Ceturtais podkāsts

[display_podcast]

Lomās, kā parasti: Artūrs Mednis, Miks Latvis.

Runājam par:

 • RSS agregatoru vēstis:
  • popurls.com īpašnieks ir pamanījis Latvijā veidoto alltop.com “klonu” – lasit.lv
 • Vides vēstis:
  • raksts blogā par piemēsloto Krēmeru dabas liegumu nonāk līdz atrisinājumam
 • Arī Latvijā sāk izmantot WordPress uzņēmuma mājas lapas izveidei
 • Par video, kurā panāk lai cilvēks neapzināti nonāk līdz bruņotai laupīšanai
 • Klausītāja iesūtītais jautājums par digg.lv
 • Marinē ir aizvērts (kad beidzām runāt paspēja jau atgriezties)
 • Jaunais tribine.lv veidotāju projekts tapiri.lv

Podkāstā pieminētās saites:

lasit.lv, alltop.com, popurls.com, Thomas Marban, twiter ziņa, blog.sapnis.com – Cūkmens dzīvo LG birojā, ikdiena.lv, itehio.lv, saite uz video atrasta jy.lv, digg.lv, mari.nee.lv, tribine.lv, tapiri.lv

Pievienot iTunes podkāstu sadaļai Podkāsta RSS

Fonā skan:
Alphonse Mouzon – By All Means

 • es uzņēmumam jau es nezinu pirms cik ilga laika uzštellēju mazu lapiņu ar WP. nezinu kāpēc tas lai būtu tāds jaunums?

 • Malači džeki, kļūst arvien klausāmāk!

 • Sarunas interesantas, bet piezīmes par tehnisko izpildījumu.
  Nezinu kā jūs to visu ierakstat un kā rediģējat, bet vismaz klausoties uz mana notebook skaņas kvalitāte bija pabriesmīga.
  1) Artūra balss skanēja krietni nekvalitatīvāk par Mika balsi. Ik pa laikam čarkstoņas dzirdamas.
  2) Starp tematiem iespraustais skaņas celiņš bija krietni par skaļu. Bez maz vai kā TV reklāmas, kas ir pāris līmeņus skaļākas par raidījumu, tā arī šeit skaņas celiņš bija pāris līmeņus skaļāks par runātāju balsīm.

 • Nepatika, ka tik daudz miksējumu, un ka tie ir krietni skaļāki par pašiem. :(
  Bet saturs ir ok.

 • Forši, bet ir viena lieta -> Notikumu secības labojums saistībā ar to Krēmeru lietu:

  1. Es atrodu vietu un nopublicēju rakstu
  2. Es palūdzu lai Apollo (un citi portāli) publicē rakstus (tā bija mana iniciatīva)
  3. LG kāds aizsūta linku uz manu blogu un viņi sāk taisnoties
  4. Es palūdzu Apollo papildināt rakstu ar LG atvainošanās faktu
  5. Apollo, pirms tam mani par to informējot, prasa LG oficiālu paskaidrojumu (tikai tad LG uzzina par rakstu portālos)
  6. Tiek publicēts otrais Apollo papildinājums ar LG versiju

 • 7. nu jā, protams viņi tagad apgalvo ka sūdzēs tiesā Modul Bausystem (atkritumu kompāniju) un nozvērējās visu savākt jebkādā gadījumā :) iečekosim pēc nedēļas kas tur jauns būs

 • ko tik par sevi nenācās uzzināt – izrādās, esmu māsīca Agnesei Krivadei un man ir karjeru, kuru apskaustu ikviens blogeris – kādreiz rakstīju klab.lv un tad mani ieraudzīja un paņēma darbā…:D. Ne spoki, ne tapīri, ne netgames nepieder tribīnei (tas ir portāls, nevis uzņēmums), puikas nu! Viss pieder SIA “Nerealitāte” (izņemot tribīnies domēnu, kas ir uz reģistrēts uz mana vārda). Tāpēc arī nesaprotu to aizdomīgo balsi par monētas otru pusi – mēs taču nekur neapgalvojām, ka investējām naudu pašas, mēs teicām, ka mums palīdzēja cilvēki, kas mums noticēja! Bet par projekta izveidošanu viss ir tieši tā, kā to pasniedzām sākumā.

