Godmanis: Ekonomikas paraugstunda

Latvijas Avīzes internetā izplatītais video rāda, kā Godmanis šī gada februārī pasniedz ekonomikas stundu Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā.

Interesanti ir tas, ka šajā paraugstundā viņš stāsta gluži saprotamas lietas. Ekonomikas uzplaukuma/buma laikā nodokļu likmes ir jānotur esošajā līmenī vai jāpaaugstina, lai “uzkrātu taukus” recesijas, laikiem, kad ir īstais brīdis, nodokļu likmi samazināt, lai saglabātu veselu ekonomiku. Savādi, ka pienākot reālai krīzei, šīs mācības viņam pašam ir piemirsušās.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K31ePC5tcLw[/youtube]

Saite uz video

“.. kad notiek recesija, privātais patēriņš mazinās. Kad ir grūti ar investīciju ieplūšanu, tad ir tas variants, ka valdībai jāstimulē ekonomika [..] un tad ir tas brīdis, kad nodokļi jāsamazina un kad var palielināt valsts izdevumus. Visas valdības rīkojas otrādi – tad, kad ir labie laiki, tad vēl samazina nodokļus, bet tad, kad ir sliktie laiki un neienāk nauda, tad, domājot, ka tā varēs iegūt naudu, ceļ uz augšu nodokļus un dabū pilnīgi pretēju efektu.” Tā teica Ivars Godmanis š. g. 21. februārī akcijas “Iespējamā misija” ietvaros vadot ekonomikas mācību stundu Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā. Nepaiet ne gads un Godmaņa vadītā valdība dara to, ko viņš pats nosaucis par nepareizu – palielina nodokļus… Linda Rasa/Video autors: Intars Atstupens
Latvijas Avīze video arhīvs

, , ,

 • budzis

  Jā, teorija ar praksi Godmaņa izpildījumā galīgi neiet kopā…

 • “Labajos laikos” nekas netika uzkrāts. Tur ne jau Godmanis ir vainīgs, bet Kalvītis un citi. Šobrīd vienkārši nav iespējams palaist nodokļus brīvāk vai pat saglabāt esošos, jo sūdi ir pārāk lieli un nav nekādas naudas, lai to segtu.

 • zeen

  Nu pilniigi piekriitu Maarcim. Godmanim vispaar vajadzeeja likt Kalviitim ar vinja baru atmaksaat valstij nodariitos zaudeejumus, jo tikai taads idiots ir speejiigs, labas ekonomikas gados, nolaist valsti liidz gruntij. Kaads atceras cik reizes vinji palielinaaja savas algas? Kaadeelj Godmanim ir jaauzklausa paarmetumi? Lai resnais Kalviits paarskaiata Godmanim uz konta kaadu dalju naudinjas par nervu bojaashanu.

 • zeen:

  Es arī nevainoju Godmani, bet tieši tāpat domāju, ka Kalvītis bija tas, kas ievārīja šo putru, kas nu jāpacieš Godmanim.

  Šajā gadījumā redzams, ka realitāte stipri atšķiras no tā, kas tiek zīmēts uz tāfeles.

 • “Šajā gadījumā redzams, ka realitāte stipri atšķiras no tā, kas tiek zīmēts uz tāfeles.”

  Tu vienkārši nepareizi interpretē un neņem vērā Mārča Baloža komentārā minēto. Nu tu nevari spriest par kaut ko, aizmirsot būtisku sastāvdaļu.

 • Papuass:

  Es saprotu, ka Godmanis tur nav pie vainas, ka uzkrāt vajadzēja jau sen. iespējams, nedaudz nekorekti izteicos. Es vienkārši secinu, ka pietrūkst loģikas. Pieņemot, ka mēs saņemsim naudu no SVF, tad varam uzskatīt, ka tomēr ir iespējas nodokļu slogu lieki nepalielināt.

 • Kaspars

  Realitāte tāda, ka tur kaut kas slēpjas, nav viss tik vienkārši kā jūs te diskutējat

 • M

  Vai tu tiešām domā ka Kalvītis viens pats visu sačakarēja un Godmanis tagad to labo? Ne jau viens cilveks ir vainojams pie tā, kas notiek valstī. Tā tak ir tikai seja, ja Kalvītis joprojām būtu mp, nekas taču nebūtu citādāk, ja nu vienīgi tauta vairāk pusktētu, jo Godmanis ar savu nopietno seju un balto bārdu rada lielāku uzticību. Bet lēmumus tak viņš nepieņem viens pats uz savu galvu…

 • Osho.

  Ikviens no mums ir atbildīgs par to, kas ar viņu notiek.

 • Sēklis

  “Ikviens no mums ir atbildīgs par to, kas ar viņu notiek.”

  Dalot atbildību tikai tiek mazināta rīcības spēja. Kā ikviens var būt atbildīgs par to, kas ar viņu notiek?

 • susurs

  Visi tikai piemirst vienu lietu… pirmajā Godmaņpapus valdīšanas reizē viņš iznīcināja visu ražošanu un tagad mēs brīnamies kapēc LV neko neražo un kapēc imports pārspēj exportu…

 • Osho.

  Tas, kas ar tevi notiekt.
  Ir tavas rīcības rezultāts.
  Tavas un tikai tavas.