ātruma polise

Vakar par to rakstīja Artūrs, šodien reklāmas plakātus pamanīju braucot ar tramvaju. No Juglas līdz centram, bija uz vismaz 4 vai 5 reklāmu plačiem pa plakātam. Man sanāca galīga miglu bilde, bet doma skaidra. Šodien atpakaļceļā nobildēju skaidrāku kadru.

ātruma polise

Spiest uz bildes, lai tiktu pie lielākas versijas.

Nojaušu, ka šis pasākums ir saistīts ar apdrošinātāju pakalpojumu, kas ļauj autovadītājiem apdrošināties pret policijas sodiem par ātruma pārsniegšanu.

Kā darbojas ātruma polise?
Lasīju, ka ātruma polises sistēma esot jau ieviesta kaut kur Skandināvijas valstīs un darbojas. Kad vadītājs pārsniedz ātrumu viņš samaksā sodu un apdrošinātāji pēc tam atdod atpakaļ naudu.

Vienīgais pozitīvais efekts, ko šeit saredzu ir tas, ka policistiem būs grūtāk izspiest savu kabatas naudu, jo vadītājiem nebūs jāmaksā par soda naudu no saviem līdzekļiem.

Kas būs tālāk?
Šodien tā ir ātruma polise. Varbūt rīt jau varēsim nopirkt slaveno Džeimsa Bonda license to kill? Iespēja apdrošināties, lai varētu ar drošu sirdi pārkāpt citus noteikumus?

Ātruma pārsniegšana apdraud citus satiksmes dalībniekus un garāmgājējus un būtībā šāda ātruma polise var savā ziņā kalpot, kā lieks pamudinājums uz netīšu cilvēku notriekšanu.

Sazin kādas ir rūdītu autovadītāju domas par šo lietu?

P.S.

Plakāti ar uzrakstu “Meklē internetā ātruma polise” droši vien vēlas panākt, lai cilvēki ietu un meklētu šo vārdu salikumu Google, bet reklāmas autori laikam ir galīgi noslēpušies, jo pagaidām var atrast tikai dažādus forumus, Artūra rakstu un digg.lv saiti.

 • Es īsti nesaprotu. Ja tas ir tā, kā tu saki, tad apdrošinātājiem ir jāizvirza n-tie papildnoteikumi, jo tad nebūtu problēmu laimīgi braukāt uz 150 km/h, un gaidīt, kad sodus apmaksās apdrošinātāji.

 • vilhelms.meisters:
  es domāju, ka nosacījumi noteiktu būs samērā skarbi. Piemēram, limits, ka apmaksā tikai 2 sodus gadā. Vai līdzīgi ierobežojoši pasākumi.

 • Draugs

  Kāpēc uzreiz slikti? Neviens apdrošinātājs tak nav stulbs, lai tagad sponsorētu visiem ātruma pārkāpumus. Tur noteikti būs kaut kādi limiti, gan reižu gan ātruma.
  Un kāpēc gan es neizmantotu ko tādu, ja sanāk nejauši pārkāpt ātrumu 1x gadā? Es domāju, tas ir pareizais ceļš.

 • Šis ir vislabākais veids kādā cīnīties pret korupciju, tāpēc nebrīnīšos ja šo ieviesīs pati valsts, kas segs apdrošinātājiem zaudējumus. Bet es kā autobraucējs uz to skatos pozitīvi, tā ir lieliska iespēja ieekonomēt jo pārkāpt kaut vai netīšam kaut vai reizi gadā gadās visiem.

 • Onkuli tava bilde liekas aizdomīga. Fotpžops? Ja pirms minūtes nebūtu pamanījis pats tad nenoticētu.

 • nav nopietni salīdzināt ātruma pārkāpšanu ar Džeimsa Bonda license to kill. Ja tas būtu TIK bīstami, tad sodi par āturma pārkāpšanu būtu krietni bargāki. Tas nu tā.

  Par pašu polisi – pozitīvi. Domāju, ka pat iegādātos. Nelidoju uz 150, bet braukt virs atļautā par kādiem 20-30km/h atļaujos.

