Diena.lv raksts par veiksmīgu bezdarbnieku, vietņvedi Pēteri Krieviņu

bezdarba-bazetais-bizness-mazs

Man šķiet, ka pašmāju interneta (vietējo blogeru) aprindās Pēteris Krieviņš ir zināms cilvēks – plašāk pazīstams kā liepajasblogs.lv autors. Pavisam nesen laikraksts Diena sadaļā “Krīze kā iespēja” publicēta intervija “Bezdarbā bāzētais bizness“, kuras galvenais temats ir Pētera aktuālākais projekts liepajasdarbs.lv.

liepajasdarbs.lv

Pirmskrīzes vēsmās zaudēdams vienu no saviem diviem darbiem, Pēteris Krieviņš (29) atteicās arī no otra un uzņēmās tobrīd gadu vecās meitas Karmenas pieskatīšanu, sievu palaizdams atpakaļ darbā pašvaldības iestādē. Karmenas dienas režīms bijis tik pašpietiekams, ka Pēteris iemanījies bērna kopšanu apvienot ar darba sludinājumu servisa sākšanu.
Lasīt vairāk: diena.lv

Apsveicu Pēteri ar paveikto, jo šādā lokālā nišas lapā 21 000 ikmēneša apmeklētāji ir visnotaļ pieklājīgs skaitlis.

Atšķirībā no izplatītās tendences interneta lapas veidot savam priekam vai tīrai peļņai, domāju, ka šajā gadījumā lielākie ieguvēji ir paši liepājnieki, jo pie tik augsta bezdarba līmeņa (~12,5%) liepajasdarbs.lv droši vien ir iepriecinājis ne vienu vien krīzes skartu ģimeni.

Jāpiebilst, ka ja vien es nedzīvotu Rīgā, bet savā dzimtajā Tukuma rajonā, tad droši vien tagad meklētu Pētera kontaktus, lai vienotos par līdzīgas lapas izveidi Tukumam. Ar pieredzi un pielāgotu CMS šādas jaunas lapas, katram rajonam nebūtu sarežģīti izveidot, ar nosacījumu, ka katrā gadījumā ir kāds vietējais administrators, kas labāk zin rajonā notiekošo. Katrā ziņā, ja vien citu pilsētu lapas jau nav Pētera plānos, tad, ceru, ka viņš neņems ļaunā, ja ieteikšu novados dzīvojošajiem interneta vietņu veidotājiem apsvērt šādas lapas izveidi. Lai arī ļoti mazs solis, tas tomēr būtu solis prom no pēdējā laika lamu vārda – krīzes.

, , , , ,

 • A ko viņš nepiesakās par pašnodarbināto, vismaz pensiju nopelnīs. Vai tas vispār ir legāli, šādi gūt peļņu, tak nīgrie nodokļu džeki var piekasīties, ne? :-/

 • Mfz

  Labs gājiens! Lai veicas turpmākājā darbībā.

 • Allažu Ķimelis

  Jautaajums. Vai Liepajas Serveris un Liepajas Blogs nav tam pasham cilveekam? Visiem shiem resursiem ir logo identisks simbols – lapinja.

 • Kaspars – Es esmu pašnodarbināta persona. Vienīgais, kas ir slikti, es nevaru saņemt dēļ tā bezdarbnieka pabalstu. Kaut vai man ienākumu nemaz nav lieli, bezdarbnieka pabalstu saņemt nevar.

  Allažu Ķimelis – Jā, logo visiem ir vienāds – noteiktas krāsas kvadrāts un vidū liepas lapa, kas simbolizē Liepāju.

  Mfz – paldies

 • dusk

  Vispār tas stāsts ir utopija. Purns izskatās labi paēdis. Ar to lapu desai un pienam nedavilks, pat jādomā vai makaroniem sanāks. Stāstu par rajoniem var izgudrot cilvēks, kas nedzīvo laukos. Tukums ir miests salīdzinot ar liepāju. Līdzīgi projekti ir bijuši un apmeklētāju skaita traktēšanu es neiedziļināšos. PRajonu centros iekš lv situācija ir visai līdzīga. Droši komunikācija ziņojuma dēlis pilsētas centrā, vietējā avīze, kuru neviens nepērk un subsidē pagasts, pilsētas portāls, apkārtējo pagastu A4x2 avīžu lapas reizi mēnesī. Darba sludinājumi pāriet no mutes mutē. Tukuma Kopideja (vai vēl kas tur viņiem ir) domājams var pateikt statistiku par interneta lietotājiem, to paradumiem, to daudzumu. Forši ir pozitīvās lietas, bet nu nevajag muļķības rakstīt.

 • mekto

  atliek tikai novelet veiksmi un nozelot, ka man pirmajam tas neienaca prata …
  ari mana mazaja pilsetele tada lapa noderetu :)

 • Mm, kaut gan pats Liepājā esmu reti, tik un tā sekoju līdz rakstītājam. Man kkā vienkārši patīk.
  Atzīšos, izlasot dusk komentāru man sanāca smiekli. Nevis tie ļaunie, bet tie, kuri izlaužas ar žēlu smaidu un nopūtu.
  Vienmēr esmu prātojis, pēc kā var noteikt cilvēka sociālo statusu. Bet laikam dažiem ir talants. Runājot par Tukumu, varu pačukstēt, ka šāda lapa neiegūtu cerēto lasītāju loku, jo Tukums un +/- 30 km no tā uz visām pusēm balstās tikai(pasvītroju) uz draugiemelvē domubiedru grupām. Tur viss tiek paziņots, visas ballītes, baumas un jaunumi. Grūti iedomāties, cik spēcīgam būtu jābūt jaunajam portālam, lai atrautu vietējos urļikus no viņu sēmučkām un sēdēšanas draugos. Jo vairāk cilvēku draugiemelvee izmanto kaa vienīgo interneta saziņas līdzekli, jo zemāks dzīves līmenis, un Tukumā tā paties ir problēma…
  Tas tikai tāds mājiens, ka jauna portāla izveidei ir pietiekoši daudz citu rajonu ar normālu auditoriju – paliek tak vēl veseli 24 novadi.