par OpenOffice.org

OpenOffice.org

Pirms dažām dienām tika publiskota jaunākā bezmaksas biroja programmatūras OpenOffice.org 3.0 versija.

OpenOffice.org (tālāk OO) vairumā gadījumu ir ļoti labs MS Office aizvietotājs. Pilnīgi iespējams, ka ir daļa lietotāju, kuriem ar OpenOffice.org iespējām būs par maz, bet vairumam šī programmu paka sniedz visu ikdienai nepieciešamo.

OpenOffice.org lielākais pluss ir tas, ka tiek atbalstīti visi plašāk lietotie dokumentu formāti. Gan tekstus, gan tabulas ir iespējams saglabāt katram pa prātam, kā arī ar 2 klikšķiem dokuments ir saglabājams pdf formātā.

Kad man tiek uzlikts pienākums aprīkot kāda radinieka “tukšo” datoru ar programmatūru, nekad nešaubos par savu izvēli un nemēģinu pirkt, vai piratizēt MS izstrādājumus, jo uzskatu, ka ikdienas darbiem ar OO ir vairāk nekā pietiekami.

Viena no biežāk minētajām problēmām ir latviešu valodas “neesamība.” Daļēji tā arī ir, cik zinu, Tilde nav sagatavojusi savu Tildes biroju atvērtajam ofisam. Taču tas nenozīmē, ka netiek atbalstīta latviešu valoda. Atvērtajā ofisā ir pavisam vienkārši uzstādāma latviešu valodas pareizrakstības bibliotēka, kas pasvītros kļūdainos vārdus, gluži kā pierasts parastajā ofisā.

Domāju, ka tiem, kuri līdz šim šaubījās vai nezināja par šo iespēju nebūs grūti lejupielādēt un izmēģināt šo programmu komplektu.

, ,

 • bush

  nu, nez. Ja man stāvētu ar pistoli pie pakauša un liktu izvēlēties starp OOo un Microsoft Office šito : http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=69205, tad noteikti neizvēlētos OpenOffice.

 • bush:
  kā jau augstāk minēju, pilnīgi pieņemu, ka dažiem lietotājiem ir tādas vēlmes un vajadzības, kuras nevar panākt ar OpenOffice, taču visbiežāk MS Office ir lieka naudas izšķiešana.

 • +1

 • Es jau ilgu laiku lietoju OO un esmu apmierināts ar visām lietām.Tiešām patikami strādā ar visiem MS formātiem!

 • man neder.

 • Eco

  Cik lasīju, tad LV bibliotēka priekš 3.0 vēl nav gatava?

 • lilmoder

  http://extensions.services.openoffice.org/project/dict-lv
  Neesmu pārliecināts, ka šis šobrīd strādā uz OO 3.0.

 • budzis

  Nu vienīgais iemesls, kāpēc nelietoju OO darbā ir tas, ka mail merge tas netaisa normāli. Bet tā, tekstu un tabulu taisīšānai bez dižām izvirtībām, pilnīgi pietiek. Es pat teiktu, ka ir labāks/saprotamāks nekā MSO2007

 • Kāpēc tāds fanātisms par OpenOffice? Vai MsOffice ir tik dārgs? Un pēc vairākuma cilvēku domām – kurš no ofisiem ir vairāk user friendly? Kuru ofisu cilvēki pārsvarā izmanto? Un par ko tas liecina? Kuru ofisu izmanto pārsvars valdības iestādes visā pasaulē?

  Open office ir bez maksas. Tāpēc tas vienkārši nevar nodrošināt tādu pašu kvalitāti kā MSOffice.

  Un ja mēs gribam būt pavisam atklāti. Šķiet Open Office ir domāts fiziskām personām, kuras izmanto offisu reizi 2 mēnešos, un negrib par to tērēt naudiņas. Tad atļauj atzīmēt, ka fiziskas personas, kuras reizi 2 mēnešos ieslēdz datoru, reti kad apmeklē BSA.

