Tibeta, Olimpiāde un Baltijas valstis

olimpiskas-speles.jpg

Šodienas un šī gada karstā tēma – Tibetas stāvoklis un Pekinas Olimpiskās Spēles.

Iesaku izlasīt:

blog.sapnis.com – Free Tibet
db.lv – The Economist: Tibetas un Baltijas valstis ir pārsteidzoši līdzīgas

Apbrīnojami, cik ātri mēs esam aizmirsuši, ka paši bijām līdzīgi draņķīgā stāvoklī, Krievijas apspiestībā. Tagad tieši mūsu valstīm vajadzētu izprast tibetiešu neatkarības alkas. Bet nekā.

, , , ,

 • Nja. Taisnība jau vien ir… bet, man liekas, ka mums tā brīvības smaka ir diezgan pārspīlēta – tā domājot – a kas tagad ir labāk, nekā toreiz? Augstās cenas vai kas cits?

 • kys

  Nu katram tikai savas lietas rūp. Nedomāju ka tev vai te kādam citam rūp Tibeta vai citas valsts nedienas. Katram sava svarīguma paaugstināšana pirmajā vietā. Un godīgi šis viss rakstītais izsauks dusmas jo ” mēs ” nevaram kļūdīties un nedzirdam to ko nevēlamies dzirdēt.

  Ar Labu Nakti Un Saldus Sapnīšus :)

 • Krist2p, cik ilgi tev palaimējās dzīvot Padomju Savienībā? Jo katrs, kas puslīdz tur padzīvoja un nebija pārlieku augstā statusā, nešauboties pateiks: tagad ir daudz, daudz labāk. Ja tev tādi sīkumi kā (daudz lielāka) brīvība nekā nenozīmē un saproti tikai cenas, tad piebildīšu, ka tagad vismaz veikalā cīsiņus var nopirkt katrā laikā, pirms tam stundu nav jāgaida laukā rindā un nav jāuztraucas, vai visiem pietiks. Un ne jau tikai cīsiņus tad nevarēja dabūt.
  Bet par Tibetu — lai cik skarbi nebūtu, nekā pārsteidzoša tur nav. Latvija ļoti veiksmīgi paguvusi aizmirst savu vēsturi — mūsu valdība ir kaut kas līdzīgs tam sīcim, kam visu laiku skolā braukuši virsū, bet tad viņš sadraudzējies ar vecākiem un stiprākiem jauniešiem un nu kopā ar viņiem pats brauc virsū vājākajiem — lai nezaudētu iegūto stāvokli. Vismaz man pēdējās ilūzijas sagruva, kad Latvija nolēma piedalīties Irākas okupācijā — it kā taču mēs ļoti labi zinām, ko nozīmē kaŗš un okupācija — reti kad sanāk tā iesoļot parādes formā un nomētāt pretinieku ar cepurēm, kā ASV to centās pasniegt. Bet nē, mums vajadzēja. Un tad vēl atsevišķi prātvēderi satriecoši ciniski atļaujas spriedelēt, ka, redz, labi vien ir, armija guvusi kaujas pieredzi. Varena pieredze — uz citu cilvēku izpostīto dzīvju rēķina.

 • Vienīgā atšķirība tik tāda, ka Tibeta ir tikpat liela cik puse Eiropas, un savulaik tā bija viena no varenākajām Centrālāzijas impērijām.
  Turklāt Baltijas valstu neatkarības iegūšana notika praktiski vienlaicīgi ar PSRS sabrukumu, taču neizskatās, ka Ķīnas Tautas Republika grasās izjukt vai mainīt politisko iekārtu.

 • Egmons

  Jā Ķīna atsķirībā no tā laika PSRS plaukst nevis stagnē!Un nav arī tāda vairāku valstu ”savienība”,kura katra no valstīm rautos arā no važām,bet tikai viena Tibeta pret spēcīgo milzi Ķīnu,kas at’ķirība no PSRS nav uz māla kājām ;/

 • KX

  Kāda mums daļa gar kaut kādu Tibetu? Protams slikti ka kas tāds notiek, bet viens cinītis vezumu nepavilks – ja neviens cits neboikotē, tad nav arī nekāda jēga vienai pašai mazai Latvijai kaut ko boikotēt.

 • nuclearsecrets, hmm, un ko tad Latvijai vajadzēja darīt Irākas gadījumā? NATO!

 • vēlreiz jau vēlos uzsvērt ka te runa nav tikdaudz cik par tibetas atbrīvošanu no ķīnas, bet par to ka ķīnieši masveidā nogalina cilvēkus par sava viedokļa izteikšanu. un tas notiek šobrīd!

 • Par Baltijas valstu politisko eliti runājot. Ilvess nebrauks, lietuvieši visticamāk nebrauks tāpat kā poļi. Mūsējie gan taisās braukt. Zatlers izskatās, ka nesaprot, kā un kāpēc var nebraukt, bet Godmanim vajag zināt ES viedokli, tātad savējā nav. Skumji.

 • Mēs

  Esam par vienotu Ķīnu! Vai tad aizmirsāt jau?

 • Atbilde priekš nuclearsecrets:

  Nū, pietiekami dabūju pabūt – tā teikt, vēl oktobrēnus piedzīvoju, bet līdz pionieriem tā arī netiku dēļ toreizējā PSRS sabrukuma + mācību programmas maiņas dēļ. Nu kaut kā tā.