iPhone sazvērestība

ābolu veikals.lv ir xnet.lv īpašums, tas tapis sadarbībā ar TunT. TunT ir īpašnieki mac forumam, no kura boot.lv ir saņēma savu iPhone. Un boot.lv savā stīvajā video jau paspēja izmest sponsoru (xnet.lv, TunT) viedokli — iPhone nekādā gadījumā nav vērts pirkt.

Beidzot, kad pēc ilgās gaidīšanas boot.lv redakcija ieguva, viņu pašu vārdiem, revolucionāro iPhone Lūsis gandrīz aizrijās, bet tomēr pateica: “iPhone iegādāties nav vērts” Džekiņ tagad pasaki to tam laimīgo lietotāju miljonam, kuri ir jau nopirkuši telefonu. Price/performance esot slikts? Savienotajās valstīs iPhone maksā 399$, latviešu naudās tas ir 200 Ls — parādi man telefonu par 200 naudiņām, kas kaut nedaudz tuvojas tehniskajam iPhone līmenim.

iPhone tagad var nopirkt (pārmaksājot 300 Ls) katrā sevi cienošā interneta kaktu veikalā. Un brīdī kad garām iet dzīva nauda, xnet.lv ir gatavi pat melot apgalvojot, ka uzlauzto iPhone īpašnieki uz mūžīgiem laikiem degs elles ugunīs un nevarēs izmantot kaut kādas mistiskas iPhone papildiespējas un funkcijas. Muļķības!

Es saprotu, ka internetu veikalu rīcība ir nelikumīga, bet patiesību slēpj arī otra puse sakot, ka iegādāties uzlauztu iPhone ir ĻOTI ĻOTI slikti. Nekas slikts tur nav. Vismaz nekas ļoti slikts noteikti.

Es jums pastāstīšu kā ir patiesībā. Uzlauzto iPhone īpašnieki neko nezaudē, ja pērk iPhone no ebay, kur tā cena ir saprātīga un līdzi nāk garantija piesūtīt jaunāko uzlaušanas programmatūru, ja tāda tiks izveidota. Šeit varat tribine.lv palasīties vienkāršā, mazā un neuzpirktā cilvēka viedokli par iPhone.

Katru dienu Apple sūta atjauninājumu, kas samaitā iPhone un pēc tam tiek izplatīta programmatūra ar kuru apiet šos jokus. Un cirks turpināsies līdz tam brīdim, kad Apple apniks cīnīties ar brīvības mīļotājiem (hakeriem vai latviski urķiem) vai piedāvās savus telefonus visu mobilo tīklu īpašniekiem.

Tāpēc es drīzāk saku, nepērciet neko ābolu veikalā, jo viņu cenas neatbilst īstajām Apple produktu cenām. Viņi jūs krāpj, jo pārdodot katru Apple produktu viņi uzliek 100% uzcenojumu. Kas tur dolāros šeit latos. Kas eiropā eiro Latvijā latos. Vai tās ir normālas cenas? Neticiet krāpniekiem. Viņu paziņojums nevar būt godīgs, ja viņi paši nav godīgi.

, , , , ,

 • patiesiiba par iphone ir sheit – http://www.willitblend.com

 • Ja summas tuvojas diviem simtiem, tad es drīzāk apsveru iespēju nopirkt kādu smārtfonu no kura (vismaz) man būtu vairāk jēgas. Jamam tak nav 3G, respektīvi datu pārraide ir smieklīgi lēna (es nerunāju par WiFi). Nav GPS. Aparātā nevari saglabāt dokumentus, tikai apskatīt. Un, protams, vislielākā bēda, ka tas Latvijā nav (un vidrīzāk tuvākajos gados nebūs) oficiāli pieejams. Pēc visiem šiem argumentiem vismaz es spriežu, ka atdot 200 Ls tikai par smuku telefonu ir smieklīgi. iPhone ir (varbūt būs) telefons stilīgajiem pipariem.

