vairāk kā 500 regulārie RSS lasītāji

500-rss.jpgMan ir liels prieks paziņot, ka šīs lapas RSS ir abonējuši jau vairāk kā 500 lasītāji.

Gribu pateikt paldies visiem, kuri ir izvēlējušies abonēt šo interneta dienasgrāmatu. Ikdienā nesanāk pie šīs lietas piedomāt, bet tagad paskatoties uz šo skaitli 526 kļūst pat mazliet baisi. :) Es atkal nonācu pie domas, ka šāda veida interneta komunikācija prasa krietnu atbildību par uzrakstīto.

Vēl es vēlos pievērst uzmanību, ka visvienkāršākais veids, kā saņemt jaunākos rakstus ir to abonēšana uz epastu. Labajā pusē, jūs jau redzat teksta lauku, kurā jāieraksta epasta adrese, lai pieteiktos šim pakalpojumam. Epasts pienāk ne biežāk kā reizi dienā. Tātad, pat ja šeit tiek pievienoti vairāki raksti dienā, tie visi tiks apvienoti vienā epastā. Šādā veidā, nav jāsatraucās par nekādām mistiskām RSS tehnoloģijām.

Atcerieties, ka uz jūsu epastu vispirms atnāks paziņojums par abonēšanu, tajā būs saite uz kuras nepieciešams uzklikšķināt, lai apstiprinātu saņemšanu.

Tālāk lasa tikai statistikas fanāti.

Kāpēc šāds pieaugums?

Pašlaik mēģinu saprast ar ko skaidrojams šis lēciens (no 491 uz 526 nākošajā dienā). Ceru, ka feedburner.com nav izspēlējis ar mani ļaunu joku :) Vai tās būtu sekas tam, ka pēdējā laikā, katrs bloga autors savus lasītājus ir pamatīgi izskolojis (izskalojis smadzenes) par RSS?

Šeit par ereses rakstīju pavisam nesen: Kas ir RSS? un Kā visērtāk lasīt jaunākās ziņas? Arī mans kolēģis Gatis ir izveidojis svaigu aprakstu: Tīmekļa žurnālu abonēšana jeb RSS

Kāda ir RSS lasītāju skaita dinamika?

5. jūlijā es rakstīju par TOP 5 blogiem pēc RSS abonentu skaita. Tagad pēc vairākiem mēnešiem ir iespējams pavērot, kādas izmaiņas ir notikušas šajos pašos blogos:

pods.lv – 332 regulārie lasītāji – tagad 607 (+275) (+83%)

laacz.lv – 596 regulārie lasītāji – tagad 1038 (+442) (+74%)

onkulis.com – 358 regulārie lasītāji – tagad 526 (+168) (+47%)

krizdabz.id.lv – 335 regulārie lasītāji – tagad 454 (+119) (+36%)

journal.lv – 420 regulārie lasītāji – tagad 568 (+148) (+35%)

Izaugsme ir manāma. Vai ne? Tagad tik jāseko līdzi, cik vēl ilgi augs laacz.lv cipars, jo nu pat jau tas būs sasniedzis TO robežu. Ziniet, kas ir TĀ robeža? Tas ir tas mītiskais RSS tehnoloģiju pārzinošo skaitlis. Manuprāt, Latvijā ir ne vairāk kā 1500 cilvēku, kuri zina, kas ir RSS, attiecīgi arī lasītāju skaits nevar būt lielāks par šo robežu.

Un tagad nedaudz uzmetam aci uz šī bloga kopējo statistiku:

onkulis-feedburner.jpg

(Straujais kāpums 2007. gada vidū skaidrojams ar pilnīgu RSS plūsmas pāradresāciju uz feedburner)

Abonentu skaitam ir grūtāk iegūt strauju kāpumu, to nevar panākt ar vienu trāpīgu ierakstu. Lai paceltu lapas apmeklētības rādītājus parasti pietiek ar kliedzošu virsrakstu un īstermiņā apmeklējums aug. RSS gadījumā jebkurš ieguldījums nes savus augļus krietni ilgā laika posmā.

Labi, ar šo apceri es beigšu savu prieka vēsti.

 • +10cm

 • Šādus rakstus varētu ģenerēt pie noteiktiem milestones ;-)

 • No rīta Tev vēl bija 491 (25 Jan 08:18:29) ;)

 • Ja Tev nav ko rakstīt, neraksti vispār!

 • Es teiktu, ka RSS lasīšana nenozīmē nekādu baigo sasniegumu… tieši otrādi. Ja cilvēki nāk uz tavu mājaslapu un izbauda – dizainu, saturu, bildes, pārējās lietas, kas ir apkārt – tai skaitā reklāmu. Man Lācz ir RSS readerī, bet neatceros, kad pēdējoreizi RSS izmantoju… ja interesē tad eju vienkārši uz lapu.

  PS
  Onkuļā lapā ar šon biju. Nekāda vaina! :)

 • Ne par tēmu, bet – kāpēc noņēmi no Google Reader share ziņas? Man patika palasīt, kas tev ir iepaticies.

 • prus – ja tev nav ko lasīt, nelasi vispār!

 • asdfg

  Man liekas, TĀ robeža ir 1499. Jo es arī zinu, kas ir RSS, bet es viņus nelietoju. :D

 • zajebalji ar saviem cipariem un topiem, njemu nost no rss

 • Es atkal domāju, ka tā robeža bija vasarā. Tagad šis skaitlis ir dubultojies. Tādēļ arī visiem ir tādi pieaugumi.

 • nelasu arī. ņemu laukā no rss un bookiem..