labi fotografēt var arī ar sētas mietu

Līdz šim es uzskatīju, ka fotografēšanai der katrs ziepju trauks. Bildēšana ar telefonu gan nelikās nopietna – tagad esmu atradis fotogrāfu, kurš ir pierādījis pretējo.

Ir jau visādi telefoni, ir pat tādi kuri megapikseļu ziņā ir jaudīgāki par manu fotoziepi. Bet viens pavisam konkrēts telefons nekad nav izcēlies ar vērā ņemamu “objektīvu” – tas ir visu aprunātais iPhone.

Greg Schmigel ir džeks, kurš apgalvo, ka vienkārši fiksē to, ko redz. Viņa mājaslapas adrese vēsta tieši to pašu – justwhatisee.com

justwhatisee.com

Skatoties uz viņa darbiem ir grūti noticēt, ka tādus var iegūt no 2 megapikseļu kameras, kura iespējams ir viena no sliktākajām savā grupā. Autors, protams, piedāvā arī iegādāties savus darbus drukātā veidā. Viņa darbi galvenokārt fotografēti pilsētu ielās, tāpēc tajos dominē ikdienā redzamas lietas – cilvēki, auto, pašas ielas un vide, kura pilna ar graffiti.

Starp citu arī flickr.com galerija piedāvā labu labas bildes, kuras iegūtas ar iPhone, tāpēc kārtējo reizi atliek secināt, ka vajag vienīgi mācēt un gribēt, lai iegūtu labas fotogrāfijas ar jebkuru rīku.

galerija

Pirmais piemērs, kuru izdevās ieraudzīt jau no pirmajā lapā:

iPhone foto

absolutwade

, , ,

 • Interesanti kā šīs pašas bildes izskatītos, ja tiktu uzņemtas ar nopietno tehniku?

 • ja tev ir fotošops, tad labas bildes var izveidot arī ar viena pikseļa kameru

 • Tieši tā, lielākais devums ir tieši fotošopam,jo ar pašu trulo kameru jau tu neko daudz nevari darboties. Iespējas mainīt parametrus ir stipri ierobežotas.

 • jā, starp citu pat ar irfanview briesmīgas bildes var pārtaisīt par efektīvām.
  daudz vēl ir atkarīgs no fotogrāfa fiškas, ja izdoma nestrādā, tad arī kruts aparāts neko nespēs nobildēt.

 • Autors pats apgalvo, ka fotošopā veic tikai pamata lietas. Krāsu gamma, un asuma pievienošana. Tāpēc nevar gluži stāstīt, ka viss ir fotošopa nopelns. Galu galā izejmateriālam arī ir jābūt.

 • ab

  Pieņemu, ka viņš izmanto Snapture nevis iebūvēto foto softu?

 • ab:
  no viņa rakstītā nevar īsti saprast.
  http://justwhatisee.com/about.php
  bildē, viņš katrā ziņā jau labu laiku un iespējams pirms Snapture.

 • Edmunds

  Bildēt šo to jau var. No simtiem kāda bilde iznāk laba, un tad ar to var lepoties. Un tad tikai bišku jāpiestrādā ar photoshopu. Tā jau māk jebkurš fotografēt.

  Es gribētu redzēt kā ar šādu rīku varētu veikt kādu noteiktu uzdevumu – piemēram, vajadzīga skrienoša kaķa fotogrāfija. Uh oh.