draugiem.lv papildina blogu sadaļu

Priecīga ziņa no draugiem.lv.

Pēc ilgiem laikiem ir papildināta ziņu blokā esošā blogu sadaļa. Starp jaunpienācējiem ir daži blogi, par kuriem arī es sensenos laikos esmu aizlicis labu vārdu – baltaisruncis.lv un zuz.lv.

Jaunpienācēji redzami kopējā skatā:

Neizprotama ir vienīgi ninja.lv atrašanās sarakstā, jo pēdējā ziņa tur pievienota pagājušajā gadā.

Man prieks, ka mix.lv autoriem tagad ir iespēja sasniegt vēl plašāku auditoriju kā līdz šim. Lai gan no otras puses, mix.lv dienā parādās līdz pat 10 ziņām, kas nozīmē, ka cilvēkiem kuri grib vienkārši palasīt blogus var rasties vēlme šo avotu atslēgt lielās ziņu plūsmas dēļ (cerēsim, gan ka tā nenotiks).

Lai arī mix.lv autori ir nosacīti arī blogeri, es šo resursu drīzāk redzu pie portālu sadaļas un lielā mērā tieši pie izklaides sadaļas. Maisījums mix.lv ir pamatīgs, taču Džerijs noteikti ir pelnījis vietu starp pārējiem blogeriem, jo raksta labāk kā lielākā daļa nekur.lv duļķotāju.

Nobeigumā es vēlētos pateikt, paldies, draugiem.lv komandai, ka viņi novērtēja mix.lv un iekļāva to blogu sadaļā.

, , , ,

 • Džerijs tiešām sākumā ļoti interesanti, kad viņš stāstīja par filmām. Tagad gan izskatās, ka notiek rakstīšana tikai rakstīšanas pēc.

 • Tagad Tu vēl saldāk varēsi naktīs čučēt :)

 • KX

  kādā sakarā nekur.lv salīdzini ar mix.lv???? :DDDD

 • KX: tiešā sakarā. mix.lv ir vairāki autori, kuri piepilda kopēju ziņu lentu, un nekur.lv ir tieši tāpat.

 • KX

  Nekur ir prasts RSS ziņu agregators / savācējs :D bet mix.lv pilnīgi kas cits, neviens neraksta ziņas speciāli priekš tā nekur.lv :D

 • KX: paldies, ka paskaidroji, es līdz šim biju dzīvojis maldos :D
  es saprotu, ka tās ir dažādas lietas, bet tur ir manāmas arī līdzības.

  Un es zinu ļautiņus, kuri kā reizi raksta speciāli priekš nekur.lv :D

 • KX

  Bet piekrītu, ka pareizāk būtu, ja mix.lv tur nebūtu, bet ūtu, piemēram, onkulis.mix.lv vai citu autoru, jo mix.lv jau ir portāls, nevis blogs kā tāds :)

 • sandy

  Klau, a cik daudz trafika naak no tiem draugiem? Ir kaadi cipari izmeeriiti?

 • Tad mož tie debīlie ‘draugu el vē’ admini joprojām domā, ka Latvijā ir tikai aptuveni 16 blogi? :D

 • KX

  ir jau arī :D pārējie nav blogi tādā izpratnē kā tie 20 blogi :D

 • nevajadzīgs/lieks trafiks. apsveicu laimīgos!
  dažbrīd dīvaini šķiet atlases kritēriji no draugiem.lv puses un kāpēc tas vispār viņiem ir vajadzīgs.
  uzpūsts burbulis nekas vairāk.
  par mix.lv – tā ir tikai platforma, kur tiek rakstīti raksti, līdzīgi kā wordpress.com, blogiem.lv vai sviesta cibā. bet mix.lv problēma ir tāda, ka viņš sākas turpat kur beidzas un laukā nekas netiek – viss vārās savā sulā, un tagad viss nāks ārā kā kokteilis. nekur.lv ir lielisks ziņu savācējs, ņemot visu, kas sperts laukā no jebkurienes, tikt tur vieglāk par vieglu. un kā ar iekšējo atlasi, parādīsies kaut kādi spameri mix.lv – cietīs visi, publicēs mēslus?!
  putrojās te kur nu kurais. neesmu sapratis mix.lv jēgu. varbūt pamēģināt atkal palietot šo veikumu?! lai kļūtu populārs puņķainu tīņu vidū..

 • rodzhers:
  mix.lv lietotāju vidū, manuprāt, nav neviena puņķaina tīņa. Spameri tiek nobalsoti uz leju. Bet iekšējais tusiņš tur ir noteikti daudz draudzīgāks kā citur.