 • Onkuli, atzīsties, tu taču esi vienā sindikātā ar eBay iPhone tirgoņu mafiju :)

 • Papuass: es rīt veru vaļā iPhone tirgotavu

 • Mārtiņš Lūsis

  Bāc, Onkuli, tu jau konkrēti piebesījis esi. Pirmkārt, telefonu mēs dabūjam no mac.tunt.lv foruma lietotāja. Otrkārt, mums nav NEKĀDAS sadarbības ar ĀboluVeikals.lv vai XNet. Ja nepamanīji, tad šo rakstu pārpublicēja arī TvNet, Zparks un citi Latvijas mediji. Treškārt, video izteiktais viedoklis ir BOOT.Lv redakcijas PERSONĪGAIS viedoklis. Mēs nesakam, ka iPhone ir slikts, bet noteikti nerekomendējam to iegādāties Latvijā, kur tam NAV normālas garantijas.

  “Es jums pastāstīšu kā ir patiesībā. Uzlauzto iPhone īpašnieki neko nezaudē, ja pērk iPhone no ebay, kur tā cena ir saprātīga un līdzi nāk garantija piesūtīt jaunāko uzlaušanas programmatūru, ja tāda tiks izveidota.”

  Tātad. Tikko BEIDZOT ir uzlauzts iPhone v1.1.1 firmware. Nepagāja ne pāris nedēļas, kad telefonu jau atkal var lietot! WiiHaa! Bet oops. Atkal jāmaksā 100$ par atbloķēšanu, un vairs nevarēs ar vienu maksājumu atbloķēt neskaitāmus iPhone’us, jo iPhone SIM Free izstrādātāji ir kļuvuši viltīgāki un par katriem 100$ var atbloķēt tikai vienu telefonu, jo atbloķēšanu iegādājoties, jāievada IMEI kods, un IMEI kods, protams, ir katram tālrunim unikāls.

 • Hakeri vienmēr atradīs veidu, kā apiet to, ko nobloķē Apple Software update. Iphone izmantot varēs. Agri vai vēlu. Bet par tādām cenām, kā Latvijas Interneta veikalos, to nav vērts pirkt.

 • Mārtiņš Lūsis: ehh nav interesanti, ka tu tā ņem un izjauc manu glīto sazvērestības teoriju. Es tā pūlējos, lai savienotu nesavienojamo, bet tu ņem un šādi kaitējies.

  Par tiem uzlaužamajiem softiem es varu galvot, ka nepaies ne dažas dienas, kad piedāvājums būs plašāks un cena kritīsies vai vispār būs bezmaksas. Arī pirmais laušanas softs bija maksas, bet pēc laika kļuva bezmaksas, jo to bija izveidojuši jau malu malās. Tā būs arī ar šo. Cilvēki kuri var atļauties iPhone un kuriem interesē tas verķis, tie arī spēs atrast, lejuplādēt un uzstādīt atlaužamo programmu. Pārējiem letiņiem, ne interesē nedz arī ir vajadzīgs aifouns.

 • Mr.

  iPhone sux, lasiisju vienaa bloga.

 • Mr.: Life sucks. Viena tante teica, ka cita tante teica.

 • Aigars

  Kāpēc mazi bērni sevi sauc par onkuļiem?

 • Kāpēc satraukti komentētāji sevi sauc par Aigariem?

 • Tu pats pirktu iPhoney? Ja jā, tad kāpēc? :)

 • afigel

  visi ir cilveeki – katram savas prioritaates.kaadam shajaa gadiijumaa prioritaate ir iekosta aabola logo visur.
  ka saka – lieta na ljubitelja.

 • He, cepšanās :)

  Pirmkārt, manā skatījumā, ja precei nav ražotāja vai vismaz pārstāvja dota garantija, tad prece nekam neder. Un, ja nu man gadās defektainu nopirkt? Kurš man viņu mainīs?

  Otrkārt, visvairāk mani tīksmina ābolīšu fanu teiktais un savulaik lielītais, ka Apple ir par brīvību, tā nevienu neierobežo un iespējas ir bezgalīgas. Bet, tai pat laikā aifounus viņi šitā sacūkā un ierobežo. Tad nu i nafig tādu vajag, ja normālā veidā nevar nemaz nopirkt.

  Un nav tur nekā tik kruta. Jā ir fīčas, pie kurām skaisti piestrādāts, bet, izvērtējot visus + un -, diemžēl tie – savācas vairāk. Simtprocentīgi tomēr Apple ar šito nenošāva visus nošaujamos zaķus un, manā skatījumā, pat nedaudz pabojāja iespaidu par sevi.

