text-link-ads.com vai ir vērts mēģināt?

Vēlos pastāstīt par savu pieredzi ar dažādām reklāmu sistēmām.

Šajā rakstu sērijā būs apkopota reālā peļņa un pieredze no tiem dažiem reklāmas veidiem, kādus esmu lietojis. Jāatzīst, ka monetizēt LV blogu ar ārzemju sistēmām bieži ir neizdevīgi vai pat neiespējami, jo neviena reklāmas sistēma īsti nevēlas ķēpāties ar lapām latviešu valodā. Šeit sniegtie padomi un ieteikumi attiecas tieši uz vietējiem blogiem.

text-link-ads.com

Viena no vienkāršākajām un pirmajām, kuru es izmēģināju ir text-link-ads.com.

Kā uzstādīt?

Lai uzstādītu šo reklāmas saišu ir nepieciešams reģistrēties, pievienot lapas adresi un, kad saņemts apstiprinājums ir lapā jāievieto jauns wordpress (ir arī citām blogu sistēmām) spraudnis (plugin). Ja nemaldos ir kodi, kurus var ielikt arī parastās neblogu lapās.

Tālākais ir pavisam vienkāršs. Sistēma izurbjas cauri visiem rakstiem un sameklē sev tīkamus atslēgas vārdus, kuri ir pievilcīgi reklāmas devējiem. Ja kāds no vārdiem blogā ir pietiekami interesants reklāmas devējam, tad blogā šis vārds automātiski iegūst saiti. text-link-ads.com sistēmā varēsi redzēt kuri vārdi ir nopirkti un par kādu naudas summu. Visbiežāk summa par vienu vārdu svārstās no 2-8$, bet galvenokārt atkarīga no tā cik lapa ir augstu google rezultātos. Nav svarīgi, cik daudz uz reklāmas tiek klikšķināts, vārds tiek nopirkts uz 30 dienām par konkrēto summu. Manā gadījumā mēnesī tiek nopirkti 1-4 vārdi.

text-link-ads.com piemērs

Pēc uzstādīšanas par šo reklāmas sistēmu var pilnībā aizmirst. Nekāda “apkope” vai uzmanība nav nepieciešama. Ja ir vēlme iespējams sistēmu jebkurā brīdī izslēgt vai neļaut likt saiti uz kāda no vārdiem.

Kā šīs reklāmas ietekmē lasītājus?

Reklāmas saites manā gadījumā parādās rakstos, kas veikti pirms gada. Nezinu, ar ko tieši tas skaidrojams, bet jaunākajos rakstos, šo reklāmu vēl neesmu sastapis.

text-link-ads.com darbībā

Tātad regulāros lasītājus šis reklāmas veids neietekmē, traumēti tiek tikai apmeklētāji no googles.

Kāda ir reālā peļņa?

Piemēram došu sava (onkulis.com) bloga nopelnītās naudas summiņas.

text-link-ads.com izmaksas

Kā jau redzam par miljonāru ar šo sistēmu nav iespējams kļūt. 12 mēnešu laikā kopējā nopelnītā naudas summa ir 80,72 ASV dolāri. Pārvēršot LV naudās tas nav daudz, bet tieši tādēļ šo naudu nemaz necentos pārlikt uz savu bankas kontu. Šādā veidā varēju regulāri apmaksāt savu last.fm un flickr.com kontu. Tendence liek domāt, ka nākotnē no šīs sistēmas būs iespējams nopelnīt aizvien vairāk.

Kā notiek samaksa?

Pat vissīkākā naudas summa mēneša beigās nonāk paypal.com kontā. Uzskatu, ka paypal.com darbība ir pietiekami vienkārša, šī sistēma pieder ebay.com un ir uzticama, tāpēc nekādām problēmām nevajadzētu rasties. Tomēr, ja ir neskaidrības par to, kas ir paypal iesaku iepazīties ar informāciju ebay forumā.

Plusi un mīnusi

+ plusi

 • regulāras izmaksas uz paypal bez minimālās summas
 • viegli uzstādīt
 • nav nepieciešama regulāra apkope
 • netraucē regulāros lasītājus

– mīnusi

 • peļņa ir niecīga, ieguvums nāk ar laiku
 • blogu reklāmas sistēmā var arī neapstiprināt
 • mazas iespējas blogiem latviešu valodā

Labprāt uzklausīšu reālo pieredzi un komentārus. Ja nepieciešams papildināšu plusu un mīnusu krātuvi.

, , , , , ,

 • Kaspars

  jeibogu tā santīmu pi*ana :) kjaut gan kamēr nav neprofesionāli izveidotas prastas flash reklāmas ar FPS tādu, ka kompis vienkārši aizveras, tikmēr visss ir ciešami :)

 • Joprojām pierādās, ka vislielāko atdevi arī $$ ziņā dod tieši ievietota reklāma.

 • rolandinsh:
  Protams, tas ir nenoliedzami. Viena parasta reklāma dot tik pat, cik šī sistēma 5 gadu laikā :)

  Tomēr, šāds reklāmas veids par spīti savam neienesīgumam nevienu netraucē. Turklāt izskatās, ka nākamajos mēnešos situācija tikai uzlabosies.

