desmitais podkāsts

Patiesībā vienpadsmitais, bet laikam nebūtu vērts jaukt prātus un numerāciju.

[display_podcast]

Tiek runāts par:

 • PR nometne, Dinamiskās domas darbnīca
 • Centis un Maximas kampaņa
 • TNS pētījums – 151 000 blogu lasītāji (ieraksts šeit un pie Artūra)
 • ĀP
 • visas datubāzes ir uzlauztas (BlackHalt fiziski neeksistē)
 • par LMT tiesībām izplatīt iPhone Latvijā
 • par monitoriem un collām
 • OpenCoffe Club pirmais pasākums Rīgā atcelts
 • esam soli tuvāk savai mājas lapai

Pievienot iTunes podkāstu sadaļai Podkāsta RSS

Fonā: Santana – Latin Tropical un Just Ain’t Good Enough

Pie mikrofona: Artūrs Mednis, Miks Latvis.

Paldies par ilustrāciju Gatim no karikaturas.lv

 • Par OpenCoffee – tas nemaz nav pasākums, kurā būtu jāizvēlās kāda kopīgā valoda. Tā ir vienkārši platforma, lai cilvēki varētu satikties savā starpā, lai Rīgā būtu zināma vieta un laiks, kur vari atnākt ar savu ideju vai tml.

  Tātad, ja dalībnieki, kas ieradīsies būs latvieši, krievi, angļi vai vācieši, viņi runās savā starpā tajās valodās, kas viņiem ir saprotamas vai arī tajā valodā, kurā viņi vēlas būt saprasti. Pie tam katrā reizē tas var būt savādāk ;)

 • az

  Par lieliem monitoriem: 15collu ir baigi mazi, lietoju 19 un 1280 izšķirtspēju ir baigi labi strādāt (arī tirgus ir 30%). Taču sākot ar 19 collam un lielākiem monitoriem ir jāskatās izšķirtspējas un kontrasti, citādi priekš teksta lasīšanas daļa nav lietojami, tikai izklaidei. Lētam galam fonti nav izteikti, dārgākiem ir baigi skaidri. 22collu pa 150Ls nav domāti strādāšanai.

  Par Iphone: Ja tiešām būtu tā, ka Apple piekrīt izplatīt tikai Iphone kādā tīklā tikai ar 20-40% kopējās uzņēmuma peļņas, tad tas būtu redzams apple kompānijas ieņēmumos vai akcijas vērtībās, jo ir pagājis jau gads kopš IPhone izplatīšanas. Tas nevar būt ka no kopējās peļņas, tas visdrīzāk ir no kopējās peļņas, kas iegūts no IPhone lietotājiem. Padomājiet kas notiktu ja šādu līgumu noslēgtu Lattelecom, tad sanāk ka Apple saņem arī peļņas daļu no uzziņu pakalpojumiem, IT pakalpojumiem utt. Tā tas nav! Vai nu tur ir jābūt kādiem citiem notiekumiem, katrā ziņā tas nav tā vienkārši 20-40% no kopējās uzņemuma peļņas!

 • Jā ar kopējo peļņu tam nav nekāda sakara, jo pirmkārt ar peļņu ir viegli manipulēt, izveido uzkrājumus, nodibini meitu pērc no tās pakalpojumus un samazini uzņēmuma peļņu līdz nullēi. Ar šādu peļņas biznesa modeli Apple nobrauks pa nullēm. Domātu ka visticamāk tomēr royality tiek piesaistīts ieņēmumiem un tikai konkrētiem pakalpojumiem.

 • Piemēram, ja skatāmies ziņu par Apple līgumu ar O2 pavīd teksts: “Apple’s agreement with O2 is thought to include a continuing share of the revenues generated by each iPhone customer.”

 • KX

  Pati Centa(Cenša?) ideja vismaz ir kaut kas oriģināls, bet nu jā, nafig tos salātus vajag mazgāt, ļoti “liela” nauda viņiem no tā atlec? bet anyway es vismaz vairāk nekad MAXIMās gatavos ēdienus nepirkšu… Un vispār reti kad pērku gatavos ēdienus, jo tie pārsvarā ir pagatavoti kaitīgi pusfabrikāti…

 • Meitene

  A kapeec neizlikaat 10. podkaastu?

 • pilniigs lamers

  Par DB dumpiem ko Jūs runājat abi dzirdams, kad zinat max 5% un pārējo piedomājat paši klāt.
  1. kārt BH ir reāla persona un viņam ir sanākušas normālas ziepes par tāām lietām.
  2. kārt hackers.lv un boot.lv necīnās savā starpā, DB dumpus tām abām lapām taisa pilnīgi nezināmas 3.personas
  3. ja kādreiz vel gribat par šād tēmu ko rakstīt, tad iesaku vai nu neķerties pavisam klāt, vai KĀRTĪGI būt informētam par visu

 • Curtis

  kur jūs tādas muļķības izrakāt, ka pieminētie portāli viens otram zog datu bāzes ? vnk kāds (ir lasīt, ka vārdā Aleksejs) vnk zog un tad izplata, savā starpā viņi kašķējas metot iekšā linkus uz ārzemju failu hostinga lapām, kur samestas datubāzes

 • pilniigs lamers:
  tu laikam nesaproti humoru. es esmu BH saticis dzīvē un runājis ar viņu.
  2. ir trešās personas, bet tās tik un tā spēlē vienā vai otrā pusē, tāpēc tā ir un paliek cīņa starp “IT portāliem”
  3. ja mēs gribam par kādu tēmu pasmieties, tad mēs to pētam pēc iespējas mazāk.

