Video: LNT ziņās Veidenbaums no klab.lv

Veidenbaums dzīvo klab.lv un regulāri publicē “šokējošas” bildītes. Dažas smieklīgākas, citas vienkārši dīvainas.

Ikdienā pārskatot nekur.lv bieži pamanu viņa MS Paint veidojums, pasmīkņāju, ja ir kas izdevies, bet īpaši uzmanību nepievēršu. Itin bieži attēlu sižeti ir šizīgi, bet man nekad neienāktu prātā, ka par zīmēšanu peintā varētu sanākt sūdi.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-5dZHCXdiII[/youtube]

Saite uz video, via mininombre

Burvīgā valstī dzīvojam – varam nonākt policijas uzmanībā par savu zīmējumu publicēšanu. Ar ko tāds Veidenbaums ir sliktāks par jaunajiem LV gleznotājiem? Paskatieties, piemēram, (Jaunā Amerika, Vladislavs Lakše, 2007, Audekls, eļļa, 115×140 cm).

Saprotams, ja Veidenbauma blogā ienāk cilvēks no malas, tad viņš taču nevar zināt, kāpēc šie zīmējumi ir tapuši un kāds ir to mērķis (brīžiem rodas šaubas vai pats autors to zina), tāpēc laikam tagad ir sācies šis trakums.

Es kā pilnīgs likumu nezinātājs nozieguma sastāvu nesaskatu, bet ja nu tāds ir, tad būtu visnotaļ interesanti pavērot, cik tālu šis farss aizies. (laipni gaidu juristu komentārus)

P.S.

Lai nu kas, bet cibiņi jau gan būtu gatavi pat gājienos iet par sava biedra atbrīvošanu.

, ,

 • master

  pilnīgs sviests, cilvēkiem nav ko darīt – kā pa ziņām var rādīt šādu murgu?

 • arī festivālu varam uztaisīt

 • Čalis raksta un zīmē pilnīgu sūdu, tas ok, daba nav vienlīdzīga, vienam attīstītākas smadzenes, citam dirsa, bet šai gadījumā tas sūds pēdējos postos stipri pavelk uz vardarbību, kas gan jau kādam likās pietiekami slimi, lai pievērstu tam policijas slinko uzmanību.
  Ziņās, protams, mēģina katru suņapuiku kā baigo sensāciju pasniegt.

 • bush

  es neeeez, šitas gan fanī. pie kam ar automātu tur vien pāris bildītes. bet nu, lai jau sargā mūs.

 • Bet blogos jau nu gan aizgājis pietiekoši.

  Svilpe
  Archijs
  Nombre
  Es
  un Tu.

 • jēziņ, viņam pēc KL vispār neko nevar piesiet. nav ne nodoma, ne nodarījuma.. vispār nav nozieguma sastāva.

  tā vien izskatās, ka valsts policija grib glābt savu tēlu sabiedrības acīs un veiksmīgi tēmē uz tām mātēm, omītēm, opīšiem un visiem pārējiem, kas ,skatoties šādu sižetu, noelstos ‘vai die’, vai die’ ‘

  idiotu bars, ne LR kārtības sargi. tad jau tikpat labi pēc universālās jurisdikcijas varētu ņemt priekšā holivudu un tās filmās ietvertās šausmas. zin, genocīds, noziegumi pret mieru, pret cilvēci.

 • Tādi “blogi” netiešā veidā devalvē arī sakarīgu blogu vērtības.

 • Kaspars

  Biedri, lūdzu neaizstāvēsim dauņus, Veidenbaumam vieta trakonamā.
  http://i220.photobucket.com/albums/dd166/veidenbaums/04.gif

 • Es atbalstu Veidenbaumu. Viva la revolución!

