Björk – Declare Independence

koncerts beidzās ar šo dziesmu:

klausies bezmaksas

Citi Bjorkas videoklipi

Tauta kā vienmēr bija mazliet pastīva, bet koncerts ļoti labs. Bija arī pietiekami daudz enerģisku un “līdzi lecamu” gabalu. Draudzīgākās kompānijas iesila, bet kopumā klausītāji bija ļoti zolīdi. Dziesmas laikā stāvēja kā klusi mieti, bet pēc tam gan sparīgi aplaudēja.

Man gribējās izdzirdēt kādu gabalu no Selmasongs vai Medulla vai vismaz kādu citu, kuriem skatītāji kaut minimāli varētu dziedāt līdzi, bet tik un tā bija labi diezgan. Beigu novēlējums bija maigi sakot negaidīts (pirms tam nebiju pētījis, kāda ir tūres dziesmuliste). Viņa labi pajokoja piesakot Declare Independence kā “šūpuļdziesmu” from Island to Latvia.

Katrā ziņā tagad, gan varēšu ar drošu sirdi dzīvot tālāk, jo esmu redzējis vienu no spēcīgākajām parādībām mūsdienu mūzikā.

(beigās jāpiemin sākums) Cosmos kā iesildītāji mani patīkami pārsteidza. Priecājos, ka viņi vairs nav popsas varā un uzstājas ar saviem “jaunajiem eksperimentālajiem” gabaliem.

Declare Independence

declare independence
don’t let them do that to you
declare independence
don’t let them do that to you

start your own currency
make your own stamp
protect your language

make your own flag

raise your flag <higher higher>

damn colonists
ignore their patronizing
tear off their blindfold
open their eyes

with a flag and a trumpet
go to the top
of your highest mountain

Tagad gaidu pavisam drīzo festivālu ar Travis, Manic Street Preachers, Fatboy Slim, Mofo, Satellites LV, Gustavo, Inokentiju Mārplu un citiem foršiem mūziķiem.

, , , , , , , , , , , , , , ,

 • mikausis

  par positivusu
  vienīgais sviests ir tas, ka reāli no Rīgas strādājošie tur varēs nokļūt ap 19:00 + kamēr iekārtojas, uzslien villu utt., kaut gan pasākums sākas 17:00
  tas nozīmē, ka astronout un briefing ir nokavēts.
  satelites lv iekrīt kopā ar travis.
  nakamajā dienā mofo iekrīt kopā ar nohow, bet vakarā gustavo ar british sea power.
  bet gan jau būs labi…

 • eerms

  A vai kaads nezin, kas tas bija par gabalu (ja nemlados, arii leekaajams) pirms Declare Independence? (t.b, pirms vinji nokaapa no skatuves pirmoreiz) Par publiku piekriitu – paaraak soliidi :(

 • tiešām nespēju saprast, kā tu spēj sava galviņā savietot Björk un piemēram to sviestu (visādi mixiņi, popsiņi, desiņas) ko klausies pārsvarā… Man būtu pagrūti.

 • Oj.Ka:
  jāsāk ar to, ka es ikdienā neklausos tevis minētos “popsiņus”. Pēdējā laikā esmu stipri aizrāvies ar mashup, bet tieši tāpēc, ka man patīk saklausīt visus dažādos mūzikas citātus un frāzes. Iesaku, piemēram, paklausīties šo (http://www.fanaticpromotion.com/projects/steinski/ecard/card.html)

  Varbūt to tu domāji par “mixiņiem”? Bet visādā citādā ziņā neredzu īpašu jēgu aizstāvēties. Es tiešām neatbilstu standartiem. Man patīk jocīga un interesanta mūzika. Man patīk klasiskā mūzika (http://www.onkulis.com/2008/04/14/sinfonietta-riga-un-vojceha-kilara-orawa/), man patīk meklēt interesantas kompozīcijas. Bieži esmu novērojis, ka esmu atradis kādu jaunu dziesmu un izpildītāju, kuru pēc pāris nedēļām vai pat mēnešiem sāk sludināt, piemēram, par (ja nemaldos) Egona Reitera nedēļas gabalu. Tā bija ar Imogen Heap, par kuru fanoju jau sen, bet kura tikai nesen atnāca līdz Latvijai. (http://www.onkulis.com/2007/03/01/imogen-heap/)

  Un šādā garā varam turpināt. (nedaudz neprecīzu, bet manu mūzikas topu var redzēt šeit: http://www.last.fm/user/mixat/charts) Tops izskatās tieši tik jocīgs, cik tas ir.