Sennheiser HD 515 – dāvana ausīm

sennheiser.gifEs nolēmu uzdāvināt savām ausīm mazu prieciņu. Jau sen metu acis uz Sennheiser ražotajām mūzikas ausīm un beidzot izdomāju, ka varu tās atļauties.

Iztērēju aptuveni 60 Ls, manuprāt, baisi dārgi par austiņām, bet gribējās, lai ausu prieks būtu ilgmūžīgs un ar pienācīgu garantiju. Zinu, ka ir visādi cilvēki, kuriem ir superdzirde un, kuri tērē milzu summas visādiem akustiskajiem niekiem, ar mani tā gluži laikam nav. Šis vienkārši ir pirkums, lai es spētu vēlāk kāpt pa kvalitātes trepēm uz augšu.

HD 515 ir lētākās un vienkāršākās no Sennheiser piedāvātajām audiofīļu klases ausīm – labs iesākums tādam kā man. Izvēlējos šo modeli tāpēc, ka arī vizuāli šīs ausis ir pievilcīgākās no piedāvātajām.

Klausoties elektronisku un mierīgu mūziku tagad iespējams sadzirdēt miljons nianses, kuras parasti izklausījās, kā šņākoņa vai parasti basu sitieni. Ģitāras dzirdot vispār esmu sajūsmā – skan gluži savādāk kā līdz šim biju pieradis dzirdēt. Savukārt atskaņojot ģitāru solo var gandrīz saklausīt kā ģitārista pirksti pārvietojas pa stīgām.

Austiņas par spīti tam, ka izskatās lielas sver tikai 254 gramus un ir ļoti ērtas, pat tad ja mūziku klausos vairākas stundas no vietas. Polsterējums ir īpaši mīksts un patīkams, pārklāts ar mazliet pūkainu audumu – parastām austiņām tāds nav manīts.

Kopumā, esmu ļoti apmierināts ar savu pirkumu un šajā cenu kategorijā ieteiktu izvēlēties tieši šo modeli – HD 515.

Es neesmu austiņu speciālists tāpēc iespējams, ka zinošāku mūzikas fanātu viedoklis par šo modeli varētu būt atšķirīgs, tāpēc, ja kādam ir kas sakāms esmu gatavs uzklausīt arī citus viedokļus.

,

 • kriksis

  Šīs man jau ir 2 gadi un nav nekādu problēmu. Labs pirkums! :)

 • Sennheiser ir labs pirkums, la arī autoritatīvais HeadRoom to cenas/kvalitātes attiecību novērtē diezgan zemu. http://www.headphone.com/guide/by-manufacturer/sennheiser/sennheiser-hd-515.php

  Pasuti.lv pirki?
  Man pašam ir ~2x lētākas HD215 http://aiz.miga.lv/2007/11/10/sennheiser-hd205 , atsauksmes tās labākās.

 • Ha, līdz ko izlasīju tavu rakstu, tā pašam laikam pabira manējās ausis… laikam jāskata būs citas :P

 • ņem vērā ka jāskatās arī kas tā par mūziku ko tu klausies (avots) un kas dod ārā skaņu (hardware).

  Man mājās ir HD580 (HD600 priekštecis).

 • Avots un Hardware arī nav pats pats svarīgākais. Atceros, kā pirms vairāk kā gada saskāros ar AKG K240 studijas austiņām (kuras ir pienācīga vecuma) bet skan vienkārši fantastiski. Un kas ir pats dīvainākais, pirmo reizi ieraugot es domāju, nu ok, šodien iztikšu ar šīm, rīt atnesīšu no mājām. Un zini, neatnesu, tās kas mājās skan pēc sūdiem:) Slēgts tas viss tika klāt vecam kautkādam datoram ar vēl vecāku SB uz PCI.. kautkās 128 vai kas tāds…

  Galvenais nesačakarēt pašu muzonu ar visādiem grafiskajiem ekvalaizeriem un zemas kvalitātes mp3! Par audio cd es neizteikšos (tie kas nav veidoti no mp3)

 • Avots = zemas kvalitātes mp3. Tu man nepiekrīti, bet pasaki to pašu :D

 • N.R.: es parasti cenšos CD diskus ripot ar maksimālajiem iestatījumiem. Hardware gan man pagaidām ir vienkārša skaņas karte. Ir doma ar laiku komplektēt varenu mūzikas sistēmu, bet pagaidām nav zināšanas un tik lielas liekas naudas.

 • Dies pasarg, ja ģitārists izmanto mediatoru! :)

 • Martins

  Kādu brīdi jau lietoju Sennheiser HD280Pro – slēgtā tipa ausis ar palielu spiedienu uz galvas, toties ļoti pieklājīgu fona trokšņu izolācijas līmeni (sakās up-to -32dB bet realitātē ir drusku mazāk pa visu diapazonu). Arī skaņas kvalitāte/dabiskums ir OK. Kopumā esmu apmierināts, cerības, kādas tika liktas uz tām (izolēta skaņa trokšņainā vidē) ir apmierinājušas. Ļoti ilgstošai lietošanai traucē palielais spiedies uz galvu. Vienīgais, kas vēl nav ar šīm izmēģināts – strādāt ar benzīnmotora krūmgriezi un klausīties mūziku. Salīdzinot ar labām atvērtā tipa ausīm jāsecina, ka atvērtā tipa ausīs var iegūt krietni lielāku detalizāciju nekā slēgtā tipa pie neliela skaļuma līmeņa, pat ja slēgtās domātas studiju/skaņmeistaru galam. Otrs lielais pluss atvērtā tipa ausīm tomēr ir to lietošanas ērtums klausoties ilgstoši.

