Labākie raksti Latvijas blogos

Jau kādu laiku šis blogs labajā slejā piedāvā iepazīties ar 5 svaigiem un, manuprāt, saistošiem rakstiem no Latvijas blogiem.

Lai izveidotu šādu sarakstu es izmantoju Google Reader piedāvāto iespēju – dalīšanos ar rakstiem (share funkciju). Izlasot tādu rakstu, kas man patīk un kuru es vēlētos ieteikt citiem es nospiežu “Share” pogu un iekļauju rakstu savā izlasē. Ja pa rokai gadās labs ārzemju raksts, tad es tam pielieku zvaigznīti un pievienoju pie favorītiem, taču nekad neiekļauju pie vietējiem rakstiem ar kuriem es dalos.

Atpakaļ pie lietas. Tagad šis informācijas bloks ir padarīts vienkāršāks un labāk saskan ar šajā blogā ieturēto dizainu. Pašlaik sadaļas nosaukums ir “Labākie raksti Latvijas blogos,” bet laiku pa laikam man ienāk prātā nomainīt šo virsrakstu.

Ja kādam ir vēlme sekot līdzi sīkāk, tad manai Latvijas blogu rakstu izlasei ir atsevišķa lapa un pat sava RSS plūsma.

Zinu, ka, piemēram, Ms Marii ir viena no cilvēkiem, kas zināja par šādu funkciju un lietoja to. Par to biju patīkami pārsteigts, jo domāju, ka šāds pasākums ir noderīgs tikai tāpēc, lai labi rakstošajiem cilvēkiem būtu papildus lasītāji.

Ja ir vēl kāds, kas šo fīču aktīvi izmanto dodiet ziņu – man gribētos pasekot līdzi arī citu cilvēku rekomendētajiem rakstiem.

No sev zināmajiem LV blogu autoriem zinu, ka līdzīgi rīkojas arī Maksims un Kristaps. (neliels precizējums)

, , , , , , ,

 • lepni varu teikt, reiz arī mans raksts tur bija :))
  btw, tagad daudz labāk izskatās, nekā tas google readera veidīgais widgets :)

 • Ē, nav gluži Google Shared lapa tā man. Tā ir vienkārši publicēta visa manu apsekojamo LV blogu sadaļa. Agrāk izmnatoju to Google Shared padarīšanu, bet tad tur notika izmaiņas un kaut kā mazāk lietoju.

 • krizdabz: skaidrīte, man jau likās, ka manā Google Readerī no tevis iekrīt citi teksti un pēdējā laikā pavisam nekas neiekrīt, tikai no Maksima vien.

 • Savā blogā izmantoju kaut kādu spraudni, kas paņem no mana Google Reader RSS šārētos ierakstus. Vienīgi, es tik bieži tos tur nepievienoju, un arī ne tikai no LV blogiem.

  Blogā redzams sadaļā “Izlasiet”

  Vienīgais mīnuss ir kaut kāda problēma ar kodējumu virsrakstiem. Varbūt jāatrod kaut kāda jaunāka versija.

 • Jānis: nav nepieciešams izmantot spraudni. Google reader piedāvā savu skriptu, kuru vari ielikt lapā. Kā redzi, šeit nav problēmu ar kodējumu.

 • onkulis: ak, paldies par info. Agrāk laikam, kad skatījos, Google Reader piedāvāja kaut kādu nesmuku to, tāpēc neieliku.

 • man jau labu laiku ir šī uzparikte. bišķi krāsas nepas, bet pieciest var.

 • Es izmantoju Google shared savā grāmatu blogā, kur pievienoju tos rakstus, kas attiecas uz literatūru. Statistikā skatoties redzu, ka ik pārdienas ir vismaz viens klikšķis uz kādu rakstus šārētajos ierakstos. Tātad citiem noder.