BITE un TELE2 mobilais internets


Vēlos apkopot savu pieredzi un domas, par diviem no Latvijā populārākajiem mobilā interneta risinājumiem.

Bite Vodafone mobile connect un Tele2 mobilais internets

BITE bija pirmā, kas blogu autoriem piedāvāja testēt savu mobilo internetu, neilgi pēc tam radās iespēja testēt arī TELE2 piedāvājumu un tā nu es pēdējos pāris mēnešus pilnībā izbaudu, ko nozīmē mobilā brīvība.

Intereses nolūkos sanāca paralēli lietot un testēt gan Bites mobilo internetu, par kuru jau rakstīja Kristaps Skutelis (Testējam mobilo internetu „Vodafone Mobile Connect”) gan Tele2 mobilo internetu par kuru rakstīja Artūrs Zeļenkovecs (Tele2 Mobilais internets).

Tālākajās rindkopās es centīšos paskaidrot, kas ir mobilais internets, cik vienkārši ir to uzstādīt, kā tas darbojas, kur tas darbojas un cik tas maksā.

Kas ir mobilais internets?

Vienkāršā valodā runājot, mobilais internets šobrīd izpaužas tā, ka laptopam vai galda datoram tiek iesprausta uztvērēja antena, kas izmēros un izskatā stipri atgādina parastu USB flash atmiņu. Mazajā plastmasas ierīcītē atrodas SIM karte un visa interneta būšana ir salīdzināma ar parastu telefona zvanu.

Kā tas darbojas?

Pieslēgt abus internetus ir vienkāršāk, par vienkāršu. Nav nekādu instalācijas disku, jo visi nepieciešamie faili ir pašos interneta puļķīšos. Tas nozīmē, ka var droši pieiet pie sveša datora, padarboties 5 minūtes ar instalēšanu un lietot internetu uz nebēdu.

vodafone vodafone

Neliela aizķeršanās var rasties Microsoft Vistu lietotājiem, jo tur instalācijai pa ceļam ir arī dažādi kaitinoši sistēmas paziņojumi. Abas ietaises teorētiski sadarbojas arī ar Apple Mac datoriem, lai gan šo faktu neesmu pārbaudījis. Kopumā mazliet ērtāks ir TELE2 softs, bet Vodafone pluss ir sistēmas ikona, kurā visu laiku var redzēt zonas stiprumu.

Ātrums

Rīgas centrā un Juglā lietojot mobilo internetu tā arī neizjutu īpašu ātruma kritumu salīdzinot ar klasisko interneta pieslēgumu. Varēju paralēli klausīties last.fm, skatīties youtube.com klipus, lejupielādēt palielākus failus bez nekādas aizķeršanās. Aptuvenos ciparos izsakot, ātrums ir ap pus megabaitu sekundē. Praktiskās vienībās salīdzinot, viena mp3 dziesma tiek lejupielādēta vidēji 7-10 sekundēs (ar nosacījumu, ka otrā galā ir nodrošināts šāds ātrums).

Problēmas sākas ar augšupielādi, kurai krietni zemāks ātrums, tur neko nevar padarīt, nākas samierināties, jo tehniskajām iespējām ir robežas. Ja gribas nosūtīt kādu lielāku failu var nākties uzgaidīt.

Kur tas darbojas?

Abi operatori piedāvā savas apraides kartes. Principā tajās nav īpaša jēga skatīties, jo visos gadījumos ir nosegta lielākā Latvijas daļa. Cita lieta ir tas, kā šis pārklājums izpaužas dzīvē. Manā gadījumā ļoti svarīgs punkts ir interneta ķeramība Ķersterciemā. Pēc apraides kartēm spriežot vajadzēja darboties gan BITEs, gan TELE2 internetam.

Bet dzīvē viss ir savādāk… Pie mūsu mājām droši vien ir kaut kādas drūmākās anomālijas, jo pirms uzcēla LMT torni, nedarbojās praktiski nekādi mobilie sakari. Vienīgā iespēja kādam piezvanīt bija tad, kad uzkāpām uz pagraba. TV arī nekad nav īpaši labi rādījis. Uz vienu dienu biju pieslēdzis Bites internetu pie vecāku datora, bet ar to arī prieki beidzās. Visi klucīši no ikonas pazuda un vairs neatgriezās. Ar TELE2 internetu netiku pat pie viena klucīša. Līdzīgi cunduri bija Bērzciemā, kur arī nedarbojās neviens no internetiem.

Tāpēc arī pirmais secinājums. Pirms sperat soli un noslēdzat līgumu noteikti vajadzētu praktiski izmēģināt vai viss darbojas. Abi apskatītie interneta sniedzēji piedāvā savus mobilos internetus testēšanai. Un ja jau piedāvā, tad to vajag arī izmantot.

Cik tas maksā?

Lai kā es to gribētu tomēr es nesagatavoju pārskatu par to, cik šāds mobilais internets jums varētu izmaksāt. Katrā gadījumā ir pieejami dažādi tarifi un BITE izceļas ar to, ka viņiem ir priekšapmaksas iespēja. Samaksā un tērē tieši tik, cik nepieciešams bez noteiktas mēneša maksas. Izvēles iespējas ir plašas, var maksāt maz un saņemt patiešām mazu summu un saņemt ierobežotu internetu un var maksāt arī vairāk un saņemt visnotaļ pieklājīgu interneta pieslēgumu.

