Latvijas mārketinga speciālisti lasa blogus?

Fakts ir varens un vērā ņemams — 67,1% aptaujāto Latvijas mārketinga speciālistu informācijas iegūšanai izmanto blogus.

Lai gan 32,9% Latvijas mārketinga, reklāmas, mediju un sabiedrisko attiecību speciālistu neizmanto blogus vispār, 67,1% speciālistu informācijas iegūšanai blogus izmanto, liecina „The Onliner” veiktā pētījuma rezultāti. Populārākie pētījumā noskaidrotie blogi atrodas portālos „ldiena.lv” un „nozare.lv”.
theonliner.lv

Kā uzzināju no theonliner.lv redaktora, pētījums tika veikts reklāmas un mārketinga nedēļas „Wazzap? 2008” norises laikā šī gada 24.–26. oktobrī. Pētījumā tika aptaujāti 72 „Wazzap? 2008” apmeklētāji – Latvijas mārketinga, reklāmas, mediju un sabiedrisko attiecību speciālisti (70 respondentu dati tika izmantoti rezultātos).

Un tātad populārāko blogu tops:

Latvijas mārketinga speciālistu vidū populārākie blogi atrodas portālos un vortālos:

1.-2. ldiena.lv 27,10%
1.-2. nozare.lv 27,10%
3. db.lv 25,70%
4. alberts.lv 15,70%

(% no visiem respondentiem, theonliner.lv)

Kā redzams, visvairāk lasīti tiek tradicionālo mediju ieviestie blogi. Četriniekā ir divi laikraksti, ziņu aģentūra un reklāmas aģentūra.

Es no minētajiem aktīvi lasu un izrādu interesi tikai par nozare.lv blogiem, pārējo blogu tematika mani ikdienā neskar vai arī viņi nav bijuši pietiekami interesanti, lai man vispār ienāktu doma tur doties un kaut ko lasīt.

Diemžēl izskatās, ka vārds “blogosfēra” ir pielipis arī kādam, kas ir ārpus tās:

„Ņemot vērā blogu skaita pieaugumu pasaulē un interneta attīstības tendences, nākotnē Latvijā būs daudz vairāk blogotāju un blogu lasītāju. Pēdējo gadu pieredze liecina, ka Latvijā šī tendence jau ir parādījusies. Latvijā ir cilvēki ar lielāku pieredzi blogošanā un ir tādi, kuri tikai sper pirmos soļus šajā vidē. Patīkami sekot līdzi tam, ka vairāki savu jomu profesionāļi dalās pieredzē un pauž viedokli Latvijas blogosfērā,” norāda „The Onliner” galvenais redaktors un „One.lv” mārketinga direktors Andrejs Sergejevs.

Lai arī agrāk tā nedomāju, tagad esmu stipri pārliecināts, ka tie padsmit cilvēki, kuri ikdienā kaut ko ieraksta savās interneta kladēs nav saucami par “Latvijas blogosfēru.” Kas tad tā par dižu sfēru, ja pat vidusmēra augstskolas kursā ir vairāk domājošu jauniešu?

Vai tad kāds sauc studentus par “Latvijas studentu sfēru”? Domāju, ka Latvijā līdz blogosfērai vēl tāls ceļš ejams.

Protams, runā, ka pašlaik Latvijā ir gandrīz 500 blogu, taču manā Google Reader “blogi” mapītē ir knapi 20 blogu, kas vēlreiz parāda to, cik % no visa radītā satura ir noderīgi un lasāmi.

Savu seno prognozi es joprojām turu atmiņā un domāju, ka blogu auditorijas augšanas tempi nekur nepazudīs. Es tikai būtu ļoti priecīgs, ja arī kvalitatīvo rakstu īpatsvars augtu ar līdzīgu tempu.

Starp citu, ja nebijāt ievērojuši, tad labajā slejā ir atrodami pēdējo piecu vietējo blogu vērtīgo ierakstu virsraksti. Tur nonāk tikai tie raksti, kas man patiešām ir patikuši un kurus iesaku izlasīt arī citiem.

