Google: ar iPhone meklē 50 reizes vairāk, kā ar jebkuru citu mobilo ierīci

Trešdien Barselonas mobilo telefonu konferencē Google paziņojusi, ka iPhone lietotāji meklē informāciju 50 reizes aktīvāk, kā citu mobilo ierīču īpašnieki.

“Mēs domājām, ka tā ir kļūda un likām tehniskajam personālam atkārtoti pārbaudīt log failus,” stāstījis Vic Gundotra, Google mobilo operāciju direktors laikrakstam Financial Times.

Taču tā nebija kļūda. Izskatās, ka cilvēkiem ir daudz ērtāk meklēt informāciju ar pilnvērtīgu interneta pārlūku, kāds uzstādīts uz iPhone.

Ja šāda tendence turpināsies, tad dažu tuvāko gadu laikā meklējumu skaits no mobilajām ierīcēm pārsniegs klasisko meklējumu skaitu, situāciju komentē Gundotra.

Kā mēs zinām, vairāk meklējumi, nozīmē lielāku peļņu tāpēc Google šāds pavērsiens noteikti iet pie sirds.

Līdz šim, katru reizi, kad kāds stāstīja par to, ka mobilajos telefonos ir interneta nākotne esmu bijis skeptisks. Mobilajiem telefoniem ir mazi ekrāni, neērtas pogas un lēni interneta pārlūki. Nekāda dižā prieka tajos atvērt interneta lapas man nav bijis. Opera Mini ir jauka spēļmantiņa, taču nopietnai interneta sērfošanai nederīgs rīks.

Es šo ziņu uztveru, kā pierādījumu tam, ka iPhone ar Safari ir krietni priekšā jebkuram citam mobilajam telefonam. Lai gan līdz ideālam vēl ir ceļš ejams, iPhone man ir pierādījis, ka internets var dzīvot arī ārpus datoru vides.

Ziņas avots: ft.com

, , , , ,

 • KX

  Nu datorus tā noteikti neizksaudīs,, bet noteikti tiks aktīvi izmantota, jo cilvekiem takš ir ļoti ērti, piemēram mežā apskatīties google maps, kur viņiem jāiet =) perfect! :D

 • Teo

  Interesanti. Pielauju, ka ‘shtatos’ tomer bazejas lielaka dala iPhone lietotaju, bet tur populars mekletajs ir Yahoo. Interesanta statistika.

 • Tur jau tā fīča, ka ja manai sīkajai nokijai būtu tāds pats liels ekrāns un ērts brouzeris, tad arī es izmantotu ļoti bieži Googli.
  Elles vārti ir vaļā!

 • KX: ja googles analītiķi saka, ka izskaudīs, tad jātic vien būs. Mobilie telefoni uz pasaules ir krietni lielākā skaitā kā datori.

 • KX

  Nu es gan domāju tieši tādā vīzē, ka datori paliks tādā pat izskatā kātagad, jo vnk nav ērti mājas vajadzībām lietot tāda izmēra monitoru kā mobilajam telefonam :)

 • Kas tagad notiks? trakums vesels…