Noteikti ir vērts apdomāt, kāds būs patērējamā interneta apjoms un tad sazināties ar abiem pakalpojuma sniedzējiem, lai noskaidrotu izdevīgāko piedāvājumu.

Nieks, bet patīkami

Atzīšos, ka Vodafone baltais plastmasas olītis man iepatikās no pirmā mirkļa, kad to paņēmu rokās. Tas ir veidots no foršas supergludas plastmasas, kuru ir dikti patīkami turēt rokās. Turklāt tam nebija nekāda vāciņa, USB gals ielien un izlien pēc vajadzības. Tā, piemēram, TELE2 puļķīša vāciņš pašlaik ir bez vēsts pazudis.

Divas foršas lietas, kas ir abiem piedāvājumiem – iespēja sūtīt un saņemt SMS gūzmas, kā arī interneta puļķīši var kalpot kā datu nesēji, jo tajos var ielikt micro SD atmiņas kartiņas un nēsāt riņķī ne tikai internetu, bet arī bildes, mūziku un citus labumus.

mikro sd

Micro SD (pa labi klasiskā izmēra SD kartiņa, kura darbojas kā adapteris)

Secinājumi

Mobilais internets Rīgas pilsētā ātruma un stabilitātes ziņā pamazām tuvojas klasiskajam internetam, kuru sniedz lokālie provaideri. Saprotams, tiem, kuri iecienījuši ārzemju seriālus un jaunākās kinofilmas ar mobilo internetu būs par maz, bet visiem pārējiem ieteiktu pārdomāt, vai vispār ir nepieciešams klasiskais pieslēgums.

Ja runājam par Latvijas rajoniem, tad pilnīgi iespējams, ka dažam labam šāds mobilais risinājums ir vienīgais veids kā tikt pie interneta, bet arī tad bez testēšanas nav ieteicams ķerties pie līguma slēgšanas.

Ja internets tev ir ikdienas darba rīks, tad tuvojoties vasarai nekas nevar būt labāks par darba dienu savā piemājas dārzā, šūpuļkrēslā vai zālājā.

, , , , , , , ,

 • Interesanti, ka Tele2 zem Zelta Zivtiņas tagad piedāvā arī priekšapmaksas internetu. Hakeru sapnis :D

  • Mustang88

   zelta zivtinjas tarifi ir parak saliiti man pagaidam bite apmierina atrums labs no 2-6,5mb/s laukos man ta uzrada,bet okartes internets atkal totali bremze 24h no vietas ap 1mb/s,solito 7,2mb vietaa ar bracku izpetiju visus variantus okartei mainijam modemus un nekaa zona 64-100% bet atrumu nedabu labaku

 • Jēkabs

  Labs apskats, bet nevaru saprast, kāpēc te nav iekļauts ne LMT, ne Triatel. Personīgi testēju visus 4 mobilos internetus, pirms izdarīju izvēli. Testēju gan Rīgā, gan vasarnīcā – Carnikavā, gan arī laukos, netālu no Salacgrīvas. Izvēlējos Triatel, jo pārējie laukos darbojās ar GPRS un EDGE ātrumu, kas ir daudz par lēnu. Rīgā un Carnikavā visi 4 mobilie interneti darbojās +/- vienlīdz labi.

 • Man 3g modēms ir iebūvēts laptopā. Līdz ar to nekādi “puļķīši” un 2-3.gadu piesaiste operātoriem nav vajadzīga. Pašlaik izmantoju biti. Pa Rīgu ir ok, bet Plakanciemā, kur dzīvoju, darbojas tikai EDGE. Tā kā mobilitātei bite, mājās triatela modēms. Tiko kādam GSM operatoram parādīsies 3G plakanciemā, tā pārslēgšos pie tā.

 • Jēkabs:
  Šeit nav apskatīts LMT, gluži vienkārši tāpēc, ka viņi nepiedāvāja savu mobilo internetu testam. Ja tāda iespēja būs, notestēšu savā nostūrī un nopublicēšu rezultātus. Domāju, ka tas neko diži neatšķiras, lai gan par LMT interneta ātrumu esmu dzirdējis galvenokārt sliktas lietas. Un to var saprast, viņu tīklam iespējams ir lielāka noslodze. Visu nosaka tarifi un pārklājums.

  Savukārt ar Triatel ir cits stāsts. Ar šo kompāniju neieteiktu nevienam ielaisties nekādos darījumos. Man pat tieši šodien atsūtīja kārtējo sūdzību par Triatel. Katrā ziņā PTAC ir ne viena vien sūdzība par Triatel darbību. Un pat ja viss ir mainījies uz labo pusi, es tik un tā jūtos piekrāpts.