 • driks

  Viss jau ir OK, tikai tajā brīdī, kad kāds no šādiem džekiem kādu piegriezīs vai pat tikai piekaus, šitie paši aizstāvētāji būs pirmie bļāvēji – ai, ai policija galīgi lempji, neko nedara, viss taču jau iepriekš bija skaidri redzams, reku tepat Somijā bija nupat nesen, vai tad nevarēja mācīties utt utml.
  Neredzu nekā slikta faktā, ka policija pārbauda. Ja esi ar novirzēm, tad neko darīt, Tevi vajag pārbaudīt, vai gadījumā novirzes nav bīstamas sabiedrībai. Tam nebūt, protams, nav jāseko kaut kādām sankcijām, ja izrādās, ka novirzes ir nekaitīgas. Pie reizes iesaku pārbaudīt arī vīru ar pseidonīmu Dž. Dž. Džilindžers, jo viņa tā saucamā “māksla” arī balansē uz apmēram tādu pašu noviržu robežas, pagājušogad iznāca aiziet uz vienu cēlienu viņa izrādes (vairāk nespēju izturēt), kurā psihopātisms un vardarbība lējās pāri malai straumēm. Cik dzirdēju, tad nākošajās izrādēs tas tikai turpinās. Jācer, ka tas teātris vai vismaz viņa izrādes nomirs dabīgā nāvē dēļ skatītāju trūkuma…

 • driks: Džilindžera izrādes ir pārbāztas ar cilvēkiem, kas alkst redzēt tieši šo pašu Tevis pieminēto psihopātismu un vardarbību ;)

 • Ļaunais ļaunulis

  Mani tracina šādas “pīles”, kuras palaistas cilvēku nezināšanas dēļ un pasniegtas, kā lielākais pārkāpums. Ļoti muļķigi būtu saistīt šos melnā humora komiksus ar Somijā notikušo traģēdiju, jo Somijā bija izplatīti video, kur pats noziedznieks plātās ar ieročiem, kā arī intenetā jau iepriekš izpausti ļaundara nodomi. Veidenbauma komiksos neredzu, ka kāda reāla persona draud izdarīt ko vardarbīgu…

  Prātā nāk gadijums, kad viens džeks Rēzeknē bija uztaisijis spēles Counter Strike latgalisko versiju, kurā arī bija karte, kurā attēlotas kojas kur šis agrāk mācijies un dzīvojis un kā uzdevums šai kartei bija – novietot spridzekli komendanšu istabā. Protams tas viss tika taisīts “for fun” bez nekādiem “ļauniem” nodomiem, bet tad kad pa TV tika parādīts sižets par šo spēles modifikāciju, tad skolas vadība visā nopietnībā sacēla traci nepajokam, jo piecdesmitgadīgās tantes, kuras zina tikai, to, ka datorā var rakstīt Wordā, šo sižetu bija uztvērušas kā šī džeka “plānus uzspridzināt bijušās kojas” :)

 • Bļāvēji, kuŗš izdomāja, ka tam puikam draud lieta? Policija noplātīja rokas, un internets uzreiz ir kājās.

 • Te ir runa par agresiju un tās izpausmēm. Ja PAR KAUT KO RUNĀ tad ir visai noderīgi painteresēties ko tas vispār nozīmē. Kas tad ir agresija? Tas cēlies no latīņu vārda “aggressio” VISĀ internetā nepēju atrast šī vārda nozīmes skaidrojumu. Zinu tikai, ka ir jēdziens transgresija, kas nozīmē kāda indivīda ( nu labi personības vai lielas personības) pūlinu pavēršanu citā virzienā. Piemēram, pusis ieiet veikalā, lai nopirktu …. spēļu pistoli, bet iznāk ar bulciņu rokā. Tas būs triviāls transgresijas piemērs.

  Ir vērts parunāt par agresiju VISPĀR – manuprāt tā vienkārši ir IZPAUŠANĀS

  Atceros kā par šīm tēmām runāja Vilma Lulle. Viņa atzinās, ka kādreiz viņu ir aizskarušas action spēles ar šaudīšanos. Tad viņa ir uzdevusi GODĪGU jautājumu sev. BET vai viņa pati ārī gribētu TĀ PASPĒLĒT? Atbilde bijusi JĀ. Tad viņa ir strādajusi ar sevi. Nokārtojusi vairakus SAVUS paradus dzīvē. Izdarījusi vairakus darbus, kurus viņa varēja izdarīt un viņai bija jāizdara, bet viņa to bija atlikusi. Pēc tam viņai action spēles kā tādas ne traucēja, ne bija pēc tām vajadzība

