trešais podkāsts “Podkāsts”

Trešais podkāsts “Podkāsts” tiek palaists tautās. Galvenajās lomās, kā parasti: Artūrs Mednis, Miks Latvis.

Demokrātija internetā:

 • komentējot Delfos var pelnīt naudu
 • Kā portālam atbrīvoties no saistībām tiesas priekšā?
 • Kā esports.lv apiet Latvijas likumdošanu?

Artūrs stāsta par to, kas notiek TNS birojā:

 • fokusgrupas
 • reklāmu monitorēšana
 • TV skatīšanās paradumu pētīšana

Nedaudz par vietējiem videoblogiem:

 • pointless.lv veicis labāko ķidājienu
 • Videoblogs par atturēšanos no alkohola – 45dienas.wordpress.com
 • Soboļeva videoblogs

Pieminētās saites:

Igauņu uzņēmējs tiesājas ar Delfi, tns.lv, esports.lv, pointless.lv, 45dienas.wordpress.com, soboleff.draugiem.lv, #93 JoCast

[display_podcast]

Pievienot iTunes podkāstu sadaļai Podkāsta RSS

Fonā skan:
Alphonse Mouzon – By All Means

, , ,

 • Max

  Ienīstu triatel nedabūju noklausīties podkāstu!!!

 • Nu re, tīri interesants radījums tēmu izvēles ziņā un izklāstā. Vienīgais, traucēja visi blakustrokšņi: telefons, čabināšanās, grabināšanās utt. Ļoti interesants stāstījums par TNS.

 • KX

  hmm, jau agrāk biju dzirdējis par to viņu TV kanālu pprocentuālo skaitu pētīšanu un neticēju ka tiešām tik maz cilvēku. Piemēram šeiten:

  http://ifdb.lv/images/news/2008_01_Gads2007_3.gif

  Nu neticās ka pat ar gudriem algoritmiem ir iespējams tik precīzi aprēķināt lai iebrauktu pat 1000šos iekšā. :) kkā neticās

 • KX:
  nedaudz nesaprotu, kas tev šķiet neiespējams. Man augstskolā bija priekšmets “Kvantitatīvās pētniecības metodes” (ja pareizi atceros). Nu lūk ideja ir pavisam vienkārša. Uz noteiktu iedzīvotāju skaitu ir noteikta grupa, kuru aptaujājot var iegūt precīzus datus par visas valsts iedzīvotāju paradumiem. Attiecīgi, Latvijā šī izlases grupa ir nedaudz virs 1000 cilvēkiem. Tas nozīmē, ka pētot īpaši atlasītu cilvēku grupu šie statistikas dati ir ticami.

  Bet protams nevajag aizmirst mūžam veco un patieso teicienu: “Ir meli, ir lieli meli un ir statistikas dati”

 • Nepieciešams

  priekš podkāsta labs teksts – apmēram šitāda izmēra kaste

 • Nepieciešams:
  :) nu tātad es pamanījos redzēt to, kā Artūrs rāda kasti. Tātad kaste ir tāda paliela videokasešu atskaņotāja izmērā. Cik noprotu tik pat augsta tikai platumā platāka.

 • Artur lidos?

  Par Sobolevu – bija jauns puika sajta irc.lv, mes vinju pamanijam un Joxa paprasija vinju atnakt uz parrunam, ta vinsh saka videoblogot draugos ar merki popularizet krievu versiju, vinhs to labi darija… kadu laiku atpakalj vinsh aizgaja prom. HelloJurmala taisas ciet, si piekdiena bus pedeja diena. Bet Soboleva story it laba, ka vinju no interneta pamanija, un vinjsh izauga lidz TV. TV shoumeniem vieglak, jo tur cits biznesa un merishanas modelis. Internetam nav vajadzigi superstari ta ka vajag TV, TV labak vinju monitize.

  p.s. http://wufoo.com/ – loti labs online form generators un apstradajs, ja pats negribi programet

 • Nee, nelidos (sis ir aizvakar ieraxtiits podkaasts).