  Triatel apzināti krāpj savus klientus – http://www.onkulis.com/2007/04/29/triatel-apzinati-krapj-savus-klientus/

  • Mustang88

   tagad na nepieciesams lmt njem okarti tas pats tikls

 • nJā – vajadzēja apskatīt arī pārējos piedāvājumus tirgū. Labu laiku lietoju gan TELE2 gan LMT iBiroju. Īpaši jau sajūsmā neesmu ne par vienu ne otru – mobilais internets pagaidām vispār diezgan nestabila lieta. Nepatīk arī 10GB trafika ierobežojums pēc kura sasniegšanas ātrums tiek samazināts: “mēs jau internetu nenoslēdzām, tikai samazinājām ātrumu…” piem. LMT no vidēji 3,6 Mbit/s samazina uz 16 Kbit/s – smieklīgi ja gmail paskastītes atvēršana prasa reāli kādas 4 min.
  Bet tā pa lielam iBirojs stipri paņem ar savu HSDPA (~7,2 Mbit/s) pārklājumu gandrīz visur Latvijā. TELE2 ar dikti lielās ar savu “zonu” kamēr 3G ir tikai pilsētās, bet citur tik – EDGE (~256 Kbit/s) tanī pašā laikā ar iBiroju esmu sēdējis galīgās “čuhņās” ar normālu ātrumu (vismaz 1,8 Mbit/s)

 • Jēkabs

  Onkulis:
  Katram jau sava pieredze un taisnība. Man problēmas nav bijušas un triatelu man ieteica kaimiņš, kurš esot triatel klients no 2005. gada beigām, tā kā kaut ko jau zin. Viņš arī teica, ka sākotnēji neesot bijuši ierobežojumi, bet būtībā viņš to tāpat nejūt, jo iekļaujas 5 GB/mēn. Domāju, ka lielākā daļa iekļaujas. Arī Tele2, Bitei un LMT ir ierobežojumi – pēc noteiktu GB iztērēšanas internets tiek apgriezts līdz GPRS ātrumam, kas nozīmē, ka strādāt ar viņu vispār nav iespējams.

 • Jēkabs

  Gribēju vēl piebilst to, ka pēdējā laikā nopietni domāju par to, lai nauda paliek Latvijā, kā tas ir Elvi reklāmā! :)
  …un jau mēs gribam, lai nauda paliek Latvijā, tad priekšroka mobilā interneta izvēles ziņā ir jādod LMT vai Triatel, pat vairāk Triatel, jo tas par visiem 100% ir Latvijas pilsoņu kantoris. LMT daļa ir valstij, daļa skandināviem, bet Tele2 un Bite, kā zināms, ir 100% ārzemnieku īpašums.

 • Cik atceros – gadu atpakaļ TELE2 limits bija 3GB. LMT ir 10GB. Jēkabam taisnība – pēc limita sasniegšanas internets praktiski apstājas.
  Pats tagad lietoju divus iBirojus – notērēju vienu, tad mainu SIM un lietoju otru. Nu jau ar nepacietību gaidu pirmo datumu jo abi neti jau notērēti un nākas meklēt haļavno wifi.
  Vien prieciņš ir – pēc limita sasniegšanas ir iespēja lietot pilnu ātrumu pa naktīm no 1iem līdz 8iem rītā. Tas nekur neuzrādās… varbūt ar ka gļuks. Taka pa naktīm lieku kačāties savu “notērēto” netu. Bet ja limits vēl nav sasniegts tad pa nakti nodedzinātais skaitās iekš trafika. (šitais droši – pats krustām/šķērsām iztestēju) Taka vidēji mēnesī notērēju kkur 35 – 40 GB

 • Tele2 lielākajam tarifam limits ir 20Gb, kas ir augstākais no visiem operatoriem.

 • nezinuzinu

  Personīgi pats lietoju mobilo internetu, bet ne šajā rakstā minētos, jo pirms izvēlējos notestēju bites un triatel modemus. Man svarīgaja vietā Ogres raj. Suntažu pagastā, bites modems praktiski nedarbojās, bet triatel strādāja ar ~ 1,5mb/s ātrumu.
  Jāatzīst, ka pirms uz testu ņēmu triatel modemu tieši biju informāciju palasījis šajā blogā, bet ar neko sliktu nesaskāros, atbrauca menedžeris visu izstastīja, pakalpojuma līgums standarta.
  Tāpēc iespējams, ka onkulis savu negatīvo pieredzi droši var norakstīt uz pagātni vai neveiksmīgu apstākļu sakritību, jo cilvekiem, kuri ir kašķīgi liktenis ļoti bieži piespēlē daudz un dažādus pārbaudījumus.
  Tāpēc no savas pieredzes onkulim ieteiktu atslābt un neiespringt uz nepamatotiem strīdiem.

 • Es ar par triatelu, neko ļoti sliktu teikt nevaru. Viņi jau sen ir tur ar puslīdz ok ātrumu, kur GSM operatoru vēl nav, jeb pareizāk teikt ir, bet ar GPRS/Edge. Man mājās vienīgā kaut cik sakarīgā alternatīva.
  Ja kaut ko lielu vajag nokačāt, tad daru to Rīgā ar kādu no brīvajiem wifi.

 • Dacika

  Nezinu man ir Triatel internets jau vairāk nekā pusgadu un ne reizi neesmu sūdzējusies par kaut ko! Mēģināju sākumā BITI, bet nebiju apmierināta ar interneta ātrumu Ādažos, lapas vērās vaļā lēni un nevarēju sagaidīt vispār,kad kāda bilde atvērsies! Triatel vnk lido!!!