 • sumo

  Ir dzirdēts ka BlackHalt ir Drošības policijas rakstīts bots :D

 • KX

  pilniigs lamers apstiprina savu niku :D

 • Man sha Onkulja “tarakani par krievu valodu” visu laiku fascine :)

  Te nav neka JOCIGA,

  1. krievu internet tirgus nenormali aug, vini investe 100x, lietuvieshi investe 2x, igauni investe 10x vairak interneta neka latvishi.
  2. krievu runajoshie puse* no vieteja internet tirgu
  3. tu vienalga neietu, ja pat tas butu latviski!

  * saka ka krievus vairak Latvija neka latvieshus ;)

 • Maksim Berjoza:
  neredzu jēgu jaukt iekšā procentus un tirgus. Latvijā oficiālā valoda ir latviešu valoda.

  Ja pasākums ir domāts visiem Latvijas iedzīvotājiem, tad kāpēc pasākuma mājas lapā nav ne vārda latviski?

  Pavisam vienkāršs jautājums, ja kāds var atbildēt, es gribētu dzirdēt atbildi.

 • KX

  “2. krievu runajoshie puse* no vieteja internet tirgu”

  Un? Ja tu pastāvīgi dzīvo šajā valstī, tad tev ir jāzin sava valsts valoda. Diemžēl Latvijā tā nav, ir tikai saujiņa krievu, kas ar problēmām prot latviešu valodu, bet tā pati ir ļoti maza :( Žēl, ka valoda nav piesaisīta domēnam, būtu lielāka kārtība :)

 • KX

  P.S.

  1. krievu internet tirgus nenormali aug, vini investe 100x, lietuvieshi investe 2x, igauni investe 10x vairak interneta neka latvishi.

  Kur tad šāda informācija? :) un gudri ar nebūtu investēt internetā, tomēr citas lietas pagaidām svarīgākas ;)

 • Ja pasākums ir domāts visiem Latvijas iedzīvotājiem, tad kāpēc pasākuma mājas lapā nav ne vārda latviski?

  Latvijas iedzivotaji nav visi latvieshi!
  Iesledz televizoru: PBMK, RENTV utt
  radio:KrievuRadio, SWHPlus utt
  Gazetes: Chas, Vesti utt

  ja tu pamekles tad atradis ne mazak vietas kur rakstits tikai krieviski un tas domats Latvijas iedzivotajiem un tur “nevarda” latviski nebus.

  Latvijā oficiālā valoda ir latviešu valoda.

  un?

 • Maksim Berjoza:
  Latvijas iedzīvotāji patiešām visi nav latvieši. Taču neredzu tiešu saistību, kāpēc publiski pasākumi tāpēc būtu jāveido citā valodā.

 • Latvija nav vienīgā valsts pasaulē kurā Valsts valoda nav pakārtota tam kādā valodā izvēlas (!!!) runāt tās iedzīvotāji. Visticamāk Maksima priekšteči imigrēja Latvijā ap pasaules kara laiku, tātad divas-trīs paaudzes. Nu tad skaties – mani senči arī šeit ieradās ap to pašu laiku, bet es sevi uzskatu par Latvieti. Kur te ir atšķirība, un kapēc tieši Maksims sevi uzskata par krievu? Tik pat labi es esmu Vācietis, Onkulis varbūt ir Zviedrs, un vēl kāds cits Latvietis patiesībā ir Norvēģis. Nevienam nav tīrs ģeneoloģiskais koks, bet nezkāpēc tikai t.s. Krievvalodīgie Latvijā dzīvo “n” paaudzes un uzskata ka Latviski runāt nav nepieciešams.

 • N.R.
  Starp citu mans vecvecvectēvs no mammas puses patiešām Latvijā ieradās no Zviedrijas :)

 • KX

  man preisk, ka maksim berjoza vismaz saprot latviešu valodu :D
  Piemēram žēl, ka raidījumus pa TV angļu ierunā, bet krievu – uzliek subtitrus. Tas būtībā padara neiespējami no TV latviešu cilvēkam iemācīties angļu valodu no subtitriem… Diemžēl, bet valsts neko neierobežo, un brīvās televīzijas var darīt kā vēlas, tādejādi neuzspiežot krieviem iemācīties latviešu valodu. būtībā, būtu fantastiski, ja valdība ko tādu ieviestu, bet laikam jau tas neatbilstu demokrātijai, kādu mēs cenšamies sasniegt. Labāk lai visi zin angļu, nevis krievu valodu…