Vai vēlies saņemt 1000 Ls mēnesī?

Ja vēlies, tad dodies strādāt uz Rīgas Satiksmi. db.lv ziņo, ka sabiedriskā transporta vadītāju vidējā alga no 900 latiem mēnesī tiks pacelta līdz 1100 Ls mēnesī.

Es nezinu, kā jūs, bet dažkārt esmu stāvot pieturā pavērojis mūsu bāleliņu braukšanas stilu. Viena lieta ir strauji bremzēt, ja autobusa priekšā, kāds taisa pigorus, bet ne vienmēr ir vainīgi ir pārējie satiksmes dalībnieki.

Vai esat pamanījuši, ka autobuss pieturā nobremzēs strauji, pat tad, ja tam priekšā ir tukša iela līdz pat luksoforam? Autobusu šoferi Rīgā visu dienu pavada tēlojot šumaherus un uzstādot rekordus. Kāpēc nevarēja samazināt braukšanas ātrumu pakāpeniski? Kāpēc es tikai Latvijā esmu novērojis šīs bezjēdzīgi straujās bremzēšanas? Uz kurieni tik ļoti steidzas šoferi?

Mani kā jau onkuli mūžīgi satrauc dažādi ar sabiedrisko transportu saistīti jautājumi. Un visvairāk mani sakaitina tas, ka par paviršo attieksmi pret pārvadājamo kravu viņi saņem tik daudz. Stāvēt kājās autobusā nozīmē to, ka vadītājs visu laiku centīsies pēc iespējas efektīgākā veidā tevi nogāzt no kājām.

Pavērojiet kā izturas autobuss jebkurā kvartālā, kur no pieturas līdz nākamajam luksoforam ir 20-30 metri. Piemēram, pie Rīgas modēm – pienesās kā traks, tad strauji bremzē, tad atkal ieskrienas un pie luksofora atkal strauji bremzē. Brīdī, kad tu esi iekrampējies ar abām rokām autobusa stieņos, lai tikai paliktu kājās, gribot negribot gribas kliegt, ka autobusa vadītājs ir kretīns.

Es, protams, atvainojos visiem tiem sabiedriskā transporta vadītājiem, kuri brauc prātīgi.

Un tad sākas otrā daļa. Cik man zināms, cilvēki ar augstāko izglītību, kuri strādā skolā vēl joprojām var tikai sapņot par šādu algu virs 1000 latiem. Varbūt visiem būtu jāpiepelnās strādājot par šoferiem?

, ,

 • Nu ta gan atradi par ko gauzties. Visur tā brauc un brauks. Sabiedriskais nav taksis, pajāt viņiem. Nav spiesta lieta izmantot viņu pakalpojumus.

  ps. Tu takš runāji, ka automobīli pirksi. Tad arī tev būs pofig kā viņi brauc. ;)

 • Valdis:
  man tikai grūti saprast kā var pajāt, ja maksā viņiem normāli.
  un autobīlis arī būs, bet citiem nabaga penžiem, jau tik un tā vajadzēs mocīties.

 • Cik sapratu, tad tie 900Ls ir griesti – par 10h/dienā, ar noteiktu stāžu utml. Tātad tie, kas sāk strādāt nesaņem tik daudz. Bonusā vēl atrēķini nodokļus.

  Būtu baigi labi kādam reālam šoferim paprasīt vai tiešām viņiem ir tādas algas.

 • Taustiņklabeklis:
  nepareizi esi sapratis.
  db.lv:
  “Pašlaik sabiedriskā transporta vadītāju alga ir vidēji 900 lati mēnesī.”

 • Pats tu esi kretīns – ja nezini, tad nerunāt.
  Visiem sabiedriskā transporta vadītājiem ir grafiks, kurā viņiem ir jāiekļaujas, ja viņi neiekļaujas, viņiem atvelk naudu no algas. Ja neesi pamanījis Rīgā ir korķi, un iekļauties grafikā paliek arvien grūtāk – līdz ar to ir jāmēģina tas viss kompensēt…
  Un galu galā, kā pasažieris es dodu priekšroku 15 minūtes turēties ar abām rokām, nekā 25 mierīgi stāvēt kājās…

 • edzhus

  tu esi pilnīgs pajoliņš. esi dzirdējis kaut ko par ienākuma nodokli, darba devēja sociālo nodokli, darba ņēmēja sociālo nodokli? saņems viņi krietni krietni mazāk par tiem mistiskajiem 1000ls. ja tu labi strādātu nevis ar bullshitu nodarbotos, varbūt arī tā saņemtu.