 • Pēteris

  Vajag baigo disciplīnu lai varētu pastrādāt piemājas dārzā, šūpuļkrēslā vai zālājā.

 • nezinuzinu:
  Es domāju, ka jebkurš cilvēks, kas mani kaut mazliet pazīst varētu par mani teikt visu, izņemot to, ka es esmu kašķīgs. Es biju un esmu mierīgs kā mākonis :)

  Strīda nebija, bija vienkārša klientu maldināšana. Turklāt gan komentāros, gan diskusijās vēlāk noskaidrojās, ka maldināta ir vesela gūzma ar tā laika klientiem. Kā jau minēju, iespējams tagad viss ir uzlabojies, bet kā kompānija Triatel manā uztverē ir un paliek krāpnieku kantoris.

 • jam

  Tieši tā, onkuli. Izzi un triatel viens un tas pats = neviens nespēj normālu pakalpojumu nodrošināt.

 • nezinuzinu

  onkulis:
  Man arī nav doma strīdēties, jo personīgi pieslēdzot Triatel pakalpojumu apkalpošana bija laba, jo pakalpojuma būtība tika sīki izskaidrota.
  Vienīgi dzīvē bieži vien pirmie iespaidi ir maldīgi un tapēc uz tiem izdarīt spēcīgus apgalvojumus par to, kurš ir labākāis un kurš sliktakais nav pamata.
  Kā piemērs: kad mācījos pamatskolā sanāca pagaršot tēva nopirkto alu, tas likās pretīgs, bet tagad apgalvot, ka alus ir negaršīgs un alus ražotaji ir krāpnieki, jo gatavo un tirgo “sūdu” nevaru, jo daudz, kas ir mainījies gan alus ražošanā, gan manu mēles garšas kārpiņu “izvietojumā” un man alus garšo.
  Līdzīgi varētu būt arī ar Triatel, jo visticamāk biznesa pirmsākumos ir bijušas nepilnības, kuras domāju, ka ir novērstas jo kompānija izskatās, ka ir kļuvusi krietni lielāka un nopietnāka.

 • Marta

  Labs raksts, cilvēcīgi un saprotami uzrakstīts. Man ir Tele2 modems E180 un tam arī vāciņš smuki savienots ar pašu modemu. Tā ka par pazaudēšanu vairs nesatraucos.

 • es arī testēju gan Bite, gan Tele2 mobilo internetu – par labāku esam atzinu otro un lietoju to pašreiz.

  Nezinu kā tagad, bet pirmsākumos Vodafone internets no Bite bija krimināls, tiklīdz izbrauc no Rīgas.

 • Tas pats

  Tele2 ar 3G ātrumu darbojas tikai nelielā daļā LV teritorijas – lielākajās pilsētās & co:

  Rīgā, Rīgas rajonā, Daugavpilī, Liepājā, Valmierā, Ventspilī, Jelgavā, Bauskā, Rēzeknē, Līvānos, Madonā, Cēsīs, Limbažos, Salacgrīvā, Talsos, Tukumā, Aizkrauklē, Ogrē.

 • Tas pats

  Jeremy:
  Tele2 20 GB šobrīd tirgū nav lielākais apjoms – vajag mācēt pajautāt un dabūsi tādu apjomu arī triatelā, vismaz lojālie/vecie klienti.

 • hakeris

  Bite labu laiku pirms ZZ jau piedāvā šo “hakeru sapni” un turklāt krietni izdevīgāk ;)

 • edža

  Nu nezinu, kur Jūs esat dzirdējuši, ka triatels krāpj klientus. Es lietoju triatel internetu un esmu apmierināts. Dzirdēju, ka Bites internets tiešām veras vaļā lēni un tele2 arī pieklibo. Es personīgi neesmu saskāries ar nevienu problēmu lietojot triatelu.

 • Agita

  Nu nezinu Marta, man gan vairāk interesē, lai internets strādā pienācīgi!Nevis es tikai skatos uz smuku modemu. Mani tomēr interesē kvalitāte, tāpēc piekrītu tiem, kuri izteicās, ka izvēlas Triatel internetu. Un starpcitu, arī Triatelam modemi ir ļoti glīti!

 • Onkuli, Tev tie Triatelu slavinošie komentāri nenāk no viena IP? Esmu šaubos, vai viņiem maz ir tik daudz klientu :D

 • triatelu lieto lauku radi. viss itkā bumbās, tikai ar Linux tā arī nesanāca padarbināt. es gan negribēju ilgi čakarēties — pamēģināju, kā manuālī rakstīts, nesanāca, vairāk nemēģināju.
  mans ip nav trialtela :)

 • mobijs

  nepiekritu ka jaatbalsta LMT un Triatel tapec ka savs uznemums, galu gala parejie ari maksa algas latvijas iedzvotajiem un nodoklus maksa Latvijai un lojalitate savejiem var sakties pec limenja, kad ir labs pakalpojums, ja pakalpojums klibo, tad ir jaizmanto piedavajums, kas ir viskvalitativakais un izdevigais. Es kadu isu laiku, atvaljinajuma laika lietoju IBiroju Baldone un biju loti neapmierinats ar kvalitati, pec atvaljinajuma izdomaju ka ari izmantosu advanceto iespeju – izmeginat testa mobilos internetus, ka pirmo aigaju paprasit Tele 2 internetu – noteikumi likas izdevigi, bet parklajums pilnigi nekads, jutos ka pilbiga nekuriene iemests. Tad isteniba nedauzd zaudeju ceribas, bet domaju – pameginat jau var un devos pec Bites testa modema, nevaru teikt, ka atrums ir loti labs, bet salidzinot ar LMT un Tele 2 pieredzi esmu tiesam apmierinats.