  Un vēl – par to sprauslāšanu par tapīriem un spokiem. Es neesmu šo projektu vadītājs/mērķauditorija, pie tiem strādā cilvēki, kas spēj labāk izprast šādu portālu auditoriju, bet mani pārsteidz, ka jūs – gudri džeki ar interneta marketinga un biznesa know-how, nespējat distancēties un saprast kaut ko par vidējo interneta lietotāju no tā, ka, piemēram, spoku auditorija ir divreiz lielāka unikālā apmeklējuma ziņā ar 5 milj. lapu ielādēm pret digga 100 tk . un nezināt, ka vidējo cilvēku drīzāk interesē nevis gudra diršana blogos un tribīnē, bet paskatīties līdz smieklīgumam debīlas bildītes. Un ir tikai loģiski, ka SIA Nerealitāte, kas ir nospraudusi mērķi darboties internteta bisnesā, cenšas aptvert ar saviem projektiem pēc iespējas plašāku auditoriju.

  vistu kūts.

 • un jā, vēl runājot par nabaga džeku pelmeni, kam jūs visu laiku liekas virsū – ziniet, man arī viņš kretinē, tomēr saukt par muļķi es viņu negribētu. Jūs redzēsiet, no tā džekiņa dienās iznāks labs pārdevējs vai ideju ģenerators;)

  Galu galā, kāpēc dziedonis Šalle un Svešie kļuva slaveni ar savām pretīgajām dziesmiņām? tāpēc, ka bija stilīgi? ir simtiem tūkstošiem cilvēku, kas pelmeni saprot un identificējas ar viņa humora izjūtu daudz labāk par Šalli un Svešajiem – lūk, arī viņa auditorija.

 • Marina, par tevi tie bija mineejumi, kas izraadiijaas nepatiesi. Bet par SIA Nerealitate un tai piederoshajiem projektiem – mees tachu saprotam to visu ko tu saki, un tas viss ir okeij. Bizness un taadaa garaa… Neredzu tieshaam nekaadas probleemas shajaa sakaraa. Tieshi otraadaak – malachi! Manupraat paarmest Spoki.lv veiksmi buutu taa pat kaa paarmest One.lv, ka tur jau tikai krievi… (kas neljauj sim portaalam buut starp trim apmekleetaakajiem Latvijas projektiem).

  Un vispaar – iespeejams sakritiiba – bet shoriit braucot uz biroju tieshi pa telefonu rekomendeeju Nerealitaate vienam uznjeemumam kaa iespeejamo izpildiitaaju tieshi techniski sarezgjiitas lapas veidoshanaa. Domaaju ka shajaa sakaraa ar jums veel sazinaasies. Taa ka viss ir okeij…

 • Onkul, netaisaties pokāstam atsevišķu lapu un domēnu sarūpēt? Citādi viņš vienkārši tavā blogā kaut kur iebāzts bez izceltas kategorijas un links lapas augšā “podcast” ved uz sazin kurieni.

 • tad jau kapēc ne iebāzt arī iTunes podcasts sadaļā, lai normāli pierakstīties var :)

 • marina:
  “māsa vai māsīca” paklausies uzmanīgi :)
  ir jau ok. es principā teicu tieši to pašu, ka ir dažādas auditorijas. Ir cilvēki, kas izvēlas tribine.lv un ir, kas izvēlēsies tapiri.lv Lai gan pats nelietoju visus tos interneta samazgu apkopojumus zinu, ka ļoti daudzi cilvēki nosit laiku vērojot milzum daudzās “smieklīgās” bildītes.

  Par to tribine.lv sākumu bija tā, ka tas uzsākšanas stāsts patiesībā varbūt nav megasvarīgs, bet tas nebija īsti skaidrs. Varbūt esmu uzskrējis nepareizajai informācijai, taču pirmajās tribine.lv dienās pamatā valdīja viedoklis, ka projekts ir: “darināc meiteņu entuziasmā ar puiku roku palīdzību.”

  Pašlaik, vairs nav nekādu neskaidrību. tribine.lv ir normāls interneta projekts, kurā tiek mērķtiecīgi ieguldīti līdzekļi.

 • Papuass:
  tāda bija ideja jau pēc pirmā podkāsta. bet tas nav izdarīts “laika trūkuma dēļ”

  N.R.:
  iTunes jau ir aplaimots ar šo podkāstu. pagaidām gan zem onkulis.com jumta, bet tajā brīdī, kad būs domēns varēs uzlikt arī atsevišķu kontu.
  itpc://feeds.feedburner.com/onkulispodcast

