RSS topam atjaunots vizuālais tēls

Sen, sen tika izveidots RSS tops, kurā automātiski tiek savākti jaunākie dati par RSS rādījumiem Latvijas blogiem. Nesen pie Helmuta pamanīju, ka viņš ir sānu slejā izveidojis nelielu saišu izlasi uz dažādiem resursiem saistībā ar blogiem. Sarakstā bija arī RSS tops, tāpēc nolēmu šo lietu mazliet modernizēt, kā arī ieviest pāris jaunas fīčas.

Lielākais palīgs topa uzlabošanas darbos bija Aigars (no Stiklinieku darbnīcas), bez kura php prasmēm, man šādu izmaiņu veikšana prasītu mēnešus.

RSS tops

Lai gan līdz foršām fīčām netiku, tomēr varu jau tagad piedāvāt lietošanai grafisko tabulu, kura iespējams skaidrāk parāda RSS pozīcijas nekā parasts teksts, kā līdz šim. Savukārt papildus funkcijas izbaudīt pie feedcompare.com

, ,

 • Ja ir krieviskais journal.lv, tad kāpēc nav anglisko http://www.catonmat.net/ un http://www.rotorblog.com/? Autori tipa arī ir no Latvijas? Varbūt nav interesanti ar šiem mērīties?

 • Papuass:
  topā lielākoties cilvēki paši piesaka savus blogus. Ir skaidrs, ka tevis angliskos blogus lasa ļoti maz latviešu. Par journal.lv ir grūtāk noteikt. Pēc alexa.com datiem viņam bija pat 15-20% Latvijas apmeklētāju. Šo lietu vēl apdomāšu, bet šķiet, ka tiešām visprātīgāk būtu atstāt tikai tos, blogus, kurus lasa Latvijā.

 • Mfz

  Man likās, ka ir grūti uztver to telpisko grafiku, kad vel pie lielajiem cipariem kaut cik normāli izskatās, bet nu kad lietotāju skaits ir maziņš, tad izskatās, ka nevar saprast, cik tad ir to lietotāju. Lai gan, tas tikai tīri mans subjektīvs viedoklis.

 • Mfz:
  varbūt. ja brauc pāri ar peļuku ir iespējams redzēt ciparu. un ir saglabāts vecais tops. Katrā ziņā, ja ir ieteikumi, kā noformēt šos datus, esmu gatavs uzklausīt.

 • frodits

  Zini, patiesi pretīgi ir lasīt šāda veida ierakstus mūsu blogosfērā (blogostūrī). Manā skatījumā statistika nekādā veidā nekorelē ar rakstītā kvalitāti. Ja jau laacz (visu cieņu veterānam, bet nu) atrodas virsotnē reti ko uzskricelējot. Gribas vilkt paralēles ar jēlām amīšu studentu filmām, kurās študenti iedalīti populārajos un parastajos. Tas, ka tevi lasa daudzi, nebūt nenozīmē, ka Tu labi raksti. Tā pat, tas, ka daudzi pērk colgate, nebūt nenozīmē, ka tā ir laba zobu pasta. Vienīgais ar ko Tu te vari mēries ir marketings. Tu mēries ar savu prasmi piesaistīt citu uzmanību.

  Nezinu kādēļ te vispār vāros, vienkārši izstrādājusies alerģija pret visām šo blogeru krāņiņu samērīšanas metodēm, un tā visa pasniegšanu kā kaut ko svarīgu.

 • frodits:
  pilnībā piekrītu tavam komentāram. un domāju, ka arī citi tam piekritīs.

  ne tev vienīgajam ir skaidrs, ka “daudz RSS” uzreiz nenozīmē, ka kaut kas ir baigi augstvērtīgs. Tops necenšas būt kaut kas tāds, kas tas nav. Nav rakstīts, ka topā ir kaut kādi labākie autori, vai augstvērtīgākie blogi. Šajā gadījumā ir runa tikai par plikiem skaitļiem.

 • kaut kas nav kārtībā ar lejas gala blogiem- nombre.lv uzrādās 0 abonenti, citiem arī

 • Es ar saviem 39 rss abonentiem neesmu topā atrodams..

 • peecha:
  nombre ir atslēdzis iespēju dalīties ar saviem datiem

  Mārcis:
  tavs RSS vispār nebija iekļauts līdz šim.

 • Interesanti, vai manu blogu RSS tik daudzi lasa tādēļ, ka tam ir tik neērti gara adrese ? :D

 • Jeremy:
  pilnīgi noteikti. es vismaz neatceros, kad būtu mēģinājis, atcerēties tavu adresi vai ar roku to kaut kur rakstīt. Tikai RSS.

 • KX

  Priekš kam ir tāda iespēja kā bookmarki? :D