 • 2 “KX”

  —…nevis blogs kā tāds :)—

  Jautājums no “Krist2ps” (gluži loģisks, manuprāt):

  “Tad mož tie debīlie ‘draugu el vē’ admini joprojām domā, ka Latvijā ir tikai aptuveni 16 blogi? :D”

  —ir jau arī :D pārējie nav blogi tādā izpratnē kā tie 20 blogi :D—

  ——————

  Hmmm…;)

  Ja ļauts palūgt viedokli (definīcija + skaidrojums + argunemtācija):

  1. Kāds tad īsti ir “blogs kā tāds”, atšķirībā no tiem, kuri nav “kā tādi”?

  2. Kāpēc “pārējie” (cita starpā: šīs valsts blogosfērā – vairāki desmiti tūkstošu) “nav blogi”?

  3. Kur varētu iepazīties ar tiem “izpratnes” kritērijiem, pēc kuriem būtu nosakāms, vai blogs IR blogs, vai arī – NAV blogs? Kurš un kad šādus kritērijus ir definējis? Un, dabiski – kāpēc tieši attiecīgie “izpratnes” kritēriji būtu uzskatāmi par vienīgajiem pareizajiem?

  Jau iepriekš tencinu par atsaucību / objektīvi argumentētām atbildēm! ;)

 • KX

  Ar “tiem 20” esmu domājis tieši tos, kuri iziet uz lielāku apmeklētāju skaita savākšanu u.t.t., nevis tos, kas vairāk raksta priekš sevis, nevis žurnālista spējas izkopšanas via citu mērķu dēļ…

 • 2 “KX”

  ?…

  Vai tā būtu uzskatāma par daļēju atbildi uz vienu no 3. punkta jautājumiem?

  Ja tā, tad – labprāt tomēr pagaidīšu pilnvērtīgas (t.sk. – objektīvi un loģiski argumentētas) atbildes uz visiem jautājumiem, kuri šķiet gana būtiski (pieļauju, ka ne jau tikai man). Arī dēļ tam, ka tukši (jo – absolūti neargumentēti) apgalvojumi nav i ne ‘pupu mizu’ vērtē, atvaino.

  Papildus iepriekšējiem jautājumiem, vēl šāds ienācās: attiecībā uz tiem “20 blogiem, kuri iziet uz pameklētāju skaita savākšanu u.t.t.” – kādi ir kritēriji (t.sk. arī apmeklējumu statistikas parametri / rezultāti) “apmeklējumu vākšanai”, dēļ kuriem minētie 20 blogi būtu uzskatāmi par “blogiem kā tādiem” (atšķirībā no visiem pārējiem NE “kā tādiem” blogiem)?

  P.S. Nebūtu adekvāti šo uzskatīt par “kasīšanos”: vienkārši – šķiet gana aktuāli (man, vismaz, bet – domāju, ka ne jau nu man vienīgajam) uzzināt to, kas nav zināms, tomēr šķiet visai būtisks. Īpaši jau – ņemot vērā visai savdabīgo “hierarhiju”, kuru, kā ir pamanāms, tiek konsekventi mēģināts “izbīdīt” un uzturēt par dominējošo / vienīgo “pareizo” visā šīs valsts blogosfērā. Manuprāt – tas ir tik pat dīvaini, cik interesanti: dēļ tam jau arī jautāju (ne tikai tev – labprāt uzklausītu viedokļus par šo arī no citiem “pirmavotiem” = tiem, kuri šos “pareizos” kritērijus proponē).

 • Jā starp citu raksta autoram paldies par ieteikumu vienā no iepriekšējiem rakstiem, kā redzams nostrādāja :)

 • Gints Plivna:
  man prieks, ka tev izdevās. No datubāzēm neko nesaprotu, un arī negrasos iedziļināties, bet novērtēju to, ka datubāžu blogs ir vien no retajiem Latvijā, kas cītīgi iet vienu ceļu un atklāj vienu tēmu. Šādi tematiski šauri blogi, kuri neatkāpjas no sava mērķa un tēmas, manuprāt ir visspēcīgākie, kādi vien var būt. Diemžēl LV apstākļos auditorija nāks lēni, taču pieļauju, ka tā ir daudz noturīgāka un uzticīgāka, kā citiem blogiem.

 • JFK

  jautajums ONKULI tieshi TEV.
  ka tu dali ISTAJOS un neiistajos…
  Ka tev tas izdodaas.

 • Khe, nu vismaz viens raksts – par to, kādas ir valsts nozīmes informācijas sistēmas un kur potenciāli glabājas katras personas dati, – varētu būt interesantāks plašākam personu lokam, ne tikai DBVS gīkiem :)

 • JFK:
  nesapratu jautājumu. kas ir īstie un neīstie?