 • P.S. Bet, protams, tie, kas ir salaulāti un savu nevainību pārdevuši ābolīšiem mani tagad sitīs. Patiesībā ar Apple faniem kā ar sektantiem, ieņēmuši galvā un viņiem kaut brūnu sūdu ar ābol-logo iedot un viņi to slavēs kā vissmaržīgāko :)

 • krizdabz: jā pirktu. Tāpēc, ka ajfōnā ir viss, kas man nepieciešams. Es SMS nesūtu, klausos mūziku, regulāri skatos visādus niekus, garlaikojos sabiedriskajā cienu dizainu un reti kaut kur piezvanu. Varētu jau ņemt iPod touch, bet negribas nēsāt divas ierīces apkārt, tāpēc esmu iekārojis iPhone un ir tikai laika jautājums, kad man tas piederēs.

 • Taustiņklabeklis: tie – ir atkarīgi no cilvēka vajadzībām un manā gadījumā tur nav gandrīz neviena mīnusa.

 • onkuli, bet nav tā, ka tas, kas der visam – patiesībā neder nekam? Manuprāt, bik par traku jau paliek, žēl vēl ka printeris un saldētava tur nav iebūvēta.

 • dusk

  Vai nav vienalga. xnet ir tāpat labākais no neta veikaliem lv (pat neskatoties uz to, ka saviem darbiniekiem maz maksā). Tāpat ir skaidrs, ka neviens lv neko nedara, kā tik gnt cenām piemet procentus.

 • dusk

  Un par garantijām 90% gadījumos lv da jebkam tā nedarbojas normāli. Telefoniem 99,9% gadījumos. Nu nav te, ka iznes trubu neiet, tev citu izsniedz. Apelēt par garantiju nav jēgas, jo tās lv vienkārši nav.

 • Principā, jā – pareizi tikko pateici, Mik! Katrs (saprātīgs cilvēks) izvēlas sev telefonu pēc vajadzībām. Manas prasības pret telefonu pārsniedz tās, ko piedāvā iPhone, bet Apple savus produktus padara tik pompozus, ka par tiem (gudri) runā pat tie, kam šo telefonu nevajag.. :D

 • dusk, ko gan citu viņiem darīt? No bāzes cenas vilkt nost?

  onkulis, aga, piekrītu, Tavs arguments bija labs. Bet tomēr es skeptiski lūkojos uz tādām lietām, piedevām, Apple to visu padarīšanu ierobežo.

 • dusk

  Likt lietā fantāziju un dažus produktus pasūtīt pašiem. Strādāt ar labiem produktiem.

  Par telefonu, man pašam ir 30 Ls vērta truba. Būtu nauda, viss ir, tagat jāizvēlas. Es varbūt pirktu šo trubu. Visumā cilvēki nesamērīgi daudz izlieto naudas par vienkāršu iespēju sazināties.

 • mxz

  Skumjā patiesība ir tā, ka Latvijas iPhone gribētājiem nāksies ļoti ilgu laiku cīnīties ar firmware uzlabojumiem un to apiešanu – kamēr vien iPhone netiks oficiāli atvērts visiem operatoriem. Un pat tad, kad tas notiks – iPhone (tāpat, kā viss cits no Apple) maksās dārgāk nekā citur, tam nebūs “īstās” Apple garantijas un tā tālāk.

  Kas attiecas uz veikaliem – lai taču viņi pārdod, ko viņi grib. Tie, kas nemāk darboties ar eBay, lai taču drošu sirdi iet un izgāž 500-ciktur naudiņas par atbloķētu iPhone.

  Man personīgi iPhone, protams, interesē, bet galva tādēļ nav jāzaudē. Kā jau visi produkti iPhone vēl nav īsti nobriedis. Paskaties kādi izskatijās 1. un 2.paaudzes vecie iPod – nu galīgi prasti salīdzinot ar jaunāko sēriju. Tas pats būs ar iPhone. Vajag pagaidīt 1-2 gadus, tad tas būs labāks, lētāks un pieejams visiem, bez konstantās “pisnes” ar JailBreak, SIM Free vai ko tur vēl.

 • x-f

  Es neesmu nevienā pusē, bet raksti Tu, onkuli, smieklīgi.