 • Andris

  Onkuli, izstāsti, kas tieši nobruka e-formas.lv. Jā, mēs bijām offline uz max pāris stundām, taču ikvienam var gadīties problēmas ar tīklu. Pašlaik slēdzam līgumu ar Latnet datu centru, tur paredzēts vismaz 99.5% uptime, droši vien nākamās nedēļas beigās hostēsimies jau tur.

 • A vispār, kas īsti ir tās e-formas?

  Bet tā jau šie podkāsti ir ar katru reizi aizvien labāki! Čomi labi pacentušies! :) Paldies Artūram un Mikam :) Bet nu jā – varētu vienīgi labāk pie skaņas kvalitātes piestrādāt. Un iesaku izslēgt pirms ierakstiem mobilos telefonus :)

 • Njaa, nepietiek tikai ar skanjas izsleegshanu mobilajiem :).

  Bet skanjas kvalitaate, iisteniibaa, ir okeij. Katraa podkaastaa mees izmeegjinaam katru reizi citu mikrafonu, un pagaidaam liekas ka pashaa pirmajaa bija vislabaakais (arii daargaakais).

 • kas

  Intesanti.
  Cik lasiiju, tad ASV ar taam TV monitoreeshanas kasteem ir tieshi taapat. Ja, piemeeram, Tu vari uzzinaat, kur atrodas kaste, tad vari savam TV shovam uzkrukkiit reitingu. Un Tur taapat attieciigi, ja 1 cilveks skataas, tad 1 ir pieliidzinaams 200,000 tuukstoshiem Latvijas iedziivotaaju…

  Pievienojos ieprieksheeejiem ieteikumiem “Izsleegt mobiilos telefonus”, vai arii novietot tos pataalaak no mikrofona. Jau skatiijos, vai maneejais nav pie vainas, kas staaveeja blakus tumbaam, bet tik biezzi tas nevar tirkshkeet. Artuurs arii k-kaa taalaak seedeeja no mirkafona.

 • Jaa, par mobilajiem telefoniem piekriitu. Par blakus skanjaam – teejas dzersaha un veel sis tas pieder pie lietas, manupraat, taa kaa tas nav Latvijas Radio. Tomeer ik reizes buus labaak, jastraadaa pie skajnjas uzlaboshanas. Shajaa reizee sanaaca paklisi…

 • podkaastu piekaashu, bet gribetu pakomentet tos, kas teica par statistikas datiem.
  ir ta, ka pats esmu prieksh sava iisaa muuzhinja diezgan labu laicinju nostradajis viena ar TNS tieshi nekonkurejosha, bet vispar statistikas kantorii, kam Latvijaa ir tikai freelanceri. Un pieredze bija “laba” – kad nevari datus dabuut, tev paluudz “to estimate”. Kad datus (un ticamus!) esi dabujis, tev atsuta failu ar lielo kompaniju piegadatajiem “oficialajiem” un tad nu nakas piedziit visus parejos datus pec shiem.
  visa ta atmosdfera ari bija viens no iemesliem, kadelj sadarbibu neturpinaju, kaut maksaja kudi labak neka pelnu tagad (nu, tagad nekur nestradaju)

  katra gadijuma, ja augstskola mes nedrikstam “estimeitot” datus savos petijumos, tad skaidri zinu, ka statistikas kantoros tadi “educated guesses” ir pierasta lieta. datu nav, bet vinjus vajag, var tachu noregreseet, sliktakaja gadijuma vispar lineaaraa regresija no ieprieksheja perioda, labakaja vismaz pec ekonomikas galvenajiem raksturlielumiem tiek rekjinata sektora izaugsme un kaut ka analizetas tirgus daljas, piedzenot aptuvenos apgrozijuma raditajus, vai ari otraadi. Pec vienas kompanijas dotajiem apgrozijuma raditajiem var tiri labi uzgjeneret visu sektoru.
  un kaa tad lai tam tic?

  btw, 1000 cilveku represented sample Latvijai ir daudz. tur jau nedrikst but tikai jaunieshi, jabut ari veciem cilvekiem, stradajoshiem, nestradajoshiem. Kartigs quota sampling.