“tautas balss” interneta medijos

tautas balss

Diena.lv multimediju tautas balss sadaļā uzgāju video klipu, kurā Jurģis Ozoliņš stāsta par to, kā gatavoties Rīgas maratonam. Padomi iesācējiem, kas ar skriešanu nodarbojas neregulāri un bez noteikta plāna. Nopriecājos, jo sniegtā informācija šķiet tiešām vērtīgs apkopojums, ko nosūtīt tālāk citiem iesācējiem.

Kas ir Jurģis? Video redzamais Jurģis, kas pārliecinoši dod padomus par skriešanu ir Adidas pārstāvis mārketinga direktors un viens no maratona organizatoriem. Viss jau būtu jauki, bet nepamet sajūta, ka esmu par sīksīku kripatiņu piečakarēts. Nu kāda gan tautas balss? Video būtībā ir slēptā reklāma. Reklāmas cilvēku saražots produkts, kas pievienots tautas balss sadaļā.

Video ar to nepaliek sliktāks un man nav arī īpašu iebildumu, par to, kas un kādos nolūkos šo video ir veidojis. Lai gan ticamības moments tiek zaudēts. Būtu tikai godīgi, ja pie video skaidri būtu norādīts, ka tā autori ir Rīgas maratona reklāmas kampaņas veidotāji.

Nesen mango.lv bija raksts par to, kā “cilvēki no tautas” iekļūst portālos un pauž viedokli, kas visnotaļ izskatās pēc reklāmistu sacerējuma. Kā ar savu reklāmu ielauzties masu medijos? Tajā pašā dienā pamanīju, ka ļoti “ticams” raksts ir parādījies arī mix.lv – kāda Liene Kļaviņa stāsta par to, cik lieliska ir DnB Nord banka.

Katrā ziņā, bez prasmes filtrēt un analizēt informācijas avotus internetu lietot ir kaitīgi.

, , , ,

 • Kaspars

  Smieklīgi – virsraksts “Gatavošanās maratonam” bet video iesāk ar to, ka nestāstīs par maratonu. =)

 • Jurgis

  jocīgi tu reaģē un analizē – sameklēji sazvērestību, kur tās nav. Man tiešām Ansis piezvanīja un ierosināja nofilmēt kaut ko iesācējiem bez jebkādām slēptām idejām un es pat bez iepriekšējas sarunāšanas nācu uz tikšanos kavēdams un sāku skriet bez jebkādiem scenārijiem un Ansis vienkārši sāka filmēt. Skaidrs, ka es strādāju adidas un pat gribēdams neuzvilkšu neko citu mugurā vai kājās, it īpaši ejot filmēt ieteikumus par skriešanu, tomēr pat ar maratona organizatoriem šim nav nekāda sakara. Tam, ka nosaukums nesaskan ar saturu gan es pilnīgi piekrītu, bet ne es to izdomāju.

 • Ansis

  :) jā un es tiešām gatavojos skriet maratonu – vēl tikai nezinu kādu distanci, ceru, ka kāja būs izveseļojusies un došu vaļu tik daudz, lai labi justos :)

 • Jurgis:
  Viss ir kārtībā, jūsu video klipam nav ne vainas.

  Bet iedomājies situāciju, tu neko nezini, par lidmodeļiem. Tautas balss video sadaļā, tev jauks cilvēks visu izstāsta. Informācija noderīga un kvalitatīva. Bet tad tu uzzini, ka šis cilvēks ikdienā pelna naudu ar konkrētas markas lidmodeļu izplatīšanu. Turklāt informāciju par savu nodarbošanos nav norādījis. Vai nejutīsies par kripatiņu piečakarēts?

  Piekritīsi, ka būtu bijis godīgi norādīt, ka šajā video klipā padomus dod ADIDAS mārketinga direktors Latvijā? Mani pārsteidza, ka šim video klipam ir ticis piešķirts “Tautas balss” statuss, tas arī viss.

  P.S.
  Šo video nosūtīju tālāk savai draudzenei, kura gatavojas skriet vienu no īsajām distancēm un tā darīšu arī ar citiem, kas jautās, par to, kā labāk gatavoties.

 • Kārlis

  Nu Jurģi izbeidz! Lai vai ko, bet liegšanās un taisnošanās jau nu galīgi nav tie labākie mārketologa paņēmieni situācijas skaidrošanai. Jēl pasaki kā ir – Adidas vēlas sniegt jums vērtīgus padomus maratona skriešanā. Tas tak ir tiekai normāli!