 • Nu redz, beidzot viens nozares eksperts izteica prātīgu viedokli. Beidzam ņemties un ālēties.

 • x-f: šoreiz es īpaši pacentos.

 • es domaaju, ka shis iphone tik “palaists” uz visiem operatoriem, tad kad iznaaks iPhone2, vispar sviests jau ir… bet kaads uz shito visu vaaras pamatiigi :) nejau visi lasa tik daudz lai uzzinaatu ka peerkot shaadu preci, tiek paarmksaat par saviem 200ls :)
  ps. ja lv buus pa 200ls, panjemshu :)

 • Guntars

  kā uzlaust 1.1.1 ir pilns internets, atvainojos-nevis kā uzlauzt, bet uzlikt 1.0.2 lai viss darbotos. Man apmierina Iphone, darbojas viss.

 • izskatās, ka kāds te ir sacepies. Sazvērestīas teorijas, protams, var meklēt visur un cik uziet. Taču, ja es izgrūžu naudu par preci šeit, tad vēlētos arī iegūt garantiju, kas nav butaforija. Otrkārt, stilot ar to, ka man ir aifouns un seksot ar tā uzlaušanu pēc apdeitiem, nav vēlmes. var jau būt, ka tas ir kāds īpašs fetišs.

 • nu, koo teikt… Latvijā vienmēr kādam ir kaut kāda INTERESE!

 • Holmss

  Tukša muldēšana par to, ka nav garantijas: Lūdzu 2 gadu garantija visām Latvijā iegādātām precēm http://www.ptac.gov.lv!

 • Spēcīgi! :)
  Tava mamma var unlockot iPhone 1.1.1 vai uztaisīt downgrade uz 1.0.2 ? Tev nav nekādas sajēgas par retail tirdzniecību Latvijā, jo tādu cilvēku, kas prot uz datora uzspiest tikai Yes ir lielākā daļa! Un, viņi, sadzirdējuši par iPhone fetišu arī grib šitādu spēļmantiņu! Man ir rindām paziņas, kas datoru izmanto Draugiem.lv un torentu kačāšanai un ir prasījuši par iespēju nopirkt iPhone – tādiem lietotājiem tas ir čau! Pārdodot tādam cilvēkam, es varētu sastādīt ciemošanās grafiku nākamajam gadam (katreiz laužot vaļā kādu iPhone)!

  Un, iedomājies to vilšanos šādam cilvēkam, kad iPhone pēkšņi pēc update pateiks – esmu ķieģelītis. Viss. Ja tas būs šī cilvēka pirmais pirkums internetā, tad tas būs arī pēdējais! Xnet vēlas neļaut sagraut 5 gadu laikā stutēto e-veikalu imidžu, ko daži ātras peļņas tīkotāji vēlas sačakarēt!

  Bet,par tēmu – visi pārēji, kas kaut ko saprot no firmware upgrade, hakošanas, u.t.t. – pērciet! iPhone ir ļoti invoatīvs un spēcīgs produkts. Arī es pats domāju no eBay pasūtīt vienu savai sievai, lai arī pats varētu paspēlēties ar tām fīčām.

  Kas attiecas uz Āboluveikala cenām – iebrauci pilnīgās auzās! Apple ir pārstāvniecība Baltijas valstīs, kas nosaka Apple cenu politiku un pie šīm cenām ir arī jāturas… Piedevām, peļņa aboluveikals.lv ir kā jau elektronikai – 5-10% Un, lūdzams nesalīdzināt ar ASV! Mēs esam Eiropā – salīdzini ar http://store.apple.com/Apple/WebObjects/germanstore/

  Jebkurā gadījumā, paldies par viedokli :)
  Mārtiņš no AboluVeikals.lv

  P.S. Kā pieminēja Mārtiņš Lūsis – tā ir Xnet preses relīze, kas tika izsūtīta visiem lielākajiem ziņu portāliem, mūs vieno tikai tas, ka gan boot.lv, gan xnet.lv vienoti uzskata, ka tirgot unlockotus iphone, kuri pēc nākamā update atkal nolokojas ir pircēju čakarēšana (protams, izņēmuma gadījums ir tad, ja pārdevējs par to pirms tam informē pie preces apraksta. Bet, neviens no LV e-veikaliem to nav izdarījis!)

