Pēteris Krūmiņš par savu pieredzi darba pārrunās ar Google

Intervija Google

Ievērojams fakts – programmētājs un blogeris Pēteris Krūmiņš ir bijis uz darba pārrunām kompānijā Google. Domāju, ka man nav jāstāsta par to, ka Google ir sapņu darba vieta katram ar web un programmēšanu saistītam cilvēkam.

Darba pārrunu gaitu Pēteris ir aprakstījis jaunākajā sava bloga rakstā – My job interview at Google.

Interesanti lasīt arī tiem, kas nepārzina programmēšanas terminus. Iesaku palasīt, lai saprastu, kā interviju process notiek lielās megakompānijās. Pieminēšanas vērts ir fakts, ka pēc trešās telefona intervijas sekoja tikšanās Google centrālajā ēkā Kalifornijā un ceļa izdevumi tika apmaksāti no kompānijas puses.

Par spīti tam, ka intervijas, esot noritējušas gludi, Pēteris tomēr, neiekļuva Google darbinieku komandā. Žēl.

P.S.

Mārtiņš Bruņenieks noziņoja, ka Google strādājot vismaz pāris cilvēki no Latvijas. Man jau bija tādas aizdomas, bet neko vairāk nezinu – ko viņi dara, kā tur nokļuva un kā viņiem klājas? Būtu labs temats SestDienas gargabalrakstam.

, ,

 • Ooo, paldies, paldies, ka uzrakstīji par mani :)

 • Manuprāt, Tu pārāk vispārināji šo teikumu “[..] ka Google ir sapņu darba vieta katram ar web un programmēšanu saistītam cilvēkam”. Esmu ar WEB saistīts, bet mani nez kādēļ Google kā iespējama darba vieta neuzrunā it nemaz. Tas varbūt ir vairāk tehniskiem cilvēkiem?

 • Taustiņklabeklis:
  Ja neskaita dažus izņēmumus, tad būtu ļoti maz web cilvēku pasaulē, kas pateiktu, “nē”, ja viņiem piedāvātu strādāt Google komandā.

 • bubu

  onkulis: Kāpēc tu tā domā? (par to “nē” teikšanu)

  Nesaprotu arī izteikumu “Ievērojams fakts”. Vai tad katra cilvēka iešana uz ārzemju kompānijas darba interviju tagad skaitās “ievērojams fakts”?

 • Kaspars

  Visiem nav svarīgākais alga :) Varam sajust googles spēcīgo apgrozījumu, ja šitā atļaujas apmaksāt pat lidojumus :)

 • bubu & kaspars:
  Google nav kura katra kompānija. Ja cilvēks uztver G, kā vienkāršu kārtējo ārzemju kompāniju, tad darba intervija tiešām nav nekas īpašs, kā arī ir pavisam viegli pateikt “nē.” Es gribu pateikt, to, ka G ir viena no tām kompānijām, kas globālā mērogā ietekmējusi patiešām visu internetā notiekošo. Tieši tāpēc man ir grūti iedomāties cilvēku, kas nevēlētos kaut uz mirkli iepazīties ar šīs nozares aizkulisēm.

  Un ne jau alga ir noteicošā, domāju, ka daudzi būtu gatavi strādāt bez maksas vai pat paši piemaksāt, lai iegūtu darba pieredzi Google. Iedomājies, pats, cik spēcīga kārts tā ir, ja CV tavā darba vēsturē ir iekļauta arī Google.

 • bubu

  Microsoft, Google, IBM, utt.. šajās firmās strādā daudzi latvieši. Pat nezinu kādā skaitā vēl ir tādi, kas bijuši uz intervijām un netikuši. Protams, ka tas ir interesanti tādā strādāt, par to es nešaubos. Es vienk nesaprotu to, kāpēc tas viss pasniegts kā tāda sensācija – “ievērojams fakts”.

 • bubu

  Ak jā, un par to “lai iegūtu darba pieredzi Googlē” – diez vai tai Gūglei tevi vajadzēs tādu, ja iesi uz to ar domu dabūt pieredzi ;) Pats redzi kā Krūmiņam izgāja – pieredze trūka. Drīzāk jādomā otrādi – ar kādu pieredzi tu esi Gūglei vajadzīgs.

 • bubu:
  Googlei tiešām nav vajadzīgi zaļknābji, tieši tāpēc es uzskatu, ka, tikt šādā kompānijā ir liels sasniegums. Un ievērojams fakts tas ir tādēļ, ka es ticu, ka tur ir latvieši (vai tiešām “daudzi” ir cits jautājums), bet par viņiem no ārpuses nekas nav zināms. Vismaz es nezinu nevienu pat attāli. Tāpēc, ja letiņam ir iespēja aizlidot un intervēties ar Google, es to pieņemu, kā pietiekami interesantu notikumu. Ja kādam liekas, ka tā ir sīka vienība, tad neņemšos pierādīt pretējo.

 • Kāda starpība – kruta/nekruta? Izlasīt bija interesanti un ja džekam skilli tik tiešām tādi, kā blogā raksta, tad visu cieņu.

 • bāc, sen nebiju lasījis Latvijas ierakstus, bet nu bāc kur latvieši var tā kasīties un kritizēt??

  Protams, tas ir sasniegums, ja latvieti novērtē un vispār pamana, izsakot aicinājumu – kaut vai pārrunas, bet es arī kaut vai šo uzskatu par sasniegumu – visu cieņu!