 • edzhus:
  ir profesijas, kur neviens pat nesapņo par mistiskiem 1000 Ls uz papīra.

  Edds:
  Nu tad RS vadība nav noformulējusi mērķus, jo tā, kā tagad var pārvadāt vienīgi kartupeļus nevis cilvēkus.

 • Ar sabiedrisko braucu katru dienu un vienmēr stāvu kājās (pat tad, ja pilns ar brīvām sēdvietām). Mani īpaši netracina tas, ka viņi “šumaherus” tēlo. Un ir arī saprotams, kāpēc tos dažus metrus no pieturas līdz nākamajam krustojumam ir jānobrauc ātri – lai vieglo automobiļu “šumaheri” neiesprauktos sabiedriskajam priekšā! Satiksmes dalībnieku vērtēšanu ir jāsāk ar lielāko satiksmes dalībnieku daļu (vieglo automobiļu) un tikai tad jāķeras pie rīkles sabiedriskajam ;)

 • Puuks:
  pilnībā piekrītu. vienkārši no savas pieredzes zinu, ka šāda agresīva braukšana notiek arī tad, kad iela ir tukša un satiksme ir pavisam mierīga.

 • edzhus

  man liekas tev augšā jāuzraksta bloga moto “Kad ļoti gribas rakstīt, bet nav par ko”

 • tīņi, beidziet lamāties – te nav Delfi!

  Mikam – cik saprotu tas ir summa bez nodokļu atvilkšanas, pēc tam tas viss nokrītas par kādiem 35%, ne? Es precīzi nezinu to ciparu.

  Jebkurā gadījumā man pazīstami celtnieki pelna 700ls uz rokas, tā kā tā ir normāla parādība ka zinātnieki, skolotāji un visādi tādi cilvēki pelna mazāk par melnā darba darītājiem. Bet viss jau nav tik pelēkās krāsās. Galvenais ka kādam palielina algu, tā taču ir pozitīva ziņa.

  Trolejbusu un autobusu šoferi gan tiešām brauc kā vājprātīgi, un tas ietekmē arī auto vadītājus. Tas pat nav saistīts ar grafika ievērošanu, viņi vienkārši nezin noteikumus. Tik bieži esu redzējis trolejbusus un tramvajus kas saspieduši mašīnas vietās kur viņiem noteikti nav priekšroka.

 • N.R.:
  es katrā ziņā priecājos par šoferiem, noteikti daudzi ir pelnījuši šādu algu, jo visiem pašlaik ir grūta dzīve un tādā garā, bet vienkārši par šo algu es gribētu pretī saņemt kaut cik normālu pakalpojumu. Galu galā, par autobusu es maksāju no savas kabatas, gan no biļetēm, gan no nodokļiem. Viņiem vienkārši nav tā apziņa, ka viņi pārvadā klientus.

 • laikam tai agresīvai braukšanai nav bijušas sekas, jo neesmu dzirdējis par savainotajiem pasažieriem, kas cietuši no šoferu braukšanas…

 • coolman

  esmu piedziivojis pietikami daudz reizes, kad veci cilveeki ciesh sho “shumaheru” deelj, manupraat, tas nav normaali. arii pasham vairaakkaart ir gadiijies pabriiniities par to cik haotiski ir iespeejams braukt. un nevajag te staastiit kko par grafiku, tajaa ir jaaiekljaujas visiem – bet ir vadiitaaji, kas to speej izdariit meereni braucot un taadi, kas peec katriem 10m gaazee un bremzee.