 • Guntars

  Tas ka nolokosoes pēc nākamā updeita ir skaļi teikts, ja Tu pats šo updeitu neuzliksi, nekas nenolokojas. iTunes ir tāda lieta, ka var likt neatgādināt par updeitu, pagaidām 1.0.2 no 1.1.1 krasi neatšķiras. Varbūt esiet arī iecietīgāki izteicienos, nevis cenšaties aizvainot līdzcilvēkus kam ir savs viedoklis.

 • Mfz

  No kurienes cenu ņēmi? Gadījumā tā cena nav augstāka? Man jau liekas, tiesa neesmu pārliecināts, ka tā ir cena ar piesaistīto pie operātora.

 • Ā, un visbeidzot par iPhoone cenu runājot. Nevienam nav noslēpums, ka operatori, kuriem piesiets iPhone, par katru abonentu Apple maksā 10$ vai 10EUR / mēnesī un tā veselus 2 gadus. Tātad, kopējā paredzētā peļņa par vienu iPhone ir =
  399EUR + (10EUR x 24 mēneši) = 639 EUR, jeb ~450Ls. Tātad, varam secināt, ka oficiāls iPhone, brīvs no operatoriem maksās aptuveni 450Ls. Jeb, zinot Apple politiku, visticamākais 599 EUR (419Ls). Tā kā, brīvu no operatoriem to mums par 200Ls neredzēt!

 • kuzmens

  nau vērts skriet pakaļ visādiem plenderiem un pirkt to iPhone. nabaga tehnoloģiju atkarīgie.

 • Guntars

  639 USD x0.50=319 Ls Amerikā 399USD

 • Guntaram: Elektronikas ražotāju stils šobrīd ir norādīt 2 cenas – vienu ASV, otru – Eiropai. Attiecīgi, tas izskatītos – 599USD ASV un 599EUR – Eiropā. Tas tā ir ar visu – fotokamerām, datoriem, u.t.t.

 • Boo

  Ar Xnetu mees, protams, ljoti draudzeejamies, ar boot.lv …. hmmm… varbuut tieshaam vajadzeetu.

  … iisteniibaa jau ja taa padomaa netirgojot visiem pieejamos lauztos mees finansiaali shaujam sev kaajaa, bet nu tak, kur tie paareejie taadu bezkauniibu njem ? es nezinu :D

 • xnet.lv nostāju par iPhone netirgošanu es atbalstu, jo kā jau te augstāk minēja, tad daudzi nespētu tikt galā ar krekošanas darbiem pēc apdeitiem. Līdz ar to beigās zaudētāji būtu pats xnet.lv, jo latvieša garā ir ainot to, n kura prece dabūta, kaut arī pats esi bijis vainīgs pie tās samaitāšanas. Vienmēr taču kāds vainīgais jāatrod.

  katrā ziņā labākais ko es varētu ieteikt visiem te runātājiem ir paklausīties MacBreak Weekly podkāstu. Principā vairākus pēdējos, jo tur tikpat kā 90% tiek runāts tikai un vienīgi par iPhone un ar to apvītajām lietām.

  Pats es viņu nepirktu, jo man vajadzīgās funkcijas no telefona ir vienkāršas – zvanīt/saņemt zvanus, sms/mms, gprs, java atbalsts, bluetooth, modinātājs, kalendārs, vibrozvans un kalkulators. Neredzu nemaz īpašu jēgu pēc kādām citām vajadzībām, ko telefonam vajadzētu piedāvāt. Apstrādāt dokumentus? Interesanti gan ko prātīgu tu uz mazā telefona ekrāna varētu izdarīt. Nemaz nerunāsim par dokumentu labošanu. Priekš tam ir laptopi, kurus var iemest padusē vai somā un aiziet. Atrod vietu, kur ir wi-fi un uz priekšu.

  Un te dažiem, kuri saka, ka Apple fani ir sapisušies ar fanātismu – varbūt jums derētu reiz paskatīties kas notiek aiz loga?