 • “Arī Latvijā sāk izmantot WordPress uzņēmuma mājas lapas izveidei”

  jau vairākas lapas izveidotas, piemēram, fhm.lv kaut vai

 • Biotēka arīdzan

 • KX

  Par to digg vēl bisķīt – es kā lietotājs pārsvarā lasu galvenās ziņas, bet tās nomainās labi ja reizi 3 dienās :) manuprāt nepareizi tika darīts, atļāujot balsot tikai reģistrētiem lietotājiem, jo tomēr tā tiek zaudēts ievērojams balsu skaits, un tagad to limitu ir grūti sasniegt arī interesantām ziņām :) tas ka apmeklētība aug ir visai loģiski – rakstu skaits jau arīaug. bet vienkārši man kā lasītājam paliek garlaicīgi, jo galveno ziņu lapā nenonāk daudz labu ziņu un man ir jāmeklējas pa jaunākajām ziņām :) paskatījos digg.com, tur tā lieta ir atrisināta un dienā ir vairākas ziņas :) bet interesants casts :)

 • KX:
  piekrītu, kad balsot varēja nereģistrētie lietotāji, tad interesantās ziņas pacēlās ātrāk. Bet no otras puses tagad balsojumam ir lielāka ticamība.

 • Kljuudiities ir cilveeciigi. Es gan nedomaaju ka taa ir kljuda… Balsot tikai regjistreetie par zinjaam var tikai kopsh janvaara, taatad, veel nav pagaajushi pat triis meeneshi. Jaa, zinjas liidz galvenajai lapai nonaak retaak, bet tas arii ir pareizi, taa kaa galvenajaa lapaa jaabuut mazaakam skaitam zinju, nekaa ienaakosho zinju lapaa, kaa ir digg.lv liidz shim bijis.

  Kaa jau es teicu, tad gaidaamaas izmainjas buus gan vizuaalas, gan nedaudz tehniskas, un piniigi droshi ka arii vispaar idejiski kaa taadas. Siikaak neko aatraak neatklaashu, lai arii tas nav nekaads mega notikums vispaar jau.

  Piekriitu ka pirmaa lapa tagad izskataas pasiivaaka – balsu skaits mazaaks, jaunas zinjas pirmajaa lapaa paraadaas retaak. Tachu jaunajaa versijaa buus paaris jaunieviesumi, un taa, iespeejams, atskjirsies krasaak nekaa pirms gada, kad bija esoshaas versijas palaishana.

 • KX

  gaidīsim! :)

 • Onkiuli, veel jautaajums tikai vai tu un es un citi neielogojushies tagad balso? Es meedzu nobalsot arii neielogojies, kad slinkums bija ielogoties…

 • Arturs Mednis: man tā parasti ir, ka es mēdzu nenobalsot tikai tāpēc, ka slinkums ielogoties :)

 • Tā fona mūzika uzsit asociācijas par detektīviem ar baķenēm un disko skrituļslidām. Bet bišķi klusāk varēja. :)

  Bet par tapīri.lv. Nu – man tas liekas normali, ja piemēram kādam pieder vārdsuzvārds.lv, kas ir viņa personīgais cv/nišas blogs, un ka viņam vēl pieder joptvai#^%.com, kur viņš to vien dara kā postē bildes kur dzer ar spoguli. Katrai no lapām veidosies savs “kontingents”. :)

 • SkaKri: es arī it kā teicu, klusāk, bet uz Artūra laptopa skanēja pilnīgi normāli.

 • Par Martu gan jūs lielās auzās iebraucāt. Līdzīgi kā par tapiru un spoku piederību. Un tribīnes uzsākšanas stāsts arī ir patiess. Tribīne ir Martas ideja, kura tika atbalstīta piešķirot projektam resursus, tai skaitā programmētājus, kas vismaz pie mums ir puiši.

  Savukārt, lai kliedētu visas baumas un puspatiesu informāciju, savā blogā
  http://ak.nerealitate.lv/ak/archives/296
  ierakstīju nelielu skaidrojumu par to, kas tad ir Nerealitāte

 • Agris:

  principā jau šīs lietas bija skaidras.

  tas ir saprotams, ka tribīnei, nekas nevar piederēt. Tribīne ir viena no redzamākajiem un labākajiem Nerealitātes projektiem, tāpēc diezgan loģiski, ka tribīne un Nerealitāte tiek uztverti, kā sinonīmi. nekādas citas milzu “kļūdas”, cerams vairs nepieļāvām.

 • Man likaas ka gamenet.lv ir redzamaaakais shiis SIA projekts, pie kam gana veiksmiigs, un logiski ka mees nedomaajaam ka Tribiinei juridiski kas piedereetu. Taapeec arii staav raxtiits: ‘Jaunais tribine.lv veidotāju projekts tapiri.lv’, peedeejajaapunktaa.

 • hmm, pieminēja NLP. esmu to nedaudz papētījis, un teikšu, ka klausoties podkāstus var daudz uzzināt, it sevišķi par, piemēram, artūra raksturu.
  R.I.P mari.nee :(

  bija interesanti klausīties. ne tikai, lai pētītu.