Platforma Music – ar pirātismu pret pirātismu?

platforma music logo

Savdabīgu rīcības veidu izvēlējusies visiem zināmā autortiesību aizstāve Platforma Records savā mūzikas portālā “Platforma Music.”

Pirmkārt, šeit ir labā ziņa – no 25. aprīļa tiek piedāvāta bezmaksas (un maksas mūzika) no Latvijas mūziķiem. Mūzikas veikals, kurš tirgo mp3 failus ir tikai slavējama lieta mūsu stagnējošajā mūzikas tirgū.

Taču kā jau mūsu zemē ierasts vienmēr atrodas kāds nesmukums, kas tomēr pabojā kopējo tēlu.

Kas tad šoreiz? Krizdabz.lv nācis klajā ar informāciju, kura jau vairākas dienas klīdusi iekšējās blogu autoru sarunās – Platforma Music izmanto zagtu programmatūru.

Tomēr šur tur Interneta plašumos ļaudis norāda uz nesmukumiem – no Platforma Music mājaslapas novilkto mp3 failu ID3 tegos redzams kas vairāk par tikai dziesmas vai izpildītāja nosaukumu. Gadās dziesmas, kuru komentāros lasāmas šādas rindas: “Tagged by cracked version of Tag&Rename“.
krizdabz.lv

Līdz šim brīdim nekas netika rakstīts, jo gaidīju Platformas atbildi Kristapam. Atbilde nesekoja, un tagad visi varam kopīgi pabojāt kompānijas tēlu. Ja jau nevīžo atbildēt, tad lai rēķinās ar sekām.

Ja pareizi saprotu, šajā brīdī tiek iesaistīti arī db.lv žurnālisti. Domājams, ka jau rīt kāds raksts būs parādījies Dienas Biznesa portālā.

Vai nav bēdīgi, kad kompānija, kura aizstāv mūziķu autortiesības pārkāpj programmatūras izstrādātāju autortiesības? Var jau teikt, ka vainīga ir kāda konkrēta persona, bet šī persona tik un tā met ēnu uz visu kompāniju.

P.S.

Ja kādam šķiet, ka dienas laikā nesagaidīta atbilde ir pārsteidzīga rīcība, tad es tā nedomāju. PM vajadzēja vismaz dot informāciju, ka viņi noskaidro lietas apstākļus. Klusēšana ir ignorēšana. Mūsdienu situācijā, kad katrs var izplatīt informāciju arī iepriekš nesūtot vēstuli, kompānijām būtu jāmācās no citu kļūdām un jāreaģē cik vien ātri iespējams.

, , , , , , , , , ,

 • Pasen atpakaļ bija līdzīga problēma kādai ārzemju kompānijai (kaut kāda organizācija, kas cīnās pret pirātismu, vai kaut kā tā), viņi savai interneta vietnei izmantoja opensource dzinēju, taču atsauces uz dzinēja autoriem bija pamanījušies izdzēst (tādejādi, paši pārkāpjot autortiesības.) Nelaiķa Vonnegūta vārdiem runājot: “Tā gadās!”

 • KX

  Pats trakākais, ir tas, ka tā programma ir dikti dārga:

  http://usd.swreg.org/cgi-bin/s.cgi?s=33345&p=33345100&v=0&d=0&q=1&t=

  kānu nabaga nabagā kompānija samaksās 15 latus. Smieties gribas :)

 • Opā, kāds tur dabūs smuki pa pakaļu :D :D

 • “Un tagad visi varam kopīgi pabojāt kompānijas tēlu”, skan diezgan dumji (ņemot vērā to, ka Platforma Music nav sniegusi vēl nekādus komentārus). Nekas tur pabojāts netiks, vienīgais kas tiks panākts – vainīgais tiks atstādināts no amata.
  Es pat nebrīnītos ja šī iespēja (lejuplādēšana + reklāmas) tiktu nogriezta vispār. Ja tā būs, paldies klaigātājiem, kam nekad viss nav pa prātam.

 • Zivtins

  domāju kompānijas tēls neko no šitā nezaudēs… bet jāatzīst – nepareizu stratēģiju šie paņemuši… cilvēkiem jau var mest mūziku pa brīvu – bet jēga, ja šiem tas neinteresēs… ehh – nedaudz nepārdomāta stratēģija šiem – tāda nu tā mūzikas industrija ir – bet prieks, ka kaut ko dara lietas labā (protams līdz galam neizdara) :)

 • agnese

  Tā jau ir ar tiem latviešiem…tā vietā lai nodarbotos ar ko prātīgāku mēs vaktējam apkārtējos, ka tik kādam nesanāk kāds nesmukums, kuru tad nu ar lielāko baudu iznesam publiskai ķengāšanai.

 • Rendy

  Es arī to pamanīju 26. aprīlī, kad papētīju tegus novilktajām dziesmām un par to ierēcu. Bet dāvātam zirgam tomēr zobos neskatās :D:D

 • Zivtins: Kā tad neinteresē? Atlikušas mazāk nekā 5 tūkst. bezmaksas dziesmu. ;)

 • Antons XIV

  Haha, labs, pieķerti :D!

 • Zivtins

  Aleksejs: neinteresē – maksātspējā, bezmaksas jau ir jauki, bet tas neko nemaina, ja cilvēks tik un tā uzskata un ir pieradis, ka vieglāk novilkt ir no dc++. Jāmaina globāli domāšana, paralēli jāsamazina cenas, jāsāk piedāvāt mūsdienām atbilstoši pakalpojumi… mp3 ir jau vecs standarts, piedevām ja nekodē uz max, ko mp3 sniedz 320Kbps, bet 192 – 256…

  Nedaudz pārsteigts gan esmu par atsaucību cilvēkos :) Nez, cik stundās visus to 50k iztērētu, ja būtu izreklamējuši, tā pa nopietno [iekš visiem torrentiem etc – tā lai būtu tāds brutāls trieciens visu zemapziņā] :)

 • Aicis

  pirmo reizi novilku par brivu latviesu muziku, paldies “mofo”