 • Kaadu laiku ss.lv staav mans sludinaajums par iespeeju atblokjeet iphone… Intereseejas daudzi – lielaakaa dalja ar atjauninaataam 1.1.1 versijaam. Dazhu to cilveeku man ir patiesi zheel – nesen atrakstiija piemeeram viens,kursh nopircis telefonu 220.lv, piesleedzis pie itunes un – hops,jaunaa versija virsuu. Protams,ka cilveeks ir neizpratnee, prasa – ko dariit… domaa, varbuut jaanes uz servisu peec garantijas..
  Es gribu ar to teikt,ka veikalos tirgot un soliit kaadu garantiju – taa ir kraapnieciiba.
  Cilveekiem ir jaapzinaas tas viss,kas rakstiits xnet pazinjojumaa – lielu dalju cilveeku tas neaptur un es pats neuzskatu,ka tehnologjiju cieniitaajam buutu jaauztraucaas par versijaam utt. Tachu ir jaatur no iphone iegaades maajsaimniece un citas “no tehnologjiju advanceetiibas neaizsargaatas grupas”.

 • HP

  ehma…
  LV tikko parāadijās mazcenas mobilais arī bija šuviens ar lock.
  un vēl ilgu laiku bija problēmās kā šo lock nodrošināt un es nemaz nerunāju par resursiem kas tika ieguldīti lai sim lock nodrošinātu.

  Kā rāda nesen veiktās darbības ar telefoniem kuri skaitās mazcenas tad vienkāršāk ir slēgt līgumu ar cilvēku un lai tak viņs dara ar to verķi ko grib.
  tātad ja cie āboli nav sapratuši ka vienkāršāk kāst naudu tādā veidā ka dod viņam to verķi un slēdz līgumu paredzot soda sankcijas par līguma laužšanu un lai tas cilvēks ar to ābolu vai kādu citu verķi, dara da jeb ko!
  tāpat divus gadus tev jāmaksā tā mēneša maksa un par verķi tu jau esi zināmu summu samaksājis.
  varbūt vaina ir turienes likumdošanā bet uzskatu ka šeit ūn tagad šāds modelis veiksmīgi darbojas.

  ja jūs jautāsiet man par ierīci kā tādu …
  paskaidrošu vienu lietu.
  cilvēki kas grib skaistu mantiņu lai tādu pērk.
  man kā latvietim parastajam šis ir pilnīgi nejēdzīgs neērts rīks, par kuru prasa atdot naudu tikai dēļ tā ka mums tagad te ir revolūcija un kruts dizains.
  es gribu sev lietu kas man kalpo tik ilgi kamēr apnīk un nav sirdsapziņas pārmetumu par tās nomaiņu.

  par preces tirgošanu kas neatbilst LV standartiem…
  interesanti cik jaunieši iekrita uz amerikāņu standarta telefonu tirgošanu?
  telefoni kuri darbojās tikai Rīgas centrā un izbraucot virzienā uz laikiem čušs?
  cerams ka tie cilvēki kas šādus aparātus iegādājās neuzkāps otreiz uz tā paša grābekļa.

  esmu par oficiālu iekārtu tirdzniecību un servisa apkalpošanu.
  hau.

 • Mana pārliecība ir tāda, ka telefons ir jāpērk izmantojot operatoru sniegtās iespējas ar mazcenas mobilajiem telefoniem. Kāda jēga ir par telefonu maksāt ~100 vai 200Ls, ja to var dabūt par maksimums Ls 40. Būtībā no visiem 5 telefoniem, kas man ir bijuši, tikai 2 pirmie ir pirkti par pilnu cenu, jo tajā laikā vēl mazcenas mobilie telefoni nebija.

  Kas attiecas uz šo iPhone pārdošanu visos interneta veikalos, tad mani fascinē ff.lv interneta veikala aktīvā reklāmas kampaņa gan tvnet.lv, gan apollo.lv un gan jau vēl kaut kur citur, kur neesmu pamanījis. Man vienkārši ir žēl tos nabaga cilvēkus, kas viņu sapirksies un nepratīs atbloķēt. Kamēr viss strādā, tikmēr labi, bet nedo dies kaut kas sāks pajukt.

 • That’s real bullshit! Tizlums kaut kāds ar to iPhone :P Slimība… cik var fanot un rakstīt par vienu un to pašu, vienu un to pašu… idiotisms kaut kāds… nu labi, parādījās veikalos, nu un? Sensācija? Nez, no vienas puses – tā viņiem visiem vajag- satrakojās un tagad grauž nagus, jo ņefig ņemt tādu produktu, kas pagaidām vismaz nav Latvijā pieejams… izcelties prosto ar krāšņu mantiņu citu vidū?