 • Intars:
  bildēju pa logu. tāpēc uzliku, lai plakāta laukums būtu gaišāks.

 • “Ātruma pārsniegšana apdraud citus satiksmes dalībniekus un garāmgājējus”
  comon. esi nokritis no mēness un neesi pamanījis, ka vismaz 3/4 autovadītāju ikdienā pārkāpj atļauto ātrumu (pilsētā 60km/h, ārpūs tās 100-110 un vairāk)? Zivtiņs (CP šefs) pats reiz teica intervijā, ka varētu likt pilsētā atļauto ātrumu 70km/h, bet tad visi brauktu uz 90 un tad iespējas izdzīvot notriektam cilvēkam ļoti samazinātos nekā notriektam uz 70km/h.

 • ronis66:
  es piekrītu, ka dzīvē viss ir savādāk, bet no tā jau apgalvojums, ka “Ātruma pārsniegšana apdraud citus satiksmes dalībniekus un garāmgājējus” nepaliek nepareizs.

 • KX

  Jūtu, ka par šādu izgājienu var sanākt skandāls un tiesu darbi tai kompānijai kas to darīs. Kamon, mudināt cilvēkus pārkāpt likumu ir likumpārkāpums

 • Kā smejies – man bija līdzīga ideja pagājšgad :)

  http://www.puuks.com/raksts/Atrumaparkapsanasabonesanasprojekts

 • Viss jau būtu labi, ja vien tā soda nauda būtu pats sāpīgākais tajā procesā..
  Policija neķer pie +20 kmh… bet gan +21 un vairāk, jo tad var arī vienu soda punktu iešķiebt. Es te viņnedēļ uz Mūkusalas ielas uzķēros … sīkums tie 30 Ls.. bet tas viens papildus soda punkts pie maniem 7 gan ir nepatīkams… to neviena polise nevarēs mainīt.

 • Tiešām nespēju iedomāties apdrošinātājus, kuri, zinot mūsu braukšanas kultūru, būtu ar mieru ko tādu apdrošināt.

 • coolman

  hahahha, netiishaam 1x paarkaapju aatrumu gadaa vai arii 1x gada laikaa mani uzkjer cp par aatruma paarsniegshanu ir divas dazhaadas lietas :D liekas, ka dazhi to nesaprot ;D

 • pārkāpt gadās visiem, uzķerties jau retāk. ja tā nebūtu atsevišķa polise bet kā bezmaksas bonuss tad tas nospēlētu par labu izvēlotoies apdrošinātāju, ja par to nebūs papildus jāpiemaksā man.

 • aiai

  Pasākums eļegants gluži kā octa. Makās vairāk tie, kas saķēruši vairāk soda punktus un biežāk uzraujas (līdzīgi kā octa ir tās klases). Octa attiecas uz riteņaino bleķa kasti, šitas attieksies uz bleķa kastīšu stūrētājiem. Nebrīnīšos, ja apdrošinātāji būs nolobējuši 100 pārgudros to pieņemt kādā brīdī par obligātu apdrošināšanu visiem stūrētājiem. Tā teik slaucam no kastēm un slauksim no kastīšu raustītājiem ;)

 • Grrr

  Es piekrītu, ka šādam pakalpojumam varētu būt tas labais efekts, ka tas mazinās korupciju.

  Taču ja tas tiešām ir tā, kā iedomājamies — proti tevis “apdrošināšana” gadījumam, kad tu veic likumpārkāpumu — manuprāt, tas ir un tam arī vajadzētu būt nelikumīgi.

  Ir konkrētas darbības, par kurām likumā/noteikumos ir paredzēts sods. Labi. Šinī gadījumā tas ir naudas sods, bet tik un tā, lai šādai apdrošināšanai vispār būtu JĒGA, tev tai ir jāizmaksā mazāk nekā prasa no tevis sods. Proti, apdrošinātājs atbalsta likumpārkāpumu, uzņemoties daļu no soda, gadījumam, ja iekrīti. Manuprāt, tas pilnībā veicina uzspļaujošu attieksmi pret pārkāpumiem.

