Canon EOS 300

Gribēju mazliet pastāstīt par savu “jauno” foto komplektu, kas jau kādu labu brīdi ir mans iecienītais ceļojumu biedrs, kas dodoties laukā no mājas tiek ņemts līdzi biežāk un ar lielāku entuziasmu nekā vecais labais panasoniks.

Canon EOS 300 komplekts

Canon EOS 300 pilnā ekipējumā

Jaunā komplekta centrālais tēls ir mana pirmā (ja neskaita Zenītu) spoguļkamera Canon EOS 300, kura dzimusi, kaut kur laika posmā no 1999. līdz 2002. gadam.

Nopirku šo kameru, jo tajā brīdī to piedāvāja par patīkami zemu cenu un biju jau noskaidrojis, ka ir iespējams iegādāties speciālu pārejas gredzenu, kas ļauj lietot vecos M42 vītnes objektīvus, kādus eBay par pieticīgām naudām var atrast biezā slānī. Man tas šķiet dikti izdevīgi, ka “vecie” objektīviem, kas der zenītam un šai kamerai, tālākā nākotnē derēs arī tai modernajai digitālajai Canon spoguļkamerai, kuru es (iespējams) iegādāšos, lai aizvietotu novecojušo panasoniku.

Pirmie divi papildinājumi pēc kameras iegādes bija diezgan loģiski. Pirmkārt, pārejas gredzens, kādu eBay iespējams iepirkt par pāris latiem. Otrkārt, bateriju paciņa/grips (BP-200), kurai turklāt ir arī papildus slēdža poga un siksiņas iekāršanas vieta vertikālajiem kadriem. Bateriju paciņa ir ļoti praktisks pirkums, jo tajā var ielikt četrus AA pirkstiņus (ceļojot var nopirkt visur). Turklāt, ja lieto lādējāmās baterijas, tad ar šo brīdi arī beidzas visi turpmākie tēriņi. Ja nav šīs bateriju paciņas, tad jāpērk divas mazas CR2 muciņas, kuru cena nav diez ko patīkama. Atkarībā no veikala tās maksā 5 Ls gabalā (noteikti var atrast lētāk, bet katrā ziņā, ja CR2 pēkšņi nobeidzas, tad nebūs iespējams katrā stūra bodē iepirkt jaunas).

Kā fotoaparāts izskatās bez gripa?

Canon EOS 300

Kad noņēmu gripu atklāju, ka biju jau aizmirsis, ka bez tā fotoaparāts kļūst daudz vieglāks, turklāt kārtīgi lielā rokā to ir neērti turēt (mazu roku īpašniekiem un japāņiem, nav iemesla satraukumam).

Trešais un nozīmīgākais pirkums saistībā ar šo fotoaparātu ir uzticamais draugs – Pentaflex 50mm/1.8 objektīvs (paldies Kristapam). Jau kopš pirmajiem kadriem man tas ir dikti, jo dikti iepaticies un nu, jau tas tiek izmantots visos dzīves gadījumos. Visas jaunākās bildes tapušas tieši ar šo objektīvu un domāju, ka man būs pietiekami interesanti ar to eksperimentēt arī nākotnē.

Kopumā man šķiet, ka esmu ticis pie ideāla iesācēja foto komplekta, kas turklāt iekļaujas summā zem 50Ls ar objektīvu un visiem iepirktajiem nieciņiem.

, , ,

 • Ļoti nožēloju, ka neiedomājos par tāda gripa pieejamību PIRMS nopirku divas CR bačas pa 4 ls katru…

  Glīti sanācis pašu kameru nobildēt, BTW.

 • skruuve

  ja nemaldos, tad tie lētie bajonetes adapteri ir bez iebūvētas kompensējošās lēcas un tas nozīmē, ka nevarēs nofokusēt uz bezgalību. pats pirku tādu nikonam.

 • skruuve:

  Es arī negribu maldīties, bet man pēc šī (http://en.wikipedia.org/wiki/M42_lens_mount) apraksta kļuva skaidrs, ka Canon gadījumā viss ir vairāk vai mazāk ok.

 • Pofig

  to skruuve:
  kas ir kompensējošā lēca??? Un kapēc lai kautko nevarētu nofokusēt pilnīgi mehāniskam objektīvam? Vienīgais, kas varētu nestrādāt ir t.s. lēkājošā blende, jo tas pipsītis (wikipēdijas pirmā bilde) visu laiku ir nospiests. Tas, ka asums būs jāiesta`da manuāli, tas pats par sevi. Tas, ka diafragma būs jāiestāda manuāli – tas pats par sevi. ja ir lēkājošā diafragma (blende), tad atslēdz to lēkāšanu (jābūt tādai iespējai) un lieto full manual režīmā! Vienīgais kas man sagādāja problēmas bija tas, ka mana pāreja skārās klāt un laida uz īso EOSa body kontaktus un līdz ar to fočiks vispār nereaģēja neuzkādām pogu spiešanām. Bet latvietis praktiskais to atrisināja uzlīmējot uz pārejas šauru škoča strēmelīti.
  Man tieši tāds pats komplekts mājās stāv. Eos 300 (pilnīgā mint kondīcijā) + bateriju paka + adapteris un gaida savu laimīgo stundu. Kopš nopirku digitālo aparātu nav vairs kustināts. Bet pārdot par tām kapeikām arī žēl. Gan jau pēc ātomkara pienāks laiki, kad vajadzēs atkal uz filmiņām bildēt… :)

 • Skruuve, Pofig:

  Tik tiešām ir tā, ka Nikon’iem objektīvi atrodas tālāk no sensora kā Canon, tādēļ ir šāda problēma ar m42 objektīviem, kurus nevar fokusēt līdz bezgalībai (visu lēcu sistēmu piebīdīt gana tuvu sensoram), tādēļ ir nepieciešami adapteri ar papildus optiskajiem elementiem, ne tikai mehānisku savienojumu.

 • ebw

  es taas CR bachas atradu argus.lv diezgan normaalaa cenaa (2.30).. bet ne visur vinjas tirgo – naacaas paskraidiit kameer atradu. grips protams laba lieta ;)

 • ebw:

  oho, laba cena. Zināju, ka tāds argus.lv eksistē, bet līdz šim nebiju pētījis, ko šie piedāvā.

 • versatile

  cr2 rekomendeju pirkt lielajaas maksimaas – 2.30 – 2.50 par vienu. jameklee tieshi GP baterijas, tas velk visilgaak.