 • costello

  Nostājos 0nkuļa pusē. Cenu politikā netaisos iedziļināties un arī pašu ayePhone nav nācies turēt rokās, bet par tām prasībām, kuras te uzstāda lielie iPhone pretinieki pasmīnu. 3G? Wow..tik bieži staigāsiet pa ielu un baigi pārsūtiesiet visādus dokumentus, bildes, sērfosiet netā utt.?(yeah right) GPS? – protams, galvenais ar iPhone ir staigāt pa mežu un meklēt sēnes. Gribu redzēt cik bieži tie kunkstētāji tās iespējas ikdienā izmanto.

  Vienīgais šī aparāta mīnuss ir tas, ka tas tiek piesaistīts mums nepieejamiem operātoriem, jo ierīce pati par sevi ir ļoti labi nostrādāta – zvani, bildes, mūzika, nets(wifi apstākļos). Ja ierīce pēc laika tiks piedāvāta ar kādu no vietējiem operātoriem vai vismaz nebūs būtisku neērtību unlock(ošanā), tad arī es iPhone iegādāšos.

 • jaunais softs ir uzlauzts, btw. bet tūlīt būs vēl jaunāks and so on …

 • mjā, bet par metodēm piekrītu. konkurences vārdā šādi rīkoties pret patērētāju tā ir cūcība. kauns xnetam un co.

 • Boo

  > N.R. – par ko tad Xnetam kauns ? par to ka nepaardod jeelu produktu bez skaidrojuma ? :)

 • NR: Nesapratu par “kauns xnetam”! Par to, ka Xnet cenšas pasargāt cilvēkus no krāpniecības???

 • Cilvēks kam iPhone metājas atvilkne

  Nu ziniet nekas jau tik kruts taja aifounaa nav kā tik dizains un lietošanas veids.

 • Kauns xnetam par to ka uzrīko veselu akciju ar “nepērc iphone” lai arī principā tā ir cilvēka izvēle ko pirkt un ko ne. Labi, no orģinālā raksta sapratu arī ka boot.lv ir iesaistīts, bet ja nu tās tomēr nav saistītas lietas, tad vēl ok.

  No malas tas izskatījās kā paniska reakcija uz konkurences parādīšanos ar produktu kas nevar būt ābolu veikala.

  Nu skaidrs ka tie konkurenti rīkojas cūciski pārdodot produktu kas iespējams drīz vien nojuks ja cilvēks nezinot uzliks 1.1.1 firmwari, bet tā nav xnet darīšana. Es ieejot xnetā un izlasot to rakstu tikai guvu negatīvu iespaidu pret veikalu. Tas ir kā ieiet Elkor kur būtu liels uzraksts “nepērciet nikon preces! mēs viņas nepārdodam, bet sliktie konkurenti jums kautko iesmērēs, labāk pie mums nopērciet canon!”

  ja to pasniegtu savādāk, mierīgāk un neitrālāk, tad būtu labi. jo izskatas pēc antireklāmas akcijas

 • “Cilvēks kam iPhone metājas atvilkne” tu nu gan esi āksts. Kas gan vēl izņemot lietošānas ērtumu un izskatu ir svarīgs kādā precē?

 • NR: Ja firmware uzlikšana nebūtu vienkārši automātiski izlecoša paziņojuma apstiprināšana ar “YES”, mēs neko neteiktu! Bet, šo procesu izdarīs vismaz 80% no cilvēkiem, kas neko nezinās par 1.1.1 problēmu! To es varu droši apgalvot pēc pieredzes, ko esmu guvis vairāk, kā 10 gadus strādājot tirdzniecībā!

 • tur ir LIELS uzraksts ka jūsu telefons nomirs ja jums ir atbloķēts telefons. apple visus brīdināja. bet tas ir sviests. pat ja nebūtu –

  tā ir pārdevēja atbildība informet klientu par šādu brickošanas iespēju. un ja pārdevējs piedāvā garantiju (PTAC viņu pierunās ja atteiksies) tas tālāk vairs nav nekāda problēma, jo klientam būs visas iespējas dabūt naudu vai salabot telefonu jo klients neko sliktu nebūs izdarījis.

  kur tad īsti ir problēma? garantija tiek solīta, problēmas nav!