 • Man prieks ka ir diskusija par so temu. Jaa, lidiziiki kaa jau jaanim likaas, arii man liekas ka Triatel slavinoshie komentaari ir vienu roku/pirkstu darbs. Tas lai paliek uz vinju sirdsapzinjas, tikai nu tas taa, izskataas, ka kaads grib izbiidiit savu suudu. Bet visi tachu apkaart saka, ka tas suuds saak smirdeet, tikliidz to pakustina.

  Man bija pieredze ar Bite un Tele2 mobilo internetu, veel neesmu aprakstiijis, un bija iespeeja senaak patesteet arii LMT. LMT straadaaja vietaa, kur nestraadaaja abi sjhai rakstaa aprakstiitie (laukos, lai arii tikai paaris km no Riiga – Liepaaja shosejas). Visaadi citaadi, liekas, ka starpiibas lielas nav, kaa tikai npsaciijumos, ierobezhojumos un cenaa. Iespeejams arii packagingaa, kas naak lidizi vienam vai otram (vai vareetu naakt liidzi) – kaut kaads macinjsh, vai lielaakas ietilpiibas flash karte, utml.

  Nesen man bija situaacija, kad birojaa chakkareejaas interneta piesleegums. Tad nu tika izmantot Tele2 mobilais un Bites mobilais internets, un jaasaka ka (gandriiz) netrauceeja aatrums, taa kaa tas abiem bija gana apmierinoshs, arii palaist kaa uz stacionaarajiem Win kompjiem taa uz portatiivaa Mac man izdevaas lieliski. Un vispaar – ir gana daudz iemeslu un veidu, kaadaa un kaapee zmantot mobilo internetu… Par to arii es domaaju uzrakstiit, tikai nesanaak piekjerties.

 • budzis

  Nu kolēģis arī paņēma Triatelu un tagad 2 gadus spļaudās. Gaida to dienu, kad beigsies termiņš, lai var vākties pie cita operātora. Ko lai dara, ka Ķekavas pag. nav Lattelekoma vai citu alternatīvu…

 • zaagjis

  Kaa ar latency t.i. aizturi ? Cik tā liela ir ar šo netu. Piem. uz Latvijas resursiem?

 • sdrāv

  var jau būt, ka Trieatelu slavinošie komentāri bija viņu paši.
  Man arī Triatels Zemgalē netālu no Lietuvas. Cik esmu sapratis, no klasiskajiem mobilajiem es te dabūtu ātrumu, kas līdzinātos iezvanpieejai… un tas man neder nekādi.
  Triatels nelido. noteikti un nepārprotami, augšupielāde vispār mēdz būt briesmīga.

  par laimi, es aktīvāk darbojos vakaros un naktīs, tad jau , piemēram, videoklipu youtubā var paskatīties bez ķeršanās. skaidrs, ka tas atkarīgs no aktīvo lietotāju skaita.
  izmantoju darbam un izklaidei. filmas nelejuplādēju, pa torentiem utt negrozos. ne mēnesi neesmu pārsniedzis 5gb limitu. gribi filmas zagt, nesēdi laukos un nesūdzies. ja nesaņem milzīgus pdf failus kādus 30 dienā – darbam un izklaidei pietiek

 • sdrāv

  un jā, ir tak iespēja izmantot internetu virs limita , bet tad jāmaksā 1 santīmu par MB klāt abonēšanai.
  un par to, ka Triatel samelojās (noklusēja) nosacījumus… Kurš uzņēmums to nedara? bankas, līzingi utt. tas han nav attaisnojums :)

 • Interesanti ka tagad no rīta vienam džekam pārdevu modemu un šis nevarēja vien beigt sūdzēties par Triatel: “klientu serviss galīgi garām… nets nestabils…” utt
  Pašam gan nekādas darīšanas ar Triatel nav bijušas bet vissliktākā pieredze klientu apkalpošanas ziņā man no TELE2 Marijas ielas Klientu apkalpošanas centra nekompetentajām darbiniecēm

 • Arī es labprāt notestētu Tele2 vai Bite mobilo internetu un uzrakstītu par to apskatu savā blogā. Kur es varu pieteikties?

 • Daiga

  Es esmu tas cilvēks, kas lieto Triatel, kas reģistrēts uz onkuļa vārda. Tieši šobrīd par to nesūdzos, kaut gan vienu brīdi gribēju no tā atteikties, bet Miks bija pazaudējis līgumu. Triatel solīja neierobežotu interneta izmantošanu, bet vienā jaukā brīdī sāka katru mēnesi atslēgt savus pakalpojumus, ja bija pārsniegti 5gb. Rezultātā jau mēneša otrajā pusē palikām bez interneta. Un bija gadījumi, kad mēneša sākumā aizmirsa internetu pieslēgt, biju spiesta zvanīt un atgādināt savas tiesības. Un ir vēl viens sīkums, šie pakalpojumi ir varen dārgi, vismaz tāds ir mans uzskats. Es gan turpināšu izmantot Triatel, kaut gan ceru, ka Mikam būs iespēja testēt LMT internetu. Ja tas darbosies, izmantošu, jo šis pakalpojums ir lētāks.

