Mājas Viesis: Blogu jeb interneta žurnālu rakstītāji

Šodien Latvijas Avīzes izdotajā žurnālā “Mājas Viesis” publicēts Ilzes Vītolas raksts par blogiem Latvijā.

Saite uz rakstu.

16.jpg

Miks Latvis studē LU žurnālistiku, pirms tam apguvis* arī datorzinātnes. Viņa interneta žurnāls Onkulis.mix.lv** ir kļuvis populārs gada laikā. Kāpēc topošais žurnālists vēlas izpausties internetā?

– Jā, avīzēs manu rakstu izlasīs, bet vai izteiks viedokļus? Blogotāja lielākais ieguvums ir atpakaļsaikne – komentāri. Lasītāju atsauksmes man ir galvenā motivācija, lai rakstītu blogu, – atzīst Miks Latvis. Kā zināms, bieži vien ļaudis piesārņo internetu ar savu agresiju. Tāpēc iepriecināja Mika noteikumi: “Tas, ka šo blogu iespējams komentēt, nenozīmē, ka varat komentāros baudīt pilnīgu brīvību. Tiek dzēstas reklāmas un spams, komentāri, kas sastāv no viena vārda vai “plika” saites, lamuvārdus saturoši komentāri, apvainojumi un viss cits, kas man liksies nepiemērots. Kā pārbaudīt, vai komentārs netiks izdzēsts?

Pasaki šo komentāru skaļi pie sevis. Ja tas izklausās pēc kaut kā, ko tu varētu kādam pateikt, acīs skatoties, tad tas varētu būt komentārs.”

– Mans blogs ir mans īpašums. To var lasīt mana mamma, mazi bērni, tāpēc rupjības dzēšu ārā. Ja uz jūsu mājas būtu uzpūsts kāds rupjš vārds, jūs taču to aizkrāsotu, – spriež Miks.
Ilze Vītola, Mājas Viesis

*RTU DITF bija mana pirmā augstskola, tur nedaudz pamācījos datorzinātnes, taču nedomāju, ka tās esmu apguvis – drīzāk apgrābstījis. Guvu iespaidus un pazudu no turienes.

**onkulis.mix.lv ir tikai divus mēnešus vecs, visticamāk, tur būtu jābūt onkulis.com

, , , , ,

 • Kas vēl tur labs rakstīts? Man tas viņu raksta lasītājs kaut kā nesmuki rādās un nevar palielināt bildi.

 • Persiks

  Kaupe :D:D:D

 • Aha, i ja o tom že.. Raksts ir daudzmaz jēdzīgs (tādā ziņā, ka nav aplams), bet ir šāda tāda novecojusi informācija. Nekas nestāv uz vietas, viss ir mainīgs..

 • IMHO ir labākas un efektīvākas metodes par vnk komentāru dzēšanu. Komentāra dzēšana atrisina problēmu tikai līdz nākamajam komentāram, nevis ilgtermiņā.

 • Ko atrisina obligaata regjistraacija tavaa blogaa? :) Agraak tachu nebija…

 • Grrr

  My goodness me, no LA: ‘Nolēmu apjautāties, kas kopš 2002. gada veido šo žurnālu. Un saņēmu atbildi: “Autoru vecums – pusmūžs (tas ir, ap 25 gadiem).”‘

  Nekas nekas, paaugsies drusku un sapratīs, ka pusmūžs iestājas ne ātrāk par 40 (un varu saderēt 40gadnieki mani arī apstrīdēs).

 • Artūrs Mednis, nē :) Tur ir cita doma apakšā :)

 • Grrr, nevajag domāt, ka vienmēr visu labāk zini.

 • Grrr

  Janks: nu pastāsti.