, , , , ,

 • Nez vai 72 respondenti būtu jāuzskata par nopietnu aptaujājamo pulku, bet kaut kādas tendences gan no šī “pētījuma” izšķetināt var.

  Es gan no minētā četrinieka reizēm lasu nozare.lv atsevišķus blogus. Un vērtīgu “blogu” saucamajā Latvijas blogosfēra ir maz. Pirmkārt jau tāpēc, ka lielākā daļa raksta par visu iespējamo, otrkārt mazajā blogosfērā ziņas iet uz rinķi.

  No vienas puses blogs nav uzspiesta lieta, un tieši tāpēc nav ietekmējams tā saturs. Tā ir tikai vienīgi autora izvēle. No otras puses, vēl joprojām trūkst nozares, konkrētu uzņēmumu, vai konkrētai specifikai veltītu blogu, lai gan pamazām šis % aug.

 • Un kaut kā pazuda pēdējā rindiņa.

  Onkuli – jautājums retorisks – vai Tavs blogs ir starp 20 vērtīgākajiem? :)

 • nav kvalitatīvu blogu, tāpēc, ka Latvija tas mazums kruto speciālistu neraksta blogus ;) tie, kas raksta, tiem tas ir vaļasprieks nevis nopietna nodarbe, nozare.lv un l-diena gan ir komerciāli projekti :)

 • Interesents komentārs par alberts.lv, zinot, ka tā ir tava darba vieta un tu tur pats kaut ko esi rakstījis ;)

 • Jānis Ziediņš: manas aktivitātes un intereses bieži ir apskatītas onkulis.com – skriešana, orientēšanās, foto, jaunas kedas un blogi. Ar to arī pietiek.

  Papuass: no reklāmām un mārketingošanas es maz ko saprotu, tāpēc man nav jēgas visiem klārēt, ka es šausmīgi regulāri lasu reklāmas aģentūras alberts.lv blogus, jo tas būtu fufelis.

 • Baigi labā lieta ir tas, kas pēdējā rindkopā aprakstīts :) Man patikās :)

  Onkuli, gribēju pajautāt, vai tev nav pretenziju, pret raksta par ebay foruma pārpublicēšanu iekš web.hc.lv Motivācijas un ideju sadaļā (protams, ar atsauci)?

  Labprāt turpat publicēšu arī citus kvalitatīvus rakstus par projektiem ar interesantām idejām, kā arī info par to, kāda bija motivācija veidot šos projektus. Ieinteresētie rakstiet uz deni2s[at]hc.lv

 • deni2s: protams, lieka reklāma par skādi nenāks.

 • Esmu viens no šīs anketas aizpildītājiem un ir daži komentāri:

  1) 72 respondenti, ņemot vērā, ka konferencei bija noteikta mērķauditorija ir pietiekami nozīmīgs cipars. Ši statistika nereprezentē visus (vai vairumu) Latvijas mārketinga un reklāmas cilvēku, bet ja kritiski izlasa to, kā šis pētījums tika veikts- datus var izteikt gan %, gan gabalos un nekā nepareiza tajā nav.

  2) Par šo te:

  “Protams, runā, ka pašlaik Latvijā ir gandrīz 500 blogu, taču manā Google Reader “blogi” mapītē ir knapi 20 blogu, kas vēlreiz parāda to, cik % no visa radītā satura ir noderīgi un lasāmi.”

  Redzi būtu muļķīgi lasīt visus Latvijas blogus. Manu blogu vietni lasa daži desmiti caur RSS (Pieņemu ka “tehnokrāti”) un krietni lielāks daudzums, kam RSS ir netverama 3 burtu kombinācija. Un man “pa lielam” ir šķaudīt par kvantitāti- tas, kas mani interesē ir paust savu viedokli par lietām un priecāties par līdzīgi (vai citādi) domājošo _kvalitatīviem_ komentāriem.

  Tu esi ticis manā Google Reader mapē pie “LV-Web-Overall” (kopā ar 14 citiem blogiem), jo Tavi ieraksti izceļas ar zināmu fokusu un kvalitāti. Tie pārējie 500 man maz rūp, jo neraksta par to kas MANI interesē.

