mix.lv un autoru motivācija

logo-mix.gif

Iepriekšējā rakstā pilsoniskā žurnālistika un motivācija rakstīju par to, ka viena no galvenajām problēmām veidojot pilsoniskās žurnālistikas portālus ir autoru motivācijas trūkums.

Kā jau iepriekš minēju, autoru labi motivē diskusija, kas veidojas komentāros. Kā piemērs kalpo šodienas “karstākā” tēma mix.lvPiena karš. Pie šī raksta ir 16 komentāri, gandrīz puse no visiem šodien (pagaidām 35) pievienotajiem komentāriem.

komentāri

Pašlaik mix.lv autoriem ir jāpiecieš tas, ka projekta sākuma stadijā ir salīdzinoši maz komentāru. Par laimi statistikas dati liecina, ka gan apmeklētāju skaits, gan komentāru skaits lēnām un pakāpeniski aug:

Janvārī tika pievienotas gandrīz 170 ziņas un vairāk kā 300 komentāri. Tātad vidēji 5 ziņas un 10 komentāri katru dienu
mix.lv janvāra apkopojums

Pēdējās nedēļas laikā ik dienas mix.lv tika publicētas līdz pat 10 ziņas. Arī komentāru skaits aug ar katru jaunu nedēļu. Esam dzirdējuši sūdzības par to, ka komentēšana ir neērta nereģistrētiem lietotājiem, šo problēmu gatavojamies atrisināt līdz ar jaunajiem portāla uzlabojumiem.

Šodien mix.lv raksta komentāros pajautāju par šo motivācijas lietu pašiem portāla lietotājiem. Lūk dažas atbildes:

Džerijs Šterns: Man patīk bloga iespēja (būt)* relatīvi draudzīgā kompānijā bez ierakstiem par to, kurš ar ko guļ vai dzer :) Reāli – ja man būtu jāatbild uz jautājumu, kas motivē mani rakstīt mix.lv, es nespētu to izdarīt. Biju kaut ko kaut kur uzrakstījis, un Kaspars teica – moš uzraksti arī mix.lv. Es teicu, ka neies cauri, bet uz saitītes tomēr uzspiedu :D Vispirms man likās, ka tā ir laba vieta, kur vēlreiz publicēt rakstu par ūdenspīpēm – pēc tam iepatikās sistēma. Un ar to pašu bija cauri. :D

Chirix: Par motivāciju – honorārs izklausās pārāk labi lai būtu patiesība. Pietiekami laba motivācija būtu daudz interesantu komentāru pie rakstiem (ne tikai saviem, bet vispār diskusijas).

Joprojām domājam par labāko veidu, kā apbalvot aktīvākos autorus.

statistika

mix.lv autoriem savā profila lapā ir iespējams sekot līdzi gan kopējai statistikai, gan arī tam, cik reizes ir apskatīts katrs raksts. Tas dod priekšstatu par to, kurš raksts lasītājiem bija vairāk interesants un kurš mazāk.

statistika.jpg

statistika par katra raksta skatījumiem

reitings1.jpg

autora reitings un kopējā statistika

Kā redzams ir pievienota iespēja izmantot FeedBurner pakalpojumus, ja ir vēlēšanās uzskaitīt arī RSS lasītājus. Šī funkcija nav īpaši reklamēta, bet tā darbojas jau samērā ilgu laiku.

Dažiem vienādības zīme starp “motivācija” un “komentāru skaits” šķitīs nepieņemama, taču šis vienkāršotais modelis, labi palīdz izskaidrot mix.lv notiekošo.

Ja jums šajā sakarā ir cits viedoklis, labprāt vēlos to uzklausīt.

* – mans iestarpinājums

, ,

 • Es laikam būšu viens no tiem dažiem, kuriem tā vienādības zīme šķiet nepieņemama. Raksta mērķis vispirms jau ir sniegt informāciju (korektu, precīzu, patiesu…) lasītājiem, nevis uzsākt sarunu ar viņu.
  Komentāri ir laba lieta, bet motivēt sevi [ne]rakstīt tikai dēļ tiem?
  Tikpat labi gan raksti, gan lasītāji mēdz būt tādi, kuriem neprasās komentārus- vai nu raksts ir pietiekoši informatīvs, ka lasītājam ar to pietiek vai arī lasītāju pulks ir tāds, kurš neiesaistās sarunās- viņu interesē tikai raksts/bilde/video.

 • baltais runcis: es tev daļēji piekrītu. es nesaku, ka komentāri ir vienīgais motivators, taču noteikti viens no svarīgākajiem. Rakstīt komentāru dēļ vien protams nav prātīgi.

  Taču iedomājies situāciju, tu piereģistrējies mix.lv portālam saraksti 10 vai vairāk rakstus un konstatē, ka tevi neviens nav komentējis. Var rasties sajūta, ka tavs darbs ir bezjēdzīgs un nevienam nevajadzīgs. Ar šādu sajūtu jaunus un kvalitatīvus rakstus būs uzrakstīt grūti.

 • dusk

  Vispirms, lai mix.lv izlabo lietu, ka tu spied uz sava rss nonāc konkrētajā blogā nevis mix.lv sākumlapā.

 • dusk: tas darbojas jau no paša sākuma. Varbūt nesapratu tavu jautājumu

 • KX

  Nu nevar jau gribēt ka pa dažiem mēnešiem portāls sasniedzis kaut vai, piemēram, tribine.lv apmeklētību =) pacietību, tikai pacietību, onkul ;)

 • KX: nekur jau nesteidzamies. tev tiesa, tikai viens mēnesis ir pagājis, bet autoriem joprojām ir jāraksta tikai idejas vārdā, jo kamēr nav lielāks apmeklējums neko vairāk piedāvāt nevaram.

  Jākāpj augšup soli pa solim un būs jau labi. :)

 • KX

  Ir jau labi, piedevām ir divi autori kuru rakstus interesanti lasīt ;) tikai nesaprotu to rakstu bīdīšanu uz augšu sistēmu :D

 • KX: jaunākie raksti parādās augšā, taču ja zem tā ir vecāks un kvalitatīvāks raksts, tad ir iespēja tos apmainīt vietām turklāt izmaiņas stājās spēkā visiem portāla lietotājiem. Par katru reizi, kad kāds ir nospiedis bultu uz augšu raksta autoram tiek piešķirts viens reitinga punkts. Apmēram tā.

 • KX

  Man jau labāk un pareizāk liktos ja kautkā uzskaitītu reitingu un augšā būtu dienas visvairak uzaugšu bīdītie raksti, nu kautkā apmēram ta :) nu bet tā laikam tikai man liktos labāk :D

 • KX: nu beigu beigās jau tā arī sanāk (aptuveni).

 • nu es ceru, ka mix.lv paliks tā teikt pilsoņu rakstītais, un nedarīs kā tribīne, ka sauc sevi tā, bet reāli ir savādāk