4. marta foto izlase

Vakar diskā saņēmu vairākas filmiņas, kas bija iekrājušās jau kopš augusta. Izmēģināju, Baltijas foto servisu, daudzi teica, ka tur esot īstā vieta, kur digitalizēt filmiņas. Cenrādis ir pieņemams, attīstot 3 filmiņas, katra man izmaksāja vidēji 2,99 Ls. Lētāk, kā piemājas fotoūķītī.

Bet pie lietas. Šoreiz padalīšos ar bildēm no Zenīta. Zenīts visu laiku krāj putekļus un tiek likts lietā atkarībā no garastāvokļa tāpēc šajā gadījumā es ar vienu filmiņu iztiku šķiet, savus 3 mēnešus noteikti. Ikdienā Zenītu pielietoju gadījumos, kad nav svarīgi saglabāt atmiņas, no konkrētā brīža, bet ir izteikta vēlme notestēt, kādu svaigi iepirktu m42 vītnes objektīvu. Man patīk pieeja, kad visus kloķīšus sagriežu, ne gluži tā kā vajadzētu, bet drīzāk uz izjūtu, ka būs labi. Bieži vien kloķīši sagrozās nelāgi un no 36 kadriem vismaz kādi 4-6 izskatās tā, ka ir nepieciešama apbrīnojama iztēle, lai saprastu, kas tur ir attēlots.

Mans galds un galda dators

Mans galds un galda dators

Skats pa logu

Skats pa logu

Laura

Laura

Brālis

Brālis

Alfa tumsā

Alfa tumsā

, , , ,

 • Kaspars

  Nezinu, bezjēgā izmesta nauda, tev pašam patīk? :D (es par fotogrāfijā, ja visas ir tādā līmenī :D)

 • Kaspars:
  :D es pieņemu, ka ir ļoti daudzi cilvēki, kas domā līdzīgi tev. Es gan uzskatu, ka naudu esmu ļoti veiksmīgi ieguldījis un labi esmu pavadījis laiku gan bildējot, gan pēc tam vērojot, kas no tā ir sanācis. Un jā, man pašam patīk.

 • tam aparātam nav gadījumā problēmas ar aizvaru?
  vertikālās pārgaismotās strīpas.
  man arī ir Zenīts, bet nekāda “māksla” nesanāk – fotografē bez pleķiem.

 • Es nesaprotu kāds prieks publiskai apskatei izlikt neizdevušās bildes? Pārizgaismotas un nav nosaucamas nekā citādāk kā tikai brāķi. Pirmā un ceturtā vēl daudz maz, pārējās pilnīgs čau.

 • krizdabz:

  :) Redzi, visi cilvēki nav vienādi. Es, piemēram, esmu tik dīvains, ka šajos četros kadros redzamās nepilnības pieskaitu pie pilnībām. Nepilnības ir tieši tās, kas manās acīs piedod šiem kadriem foršumu.

  Pēc tavas definīcijas arī visi LOMO kadri ir brāķi (kas tie protams arī ir).

 • Kaspars

  Tātad Tu gribi lai vairāk cilvēku tevi uzskata par dīvainu, dīvaini :D

 • Kaspars:

  Ne gluži, es drīzāk vēlos, atrast sev līdzīgi domājošus cilvēkus. (citiem vārdiem sakot, apjaust to, ka neesmu vienīgais dīvainis)

 • Protams, protams, protams.. katram ir tiesības uz savām dīvainībām. Bet, lūdzu, pasaki vārdos, ko pilnīgu tu saskati tajā pēdējā bildē? Es saprotu, ka katram cilvēkam tā gaumes/saskatīšanas izjūta ir pavisam atšķirīga un šajā konkrētajā Alfas bildē es redzu tumšu brāķi ar izgaismojuma defektu pa pusfotogrāfiju. Kā šo bildi redzi tu? :)

 • krizdabz:

  :D smieklīgi. Saturiski, kad bilde ir lielākā izmērā, tad var redzēt, galvenās kontūras un iezīmes no mūsu alfiņas un konkrētu tumsu, kurā var slēpties sazin kas. Tīri fiškas ziņā man patīk, ka bildē ļoti daudz “dati” ir zuduši. Ir palikušas tikai dažas norādes, tas dod, no vienas puses baiso sajūtu, ka nu tik kaut kas notiks. No sērijas baiļu filmas kadrs, bet nu tas ir tikai viens veids, kā uz šo joku skatīties. Ja skatījies pēdējo Rodrigeza un Tarantīno kopdarbu Grind house, tad manīji, ka bija pāris kadri, kas vienkārši “sadega” un darbība pārleca uz priekšu laikā. Nu lūk šis kadrs velk uz to pusi. Katrā ziņā fantazēt var daudz.

  Tas ko es vēlos izskaidrot ir šīzes moments, man nesanāca precīzi aprakstīt, bet šajās “brāķa” fotogrāfijās ir krietna šīzes deva. Varbūt muļķīgi, bet tā nu tas ir sanācis. Katrā ziņā, kad atlasīšu kadrus no Canon EOS 300 filmiņas, tad tur būs kadri, kuros būs gan klasiski kvalitatīvs izpildījums, bez izgaismojumiem, gan (manuprāt) riktīgi foršs saturs – tiks nošauti abi zaķi un man šķiet, ka patiks pat tādiem skeptiķiem, kā tev.

 • Krisdabaz:
  Ai, daudziem ir pieņēmums, ka foto jāizskatās pareizi eksponētam/asam/bez kropļojumiem. Ja Onkulis būtu bildējis reportāžu, tad tāds rezultāts būtu nepieņemams, bet bildēja prieka pēc. Un prieks slēpjas eksperimentēšanā ne jau rezultātā.

  Onkuli: Jep, Zenīta slēdzim klasiskā vaina – vai nu slēdzis ķeras vai arī atspere palikusi vaļīga, tāpēc labā puse ir pāreksponēta.
  BFS smuki saskrāpējuši filmu. :D
  (Pirmais kadrs patīk)

 • Kubiksovs:

  Paldies, prieks, ka saproti manu dīvainību :)
  Būs jāpaskatās, kas tur darās ar to vāciņa mehānismu, jo tas, ka kaut kas nav riktīgi ir skaidrs, bet kā jau minēju, kamēr vien šie defekti ir pietiekami nejauši un katru bildi “sabojā” savā unikālajā veidā, tikmēr man nav īpašu iebildumu. Ja katram kadram būs identisks bojājums, tad jau tā būs problēma :)

 • kubiksov, nedirsies! Tavi darbi vairumā gadījumu man patiešām patīk.

 • !!!

  “par tiem diivainiem dziesma skan, un ljaujiet buut diivainam arii man…” Es par Onkuli! patika. Kaut kas sens un veederu kutinoshs tajos kadros ir (iipashi peedeejaa).