  Atminā nāk bībeliskā anekdote
  1. aina
  Bērns : Mam, no kurienes es esmu … radies?
  Mātē : MMMMmmmmmmmmm
  2. aina
  /aiziet konsultēties ar tēvu, skolotāju, psihologu, vairaks dienas sarkst un bālē u.t.t.t/
  3. aina
  māte uzsāk gruto sarunu ar bērnu
  tad izrādās, ka bērns gribejis zināt – no kurienes ģimene ieradusies dzivot jaunajā vietā, bet par TO izrādās bērns mamai visu varējis labi paskaidrot un TAS (nu TAS nevis TAS) bērnu patiesībā nu galīgi neinteresējot

  TOMĒŖ ….. dienvidparks man ne sevišķi patīk un Toms un Džerijs arī diez ko nē
  Bet tās laikam vecumīpatnības, jo man IR KO DARĪT un pietiks ilgam laikam

  Statistiski videjais reālais Čikāgas policists lieto ieroci apmēram reizi 26 gados

 • doomsayer

  No apollo.lv komentiem.

  “1) Muhamedu zīmēt nedrīkst tikai musulmaņi. Uz mums tas neattiecas.
  2) (numerācija nav jāuztver nekā ļauni) Zīmēt var vienalga ko, kamēr tas neaizskar tur redzamos personāžus. Ja viņiem kaut kas nepatīk, tad lai vēršas tiesā.
  3) Morāles normas nav nepieciešamas noteikt. Normāls cilvēks, kas ir daļa no sabiedrības, pats tās spēj apzināties. Internets ir labākā vieta, kur izlikt morāles sūdus. Cilvēki uz ielas arī nemēdz līst sūdos, to pašu vajag arī internetā iemācīties darīt.
  4) Veidenbaums ir kruts. Robežas, kuras viņš pārkāpj, jāiemācās paŗkāpt arī pārējiem. Šobrīd tik aktuālais mietpilsoniskais “fui” ir vienkārši garlaikotu bezpersonu un deģenerātu žults.
  5) Vienīgie, kam drīkst būt iebildumi pret to, ka Veidenbauma darbi ir redzami publiskā telpā, ir darbos iesaistītie personāži vai viņu radi un draugi (Vijas Artmanes gadījums, he)

  Vienīgais, par ko domas var dalīties, ir gaume. Latvijā daudzi ļaudis vēl nav gatavi, piem, mākslas izstādē skatīties uz Laimas Vaikules ģenitālijām, atveidotām ģipsī. Būšu moderns Latvijai un atpalicis ārzemēm, sakot, ka esmu progresīvs. L O L, b**.

  Citādi – tas viss ir nenopietni, un, manuprāt, žurnāliste šobrīd jūtas ļoti neērti. Ja nē, tā viņai vajadzētu justies. Ja veidenbaums tikai zīmē, viņa savus upurus FOTOGRAFĒ, kas ir pierādījumi. Bildes ir māksla. Foto jau ir kaut kas nopietnāks.

  No manis – lielākoties piekrītu viedoklim. tas, protams, ir gaumes jautājums u.t.t., bet punkts par morāli, manuprāt, ir 10niekā.
  Citādi tie latvieši dzīvo kā sērkoki kastē un burkšķ par visu un visiem, kas ar humoru mēģina viņus izprovocēt.

  Starp citu – Par Viju Artmani izmēju visas iekšas, tas ir labākais, kas tur bija. Over 9000 veidenbaumam.

 • jaka

  Veidenbaumam visu cienu! Vina darbi ir labi. Pat loti labi!

 • adssda

  Tas bija izdevies nevis neizdevies joks. Es riktigi reecu.

 • aija

  Tiem, kas jau kādu laiku seko līdzi Veidenbauma blogam, šīs bildes neliekas nekas šokējošs, jo ir jau zināms konteksts, stiliņš. Turklāt neviens nemana, uz ko tad tur šauj (krievi-čečeni, ebreji-nacisti, tas nevedina uz kādām domām, faktiem iz pasaules vēstures, sabiedrības attieksmi pret šiem notikumiem?) un apskatoties vienu bildīti taisa brēku-šauj uz cilvēkiem.