 • Ezga Jups

  Piekrītu onkulis. Es ta jauns būdams nostāvēt varu un noturēties… bet bieži var redzēt, kā vecs cilvēks ar kruķi, tiko iekāpis, nepaspēj i tuvāko štantgu aizķert, ka uzrāvienā jau tiek aizmests uz autobusa pakaļgalu… labi ja vēl kāds drosmīgs atrodas, viņu noķert (esam vienaldzīgi).
  Vēl vairāk tracina 2×2 konduktores, kas šādiem večukiem liek vilkties pāri visam autobusam, jo lūk to pienākumos neietilps aiziet vecu cilvēku sēdvietām, bet gan rupji tos nolamāt. Bieži redzēju un bieži neizturēju un iejaucos (lai gan esmu vienaldzīgs).

 • to onkul

  Atradis par ko gausties! Vai cel sava bloga popularitāti ar keywordiem?

  Normāla C kategorijas alga. Ja vēl atrēķina nodokļus, tas ka to dabū par n-stundām, tev jātirgo biļetes. Vēl visam pa virsu tam nav ticamība, kamēr man nedod interviju ar keksu, kam ir tie 700 ls uz rokas.
  Un tagad padomājam, kas ir tie 700 Ls. šoferim pusdienas ap 100 ls mēnesī, dzīvoklis ap 300-350 ls mēnesī. Vēl kaut kas pārtikai līdz 100 ls mēnesī. Pāri paliek ap 200 Ls kaut kam – lasīt iekrājumiem (līdz statistiskajiem 500 Ls), sev, sievai, bērniem. Atraduši lielu algu. Drīzāk uzraksti, pētījumu kā dzīvo cilvēki ar mazākām! Un kas ir augstākā izglītība – šobrīd, kad tā lv ir degradēta, viena liela daļa augstskolas beidzēji ir līdzvērtīgi vidusskolniekiem (ekonomisti, politologi, komunikāciju zinātņu un tā tālāk).

 • to onkul

  Un skolotāji paši ir vainīgi! Maksā dalības maksu arodbiedrībai, kura nefunkcionē!
  ņem vēl vērā, ka dafiga slaistu par skolotājiem strādā. Iedalās 3 kategorijās: vecie pensionāri, tādi kam vienkārši nav kur palikt, daži stutēti entuziasti.
  Skolām jau sen reformas jātaisa:
  – jāver ciet mazās skolas, valsts apmaksāti busi savāc no ciematiņiem un lauku mājām mazos
  – sakārtot papīra apriti skolotājiem (daudz par daudz)
  – izbeigt eksperimentālo mācību līdzekļu ieviešanu lasi grāmatas, kuras var turēt bibliotēkās 10-15 gadus
  – lielas algas un liela kadru tīrīšana (gan zināšanas, gan pedagoģiskās dotības)
  Un vēl viskaut ko.
  Protams labāk kā tagad. Lauku skolas ar kadriem kuri mirs par savu vietu, jo cita darba nebūs – pat vienalga kāda alga, nekur viņi neies. Galvaspilsētā izbraukt uz studentiem un veciem kadriem, kas n slodzes sagrābušies. Sistēma kaka, bet viss notiek. Es tik tiešām uzskatu, ka kaut kādiem cilvēkiem ar augstāko izglītību (tāds arī visbiežāk ir viņu raksturojums jo ne viņiem pedagoģiskās dotības, ne personība, ne zināšana uz āru – ne kā ko mazie sabiedrības ārprāti cienītu) nav vērts maksāt vairāk.

 • Tev vajadzēja ielikt citu virsrakstu, piemēram, “Agresīvā autobusu šoferu braukšana”, kur es šeit rakstītu, ka pilnībā Tev piekrītu! Bet tagad liekas, ka Tev reāli skauž, ka citiem maksā nedaudz vairāk!

 • komentārs visiem. man neskauž, bet man ir dusmas uz šo valsti un Rīgas domi, kura sūdīgiem šoferiem maksā 3 vai 4 reizes vairāk kā skolotājiem. Tas nav normāli.