 • 2 “Omkulis”:

  ;)))

  Atvaino, ka iejaucos sarunā, bet – Tu šķiti saprotošāks (manuprāt, vismaz)…;)

  Pie viena – varbūt Tev atrastos atbildes uz jautājumiem, kurus nejaudāja (vismaz līdz šim) “pacelt” tas, kurš “KX”? Ja tomēr ne – ļaunā neņemšu, dabiski: “katram = savs”, kā ir sacīts.;)

  P.S. Izklaidei (iespējamajiem interesentiem):

  Iekš “ķidājam blogus” Nr.8. tiek demonstrēta pavisam unikāla (lai neteiktu – konģeniāla) “neasapratne” par šīs valsts blogosfēru un tajā notiekošo: biedram ķidātājam, pieliekot zināmas pūles, beidzot (!!!) ir izdevies atklāt arī citas virtuālās dimensijas ārpus viņam & co aktuālās lokālās “smilšukastes”: t.i. – palaimējies atrast “BLOGS.LV” serveri, (kurā, cita starpā, “bāzējas” vismaz 10.000 dažādas kvalitātes blogu)! Ar ko arī varētu biedru sirsnīgi apsveikt, droši vien: pirmie nedrošie soļi ārpus minētās “smilšukastes” būtu ievērtējami kā pavisam neslikti, iespējams. (Lai gan – līdz minētā servera [kā respektējami apjomīga blogu skaita bāzes] stratēģiskajiem parametriem – blogu kopskaits, mērķgrupu ietilpība u.t.t. – uzņēmīgajam censonim aizcīnīties tomēr nav sanācis, vismaz ne ar pirmo “piegājienu”).

  Kā “raksturīgu” šīs jaunatklātās (priekš biedra “ķidātāja” & co, tātad) blogosfēras dimensijas “aborigēnu” piemēru minētais biedrs ir izvēlējies vienu no blogiem (jādomā – dēļ subjektīvas ieinteresētības par attiecīgo tematiku?…) – šā gada 17. februārī (!) kāda nepilnu gadu meituka / tīnītes (!) uzveidotu blogu, kurā ir publiskots (pārkopēts no kāda nopietnāka “avota”) vesels viens (!) ieraksts par “ķidātājam” aktuālu (šķiet, ja jau reiz precedenta izvēle ir “kritusi” tieši uz “apķidāto” blogu) tēmu: “celulīts un viss ap to”.

  Nu, rau – no šī te “atraduma” analīzes “iztekošo” secinājumu “ķidātājs”, saprotams, izdara ļoti adekvātu (tas ir publiskots arī “ķidājam blogus” Nr.8. kopsavilkuma pamattēzēs): “Blogeriem maza konkurence”…;)))

  Hmmm… Kāds cits, iespējams, būtu šādiem “blogosfēras guru” uzjautājis: “Eu, džekiņi – vai jums patiešām neapnīk visi laiku / vēl joprojām izpildīties strausa pōzās: ar ķēķa pusēm pret sauli & ar galvām (nenoliedzami gudrajām, savā ziņā!) līdz pat plečukiem savā smieklīgi lokālajā “smilšukast(īt)ē”?! Kāda mārrutka pēc jums – sakarīgiem, blogosfēras “drēbi pazīstošiem” cilvjiem – vienā baltā gabalā savstarpēji samērīties ar… lāpstiņām savā max. šauri ierobežotajā “smilšukastītē” = iedomātajā blogosfēras “olimpā”, konsekventi ignorējot (hmmm… diez kāpēc gan?…) ‘dajebko’, kas notiek “tur, ārā” = KOPĒJĀ “pilna spektra” blogosfērā???…” Es gan neko tamlīdzīgu nejautāšu: diez vai būtu jēdzīgi apgrūtināt gan “stārus” (t.i. – priekš pašiem & co, only) ar liekiem jautājumiem (šādi patraucējot biedru pašizpausmes), gan sevi ar atbildes (NE)sagaidīšanu.

  Un, akcentēsim (rezumējot tēmu) – “nekā personīga”: tikai elementāra interese par šādu “dabas fenomenu”.;)

 • KX

  Es tev ļoti labi paskaidroju, ka zinu(nesaku ka ir, bet orientējoši tāds mazs cipars arīvarētu būt) ap 20 blogus kuru autori īpaši piestrādā pie satura un raksta vairāk lasītājiem, ne tik daudz sev! peace out, nafig uzsākt kašķi, elementārāk neskaidrošos, piedod ja tevi ar kaut ko aizskāru… ;)

 • ;)))))))))

  —————

  Jaut: “Cik ir 2 x 2?” (ar piebildi, ka – būtu neslikti, ja atbildētājam pietiktu prāta NEuzskatīt elementāru jautājumu par “kasīšanos”)

  Atb.: “Es tev ļoti labi paskaidroju, ka zinu(nesaku ka ir, bet orientējoši tāds mazs cipars arīvarētu būt) 2 X 2 ir 0,001! peace out, nafig uzsākt kašķi, elementārāk neskaidrošos, piedod ja tevi ar kaut ko aizskāru… ;)”

  —————

  Cits, iespējams, būtu teicis: “Kāda “smilšukastīte” – tāda “lāpstiņa”, ko šam padarīsi…”

  Es gan tā neteikšu – ‘a nafig?!’ Nav jau mana problēma, patiesībā.;)