 • NR: Problēma ir uzticības interneta veikaliem veidošanā, par ko mēs esam cīnījušies 5 gadus! Visi šie iPhone tirgoņi aizmirst, ka cilvēks, kuram šis telefons būs pirmais pirkums internetā un viņš ieberzīsies – nekad vairs nepirks internetā – ne pie pārdevēja, ne pie mums! Kāpēc sagraut to, kas ir 5 gadus būvēts?

 • es xnet neuzskatu par parasto interneta veikalu, tā ka tas jums jau sen ir izdevies. bet citus tos zaņķus jūs labākus nepadarīsiet ne ar kādām akcijām

 • viuks

  Sekojot Offkuļa loģikai:

  Kas tur slikts nopirkt zagtu automašīnu? Zagta taču ārzemēs un pārdevējs dažkārt piedāvā ik gadu atjaunot viltotu skates uzlīmi, lai nebūtu iespēja uzķerties apskates laikā. Tie dīleri, kas te Latvijā tirgo automašīnas uz pusi dārgāk ir lohi un ieteiktu neko no viņiem nepirkt.

  Atbloķēts telefons tiek nozagts mobilo sakaru operatoram, kurš par to ir samaksājis un ja tu tur nesaskati neko sliktu… tad taviem draugiem ieteiktu tev pārāk neuzticēties.

 • Jancis

  Onkulis:
  ..”regulāri skatos visādus niekus, garlaikojos sabiedriskajā cienu dizainu”..

  tu sabiedriskajā izvelc to mantiņu un 10 urļiki to uzreiz iekāro.

 • viuks: nav tā, ka tas aparāts tiek pirkts par 1$. Par to ir samaksāts pienācīgi.

  Jancis: Nu ja tas ir sakarīgs arguments…

 • N.R., Tu saki “tur ir LIELS uzraksts ka jūsu telefons nomirs ja jums ir atbloķēts telefons. apple visus brīdināja.”

  Problēma jau ir tā, ka lietotājs parastais to uzrakstu neizlasīs, tāpat kā neizlasa brīdinājumus par SSL sertifikātu derīgumu. VIŅAM VAJAG JAUNO VERSIJU! TĀ IR KRUTĀKA! Un attiecīgi jebkura darbība aiziet pēc principa “next .. next .. (ķeksītis pie “accept licence agreement”) .. yes .. next.. finish”. NEKO neizlasot.

  Lietotājs parastais, diemžēl, neatšķir programmu no programmas instalācijas. Neko darīt. Ar to ir jārēķinās.

 • zemunde

  Interesantas būtu to cilvēku domas, kam jau ir aifons. Neslēpiet. Padalieties ar iespaidiem. Vai ir tā vērts?

 • sakins

  Vai ir tā vērts atkarīgs no tā, kas tev ir svarīgāks. Ērta lietošana zvanot vai interesanta spēļmantiņa ar zvanīšanas iespēju. ja otrais variants tad ir vērts, bet ne par tādu summu kā tie tiek piedāvāti Latvijas interneta veikalos.
  Vispār liekas, ka iphonam ir visai maz funkciju priekš tāda telefona, bet to var mainīt pašam sainstalējot 3 puses programmas. Tikai lieta tāda, ka neko daudz nevaru iebraukt, kas tur kā notiek ar to atlaušanu un firmware upgridošanu. Bail kautko darīt, jo negribas nolokot telefonu. Vēljoprojām gaidu kāda lv iphone formuma parādīšanos.

 • mārtiņš

  man liekas ka visi noliek iPhone tapēc ka paši viņu nevar dabūt vai arī tikko ir nopirkuši nokiu un negrib atdzīt ka viņu telefons ir sliktāks.

  man pašam ir iphone un es esmu sajūsmā. ideals telefons, ipods un interneta lapas lādēt caur edge ar iphone ir daudz ātrāk nekā ar to “kruto” 3g kas bija manam iepriekšējam telefonam.

  100% labākais telefons kāds tagat ir iznācis.

 • Artūrs

  pilnībā piekrītu mārtiņam.