  Un tie, kas saka, ka skolotāji paši ir vainīgi, tad lai vispār stāv klusu. Tādā gadījumā visa mūsu tauta ir vainīga, ka noteiktām profesijām nemaksā cilvēcīgas algas. vainīgi ir visi, kuri balsoja par oranžajiem.

  un tam anonīmajam dubultkomentāra autoram vispār derētu prasties. Es pazīstu profesionālus skolotājus, kuri uz skolu devušies, jo viņiem patīk šī profesija. Tikai valsts ir tā, kas mēģina ar visiem iespējamajiem līdzekļiem panākt to, lai Latvijā šī profesija izmirtu.

 • kintu

  Esmu redzējis, kā autobusa vadītājs galastacijā, kad vairs nekur nav jāsteidzas, divreiz pēc kārtas iespiež durvīs sievieti, un tā vietā, lai atvainotos, viņu vēl kārtīgi nolamāja. Agrāk vēl varēja aizbildināties: kā maksā – tā strādā, bet nu šodien tā laikam ir tāda padomju strādnieku kategorija, kuriem nekad nebūs labi.

 • Wow! Diezgan šausmīga pieredze.
  Es 80% gadījumu braucu no Teikas ar trolejbusu/autobusu un vakarā ar tramvaju atpakaļ. Jāsaka, ka ir gadījušās situācijas, kad šoferis mazliet pārspīlē, BET tie vairāk ir izņēmumi nekā punkts amata aprakstā.
  Šoferiem, lai arī kādi viņi būtu, ir jāceļ algas, jo savādāk tur strādās tikai atseldētie. Ja nebūs šoferu vispār…….nu iedomāsimies situāciju, kad nav šoferi. Uz ielām ir daudz vairāk automašīnu un satiksme ir kļuvusi par šausmām. Sabiedriskais transports ir daļa no pilsētas infrastruktūras bez kuras tā nevar funkcionēt. Uzlabojot (šeit ir arī algu celšana) tās darbību, ir iespējams atvieglot kopējo satiksmes noslogotību. Cilvēki, kas ir dzīvojuši ārpus LV zin, kā tas ir citur – jur pilsētas infrastruktūra tiešām funkcionē. Esmu pats braucis uz skolu katru rītu 10km ar piepilsētas vilcienu. Citi vēl brauca ar autobusu uz šo vilcienu – no problemo.

 • xyz

  Onkuli, nav ko kaukt, ka citam vairāk maksā.
  Pastrādā pats par šoferi, tad varbūt sapratīsi, kapēc viņiem tā maksā.
  Bet pagaidām nav izpratnes par šādām tādām pamatlietām.

 • to onkul

  A viņiem jau nav kur likties onkuli ap 40 pa velti negrib strādāt :D Tāpēc ceļ. Ok laukos ir autobusniekiem dalīts ar divi algas. Principā cik saprotu autobusa šoferis ir pretīgs darbs. Ta jau labāk tālbraucējos mocīties dienām 1 kabīnē.

 • xyz:
  cik tev gadu, 15? paskaidro kāpēc tev liekas, ka šoferi ir pelnījuši saņemt vairāk kā skolotāji? tev tiešām liekas, ka viņiem ir 3 reizes smagāks darbs par skolotāju darbu?

  izskatās, ka tev nav izpratnes par to, kādam būtu jābūt algu samēram starp autobusa vadīšanu un mācību stundu vadīšanu.

 • rupucis

  :D tādi kā xyz ir pilna lv kuri doma ka skolotājiem vajadzētu maksāt mazāk kā sētniekam. un tādi parasti nedomā ka tādā pavērsienā nākamās paaudzes cilvji labākajā gadījumā varēs strādāt par šoferi sliktākajā mums būs pilns ar cilvēciņiem kas būs derīgi bedres rakšanai :)

