devītais podkāsts

[display_podcast]

Par:

Pievienot iTunes podkāstu sadaļai Podkāsta RSS

Fonā: Todd Terje Beach House Mix by Studio (INF Records, 2007)

Pie mikrofona: Artūrs Mednis, Miks Latvis.

Paldies par ilustrāciju Gatim no karikaturas.lv

,

 • Vēl neesmu noklausījies, bet pamanīju, ka links uz manu blogu nav pareizs. Domeins biedzas ar “com” nevis “lv”.

 • OK – redzu links tagad pareizs. Paldies :)

  Par pašu vietas.lv un kartes.vietas.lv. Ir tā, ka vietas.lv nav nekāda sakara ar viss.lv – divas dažādas kompānijas ar dažādiem darbības profiliem. Viss.lv ir katalogs par visādām sfērām, savukārt vietas.lv ir tūrisma ceļvedis – tātad apkopo informāciju par atpūtas vietām un tādām vietām kuras ir interesantas/noderīgas tūristiem. Iepriekš vietas.lv bija uz pašu veidota dzinēja veidota karte (realizēts Flash). Tad tika nolemts, ka to vajag pārnest uz Google Maps un tika izveidots kartes.vietas.lv. Savukārt kartes.vietas.lv nav vienkāršs vietas.lv esošo objektu atrašanās vietu parādīšanas rīks, bet uztverams, kā vietas.lv alternatīva. T.i. – kartes.vietas.lv ir tā veidots, ka tajā var atrast pilnīgu informāciju par visiem objektiem, kuriem bija ģeogrāfiskās koordinātes. Tātad info aprakstus, bilžu galerijas, komentārus, objektos piedāvāto servisu aprakstus. Iespējams objektus meklēt gan visā kartē, gan redzamajā daļā, filtrēt objektus pēc noteiktiem filtriem, veidot savas objektu un karšu (reģionu) izlases utt.

  Kaut kā tā :)

 • monmel

  ir interesanti, bet par īsu tomēr :)

 • az

  Endijs, rodas jautājums vai kartes ir paredzētas un to visi moduļi alternatīvai informācijas attēlošanai. Man labāk patiktu, ja kartes.vietas.lv es atrodu interesējošo objektu (ja es meklēju pēc kartes) un sīkāku informāciju par to (plašāku aprakstu, bildes utt.) skatos atsevišķā lapā, kuru ja vajag varu ērti saglabāt vai izdrukāt. Kartes galvenais mērķis tomēr ir parādīt atrašanās vietu objektam nevis būt par alternatīvu attēlošanas veidu. Pietiek ar īso objekta aprakstu kartē.

  Biju jau iepriekš skatījies, redzēju ka tiešām labi izstrādāts, darbs droši vien ieguldīts ļoti liels un gribētos cerēt, ka atmaksāsies.

  Par Googles kartēm vispārīgi runājot, lielākais plus manuprāt ir tas, ka izvēloties konkrētu objektu kartē, var noteikt kuri objekti vēl tuvumā atrodas. Citādi man no kartes ir nepieciešams tikai redzēt, kur atrodas man interesējošais objekts. Vispār neesmu nekur netā piefiksējis nevienu tādu lapu ar kartēm, kura man patiktos, liktos reāli pielietojama dzīvē un būtu paredzama statiskai informācijai, piemēram, tūrisma objektiem. Dinamiskai informācijai, piemēram, sastrēgumu attēlošanai konkrētajā brīdī – tur ir jēga no kartēm.

 • az – Ja gribi redzēt kartē kur konkrēts objekts atrodas – ej uz vietas.lv sameklē objektu un pie objekta apraksta būs arī karte kurā redzams, kur tieši šis objekts atrodas (protams, ja objektam ir zināmas ģeogrāfiskās koordinātes). :) Un no paša vietas.lv var izdrukāt gan objekta aprakstu, gan pie reizes arī karti.

  Bet nu – ja ir kādas pretenzijas, ieteikumi par kartes.vietas.lv – tad to jāsaka vietas.lv vadībai. Viņi noteica to kā jābūt un arī būs tie, kas pieņems lēmumu vai tur ko mainīt. Es biju tikai mazs darba rūķītis kurš no prasības izveidoja produktu.

 • az

  Endijs, es ne par to tik daudz, ka tur neko atrast nevar vai kā savādi. Viss tur ir kārtībā, pasaulē arī ir daudz tādu servisu, taču vai lietotāji lieto šādus servisus? Man piemēram ir ērtāk meklēt pašu objektu pēc nosaukuma vai vietas, kad atrodu īsto objektu, tikai tajā brīdī man arī interesē precīza objekta atrašanās vieta. Domāju kā šādi meklē lielākā daļa. Iepriekšējo komentāru neatiecinu tik daudz uz kartes.vietas.lv kā vispārīgi uz karšu servisiem.

 • sviests

  Man šķiet Limbažos pie skolas tas cilvēks netika zīmēts ar krītu, bet gan kautko spēcīgāku, jo stāvēja tur vēl ļoti ilgi. Varbūt gan, ka tas nebija jūsu zīmētais.

 • Tante

  Ufff. Es uz šo podkāstu atnācu caur http://www.badad.lv un tā noklausīšanās tiešām bija piedzīvojums. Prikš pirmās reizes pat mazliet par garu. Par Gje… – man bija ļoti interesants šo attiecību trijstūra risinājums. Tas būtu atsevišķa bloga vērts. Un neatbildēts palika jautājums par bērnu izmantošanu šādās reklāmās. var vai nevar?
  Par portālu alternatīvām, kodari bija jau nonācis manā redzes lokā, bet iemāciet viņiem, kā tikt galā ar spamiem komentos. Pēdējā laika lielākais patīkamais atklājums, kur pulcējas patīkama virtuālās sabiedrības daļa, ir http://www.tavavieta.lv