stipendija IT studijām

Sveiki, topošie IT studenti!

Manā rīcībā ir nonākusi pietiekami interesanta informācija par iespēju iegūt stipendiju pirmajam mācību gadam IT nozarē.

Pats atceros, ka mans pirmais (personīgais) nopirktais dators bija komplektēts “Laika mašīnā” un to nopirku par valsts piešķirto stipendiju.

Latvijas valsts iestādes (minētas zemāk) rīko stipendiju konkursu 12.klašu skolēniem, kuri vēlas studēt informācijas tehnoloģiju studiju bakalaura programmās Latvijas augstskolās. Vienas stipendijas vērtība ir 1000Ls un to konkursa kārtībā būs iespēja iegūt 15 stipendiātiem (pa trim no Vidzemes, Kurzemes, Zemgales, Latgales novadiem un Rīgas). Stipendija tiks piešķirta pirmā mācību gada garumā, 100 Ls katru mēnesi.

Ja pavērosiet konkursu rezultātus LV augstskolās noteikti pamanīsiet, ka visi cīnās, lai studētu humanitārās zinātnes, taču IT sfērai netiek pievērta pietiekami liela vērība. Šāda stipendija ir veids, kā valsts vēlas piesaistīt jaunus un spējīgus cilvēkus IT studijām.

Papildus noteikumi tālāk:

Pieteikšanās stipendijai notiek līdz š.g.15.maijam, pretendentam nepieciešams iesniegt CV, pirmā pusgada liecības kopiju, pieteikumu, kurā jāpamato studiju izvēle, jāapraksta, ko vēlas sasniegt un kāda ir izglītības loma skolēna dzīvē, un kādēļ pretendē uz stipendiju (apjoms 300-500 vārdi). Var pievienot ieteikuma vēstuli no skolotāja (tiks uzskatīta par priekšrocību).

Pieteikums stipendiju konkursam jāiesniedz Latvijas Izglītības fonda birojā – (Kuldīgas ielā 45b, Rīgā, LV-1086) vai pa e-pastu [email protected] līdz 2008.gada 15.maijam. Papildus informācija pa tālr. 67067765, www.dpa.lv/stipendija vai www.izm.gov.lv. Mājas lapā atrodams saraksts ar augstskolām un studiju programmām, kurās var pieteikties skolēni, kas vēlas studēt IT.

Stipendiju konkursu organizē Latvijas Izglītības fonds sadarbībā ar LR Izglītības un zinātnes ministriju un DPA.

, , , , , ,

 • šāda veida stipendijas ir baigi labā lieta, tomēr nepiekrītu, ka nav, kas studē IT lietas, tās mācīties un apgūt jau tieši ir daudz gribētāju.
  daudz daudz smagāk ir ar eksaktajām zinātnēm, kuras balstās uz fiziku, ķīmiju un līdzīgām disciplīnām.

 • Di

  vēl atceros, ka bēdīgi slavenā Ggudele, reizi paziņoja, ka trūkst IT speciālistu.
  veikur atradu, publicēts pirms gada LETA
  “Latvijas informācijas tehnoloģiju (IT) darba tirgū patlaban trūkst 3500 speciālistu, lai arī atalgojums nozarē aug. Kā ziņo BNS, otra būtiskākā problēma ir speciālistu profesionalitāte un pieredzes trūkums.”

  Takā varbūt tomēr nav gluži greiza šī loģika.

 • kas ir vēl bēdīgāk – studēt sāk, bet ātri vien padodas un tad galu galā ir tādi puscepti un pusvārīti IT speciālisti, kuri sevi tikai tā sauc, nevis reāli ir spējīgi ko nopietnu padarīt, tādēļ arī tirgus bauro pēc normāliem, apmācītiem kadriem.

 • Visvaldis to Māris

  Interesantu maģistra līmeņa programma IT un sociālās perspektīva kombinēšanai piedāvā Vidzemes Augstskolā. Tā ir “Sociotehnisku sistēmu modelēšana.” Sk. http://www.va.lv/node/312