media Player. Kā noripot? Protams, ka MS default (“CD Quality”) WMA, 64 kbit/s, tāds pseido-stereo.
  Varbūt, ka jocīgi, bet viņa domā, ka tas ir 1:1 rips no diska. Kvalitāte? Par ko tu runā, tas ir no diska rakstīts. Ja tu viņai jautāsi, vai vari pārrakstīt man to un to disku? Viņa bez skatīšanās un ar prieku ieceptu tev WMA 64 kbit/s uz audio CD.

  Ko es gribēju teikt?
  Lielākā daļa ļaužu neizšķir kvalitāti tik asi. Skan un ir ok. Iet pa ielu un klausās mūziku no sava mobilā telefona skaļruņa un dzied līdzi. Ko gan vēl pilnai laimei vajag?

  Runājot par kvalitāti, atļaušos apgalvot, ka pats to izšķiru pat ļoti labi. Kvalitāte nav mērāma ar bit rate. Kodējumi var tik ļoti atšķirties, ka uz slikta (lasi ‘ātra’, ‘pavirša’) kodētāja (kāds nereti ir lietots mūz. tirgošanas portālos) 192 kbs var izklausīties kā 112 kbs uz precīza kodētāja.
  Piem. LV portāla grupa.lv kvalitāte ir briesmīga. doremi.lv situācija ir mazliet labāka, bet vienalga ne tuvu tas, ko attiecīgais bit rate varētu dot.
  vispār 256 kbs var izklausīties ļoti tuvu audio CD kvalitātei, pie viena noteikuma – ja materiāls ir precīzi aizkodēts un korekti atkodēts. Par pārdošanas portāliem nešaubos, ka pirmais nav spēkā, tāpēc arī rodas iespaids, ka ar 256kbs nav aršana. Bet patiesībā 256kbs priekš 44100 Hz, 16bit stereo ir pietiekami.
  Pierādījums tam? ‘Superīgā’ 5.1 kanālu DVD Dolby Digital skaņa ir aizkodēta ar 384 kbits. Ar visu to, DD nav labākais kodējums (bet dārgs gan), pat, ja izklausās pieņemami.

  Kur ir āķis? MP3 nav High End formāts, tāpēc neviens profs uz tā kvalitāti neiespringst. Tātad tiek, kas to lieto, īsti nejūt atšķirību. Tad kāda velna pēc portālu mp3 būtu jāizklausās pēc audio CD? sak, ja tev tas ir TIK svarīgi, pērc audio CD.

  MP3 ir piemērots mazām ierīcēm (telefoni, ipodi..). Parasti arī izvades (mazo austiņu, mazo skaļruņu) kvalitāte nebūs tāda, kas atskaņotu šo atšķirību.

  klau vinila cienītāj, vai tevi ir tavs pārēsājamais austiņu vinila atskaņotājs? ē? nu traki, ka nav!

 • to Mārtiņš Krastiņš:
  +1 par komentāru.

  Ja par vinila cienītāju bija domāts par mani, tad nē, man tāds nav un man nav arī parastais atskaņotājs. Man pat nevienas plates nav, jo гемарои ar to visu milzīgs.

  Par audioCD – nē man nav arī daudz audio CD. Nu vismaz man liekas, ka nav daudz. Un vēl šobrīd(pagaidām gan) man nav arī labas audio sistēmas, lai es te lieki iespringtu ar gudriem komentāriem.

  Bet uz ko es te vedinu – kamēr mp3 nebūs 6-7reizes lētāks par parasto audioCD, es labāk izvēlos ripulīti iegādāties veikalā, nevis lejupielādēt no interneta.

  onkulis:Nu labi, MEŽONīGA nav jau. Bet ir LIELA. Un tiešām domāju liela. No tā arī ir atkarīgi citi faktori, ka ūber-SACD skanēs sūdīgāk par tavu mp3 uz trust tumbiņām, tai skaitā atskaņotāji, pastiprinātāji/resīveri, vadi, novietojums un vēl pusmiljons nevienam nezināmu faktoru. Bet, ja viss pareizi un korekti saslēgts, žeņa no Maskavas 43 sajutīs atšķirību klasiskajai mūzikai, kaut arī visu mūžu kalbasssss bijis topā.

 • Mārtiņš Krastiņš

  par vinilu nebija domāts neviens konkrēti. vien tāds retorisks ievirziens par formātu (dilstošā secībā) vinils -> CD -> MP3 portatīvuma / kvalitātes attiecību ejot laukā.
  es izvēlētos pēdējo, ar pareizu kodējumu.

 • Nu jau kādu pusgadu lietoju Yahoo music unlimited un esmu baigi apmierināts – ja nu vieniigi tas pats softs straadaa leeni.. Toties vinja interfeiss man patiik labaak par iTunes, klausos visu legaali, piedaavaataas radiostacijas ir reaali superiigas – varu klausiities izveeleeto radio, tad kad man kaada dziesma iepatiikas, uzreiz varu to nokachaat. Nu visaadas forshas fiichas, ja tik vinji veel buutu padomaajushi par softa aatrdarbiibu..

 • Marcha

  ui, nesanaak neko nopirkt no taa saita. ievadot kartes ciparinjus paraada vnk FUCK YOU un pienjem krediitkartes tikai no ASV un Antarktiidas :( :D

 • Marcha:
  tā varētu būt, jau labs laiks ir pagājis. diemžēl ārzemniekiem nav tik vienkārši tirgot mp3 uz LV.

 • Marcha

  un es veel gribeeju buut labs puika, tad tomeer nelegaali lejupielaadeeshu dziesmas, kaa parasti…