 • versatile

  hm… pusmegabits? nu nez.
  Lmt, Dati Open, naak ar apmerak 200KB/s, kas ir 1,6 mbits. medz ari augstaak buut.

 • versatile:
  Pusmegabaits, man tā mērīšana megabitos, nekad nav patikusi, jo praktiski tiem skaitļiem ir maza jēga.

 • versatile

  neko sev, skaitljiem maza jeega…
  megabiti no tiem laikiem, kad vel bija aktuali 128 kbits down, 15 kbits up…

 • versatile:
  Bet tieši tā, man neinteresē no kādiem aizvēsturiskiem laikiem tā ir iegājies. Kuram mūsdienās vēl ir aktuāli biti? Ja gīkiem vajag, lai gīki lieto. Vai tad būtu jēga, ja Latvijā ceļa stabiņi norādītu attālumus verstīs?

  Tagad man ir aktuālas citas lietas, ja man ir 150 megabaitus liels fails, tad cik ilgi man to nāksies lejuplādēt. Sen būtu laiks lietas saukt īstajos vārdos. Kāpēc maisīt iekšā lieku mērvienību?

  Es nojaušu kāpēc interneta provaideriem ir izdevīgi lietot megabitus, jo 90% Latvijas iedzīvotāju nav ne jausmas, kāda ir atšķirība starp megabitu un megabaitu. Viņi redz ātrumu megabitos un viņiem šķiet, ka ātrums tak ir milzīgs, lai gan patiesībā viņi saņem 8 reizes lēnāku internetu, kā varbūt bija iedomājušies.

 • Triatel 5GB limits beidzies :( Pastījos pārskatā, ka 3ls jau pa virsu. Tagad sēžu uz Bites EDGE līdz pirmdienai.

 • non7sens

  No visa raksta sapratu tikai to, ka galvenais kritērijs izvēloties mobilo internetu ir puļķīša, antenas virsmas gludums un mp3 dziesmas lejuplādes ātrums. Žel…
  Trūkst būtiska informācija, lai vispār varētu ko spriest. Down/up ātrumi, limiti, cenas, tā jau raksta labs, priekš reklāmas.

 • Pirms gada testēju TELE2 ārpus Rīgas, un Vecrīgā, vairāk par EDGE neuzķēra. Nez vai ir kas mainījies par šo laiku? EDGE ar savu 54-300 kilobitu ātrumu bij diezgan šausmīgi. Varēja darboties draugos, atslēdzot browserī bildes..

 • Araabs

  Onkulis, a kā tev toreiz beidzās tas kašķis ar Triatel, par to 5gb limitu?

 • didzis

  Tele2 tak ir sūds. Nesaprotu, kurš vispār grib šito internetu lietot. Ātrums klibo, klibo, klibo…Tad jau labāk izvēlēties ko citu triatelu, lmt, biti!

 • džonis

  Man ir Triatel mobilais internets flay19, maksāju 19ls mēnesī.Man pietiek. Internets iet teicami. Nezinu kā ir ar pārējiem – tele2, lmt, biti, bet Triatelam cepuri nost.

 • džonis

  Nesen izmēģināju Tele2 mobilo internetu. Vienā vārdā saku – sūds!Nekāda ātruma, tad jau grāmatu izlasīsi ātrāk!

 • mrh

  vinjs jau nav domats lai mezaa filmas ka4atu, tele2 manuprat ir vislabakais

 • Nu tas LMT arī tāpat kā tu rakstīji par Triatel, arī krāpj klientus. Reklāmā ir teikts un visur citur arī kad LIETO BEZ IEROBEZOJUMA, bet reāli sanāk kad pēc 10GB lietosanas, vienalga, lejuplade jeb augšuplāde, tev internetu nogriež līdz max 3kb/s, protams, ar tādu netu nav iespējams atvērt vaļā nevienu normālu majas lapu, kur nu vēl sūtīt e-pastus. Tagad pats strīdos ar to kantori, jo līgumā nekas tādas nav minēts, kā tikai bez ierobežojuma, līdz ar to lietoju tik ilgi kamēr milns HDD, jeb mājas atslēdz elektrību. Vienīgais kur kaut kas par tiem GB minēts ir vinu majas lapa, bet tad ir īpaši cītīgi jārok, jo tas ir paslēpts.
  Zona, Siguldā 3G ideāli, Mālpilī netver īsti labi, gļuko, Allažos Viduvēji. GPRS, visās iepriekš minētajās vietās strādā ar pilnu zonu.

 • Oyas

  Nezinu par citiem interneta pieslēgumiem, bet lietoju pašlaik Triatel ar 5gb ierobežojumu.

  Pirms kāda pusgada vai var teikt pat pirms vasaras sākuma gribēju vienkarši saškaidīt modemu, jo ātrums bija lēns (ja šo vārdu šeit var lietot), bet tagad ir stabils un normāls ātrums.