  Prieks, ka kāds padalījās ar savu pieredzi šajā gadījumā – no manas puses – Paldies :)

 • Domāju, ka vieglāk Gūglē ir tikt, vispirms izejot praksi. Kad dzīvoju ASV, intereses pēc aizgāju uz rekrutēšanas pasākumu (laikam bezmaksas pica un T-krekls bija lielākie dzinuļi). Patiesībā pasākums interesants (notika universitātes informātikas fakultātē vai, hvz, es tajā universitātē nemācījos), bija inženieris no Gūgles, kurš stāstīja kaut ko par serveriem un bekapiem un zīmēja kaut kādas shēmas – stāstīja par savu darbu un tad bija vairāki līdzi, kuri izgājuši praksi. Varēja saprast, ka veiksmīga prakse ir samērā liela garantija turpmākajam darba Gūglē, turklāt praksi dabūt neesot tik nereāli grūti – viņus pie tam vairāk interesējot nevis akadēmiskās zināšanas vai pieredze (ASV studentiem parasti nav laika strādāt un ja arī strādā, tad lielākoties ne par tēmu), bet loģiskā domāšana un spēja atšķirties no citiem utjp.

  Ja mani interesētu darbs Gūglē, es vispirms pieteiktos praksē, nevis gaidītu uzaicinājumu uz lielajiem amatiem. Latvijā daudziem nedaudz absurda liekas ideja par strādāšanu par velti pusgada garumā, par dzīvošanu vēl maksājot no savas kabatas, bet lielā daļā Rietumeiropas un ASV tas ir ierastākais ceļš uz vēlamo darba vietu.

 • “Googlei tiešām nav vajadzīgi zaļknābji, tieši tāpēc es uzskatu, ka, tikt šādā kompānijā ir liels sasniegums.”

  Nu jau tu pārspīlē. Nav tur visi cilvēki nekādi superzvaigznes. Google katru gadu pieņem internus (prakse). Manis minētais Google darbinieks arī studiju laika ASV vasarā bija uz 3 mēnešu praksi, pēc tam pabeidza studijas un viņu aicināja atpakaļ (ar interviju procesu). Ja Pēteris Krūmiņš ietu prakses ceļu vai izvēlētos kādu mazāk atbildīgu amatu, gan jau viņš tiktu pie savas iespējas.

  Bet visu cieņu Pēterim jebkurā gadījumā.

 • dusk

  Tam džekam smadzenes strādā uz programmēšanu. P.S. Par komentāriem, sapņu darbiem – es pasmejos :D

 • Papuass:

  Es domāju, ka tu piekritīsi, ka praktikants nav tas pats, kas īsts firmas darbinieks :)

 • kumpis

  nu nav dziivee taa, ka ne no kaa kljuusi par “iistu firmas darbinieku” uzreiz. ir jau labi buut jaunam un ambiciozam utt. bet saakt ar internu nav nekaads kauns, ja kas. taa jau taa Pieredze rodas. un ar sausaam tehniskaam zinaashanaam arii var nepietikt atbildiigaa poziicijaa. kad darbs ir “mission critical”, tad noziime ir arii citaam kvalitaateem.
  bet es subjektiivi domaaju, ka savu lomu nospeeleeja arii uzstaadiitais sapnis tikt Kalifornijas ofisaa. darba viiza ir liela liela veiksme peedejos gados, un es to peec savas pieredzes saku.

  dzhekam veelu veiksmes katraa zinjaa.

 • kas

  Ja kompānija uzskatīs, ka esi pietiekami interesants sarunai klātienē, tad, protams, tik apmaksāti lidojums un kaut kādi izdevumi uz sarunu ar viņu pārstāvi, tas nav nekas īpašs lielajām asv firmām.
  Man ir aizdomas, ka lielu tikšanā pie intervijas spēlē personīgās ambīcijas, esmu redzējis cilvēku, kuru atlada no manas darba vietas, bet viņš brauca runāt ar microsfot par darba interviju, no tā cilvēka tiešām zināšanu līmenī nekā daudz nebija, bet domāju, ka viņš tagad labi dzīvo, jo bija ļoti augstās domās pats par sevi.

 • Latvietis

  intervijas, esot noritējušas gludi

  Lai man piedod autors un Pēteris, šim es nespēju piekrist. Ja no četrām on-site tehniskajām intervijām divās tiek pielaistas kļūdas, tad es nekādi nevaru teikt, ka intervijas ir noritējušas gludi.

  p.s jā, es esmu tipisks latvietis un man skauž :D

 • Jaasaka, ka well done. Tikt uz gala intervijam ir ljoti labi.
  Zhel par kljuudaam, butu ticis tur iekshaa. Bet ja uzstaada meerkji, domaaju ka viss izdosies pec gada vai diviem.

 • Mans čoms pirms gada vai cik tur kandidēja uz kaut kādu ne-interneta amatu Googlē īrijā. Nepaņēma, apstājās ar telefona intervijām ut.t. Bet fakts tāds, ka pat parastiem amatiem Google atlasa paranoidāli perfekti – varu derēt, ka tā viņiem atkrīt savs procents ģēniju, kuri nepadodās un meklē tālāk un pārdod sevi MS, Yahoo un citiem monstriem ;)

 • Katrā ziņā būs laba pieredze un tas viss nāk tikai par labu. Vēlāk dzīvē noderēs ;-).

 • Vēl viens latvietis, bet kam neskauž

  Well done, Peter.. Te var palūrēt uz Pētera iespējamo aldziņu :P http://www.glassdoor.com/index.htm

 • kumpis

  skaudri teksti no aizgaajushajiem googles darbiniekiem — http://www.techcrunch.com/2009/01/18/why-google-employees-quit/

  the cake is a lie…?

 • moo

  kumpis: sou? Tie visi tur kaut kādi menedžeri. Tā tikai latvijā menedžeris skaitās dievs, visiem pārējiem jābūt pateicīgiem, ka 10mit tādi tev sēž uz kakla.