  Vēl tiek lietotas reizēm Sennheiser PC151. Šīs nu tā, var sajust, ka kāds ir paspēlējies ar apakšu un augšu izcelšanu. Skaņa mazliet nedabiska, tomēr IP telefonijas pielietojumam ir ļoti OK. Mazliet neērti sēž uz galvas jo spiež uz ausīm, traucē ne pārāk lielais austiņu diametrs, ļoti ilgstoši varētu būt nepatīkami lietot. Varbūt esmu izlepis… :)

 • kur pirki? es ar gribu labas ausis

 • nombre: pasuti.lv

 • Hmmm… būs jāiečeko :)

 • Martins

  Pirkt var arī Elkor Pļažā, tikai tur tautai nav ne mazākās nojausmas kas kurā nodaļā ir atrodams, tāpēc ja vienā nodaļā pasaka, ka citā nebūs – tam ne vienmēr var ticēt. Viena vieta kur meklēt ir HI-fi stūris pa kreisi no ieejas (tur kur demozāle kinoteātriem utml), otra vieta elektronikas nodaļa. Cenas – pieņemamas, kad pirku savējās, paskatījos, ka cenas starpība pērkot USA BHphotovideo un šipojot uz LC sanāktu tāda pati kā uz vietas pērkot. Tiesa, tas bija pirms dolāra kurss palika dikti patīkams pirkumiem.

 • Martins: Elkor darbinieki man apgalvoja, ka Sennheiser vairs viņu veikalos netiek tirgoti jau kādu pusgadu. Varbūt ar jauno gadu situācija ir mainījusies, bet vairumtirdzniecības bāzēs Latvijā šīs firmas ausis neatrast. Pārbaudot lielākos veikalus, nekur nebija pat vienas Sennheiser ausis nemaz nerunājot par to, ka būtu iespēja izvēlēties konkrētu modeli.

 • Martins

  onkulis: iespējams, pirku pagājušogad siltajā laikā. Kas attiecas uz cenu ~60 LVL – pie BH jamās maksātu 33.60 LVL pēc šodienas kursa, ja vien būtu stokā. Pieskaitām šippingu, drošināšanu, iespējams ka cena ir tuva. Ja ir pieejams kāds kas dipina turpu-šurpu un var atvest un vajadzība nav steidzama – ir vērts, tuvu puscenai tomēr…

 • heh, bet man lielās nepatīk, bet lielām skaņa laba :) lielās tikai pie datora, pa ielu unreal, vismaz man nepatīk

 • Mfz

  Gribās HD 25-SP II, tik smukas :) Bet pagaidām jāpadzīvojas uz JVC ha-g55.

 • Qued

  Sennheiser veļas :) Man ir HD 212 Pro, meklēju tieši dēļ labajām apkārtējo trokšņu izolācijas īpašībām, bet Latvijā nemaz nevarēja dabūt. Ir ļoti ok, skaņa arī ok. Ir uzsvars uz basiem, bet ar ekvalaizeriem visu var labi saregulēt.

 • Ģirts

  Īstenībā 60 LVL par ausīm nav baigi dārgi. Tā ir normāla cena par kvalitatīvu preci. Pats skatījos uz Sennheiser (gan citu modeli), bet beigās paņēmu Grado SR125. Arī tām iepriekš pieminētajā HeadRoom nav tas labākais price/performance novērtējums, bet salīdzinot ar savām iepriekšējām AKG tās ir kā diena pret nakti. Iesaku.

 • a, ko darīt, ja piemēram ir ausis kā HD 545 bet atņirdzies viens kanāls vadam?? :( cik sāpīgi no finansiālā viedokļa varētu tas būt?

 • skricelis: divu gadu garantija ir spēkā. vismaz pērkot no pasuti.lv

 • Sergejs

  Prusux: “Galvenais nesačakarēt pašu muzonu ar visādiem grafiskajiem ekvalaizeriem un zemas kvalitātes mp3! Par audio cd es neizteikšos (tie kas nav veidoti no mp3)”
  Vari nedaudz paskaidrot ko un kā tieši tu to domāji (runājot par grafiskajiem ekvalaizeriem)?
  Jēgu es sapratu, bet labprāt uzklausītu detalizētāku viedokli.

 • Zigis

  Grafisko ekvalaizeri un visus pārējos efektus vajag izslēgt.

  Caur ko jūs visi klausāties ausis? Es runāju par pastiprinātāju. Labs ausu pastiprinātājs paceļ austiņu skanējumu jaunā līmenī. Latvijas tirgū nav īpašas izvēles.
  Ja kādam interesē, varu piedāt portatīvu pastiprinātāju, Cmoy tipa.