  Var domāt arī savādāk, ja kādam dotu 80$, bez nekādiem nosacījumiem, domāju, ka daudzi paņemtu. Ja sasummējam vairākas šādas sistēmas galu galā nav nemaz tik traki.

 • “Ja sasummējam vairākas šādas sistēmas galu galā nav nemaz tik traki.”

  Nu kā nav traki? Rezultātā mums ir, es atvainojos, aizdirsts blogs :) Bet, jā, es arī esmu sapratis, ka vislabāk ir strādāt pa tiešo ar reklāmdevēju un blogā izvietot reklāmas bannerus. Peļņas iespējas ir pieklājīgas un spēles noteikumi ir skaidri un saprotami. Cita lieta, ka šādas reklāmas ir diezgan neregulārs ienākumu avots (pie noteikuma, ja pats aktīvi visiem neuzbāzies ar piedāvājumiem).

  Kas ir pozitīvi, tad Latvijā blogos reklāmas (vismaz banneru veidā) sāk parādīties un tas norāda uz to, ka cilvēku acīs šīm tīmekļa lapām ir kaut kāda vērtība. Un, ja iegulda atbilstošas pūles, tad var ne tikai samaksāt bloga uzturēšanas izmaksas, bet arī rīta kafijai un bulciņai jau sanāk. Tendences pozitīvas, atliek vien “rakt”..

 • Čau Mik!
  Ja reklāma ir visai neliela – netraucē visam citam, tad kādēļ ne :) Piekrītu, ka šo naudu jau nevajag uzreiz izņemt, bet gan kaut kur ar paypal iepirkties.
  Turklāt, ja reklāma rādas tikai googles apmeklētājiem, tad vispār lieliski.
  Cik sapratu, tad nopelnītais netiek nekādīgi ietekmēts no kliku skaita.

  Vai kaut kā varam dabūt redzēt šo reklāmu pie tevis? :) kas man google jāieraksta? Vai vairs nav aktīva? Tiešām 1 gadu jau nostāvējusi pie tevis?

 • krizdabz:
  vai tu biji kaut reizi pamanījis, ka lietoju šo sistēmu? Varu derēt, ka neviens no regulārajiem lasītājiem šo lietu nebija pamanījis. Galu galā, kurš tad skatās rakstus, kas vecāki par gadu? Tāpēc domāju, ka konkrētajā gadījumā nedaudz greizi ir runāt par kaut kādu aizdiršanu.

  Katrā ziņā šādā veidā blogs tiek aizdirsts daudz mazāk, kā rinda dažāda izmēra banneriem atverot blogu.

 • Māris:
  Jā, peļņa nav atkarīga no klikšķu skaita. Jā, redz tikai tie, kas nāk skatīties vecus rakstus. Pašlaik reklāmu var redzēt tajos rakstos, kas redzami tajā ekrānšāviņā. (Piemēram:
  Post URL: http://www.onkulis.com/2006/07/11/wwwpandoracom-jauni-muzikalie-apvarsni/
  Post URL: http://www.onkulis.com/2006/08/04/muzikas-video-klipi/
  Post URL: http://www.onkulis.com/2007/03/21/kamer-windows-cinas-ar-mac/)

  Pat atverot tos rakstus būs grūti saskatīt, kur īsti ir noslēpta saite

  Pēc mēneša būs citur, un tā visu laiku.

 • eu bet tiešām labs.
  Viņš pats saliek tos linkus, vai tas ir Tev jāizdara?

 • Māris:
  Jap, viņš pats saliek saites. Reāli pašam ir jāpakustas pašā sākumā, kad uzliksi pluginu. Pēc tam, kā jau minēju par šo lietu var pilnībā aizmirst. Ja būs vēlme neļaut uz kāda vārda likt saiti, tad to var izdarīt viņu lapā.

 • nice, paldies par informāciju. Prieka pēc paskatīšos kā tas darbojas.

 • Ūja, ūja.. ne tik strauji.. Tas vispār nebija par tevi un šo konkrētu blogu domāts, bet par tiem censoņiem, kas mēdz aizrauties ar reklāmu izvietošanu. Un, jā, es arī nebiju pamanījis tās teksta saites. Jāliek arī pašam, jo Googles trafiks vienmēr ir bijis zvērīgs :)

 • Būs man ar jāpatestē :)

 • Ir vairaak nekaa domaaju, bet gana maz lai buutu veerts likt ieksaa. Kaut gan, savaa zinjaa, tas ir taads lingtail… Ne?

 • Tās ir inline ads?

 • peecha:
  jā šajā gadījumā ir runa par inline. tās saišu reklāmas, kas izvietojamas sānu slejā, jau skaitās novecojis pakalpojums. Tas varētu darboties neLV blogos. Bet LV gadījumā, man šķiet, ka inline ir prātīgākais risinājums.

  Arturs:
  Ir vērts likt, kaut vai tāpēc, ka pēc pusgada tu būsi jau aizmirsis, ka esi šajā sistēmā, bet norēķinoties ar paypal pamanīsi, ka no konta noskaitās mazāk naudas, jo daļa no pirkuma vērtības nosedzas ar to naudu, kas jau stāv paypal sistēmā.