BarCamp reģistrētie dalībnieki ir māžošanās?

barcamp100x100-lv.gifTiem, kas seko līdzi blogiem ir zināms, ka 8. februārī (jau pēc 5 dienām!) notiks konference, kurā runās par dažādām interneta parādībām. Par šo pasākumu esmu rakstījis saistībā ar Inovāciju Inkubatoru.

Jau no paša sākuma bija zināms, ka konferencē būs iespējams piedalīties ne vairāk kā 400 interneta fanātiem. Pašā barcamp.lv lapā minēts skaitlis 200-300. Pirms kāda laika visi reģistrētie dalībnieki saņēma vēstules par to, ka žigli jāapstiprina sava vēlme ierasties pasākumā. Ceru, ka visi reģistrētie tās ir saņēmuši un aizgājuši uz norādīto adresi, lai atkārtoti parādītu gatavību doties uz konferenci. Ir saprotama šāda sistēma, jo tie, kas reģistrējās pirms vairākiem mēnešiem var būt jau ir pārdomājuši. Saprotams, ka dalībniekiem vajadzēja ļaut reģistrēties virs norādītajai normai 400. Bet visam ir sava robeža.

Es negribu būt īgnais negatīvists, bet šajā visā lietā man nav īsti saprotams, kāpēc vēl joprojām ir iespējams reģistrēties BarCampam, ja jau ir sen droši zināms, ka iekšā tur nebūs iespējams tikt? Kāpēc daži joprojām staro no prieka raugoties uz to, ka reģistrēto dalībnieku skaits (>1000) skaidri parāda, ka 600 ieinteresēto personu būs vīlušies?

Kāpēc vīlušies? Reģistrējoties nekur nav norādīts, ka cilvēks uz pasākumu netiks un ka aizpildot anketas viņš tikai iznieko laiku.

Es piedalīšos BarCamp. Tā ir pamats domāt vēl 1016 cilvēkiem, jo par to vēsta uzraksts lapas augšā: “already 1017 participants.”

Rodas sajūta, ka mistiskā dalībnieku reģistrēšanās kārtība ir apzināts solis. Kāpēc tā tiek darīts? Labs jautājums.

Es atvainojos, ja es saceļu lieku brēku, bet publiski nekādi paskaidrojumi par to, kāpēc reģistrēšanās sen nav apturēta, nav atrodami.

, ,

 • Kā Bībelē daudzi r aicināti bet ne visi tiks ielaisti :)

 • Vai Tu esi aizsūtījis organizatoriem e-pastu ar ierosinājumu un pamatojumu apturēt reģistrēsānos? Ja nē, LŪDZU PĀRLASI INFO PAR TO, KAS IR BARCAMP!!!

 • vincents: es jau gaidīju šādu attieksmi. Organizatori (blogeri, kuri ikdienā seko līdzi blogiem), šo izlasīs un ieklausīsies gluži tāpat kā vēstulē. Atšķirību neredzu.

 • Veļas mazgātājs :)
  Mani vairāk interesē visai mazais prezentāciju skaits.

 • Nu reģistrācija ir atvērta, jo tie kas piereģistrējas, netiek uz barcamp, uz barcamp tiek tie, kas apstiprina savu ierašanos, un ja tu esi izdomājis šonedēļ, ka piedalīsies, tu vēl vari piereģistrēties, aizpildīt profilu, un tad tu saņemsi uzaicināju apstiprināt savu ierašanos, reģistrācija tiks aizvērta tad kad būs apstiprinājuši 400 cilvēki.

 • Papuass, mazais prezentāciju skaits lapā neko vēl neizsaka, kad es devos uz Kijevu, tad tur bija ja nemaldos četras vai piecas prezentācijas iekš wiki izliktas, savukārt beigās sanāca tā, ka visiem nebija kur prezentēt. Tas prezentāciju saraksts internetā vairāk ir domāts tiem kas prezentēs, lai cilvēki nobalso par šīm prezentācijām, un prezentātāji varētu rēķināties ar attieksmi pret viņu prezentāciju.

 • bubu

  Kad gan blogeri pret blogeriem nav bijusi māžošanās?

 • Atom, a cik jau ir apstiprinājuši savu dalību?

 • 356 ir apstiprinājuši, visdrīzāk, izskatās ka arī rīt apstiprinās nepieciešamais cilvēu skaits. Diemžēl ļoti žēl, ka nespējam uzņemt visus gribētājus, jo auditorijas iekš “Reval Hotel Latvia” nav no gumijas, un finanses nav tik lielas lai uzņemtu visus gribētājus. Ja šis pasākums izdosies kas ir paredzams, tad nākošais tiks jau domāts uz vairāk cilvēkiem, un meklēti vēl vairāk sponsori, lai arī šogad nav mazums viņu, informatīvie abalstītāji – delfi.lv, apollo.lv, tvnet.lv, inbox.lv, orb.lv, one.lv, draugiem.lv, diena.lv, nozare.lv (leta.lv), novonews.lv, kakao.lv un zparks.lv, un tie kas dod kādu labumu pašas konferences norisei – AirBaltic, kas mūsu viesiem dod atlaides lidojumiem uz šo pasākumu, Microsoft, Open Society Institute, un protams mūsu ģenerālsponsors PrivatBank, kā arī Inovāciju inkubatora sponsori: draugiem.lv European Journalism Center. Un arī Altex kuri darbojas Igaunijā ar PR, laikam gan priekš sevis vairāk, bet tomēr…

 • Papuass: es domāju, ka prezentācijas būs pietiekami, kā jau Atoms teica daudzas tiek pieteiktas pēdējā brīdī.

  bubu: gandrīz vienmēr ir māžošanās :)

 • ir jau daļa cilvēku(kā pirm. mans šefs), kas tur reģistrējas tikai, lai uzzinātu, kas tas ir ..
  Jo reklāma tak ir tik daudzās vietās :)

 • Manupraat satraukumam nav pamata, un Atoms jau arii paskaidroja. About lapaa mineetais skaitlis 300 bija tas, ko mees domaajaam, kaa vareetu tas izveersties, un raadaas, ka tas ir sanaacis veel lielaaks pasaakums nekaa plaanots. Satraukumam nav pamata taa kaa viss arii ir izdomaats, lai nebuutu paaraak lielas druuzmeeshanaas prezentaaciju zaalees. Bet par prezentaaciju skaitu – tas ir taads, kaads mineetslapaa, bet tas nenoziimee to, kas buus reaali beigaas, dziivee.

  Un jau tagad es nomineeju par “nesaprashu” to, kas peec pasaakuma paarmetiis kaadam, kas ieguldiijis savas puules un laiku, lai pasaakums izdotos, bet nebuus izlasiijis un uzzinaajis ko vairaak kas ir BarCamp – proti, leerums cilveeku dara visu, lai nodroshinaatu apmekleetaajiem visu nepiecieshamu, lai tie iet un taisa pashu pasakaumu, taa saturu. tas buus taads, kaadu to padariis katrs no mums. Ja kaadz teiks, ta tas bija garlaiciigs, tad garlaiciigs ir bijis pats shis cilveeks, kas nav speejis dibinaat kontaktus, utt..

 • Protams, galvenais ir pirmajā vakarā nepiedzerties. Un arī brilles nesaplēst, kā kaut kur bij rakstīts… Jums vajadzētu kādu vieslektoru no Sviesta Cibas, viņi mācētu paskaidrot, kas ir kas…

 • Atkal piedzēries sarakstīju… bet tomēr – jūs mērāties paši ar sevi! ;)