zemjumta.lv – dzīvokļu īrēšana, izīrēšana un kopā meklēšana

logo.gifzemjumta.lv ir samērā svaigs projekts, kurš dod iespēju atrast dzīvokli ērtākā veidā nekā klasiski pierasts.

Šī lapa ir veidota savādāk. Ir pierasts, ka visi nekustamo īpašumu portāli ir vairāk vai mazāk vienādi – tajos visos figurē mākleri, sludinājumi atkārtojas atkal un atkal, un atkal..

Tas, ko mēs vēlāmies dot Tev, ir informācijas kvalitāte. Mēs maksimāli centīsimies atbrīvot šo portālu no liekas un nevajadzīgas informācijas, lai jebkurš apmeklētājs sev varētu atrast “jumtu virs galvas”.
zemjumta.lv

zemjumtalv.jpg

Izvairāmies no nekrietnajiem mākleriem
Jaunās lapas priekšrocība ir tāda, ka visi atrodamie piedāvājumi nāk no reāliem cilvēkiem nevis nīstajiem starpniekiem. Ja meklējot dzīvokli lietotājs uzduras māklerim, tad sludinājums tiek izņemts no saraksta. Ja pastāv iespēja, ka sludinājumu ievietojis mākleris, tad lietotāji tiek attiecīgi brīdināti:

makleris.jpg

Interaktīvā karte
zemjumta.lv pluss ir interaktīvā karte, kurā veiksmīgi izmantotas Google maps iespējas. Lai uzreiz būtu skaidrs, kur atrodas iecerētais dzīvoklis pietiek aizčāpot līdz portālā iekļautajai interaktīvajai kartei:

zemjumtakarte.jpg

Filtri
Mani ieinteresēja arī tāds jaunums kā filtri, ar kuru palīdzību iespējams sekot līdzi jaunākajiem dzīvokļu piedāvājumiem pēc noteiktiem parametriem.

Piemēram: meklējot lielu dzīvokli, es atlasu, ka mani interesē 2-4 istabu dzīvoklis ar platību no 50 līdz 200 kvadrātmetriem cenu diapazonā no 200-400 Ls kurš atrodas Rīgā. Tad man tiek piedāvāts saglabāt šos kritērijus kā filtru (es izvēlējos nosaukumu “liels dzīvoklis”). Pēc tam sadaļā filtri es varu ātri izfiltrēt dzīvokļus pēc sev interesējošām parametru kombinācijām. Labākais, ka es varu atzīmēt, lai uz manu epastu pienāk jaunākie piedāvājumi, kuri atbilst norādītajam filtram. Vai nav jauki?

Īrē kopā
Interesanta iespēja ir atrast dzīvokļa biedrus, ar kuriem kopīgi varētu īrēt mājokli. Labs risinājums studentiem, un ne tik rocīgiem iebraucējiem.

Secinājumi
Kopumā jāsaka, ka tehniski, šis portāls ir nostrādāts ļoti augstā līmenī. Ir padomāts par gandrīz visām vēlmēm, kādas vien lietotājam varētu rasties. Arī programmētājs ir bijis uzdevumu augstumos un viss darbojas gludi. Lapā ir iekļautas visas vajadzīgās funkcijas, nav lieku fīču. Viss, kas nepieciešams man kā lietotājam ir nolikts pa rokai. Vienīgi video pamācība varētu būt ar visu skaņu un komentāriem.

Cerēsim, ka lapa iemantos popularitāti, apmeklējumu un daudz jaunu sludinājumu. Veiksmi autoriem: pbs.lv!

, , , ,

 • tiri-piri

  Vai Onkulis arī ir kā nebūt saistīts ar šo projectu? :)

 • :) jauki, tieši, ko šobrīd ieteikt draugam, kur meklēt…
  Cerams to karti attīstīs, jo gribējās jau vēl papildus funkcijas informatīvajā laukā

 • tiri-piri: var jau likties, ka visi jaunie projekti LV ir saistīti ar mani, bet šoreiz tā gluži nav gan. zemjumta.lv ir pbs.lv rokudarbs
  http://pbs.lv/blog/731/

 • costello

  Patīkami nostrādāts projekts, vienīgi pie logo gan vajadzētu piestrādāt, jo pagaidām tas izskatās pēc kaut kāda zaļa ķebura ne par tēmu.

 • pbs

  Tu tā lieli mani, ka pilnīgi vai neērti paliek :)
  Bet nu paldies par novērtējumu un šo rakstu. Forši, ka akcentēji portāla jaukās iespējas!

 • pbs

  rolandinsh – kā Onkulis minēja, tad mēs attīstam tās “fīčas”, kas šķiet racionālas. Pastāsti par ideju attiecībā uz karti un “papildus funkcijām informatīvajā laukā”- pa visam noteikti to realizēšu, ja tas kaut kā lietotājam palīdzēs labāk orientēties sludinājumos!

 • Projekts labs, kristabz blogā jau vinereiz izteicos, bet interesanti likās tas, kā viņi aizsgās to lapu no tā saucamajiem mākleriem?

 • Kangarooo

  Kādas ir alternatīvas?
  Vairs nestrādā šis.

  • Es pamēģināju https://notifyus.net/ izskatās ļoti daudzsološi. Iespēja diezgan precīzi izfiltrēt tieši tos dzīvokļus, kas interesē un saņemt paziņojumus telefonā.

   Otrs variants ir pieslēgties, kādai no Facebook dzīvokļu grupām, kur ir ļoti labi piedāvājumi laiku pa laikam.

   • Kangarooo

    TO izmantoju.

    Zemjumta pietrūkst. Šo rakstu atradu jo meklēju to lapu un nevarēju atrast. Izrādās no bloga linka nosaukumu rakstīju pareizi taču vairs lapa neesot. Eh.