  “LV-Advertising-Marketing” mapē ir 4 (!) blogi. Kad tur būs vismaz 14, tad man būs vairāk ko lasīt un mapi “LV-Web-Overall” varēs anulēt.

  Rezumējums pēc šī garā ievada:

  1) Tev nebūs spriest par _to pārējo_ 500 vietu tā sacamajā – “Latvijas blogosfērā” viņiem šeit ir gan vieta, gan saturs. Tikai tas nav tavā interešu lokā vai netiek cauri citiem taviem dziļi individuālajiem “filtriem”.

  Un tas ir pareizi, ka netiek- visa tīmekļa koncepcija lēnām virzas uz to, ka Tu vai Es paši izvēlēsies ko patērēt un ko nepatērēt, jo “mainstream” patērējamā ir palicis “mazliet” par daudz.

  2) Jo vairāk tā sacamā “Latvijas blogosfēra” attīstīsies, jo vairāk būs fokusētu blogu- tikai par Auto, par Sievietēm vai Vīriešiem, Riteņbraukšanu, Mārketingu vai dajebko citu.

 • JustMe

  mnnnu… es takā, varbūt, kā reiz par to ‘blogosfēru’ kā terminu šoreiz:

  ir jau gan tā sfēra, jo neba nu tie blogeri tīri pašapmierināšanās nolūkos to dara – būtisku lomu arī lasītāji spēlē! t.b. ja mums ir ~500 blogotāju un katram vismaz 10 regulāri lasītāji – hei, mūsu ‘banānu republikā’ tas jau ir diezgan vērā ņemams cipars! ;)
  t.b. ja es pats nerakstu, bet regulāri kādus padsmit blogus lasu – es ar’ tai sfērai takā piederu.. :/

  velkot paralēles ar minēto studentiju – to ‘sfēru’ jau nu gan pamatā tik studējošie vien sastāda… un man liekas nevienam nav noslēpums, kāda ir viņu motivācija (pamatā) un tendences (kopumā)

  IMHO

 • mr.

  viss ir skaisti, tikai negribeetu piekrist, ka ja savam RSS lasiitajam esi pievienojis knapi 20 no 500 blogiem nenoziimee, ka 480 ir nekam nederiigi. Ir dazhaadas vajadziibas, veelmes. Taapeec jau veikalos ir 10x veidi CocaCola un 20x veidi shokolaadiishu un tas, ka tu nepeerc 9 veidus coca cola, bet tikai vienu, nenoziimee, ka paareejie 9 sux.

  Kas attiecas uz, taa saucamaa, Latvijas blogsfeeru – manaa skatiijumaa tas ir viens liels hobiju apkopojums, kas aug, kameer vaards “BLOGS” ir gana moderns.

 • mr.

  Justme: 10 lasiitaaji katram no 500 blogiem (videeji un ljoti apmeeram), manuprat ir nieciigs skaits – paskaties cik daudz cilveekiem atrodas laiks ieskatiities tvnet, delfi kaut vai tajos pashos DRAUGOS?!
  Un par ko tas liecina?

 • Man liekas, ka vajadzētu beigt šīs rasistiskās nodarbes- iedalīt noderīgajos un nenoderīgajos blogos, kvalitatīvos un nekvalitatīvos, melnos un baltos.
  Tā kā nav bloga kvalitātes/noderīguma/utml standarts, tad nav ko dalīt, resp., blogs vienmēr būs nezināmais ”x”, kuram nav atrisinājuma. Būs tikai individuāls vērtējums.

 • Domāju ka ar 72 respondentiem pietiek lai saprastu tendenci, jo galu galā “nav jāizēd viss zupas katls, lai saprastu ka zupa sāļa” :)

  Un vispār, tiem kam nākas saskarties ar aptauju veikšanu iesaku jauno interneta rīku zettool.lv
  Ar šo rīku varēsit paši veidot aptaujas un sūtīt tās respondentiem vai publicēt internetā. Nekāda programmēšana, tikai klikšķināšana.
  Tāpat varēsit taisīt e-formas un arī izsūtīt tās respondentiem vai publicēt internetā.