  Bet protams tavs likumu ievērošanas fanātisms ir vienkārši apskaužams.

 • Kaspars

  Ir jau arī dārgs, nutshell :)

  Un vēl ja tā padomā cik valsts iestādes miljonus ietaupītu, lietojpot bezmaksas programmatūru, tad oi oio oi :)

 • Kaspars

  P.S. nutshell, nejauc virtuālo realitāti ar realitāti, šajāvidē dažas lietas nenotiek kā realitātē, tai skaitā šeit bezmaksas lietas var būt pat labākas par maksas lietām, jo modē pelnīt uz reklāmdevēju rēķina. :) tas tā, vispārīgi. :)

 • OOo lietoju jau 4. gadu. Nesūdzos.
  Strādā ari latviski :)

 • Arī ilgāku laiku darbojos tieši ar OpenOffice.org. Tīri funkcionāls rīks. Mani novērojumi liecina, ka ir lietas, ko ar OpenOffice.org var izdarīt labāk nekā ar MS Office, bet, protams, ir lietas, kas kuras ar MS Office ir izdarāmas labāk.

  Bet vispār tas ir pieraduma jautājums.

 • PS. man nemaz datorā nav MS Office.

 • R

  Pēc pieredzes varu teikt ka parastiem useriem OO.o ir krietni saprotamāks nekā Office2007. Pirmām kārtām tā offica pārspīlētā latviskošana ar savām galvenēm starpenēm kājenēm un iespraust. Pilnīgi atšķirīgā izvēlne. Un jaunais .docx formāts. tas viss tracina vienkāršus cilvēkus, kuriem dators ir tikai dators, palīgs darbā, teksta redaktors utt. varu teikt ka lietotājiem ir krietni mazāk jautājumu par OO.o nekā par Office2007, pie tam rēķinam ka tas ir bezmaksas. Summā uzņēmums ietaupa naudu un arī lietotājiem ir mazāks čakars!!!

 • A kā tur ar MS compatibility? Viņi [OO.org] vienmēr ir sludinājuši, ka esot kompatibls, bet realitātē nācis pisties nejēgā. Tagad, kad kaut kādi formāti — kā pa ausu galam esmu dzirdējis — ir publiskoti no M$ puses, teorētiski visam vajadzētu būt kārtībā. Tā ir?

 • Risinājums @Kamazs problēmai ko jau rakstīju gada sākumā saviem kolēģiem vairāk.
  Mana bloga ieraksts – .docx (MS Word 2007) atvēršana ar OpenOffice.org Writer

 • Man darbā arī stāv tas MSoffice. Bet nu itiņ bieži man nākas taisīt vaļā OOO produktus, tāpēc, ka MSoffice vienkākrši nav kādas fīčas.

 • Sergejs M.

  Mammai divus kursa darbus palīdzeju uzrakstīju, pats uzrakstīju ZPD + visām ikdienas vajadzībām pietiek. Ko ēl vairāk var vēlēties?

 • rz

  Strādāju darbā ar OOo jau ~ 2 gadus. Nekādu īpašo problēmu nejūtu. Visu var izdarīt.
  Ir protams, lietas, kas kaitina un ka dokumentiem formatējums mainās no MS uz OOo, bet manuprāt milzīgs PLUSS ir, ka nekas nav jāmaksā un ka nejūtos kā zaglis, kas nozadzis Bilam naudu.
  Pie tam tagad OOo3.0 strādā arī ar jaunajiem MS Office *.***x formātiem!

 • OOo nebūtu ne vainas, bet navaru atrast savā darbā ļoti nepieciešamu funkciju tex boksi! Moš kāds zin, kur tie zvēri šim ir noslēpti?

 • Nu, krīzes situācijā, arī valsts kantori sāk skatīties uz kādiem alternatīviem softiem. Cik man zināms, tad Latvenergo taisās paošņāties gar OOo, vismaz pilotprojekta statusā točna.