latvieši krāpjas vai Latvijas pasts haltūrē?

Gribēju vasarai iepirkt oriģinālus t-kreklus. Devos uz threadless.com un atradu no visa milzīgā piedāvājuma 4 kreklus, kuri likās ļoti forši. Kopējā summa man sanāca 22 Ls. Laba cena it sevišķi ja zināms, ka ir ļoti maza iespējamība satikt kādu nēsātāju ar līdzīgu kreklu.

Sarakstā pie valstīm uz kurām kreklus piegādās diemžēl nebija Latvijas – bija visas kaimiņvalstis, bet tieši Latvija ne. Aizsūtīju vēstuli, lai noskaidrotu, vai tiešām nav iespējams saņemt kreklus.

Atbilde:

Sorry, we do not ship to Latvia. We used to, but ran into too many issues with fraud and missing orders. We removed it from our list of countries we ship to.

Un tagad man rodas jautājums. Vai tiešām latvieši nodarbojas ar krāpniecību, vai drīzāk pazudušie sūtījumi ir Latvijas pasta vaina? Vai ir liela jēga krāpties un stāstīt, ka sūtījums nav saņemts un prasīt, lai sūta atkal?

Cik man zināms nereti notiek tā, ka pazūd sūtījumi no Amazon un citiem nopietniem veikaliem. (atkrīt iespēja, ka vaina ir sūtītājā) Ņemot vērā mūsu sūdīgo pasta sistēmu vai nav tā, ka atkal kāds pastnieks no paciņām sper ārzemju labumus?

Tas ir iespējams zinot, kāda ir, piemēram, Amazon prakse – ja pircējs saka, ka kaut ko nav saņēmis, tad sūta paciņu atkārtoti, bez maksas. Otrajā reizē paciņu vairs nečiepj, lai nerastos liekas problēmas. Tādā veidā, pie jauna krekla tiek gan pircējs, gan pastnieks.

Varbūt jums ir kāds labāks minējums?

, , ,

 • Latvijas pasts viennozīmīgi ir viens no sliktākajiem uzņēmumiem Latvijā. Par laimi man visi amazon sūtījumi ir pienākuši, no ebaya cenšos parasti apdrošināt, jo uzticība Latvijas Pastam man līdzinās nullei.
  Bet daudz kur nemazam nevar izvēlēties ar ko sūtīt. Visi sūta parasti ar “parasto” pastu nevis ar DHL, TNT…
  btw. manās rokās nonāca iepriekšējā gada (laikam) viņu finansu dati. Tur viss ir mīnusos. Pilnīgas auzas :) Tagad tik kaut kur lasīju, ka Parex vienīgais esot šiem iedevis kredītu vairāku miljonu vērtībā, bet ko vairāki miljoni varēs padarīt tādam lielam uzņēmumam – nezinu :)
  āāā un vēl, jamais tak avīzes vispār piegādāt nejēdz. Tur esot kaut kāda saistība ar Exigen – respektīvi programmatūru sux…

 • azm

  Mhm, tie t-krekli tur tik feini, es ar gribēju pasūtīt, bet aplauzos. Jūtu, ka sūtīšu caur paziņām lietuvā :D

 • Rukicc

  Varbuut ir veerts caur LBSS vaacijaa …?
  Paarmaksaat gan naaksies nedaudz bet toties ar garantiju

 • Rukicc:
  negribu maksāt starpniekiem, labāk jau sarunāt ar kādu paziņu

 • krekliņi gan tur smuki atrodami. tik žēl ka mums viņi secen iet. man personīgi Latvijas pasts visu no ārzemēm ir atgādājis bez incidentiem, tāpēc nesūdzos. bet par krekliem runājot, ja paveicās un atrodi citu labu bodīti, uzraksti par to :)

 • kas

  Pasts pēdējo divu gadu laikā ir kļuvis par nožēlojamu uzņēmumu. Avīzes un vēstules iznēsā tie, kurus pirms laika tām klāt neviens nelaiztu. Kritērijs pieņemsanai darbā par pastnieku – lai ir gatavs strādāt par norādīto algu…

  Vai tad nevarēja paprasīt, lai apdrošina, tā maksā ne vairāk kā 1% no summas. Un pazušnas gadījumā viņi visu saņem atpakaļ un var sūtīt vēl. Čakaris viņiem lielāks, bet principā droši.

 • man viens čehu draugs tikko brauca uz latviju lai ar bankām kārtotu attiecības – kautkādi latviešu ebayotāji viņam bija pārdevuši visādas mantas, bet netaisījās sūtīt. ir ir latvijā frauds.

  bet ņem vērā ka bieži šie veikali īsti nezin kas konkrēti ir latvija, un tā atbilde bija vienkārši atruna. vajadzēja uzsvērt ka esi no EU.

  UK vispār mailus nevar nosūtīt no latvijas IP, man vairāku veikalu pasta serveri ir pateikuši ka latvija ir blacklistā.

 • Man viss sūtītais ir atnācis, reizēm gan divreiz, jo ja laikā nepiegādā es rakstu piegādātājam un tie parasti sūta vēlreiz, un reizēm gadās, ka pasts marinē tavu sūtījumu pie sevis pat divas nedēļas. lamājies vai nelamājies tai nodaļā nekas nelīdz.

  Nu pasta situācija jau nebija diez ko spīdoša jau 4 gadus atpakaļ.