 • Pa postu: bija loti interesanti redzet ko tieshi tu esi iznemis no raksta ;)

  Tu nepiemineja Arturu, Kasparu, citus cilvekus? tu neiedeva kommetaru uz citam personam, tu nofokuseja uz sevi, dodot labu piemeru ka attiekties pret tevi – ja tu runas tikai par sevi, tad citi nerunas par tevi. Pamacies no poda ;)

  Tiko piemineju ka tu saka rekomendet caur google reader savus postus – man pedeja laika “patika” si ficha, finju plashi izmanto visadi smo dzheki krievija, kuri pelna ar postiem un viniem vitali vajag jaunus metodus promotet savus postus – ta ir spamoshana! Pie tas posts bija adaptets no kada blogspot bloga, kursh dazhas dienas visos topos, bet tava raksta es nevareju vinju sameklet.

 • Maksim Berjoza: protams, ka ieliku to info, kas bija par mani. Raksts bija pārāk garš pat izvilkums par mani bija garš. Neredzu iemeslu kāpēc man likt info par citiem, kuri ir internetā daudz atpazīstamāki par mani.

  Ņemot vērā, ka es pavisam nesen ieliku šeit info par tavu podkāstu: http://www.onkulis.com/2008/02/21/iesaku-noklausities-astondesmitdevito-jocastu/
  būtu nepieklājīgi man pārmest to, ka runāju tikai par sevi.

  It sevišķi ņemot vērā to, ka es samērā bieži informēju par jaunajiem blogiem. Nesaprotu kam būtu interesanti, ja es pieminētu lāci. Viņu tāpat visi zina.

  No pēdējiem 20 iešārētajiem (http://www.google.com/reader/shared/10263879286881263892) rakstiem 2 ir mani. Un tie tika pievienoti tikai tāpēc, ka veidoti ārpus šī bloga – mix.lv ietvaros.

  Nezinu, ko tu domā ar to spamošanu, bet visdrīzāk domāju, ka tu atkal esi aizšāvis garām.

  Par to mix.lv rakstu tev ir pilnīga taisnība, tas ir tulkots no ārzemju bloga. Atšķirībā no oriģināla es pat īpaši pievienoju atsauces uz fotogāfiju autoru, kas oriģinālā nebija pievienotas. Atsaucei uz pašu rakstu vajadzēja būt beigās, taču tā acīmredzot ir kopējot pazudusi. Tagad gan kļūda labota.

 • Grrr, statistikas dati par vidējo dzīves ilgumu Latvijā 40 gadus vecos vīriešus liek pieskaitīt tiem, kas jau finiša taisnē.

 • Maksim, man liekas ka shajaa gadiijumaa tu ne par teemu cepies – Pods vai Itblogs vai Krzidabz tomeer vairaak raksta nevis par sevi un privaataam lietaam, bet par to, kas notiek apkaart, un taa ir jau savaadaaka pieeja. Paarmest kaadam kas raksta par sevi to, ka vinjs savaa blogaa uzrakstiijis atkal par sevi… :)

  Es to saku taapeec, ka man blogaa 70% rakstu ir attieciibaa uyz to, ko es daru, kas man notiek apkaart, utt., un man jau apnicis kaadam skaidrot atkal un atkal ka es savaa blogaa rakstu par saviem projektiem. Ja es citeetu sho pashu rakstu, es arii, iespeejams, citeetu kur esmu piemineets es.

  Denis, kaada doma ir apakshaa tam, ka tu savaa blogaa neljauj vairs komenteet neregjistreejoties? Regjistreeto lietotaaju skaita celshana? Cits iemesls?

 • KX

  Jā, 0nkul, tu esi ļoti bezkaunīgs ka manu blogu nenoreklamēji :D

 • Ja ne ceplajusj!

  Par mix temu – esmu pierakstits uz onkulis, uz mix un man ir shared un regulari konteksts viens un tas pats – es uzrakstiju par to un to var izlasit te, bet te es rekomendejuka tas tomer ir labs…

 • Grrr

  Janks: tas tikai nozīmē, ka liela daļa Latvijas vīriešu nomirst pusmūžā. Vari to uzskatīt par piekasīšanos vārdiem, bet es to nopietni.