Meteoziņas

Par laika apstākļiem latviešiem patīk runāt. Šis ir “labs” temats, ar kuru bieži iesākas sarunas starp nerunīgākajiem latviešu tautas eksemplāriem.

Satiekoties vecāka gadagājuma cilvēkiem nereti tiek salīdzinātas ziņas, ko katrs ir dzirdējis TV un radio un vienmēr kāds zina stāstīt, kāds laiks būs, ja ticam dabas vērojumiem. Varētu pat teikt, ka esam meteorologu tauta. Pie vecākām mājām var atrast no egles zara pagatavotu “barometru.” Ja egles zars liecas uz leju būs lietus, ja uz augšu, tad sauss laiks. Un šis nav vienīgais tehniskais laika pareģošanas rīks.

Bet pietiks par gudrībām. Esmu pamanījis, ka pašlaik ļoti aktīvs ir kļuvis jauns blogs par laika prognozēm – maikls.wordpress.com. Bloga autors ir Jānis Trallis, kurš agrāk savas prognozes publicējis www.meteozinas.lv, bet pašlaik vienkārši izsaka savu viedokli un prognozes par laika apstākļiem un prognozēšanas īpatnībām Latvijā.

Meteoziņas

Man pašam ļoti interesanti šķita palasīt par laika prognozēšanas aizkulisēm. Rakstā ir izstāstītas daudzas lietas, kuras palīdz ar vēsu prātu skatīties uz dažādajiem meteorologu solījumiem/prognozēm. Kā apgalvo pats bloga autors:

Izprotot laika apstākļu un prognožu mainīgo raksturu, paveras plašākas iespējas prognozes izmantot savā labā un atkrīt vilšanās par greizām prognozēm.

Ja vēlaties zināt kāds laiks būs šonedēļ, tad prognoze jau ir gatava. Tajā ir daži vārdi arī par Jāņiem, bet pagaidām visai mīklaini.

, , , , , , , , ,

 • Skat, bijušais klasesbiedrs uzdarbojas.

 • Jā.
  Ik vakaru, nu nereti principā, satiekoties ar džekiem, pirmām kārtām, runājam par laika ziņām. Pēcāk noverojam sūnas uz kokiem un skudras ar spārniem. Šāda komunikācijas uzsākšana veicina turpmākās diskusijas ievirzīšanu pareizā gultnē.

 • Pērkons:
  penži un vecāki cilvēki tā mēdz darīt it sevišķi laukos.

 • Onkuli, tava auditorija ir penši un cilvēki no laukiem?

 • Papuass:
  gadās arī tādi, viņus šeit iemāna domēna nosaukums.

 • Norāde uz blogu vietā, arī es jau kādu laiku brīnījos kas par laika ziņām pavīd nekur.lv, bet ar pirmajām divām rindkopām tu gan riktīgi “zagnul”! :)

 • Liels prieks, ka Maikls atkal raksta. Biju kādreiz meteoziņu.lv regulārs lasītājs.
  Interese par laikaziņām cilvēkiem un latviešiem :) noteikti ir ģenētiski noteikta. Kādreiz uz mamutiem ejot, bija jāzin, kāds būs laiks un vai gaļu uz alu nesot, dubļos neslīdēs kājas.
  Starp citu, esmu ievērojis, ka stiprā dzimuma (lasi -sieviešu) pārstāvēm, interese par laika apstākļiem ir mazāka. Tas varētu būt saistīts ar hipotēzi par ģenētiku?

 • KX

  Kas viņš pē€c profesijas? meteorologs?