 • Ka tik tā nav pīle :)

 • redz, kur atradu saiti uz Dānijas pieredzi un gadījumu:
  http://www.tvnet.lv/auto/about/leasing/article.php?id=4853299

 • jurciks

  neesmu jursits tachu piekriitu grr – apdroshinaaties pret likuma paarkaapumu ir noziegums.

  ja pamekleesiet tad artadiisiet likuma punktu kas aizliedz sniegt paklapojumus, paardot preces utt kas ir pretrunaa ar lv likumiem. tas ir taapat kaa tirgot ieroci cilveekam kam nav atlauja to uzglabaat vai neesaat…

  katraa zinjaa nedomaaju ka shii akcija ir kas labs – aatrums pats jau nenogalina, nogalina struja apstaashanaas :)

 • Tas ir tikai jauns sporta veids Latvijas blogeriem
  http://jerry.mix.lv/articles/atruma-polise-jeb-jauns-latviesu-sporta-veids

 • Sidza

  katram aizliegumam vai ierobezjojumam likumaa ir sava jeega.. t.i.aatruma ierobezjojums nav radiits, lai chakareetu cilveekus, bet gan, lai aizsargaatu celju satiksmes daliibniekus, kuri lieto paaugstinaatos biistamiibas objektus – auto.. bez tam patieshaam civillikums paredz, ka dariijumi (tai skaitaa apdroshinaashanas liigumi), kas nosleegti preteeji likumam vai labiem tikumiem nav speekaa no to nosleegshanas briizja, taapeec veel jo interesantaak skiet kaa attieciigaa apdroshinaashanas kompanija domaa sho polisi izbiidiit.. :))

 • Ak Dievs! Cik gan tālu no reālās dzīves jabūt cilvēkam, lai domātu ka tas ir kaut kāds noziegums vai korupcijas mazināšanas pasākums.
  1) Nopērciet auto un tad spriediet par ātruma pārkāpšanu. Kapēc? Tapēc ka jebkurā OCTA un KASKO polisē jau šobrīd šāds pākāpums ir legalizēts, proti- tur ir ierakstīts punkts, ka zaudējumi tiek segti ja ātrums nav pārsniegts vairāk kā 20km/h.
  2) Jau sen klīst populistiskas runas (pat iekšlietu ministra personā) par atļautā braugšanas ātruma palielināšanu.

  Tātad tas būtu tikai 1. punkta paplašinājums, papildus izdarot valdības darbu- proti atcelt sodus par pārsniegtu ātrumu saprāta robežās, “vidējam statistiskajam” atļaujot braukt tādā ātrumā, kāda viņš jau tagat barauc, bet bailīgajam un pedantiskajam ļaut braukt tādā ātrumā kā ir noteicis likums.

 • mošķis
 • Es te pafunktierēju, nē pret ātruma pārkāpšanu tas nebūs, jo tāda polise maksātu zašibis dārgi. Drīzāk tas būs kāds instruments, rīks, pakalpojums ar kura palīdzību polisi varēs vieglāk, ētāk un ātrāk iegūt.

 • sodus varbūt arī apmaksās, bet soda punkti tik krāsies un krāsies :)

 • maksas tad ja nebus pieskirts soda PUNKTS

 • labāk ātruma vietā atpirktu soda punktus. lai dabīgā ceļā idioti atfiltrējas. žēl, ka nevainīgie cietīs.

 • Uz cik ilgu laiku to vajag ņemt?

 • zane
 • cirks

  Jaunieši lasiet oficiālos viedokļus.
  Jūsu spriedelēšanai lielas jēgas nav.

  http://jauna.diena.lv/lat/politics/drosiba/zivtins-polises-legalize-atruma-parsniegsanu

 • cirks
 • oficiali beidzot http://www.atrumapolise.lv

 • Edijs

  Es salīdzināju apdrošināšanas kompānijas datus, un izrādās, ka neskaitot ātruma polisi, BTA ir vēl viens labs pakalpojums. Pie viņiem strādā bijušie policijas darbinieki, un negadījuma gadījumā viņi atbrauc palīgā, un palīdz sastādīt protokolu, lai neviens neko neapčakarē.

  Viss info:
  http://www.atrumapolise.lv/index.html