 • asmo:
  nu redz, es domāju, ka viņi skaita tos gadījumus, kad jāsūta divreiz un ja šo gadījumu skaits sasniedz zināmu % tad notiek tā kā šajā gadījumā. Ņemot vērā, ka citur Eiropā pasts funkcionē normāli, tad pie mums šis procents varētu būt virs vidējā. Un ciešam mēs pārējie.

 • Kristaps Skujiņš

  Arī es viņiem sūtiju meilu. Atbildi saņēmu līdzīgu, tikai man viņi vēl piebilda, lai es pierakstos viņu jaunumu līstei un gaidu, kad sarakstam tiks pievienota Latvija.
  Varbūt, ja threadless.com saņems vairāk šādus jautājumus no Latvijas, tad viņi ieliks arī mūs sarakstā?

  p.s – service[at]threadless.com

 • Pamēģini no šejienes http://www.custom-tshirts.eu/, uz Latviju šipo pa 4 angļu naudiņām.

 • Gacha:
  bet paši krekli 3 reizes dārgāki :)

 • 2 Māris:
  Parex nav dumš, iepludina pāris citronus, tad, ja pasts aiziet pa burbuli, viņš ir pirmais rindā uz “parādu atmaksu” un tad visticamāk, tas kantoris pārsaucas par “Parex pasts” vai “Latvijas pasta banka” ko grib mūsu valstsvīri. Ja tomēr izķepurojas, tad maksā atpakaļ Parex’am ar procentiem smukiem. Vnk ja ir pietiekami daudz naudas, šādus eksperimentus var taisīt, lai arī tas nav smuki.

  2 Onkulis:
  99% esmu pārliecināts ka pastā strādā speciālisti, kuri uz ‘haļavu’ iegādājas gan kreklus, gan dažādas citas lietas. No amazon sūtītais gan viss ir pienācis, no USA divi sūtījumi kaut kur pačibējuši (ir zināms ka līdz LV ir atnākuši ;)).
  Pats kreklus iegādājos te – http://www.jinx.com/home.aspx serviss ir ļoti labs, preces piegādā ātri un labi sapakotas un nekas vēl nav nosperts.

 • Offtopic, man regulāri šī bloga lapas neveras vaļā. No Rss nākot parasti ir balta lapa, kaut adrese pareiza. Arī uz komentāru linku spiežot ir balta lapa. Uz raksta virsraksta ar kādu 2 vai 3 reizi tieku pie satura. Wassup?

 • Mārcis Balodis:
  pastāsti vairāk. vai tu lieto IE? es grasos pāriet uz pilnīgi svaigu K2 un tad šī lieta atrisināsies. (2 nedēļu laikā noteikti)

 • rekur mani favorīti kreklu veikali: http://del.icio.us/normis99/tshirts

 • N.R.:
  paldies, būs kur papriecēt acis.

 • Jā, IE 7.0.5730.13. Corporate policy :)

 • Mārcis Balodis:
  es varu izteikt tikai līdzjūtību :D

 • Corporate policy my ass :D Tāpat kā Latvenergo, vai kur tur tas bija – IE6 enforsējot dēļ tā ka viņš esot “drošāks” :-D

 • nezinu, man ar FF reizēm balta lapa, paspaidu refresh vai vēlāk ienāku un viss rādās.

 • redrum

  arī ir gadījies dēļ lv pasta gan saņemt divus mēnešus vēlāk, gan nesaņemt vispār. vajadzētu tādu pamatīgāku publicitāti šai problēmai. imho tur visi pamatīgi zog.

 • lola

  MAN ARĪ NESEN GADĪJĀS KAS JAUKS NEATNĀCA SŪTĪJUMS NO ĪRIJAS NU SUPER ORGANIZĀCIJA NEKO TEIKT ĀRZEMĒS VISPĀR NEMĪL APDROŠINĀT TAD IR KĀ LOTTOREJĀ.ZOG TAK VĀJPRĀTĪGI NEVIENS JAU NESEKO KO VIŅI TUR DARA IEPATĪKAS SAVĀC.VISPĀR FORŠI .NEVIENS NEGRIB PASTRĀDĀT LATVIJAS PASTĀ?PAR VELTI MANTAS NĀKS UN VĒL ALGU SAŅEMSIET.ES GAN NEZINU VAI VISPĀR JĒGA KAUT KO RAKSTĪT NEKAS JAU NEMAINĀS TAK VAI TĀ.ZAGS ARĪ TURPMĀK.

 • psc kā lola raksta. Bija sanācis tikai nostāstos dzirdēt par šāda stila rakstītājiem. Man ir sūdīga sapratne par komatiem un tādām lietām, bet nu šitas ir kaut kas unikāls. Protams, viss ar lielajiem burtiem.

  Bet runājot par pastiem, arī šeit (UK) ir sanācis redzēt dažādus nesmukus rakstus par izdarībām Royal Mail, bet tas noteikti nelīdzinās bezkaunībām, kas tiek izpildītas Latvijas Pastā. UK tā situācija vairāk ir vienkārši ap to, ka ar paciņām neauklējas, t.i., pie kājas ka uz paciņas ir uzlīme “Fragile”, tā tiek mierīgi mētāta un apkrāmēta ar smagām lietām. Paciņa tiek nosūtīta, bet cita runa ir par to, kāda viņa nonāk galā :)

 • Gada laikā esmu pasūtījis kādus 100 threadless.com kreklus, un visus esmu saņēmis, tā ka viss strādā. Izņemto vienu – pasūtīju uz Lietuvu, tā paša iemesla dēļ, ka uz Latviju viņi neved.

 • dik