 • tad jau visur var saskatīt slēpto reklāmu- visam, ko piemini vai nejauši parādi. tev, piemēram, rakstā ir diena.lv un mango.lv slēptā reklāma (cilvēks, kurš pirms tam par šiem portāliem neko nezināja, tagad zinās). video neskatījos, bet, ja Jurģis paskrietu garām McDonald’s, arī tā būtu slēptā reklāma (varbūt Jurģis speciāli paskrēja ēstuvei garām un operators speciāli nofilmēja). šitā var turpināt mūžīgi.
  vispār jau laikam slēptā reklāma no reklāmas atšķirās ar to, ka tajā neuzsver, ka tā ir reklāma, bet patiesībā jebkura “kaut kā” pieminēšana ir sava veida reklāma :)

 • jaxter

  +1 par rakstu

 • Kaspars

  peecha, izlasi tak ko onkulis ir uzrakstījis. un saproti :)

 • ieleja

  un parkos ir trīs smukas strīpas pie kā pieturēties skrienot …

  :)

 • Neko fundamentāli jaunu neuzzināju. Video gribēju noskatīties tikai dēļ intereses – ko stāstīs par ēšanu. Neko tā arī neizstāstīja.
  Par slēpto reklāmu – nu kamōn, kur cepiens. Tad jau katra autoskola arī ir slēptā reklāma, ja izmanto tikai tādus vai citādus mācību auto. Varbūt viņiem vajadzēja iekš video tos adidas zīmolus retušēt? Tad jau drīzāk būtu pastāstījis Jurģis par apavu tipiem, amortizācijas veidiem, želejām zolēs utt.
  Tomēr visvairāk tracina cilvēku tieksme skriešanu reizē ar Maratona skrējienu uzreiz arī pārdēvēt par Maratona skriešanu. Maratons ir tikai viens! Tad ir arī jaunievedums – pusmaratons un visas pārējās distances, kas tiek piedāvātas, lai šo pasākumu padarītu tautai pieejamāku. Bet neviena no šīm distancēm nedrīkstētu pretendēt uz vēsturiskā Maratona skrējiena nosaukumu.
  Šogad jāskrien pilno!

  • Edgars:
   Prātīgi vārdi. Ne jau par logotipiem vai kurpēm bija runa, bet gan par to, ka video pielikts tautas balss sadaļai, savukārt video runātājs ir konkrētas kompānijas mārketinga cilvēks. Visādi citādi nekāda cepiena nav.

   Savukārt par to pilno skriešanu ir tā, ka joprojām nejūtos tam gatavs. Šogad vēl pusīte un tad, kad būšu labi sagatavojies tad arī varēs runāt par pilnu gabalu.

 • Šovakar skrienot gan atskartu vienu punktu, kur točna slēptā reklāma ar bļāvienu ‘pērc!’. Resp., tas punkts, kur tiek teikts, ka zem plus pieciem (vai ciktur) grādiem būtu jāvelk trīs kārtas mugurā. Nu bullcrap! Trešo drēbju kārtu uzvilku šoziem zem mīnus 10 skrienot. Un kas par murgiem, ka kokvilnai nē? Galu galā – tas viss atkarīgs no tā, cik biezu ādu esi sev uzaudzējis – visu laiku skrienu parastajos šortos, maikā, kas pagadās pa rokai un parastajās frote zeķēs. Manuprāt, vienīgais pro inventārs, ko tādam ‘ikdienas parastajam’ skrējējam vajadzētu, ir normāls skriešanas apavs. Un arī tas opcionāli un no seguma atkarīgs.
  ar cieņu, protams.

 • Edgar, tas ir katram individuāli, un man, piemēram, atkarīgs no distances garuma. līdz 10K varu mierīgi bez speczeķēm un šortiem skriet, nekas neberzīs, bet 15+K uz pirkstiem būs kāda tulzna, un cisku iekšpuses noberztas sārtas.

  Onkuli, šogad skriesi Rīgas maratonā?

  • Pilnais maratons …. visticamāk … tiek atlikts uz nenoteiktu laiku, jo skriešanai būs pielikts trekns punkts? ;) Vai es tomēr kļūdos? ;) Būtu interesanti palasīt Nike+ pēdējā laika pieredzi skriešanas jomā ;)