  Tagad meklēju alternatīvu, jo mans modems ir parmēru liels un es vēlos tagad pirms studiju uzsākšanas nopirkt portatīvo datoru un paņemt kompaktu modemu.

  Cik esmu sapratis viennozimīga viedokļa nav, jo katram ir savi ”piedzīvojumi”.

  Iespējams kads var ieteikt internetu portatīvajam ar stabilu pieslegumu (nepārtrūkst).

 • Ko nozīmē – nepārtrūkst? Ja tu domā, braucot ar mašīnu cauri visai Latvijai un runājot skaipā, es baidos, ka tas pagaidām neies cauri.

 • reegs

  Es tik gribēju piebilst par LMT – ja nepatīk, ka pie 10G piegriež ātrumu, tad varbūt vajag lietot nevis iBiroju Open, bet iBiroju 19.

 • Oyas

  Tā ar ”nepārtrūkst” es domāju, ka negadās pārāvumi – pat ja internets ir pieslēgts stacionarajam pc.

 • RZ

  labs raksts, žēl, ka nav aprakstīts LMT

 • andzus8732

  a kurš mobilais nets ir labāks?bite vai tele2?
  dzīvoju liepājā tpc gribētos uzzināt.

  • mustang88

   testēju biti pagaidām tā kā uz ?uma. viens + ir tads ka bitei nav limitu – kačā cik uziet(proti tikai naktīs), bet tā pa dienu 70san./h vienīgais varētu bite palielināt 3G tīkla pāklajumu Valmierā viens 3G uz visu Valmieru tas ir smieklīgi (LOL)…
   Mēnesī maksimums man gadijas (rekords) nokačat gandrīz 50Gb(naktīs)..
   modēmu ari esmu pārtaisījis 3G kvalitāti palielinaju 0% lidz apmēram 50% …
   aaa ja distance man no 3G torņa ir 6-7km

 • marise

  ziniet, par ko ir stāsts: par cilvēkiem un dzīvnieciņiem, ķipa telēm..Ir teles formula: labticīgam klientam, kas atbēdzis no elemteškas par tipiski raksturīgiem pierakstījumiem, izsūkā (nozīž) nerunājošu rēķinu (Ls 17) par nerunāšanu un par zvanu un īsziņu saņemšanu no teles abonente je*atsja v sraku. Nu, var jau arī nerunāt, cita obonenta vaajaga…

  Nu bet Latvijā dižrīļas aug kā sēnes kokos, tāpēc jautāju:”Vai tagad Latvijā nauda aug kokos?”

  M:))

 • marise

  manas domass ir skumjas, mērķtiecīgas un gudras… Dažkārt – straujas. Vot

 • Dana

  Tele2 ir sūds.Lēnu strādā.15.ls vel.PFūuū kā es to nozeloju ka panēmu.Būtu zinājusi,nebūtu nēmusi.Pie tam vel līgums ir uz 3.gadiem.Varēja saviem klientiem vismaz atlaidi uztaisīt.Bet nē.Vini labāk vēlas iegūt jaunus klientus ,piedāvā lidz maijam internetu bez maksas.Un ligumu var noslēgt uz 12.mēnešiem vai 24.mēnesiem.
  Līgumā rakstīts ,ka pakalpojumu var virnkārši izbeigt.Piezvanot un vienkārši pasakot.Tas viss ir meli.Piezvaniju .un man pateica ,ka soda nauda jamaksā.Da ejiet dirt tele2.Es jusu internetu nelietoju un maksat vairs netaisos.ejiet dirst.
  Blaaaa tads besis .Kaut Tele2 nojūgtos.

 • cinies par sevi!

  Paši esat vainīgi, ka parakstāt vienpusējus līgumus ar operatora diktātu.

  Rakstiskie griežaties Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā ar savu līgumu kopijām un iesniegumiem un lūdziet izvērtēt operatora prettiesiskās normas, kuras pārkāpj likumu, jo nav norādīts garantētais interneta ātrums!!!

  Izcīnīsiet uzvaru, ja rīkosieties, bet ja neko nedarīsiet, paliksiet apkāsti!!!

 • Mobilais internets protams ir laba lieta, bet daudzās vietās nav pieajems 3G, tāpēc es to tā atteicos.

 • Pats lietoju Bites internetu,jo manā patreizējā dzīvesvietā lielu alternatīvu nebija nu teikšu atklāti-baigais draņķis, tas nekas ka “Edge” bet tas pats vēl gļuko un bremzē, pilsētā protams situācija kardināli mainās. Vēl jānovelk tas gads kaut kā līdz līguma beigām un jāmeklē cits risinājums.

 • mustang88 , par to pārtaisīšanu varēji biku sīkāk pastāstīt, pieslēdzi ārējo antennu?

  • mustang88

   ar to arējo anteni nekas dižs nesanāca, antenas kabēlis bik pa tievu un bez tam uz shēmas iekšējai antenai 1nu fignu s.i..u tagad zileju ko darīt(vardu sakot gribēju ka labāk sanāca s….ak). tagad antenu piestiķeju pie ārējāsizejas izejas protams ligzdiņu nokniebu. pagaidam pagaidu antena kad dabusu isto antenas kabeli tad uzlabosu(cerams) . pēc idejas jāskatas kabelim resnāks dzīslas diametrs un vēlams kapara kabelis nevis no kada cita metāla(kaparam labāka vadītspeja).. nezinu kas būtu ja antenas kabēļa gala piestiķētu satelīt galviņu, vai tas ko dotu????

