Interneta pārlūku Firefox lieto par 20% vairāk kā pagājušajā gadā

Interneta aptauju kompānija XiTi Monitor publiskojusi 2007. gada datus par interneta pārlūku lietošanu Eiropā. Izrādās, ka gada laikā Firefox lietotāju skaits ir audzis par 20,7%.

Ja pagājušā gada sākumā Ugunslapsu lietoja 23,2% no visiem interneta lietotājiem Eiropā, tad gada beigās lietotāju skaits jau pieaudzis līdz 28%. Varbūt skatoties grafikā tā neizskatās, bet, manuprāt, tas ir ļoti straujš kāpums – vesela piektā daļa lietotāju ir nākusi klāt gada laikā.

firefox.jpg

dati no XiTi Monitor

Pētījumu aģentūra XiTi Monitor ir apkopojusi datus arī par atsevišķām valstīm. Progresīvākā Eiropas valsts laikam varētu būt Somija, jo tur Ugunslapsu lieto gandrīz puse jeb 45,4% no visiem lietotājiem.

firefox-eiropa.jpg

dati no XiTi Monitor

Ja salīdzina datus starp Baltijas valstīm, tad redzams, ka igauņi atkal mums ir priekšā, bet leiši turās kādu gabalu aiz muguras.

Starp citu arī šis raksts tika rakstīts lietojot Mozilla Firefox.

Ziņas avots

 • Progresīvs ir tas, kas lieto Firefox?

  Un kā ir tiem,kas nelieto?

 • Aleksejs: nu tie, kas lieto IE ir iesīkstējuši un konservatīvi. Es nesaku, ka Ugunslapsa ir ideāla, bet tā ir krietni labāka par IE. Katrā ziņā vēl jau var lietot visādas Operas u.c., bet ar Ugunslapsu dzīvot ir vieglāk.

 • Ingus

  Viss jau ir atkarīgs no tā, kas publicē rezultātus. Reālais pieaugums ir nepilni 5%.

  Pieņemsim, ka internetu lieto 1`000`000 lietotāju.
  Pirms gada ar manu ūberlabo pārlūkprogrammu internetu aplūkoja 5 lietotāji jeb 0,0005%. Šogad ar manu ūberlabo pārlūkprogrammu internetu pārlūko jau 15 lietotāji jeb 0,0015%. Ja grib uztaisīt sensāciju, tad var teikt, ka manu ūberlabo interneta pārlūkprogrammu šogad lieto par 300% vairāk lietotāju kā gadu iepriekš. Viss jau ir atkarīgs ko pieņem par atskaites punktu. Ja tā nopietni, tad es teiktu, ka šādi skaļie paziņojumi nerada nekādu labo iespaidu par tekstu autoriem ;)

 • Nu es pats arī lietoju firefox jau otro gadu un esmu ļoti apmierināts. IE nepatīk vairāku iemeslu dēļ: rij daudz vairāk resursu nekā IE. Skatoties pēc savas mājaslapas apmeklējumu statistikas, 50% lietotāju mājaslapu apmeklē ar firefox, 40 ar Internet Explorer un pārējie 10% operas myie utt.

  FireFox 4ever. Jāgaidā jaunā firefox versija ;)

 • izskatās, ka norvēģijā zemais procents ir dēļ nacionālā lepnuma – Opera…

 • onkuli, tip pat labi var teikt, ka Windows lieto iesīkstējuši un konservatīvie lietotāji. Starpcitu IE ir viena laba īpašība, kas nav Firefox un kas padara IE pārāku par Fx — IE ir preinstalēts uz visiem Windows datoriem un šo datoru lietotājiem nav jādomā, ka lūk ir jāaiziet uz mozilla.com un jālejuplādē vēl Firefox. Tiesa kāda daļa tomēr to izdara.

 • n4

  Man var iepūst konfekštūtē tie, kas saka, ka šobrīd FF ir labāks par “kkādu Operu”. Bija tads posms, kad O kārās, kā traka un FF bija par to krietni ātrāks, bet tas laiks jau sen pagātnē. Palieto dienu Operu, un negribēsi atgriezties pie FF, ja vien nefano par visiem tiem papildus mēsliem, ko personigi nelietoju. Man browsers ir lapas aplukosanai, nevis bling bling skinu liksanai un atruma merisanai.

 • n4: man firefox nav bling bling dēļ, bet dažādu web developer spraudņu dēļ, ar kuriem es varu ērti skatīties un labot CSS un citus labumus

 • Kopš IE 7.0 arī ir tabu fīča, Firefox nemaz nav tik galvas tiesu pārāks. Vienīgi, kas man vēl ļoti patīk, ir Bookmarks Tabu rinda – var savus biežāk apmeklētos linkus ielikt labi redzamā vietā.

 • Onkuli, taatad par 20% palielinaajies web developeru skaits? :) un somi ir aktiivaakie web developeri.
  tikpat labi var teikt, ka mees esam priekshaa igaunjiem, bet lituvieshi ir mums priekshaa.
  Firefox es izmantoju tikai kaa alternatiivo browseri. Nav man tadors ar 128MB operatiivo atminju, taa ka neizjuutu to ka viens vai otrs aiznjem vairaak atminjas, kad atveerti katraa pa 10 tabiem, tikuntaa katrs ap 60MB rij.

  Nu jaa, forshi plugini, kas vajadziigi web developeriem, taatad tas vareetu driizaak liecinaat par web developeru skaitu, jo pieljauju, ka 99% web developeru lieto FF, vismaz lai apskatiitos, vai arii uz FF viss straadaa.