 • am

  Runājot par algas apmēru jāatzīmē ka mēs dzīvojam kapitālismā. Jo vairāk tav kārojas konkrētu cilvēku redzēt pie sevis darbā, jo vairāk esi gatavs samaksāt. Attiecīgi jo lielāka alga, jo lielākas parasības pret darba spēku vari izvirzīt. Tas tā pa rupjo.
  Mazliet iedziļinoties, katras iestādes vai organizācijas vadītājs ir atbildīgs par veiksmēm un neveiksmēm (arī finansiālām) savā pārvaldāmajā lauciņā. Ja Tevi neapmierina satiksmes ministrijas darbs, tad ceru, ka Tu neesi Šleseri pašrocīgi iecēlis satiksme ministra amatā. Vērtējot sabiedriskā transporta lauciņa algu piedāvājumu un reklāmu intensitāti, naudu piesaistīt viņi māk, ko nevarētu teikt par izglītības ministriju.
  Pats arī esmu ar augstākās izglītības slogu apveltīts, par autobusa vadītāju nestrādāju un kādus pāris gadus atpakaļ gandrīz pieņēmu piedāvājumu strādāt par informātikas pasniedzēju. Tātad esmu nedaudz, ar pašiem matu galiņiem piesaisīts izglītībai. Bet ja IT lauciņa man darba vairāk nebūs un par sklotāju iet negribēsies, tad lieku kreņķi neķerot nokārtošu D kategoriju un braukšu ar busu.

 • Links

  [kvote Onkulis]Brīdī, kad tu esi iekrampējies ar abām rokām autobusa stieņos, lai tikai paliktu kājās, gribot negribot gribas kliegt, ka autobusa vadītājs ir kretīns.[/kvote]

  Kapēc gan nepieiet pie tā kretīna un nepavaicāt, kapēc viņš tā dara? Vai arī alternatīva http://rigassatiksme.lv/?sadala=81 Ņergas mēs tomēr latvieši esam. Tantiņas uz soliņa apspriež, ka valdība sūdīga, tāpat vīri pie alus kausa pārspriež cik viss ir slikti, onkuļi šķendējas par autobusu straujo dabu, bet neviens nepieiet pie vainīgā pavaicāt:”kas par desām?”

 • Krega

  To To onkul!
  Štrengāk padomā pirms vāvuļot par to, cik viņiem paliek pāri pēc tādas algas! Es ar tādu algu dzīvotu zaļi!! Privātajā sektorā daudzi saņem pat mazāk par pusi no tādas algas, uz rokas. Atradis, par ko aģitēt.
  Pati esmu pieredzējusi tādu šoferu “mākulīgu” braukšanu un precīzi tieši tā arī novērojusi kā Onkulis raksta. Sitās acīs konkrēti. Jutos kā kartupeļu maiss. Un nav tas vienmēr pamatoti. Troļu un busu šoferi bieži vispār neseko līdzi savam braukšanas stilam, var apšļakstīt gājējus tieši pirms pieturas, braucot strauji un strauji bremzējot un tas šķitīs arī tikai normāli. Par tādu algu vajadzēja prasties braukt normāli. Vieglajam auto to var piedot, bet ne busa šoferim, kurš pārvadā cilvēkus. Pie tam! par biļešu cenām, kuras tikai aug, lai gan Rīgas satiksme saņem subsīdijas no valsts. Tātad – mūsu nodokļu nauda. Tad varēja prasties un braukt normāli, izturēties normāli pret tiem, kuri maksā – tātad – šoferis saņem algu (īpaši jau tādu) no pasažieriem!
  Skolotājiem griež algas nost, bet kāpēc par Rīgas satiksmi pilnīgi neko nedzird. It īpaši uz neseno ziņu fona par kontroles brutālo attieksmi pret cilvēkiem! Rīgas satiksmes augšgals vispār saņem vēl mistiskākas algas! Uz sava rēķina viņi ekonomēt negrib nu nemaz, prasa tik lielākas subsīdijas no valsts!
  To Links: nedomāju, ka liela jēga to teikt šoferim. Var jau mēģināt, bet, kā te izskanēja dažos komentāros, var noprast šo darbinieku “augsto” kultūru (ne visi, protams), tad šādas rīcības sekas var būt neprognozējamas. Pie šofera var iet klajas cūcības gadījumā, un ar stingru un striktu nostāju. Lietderīgāk, man šķiet, iesniegt sūdzību Rīgas satiksmei. To var darīt arī pazvanot.