  Firefox parastam cilveekam nafig nevajag. Un vinja galvenaa probleema, ka FF neatshkjir new tab no new window, un vienmeer viskautko ver new tabaa valjaa. A ja tev ir atveerts popups, kur ir links, kuram jaatveras jaunaa logaa, stulbais firefox vinju atver jaunaa tabaa.

 • a archeens laikam peec bara instinkta, manu lapu apmeklee ar firefox, taatad es esmu taads firefoxiigs chalis, zna4it arii es lietoshu firefox.
  Tjipa : Latvijaa visi urljiki braukaa ar mercedes, esmu urljiks, zna4it jaapeerk mercedes.

  Onkulis: kura ir taa firefox izmantoshanas progresiivaa puse? Tas ka koderi zina, ka firefox pieturaas pie standartiem? Tas uzreiz padara ar datoriem nesaistiitu cilveeku par neprogresiivu?

  Aarpraac ku Firefox faniem ir shaura domaashana. Padomaajiet par nekoderiem, ko vinjiem dod Firefox? Vinjiem resurss pie vienas vietas, vinjiem 0.01sekunde pie taas pashas vietas, vinjiem ir http://www.mansdarbameils.lv kuram ir webiskais outlooks, kuru microsofts radiijis prieksh IE un viss… Visaas valsts iestaadees ir obligaats IE, vaitav vinji ir neprogresiivi?

  beerni!

 • “Aleksejs
  Feb 1st, 2008 at 0:18

  Starpcitu IE ir viena laba īpašība, kas nav Firefox un kas padara IE pārāku par Fx — IE ir preinstalēts uz visiem Windows datoriem un šo datoru lietotājiem nav jādomā, ka lūk ir jāaiziet uz mozilla.com un jālejuplādē vēl Firefox.”

  LOL? chaliit tu par sevi njirgaajies.. labaa fiicha, ka mazais softs tur ir by default uzgruudis.. uzliktu by default ff un gribeetu redzeet cik daudzi ietu vilkt ie.. mljin, sen nebiju taa smeejies :D

 • p.s. kas vispaar ir “windows datori”? O_o

 • parastais

  Esmu parasts interneta lietotājs, un es lietoju firefox. Kad pārinstelēju datoru, tad firefoxs setups jau iepriekš ielikts flash’ā, lai IE nemaz nav jāslēdz iekšā to 1 reizi, lai novilktu firefox. Sakiet ko gribat, bet IE man nepatīk. Speciāli dēl jums ieslēdzu tagad IE, lai uzskaitītu dažas no tām lietām, kas man nepatīk. Nepatīk dizains, nepatīk tas riebīgais klakšķis, kas atskan katru reizi, kad, ievadot adresi, nospiežu ENTER, nepatīk, kā “rullējas” lapas (IE rullējot tā jocīgi pārlec ), nepatīk, ka, novietojot peles kursoru uz bildes, parādās tās muļķīgās ikonas, kas traucē man apskatīt bildi, nepatīk tas, ka neētri kastumaizot tūlbāru, nepatīk, ka nav atsevišķa rinda bookmarkiem, nepatīk, ka nav tāda plaša extesions klāsta, kāds ir firefox, nepatīk, ka lapas lēnāk lādējas (nē, tiešām!! es ņēmu hronometru rokā, un vēru vaļā lapas, kur nekad iepriekš neesmu bijis ). Noteikti ir daudz citas lietas, bet man pašcieņa neļauj ilgāk IE turēt ieslēgtu :D

  Aleksejs – tas, kas IE nāk komplektā ar windows nav IE īpašība :D

 • Velns, es esmu iesīkstējusi un konservatīva, jo lietoju IE gan darbā, gan uz sava laptopa un man patīk IE. Kopš ir IE 7.0 ir tabi, Firefox priekš manis nekādus bonusus nesniedz.
  Jā, šo komentāru rakstu izmantojot Firefox. Uzliku izmēģināt. Nekas nav mainījies, kāds bija gadu vai divus atpakaļ tāds arī palicis. Salīdzinot – IE tabu lieta ir pārdomātāka kā Fx. Un mani besī, ka nevaru uzlikt Google toolbar. Jāinstalē kaut kāds sūda plugin, lai vismaz pie grāmatzīmēm tiktu. Tas ir baigi progresīvi, ne? Tavus rakstus starp citu, diezgan lēni ver vaļā. Tu IE patīc labāk :) Par vietas aizņemšanu – tā nav pārlūka vaina, ka kādam ir kompis ar mazu operatīvo atmiņu.
  Vispār tas ir tāpat kā mūžīgais strīds starp Microsoft un Macintosh (ceru, ka pareizi uzrakstīju) lietotājiem. Katram ir savi apsvērumi, kāpēc viena vai otra operētājsistēma ir labāka. Tieši tāpat ir ar interneta pārlūkprogrammām. Tāpēc jau ir vairāki varianti vienai lietai, lai mēs varētu izvēlēties sev piemērotāko. Tas nebūt nenozīmē, ka tie, kas lieto produktu x, ir sliktāki par tiem, kas lieto produktu y.

 • JustMe

  varētu jau vēl šo to piebilst, bet labāk uzdot līdzīgu jautājumu: kas labāks piem,: audi vai mersedess? :P

  fleimojiet nu! :D

 • Rete

  Firefox ir nežēlīgs resursu rijējs un lēns. Vēl man ļoti patīk operai fiška turot nospiestu vienu peles pogu nospiežot otru var browsēt back, forward. Interesants ir fakts ka Opera krievijā ir populārāka par FF.
  http://www.liveinternet.ru/stat/ru/browsers.html?slice=ru;id=18;id=34;id=20;id=17;id=33;id=23;date=2007-09-30;period=month;relgraph=yes