   • satelītgalva neko nedos, viņa būtībā apvieno sevī antennu + frekvences pārveidotājs, jo par cik satelītsignāls strādā ļoti augstās frekvencēs, bez konvērtētāja signāls parastajā kabelī izdzistu jau pēc pāris centimetriem, tāpēc galvā vienmēr ir antenna ar konvērtētāju, kas šo satelīt signāla frekvenci samazina līdz frekvencēm kura var doties tālāk pa kabeli uz tūneri, šādas tādas anntenas mobilajam netam ir redzētas netā, jārokas,,, kaut kur poļiem redzēju ka šamie uzsēdina to puļķi mastā un no viņa noņem signālu caur usb vadu, kas iet caur shēmu, kas kompensē signāla zudumus usb vadā.

 • mustang88

  drīzumā gaidāms mob. internets 14mb/s leišiem jau ir tikai 10mb/s

 • mustang88

  ķipa it ka 4G nets

 • mustang88

  kads uzb vads ir vislabāk man ir 4m garš usb vads tik modems caur to vadu neiet flash atmiņa ari ne, bet parējās uzb ierīces iet, vai varētubut tā kad nepiciešamā pretestība pazūd tai vadā??

  • jāskatās tā usb vada uzbūve, varbūt ka viņš nav ekranizēts, un līdz ar to attiecīgi gļuki ar pieslēdzamajām ierīcēm, vai arī netā pameklē usb signālu zudumu kompensētāja shēmas….

 • Jānis

  Paņēmu tele 2 interneta testa režīmā uz 2 nedēļām,
  tagad braucu mašīnā un “testēju”. Finālā meklēju atsauksmes par šo internetu.
  Nu pie pilsētā ir ķipa labi, bet caru mežiem nav.

  Prieks ka šajā lapā komentāri ir sarakstīti vienā slejā jo ar manu švako internetu būtu diezgan pagrūti šķirtīt komentāru lapas :)

 • Anonymous

  ja runajam par modemiem tad no manis teseetajiem labaak iesaku HUAWEI E220
  nevis vodafone k3565-z, e220 ir stbilaaka zona vismaz man laukos tas labaak nem 3g netu bet k3565-z 3g te uz britinju ir te peekssnji nau un tad nu staipi nu to galdinieku pa maju taa nu secinaju kad dabuuju E220 nets ruka teicami!!! ja domajt iegadaties bezvadu 3g modemu iesaku laikus uzzinat cik stabili tas kjer tiiklu!

 • Var pamēģināt šādu variantu, ja negribas jaukt modēmu laukā, liekam to reflektora fokusā
  —> http://cworld.org.ua/wp-content/uploads/2009/11/QyukmaQPsEupzGI6cssA.jpg
  pats esmu līdzīgi darījis un signāls reāli tiek pastiprināts, bet l vislabāk tomēr likt ārējo anntenu.

 • Mustang88

  man ar kadu laiku jau ir uztaisīts ķip (reflektora fokusā) un uzstādits ārā pie sienas 2 stāvā zona pilnigi pietiekoši, no malas atgadina satelīt šķīvi :D :D

 • vesturesklubs

  Man jau labu laiku, kā pielikta ārējā antena, mobilitāte gan ir tag sliktāka, bet signāls ir stabils ;)

  man stāv “astotnieks” jeb bikvadrāts, kā pielodēt un t.t. var palūrēt šeit:
  http://i-net.com.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=71&Itemid=22

 • mustang88

  esmu provejis taisit areas antenes diezkan pasvaki sanaca, paliku pie ta refleksator tipa, modems joprojam araa stav ap 3,5 m augstuma. 3G signals perfekts atrums 6mb/s download bik virs 600kb/s
  un vel atkodu to ka ir atkarigs ka ir pagriests modems, antena(refleksators)bija jau virziens uz tornja pusi(distance ap 5km),apgriezu modemu un signals nokritas pagriezu atpakal kaa bij un signals atkal stabils
  Vel ir tada lieta ka ziema signas ir labaaks, vasaraa svakaaks

 • Notestēju BITI, viss ok, bet tagad jau 15 stundas gaidu uz TELE2 kad iereģistrēs simkarti un varēs testēt, gliemeži..

 • Mustang88

  izradas okartes internets nau tik leens kaa domaju, vaina ir modemos okartes piedavatais modems atbalsta 7,2 mb/s bet pat pusi atruma nespej apstradat, ielikam okarti E220 modema(atbalsta 7,2mb/s) un atrums ir jutams videji 4mb/s. notesteti ir 3 modemi E1552, E175 un E220 labaks ir no siem E220

  • Mustang88

   bik apdirsos tie 4mb/s ir maksimalais ko vareju izdabut no E220 (7.2mb/s) uz dazam minutem, beedigakais ka tas nokritas uz videji 1,2mb/s, ja godigi atrums ir galigi sudigs zona 93% – 99%! bet uz tiem E1552 (3.6mb/s) un E175(7.2mb/s) labi ja 2,5 max. lmt 3G tornu skaits Valmiera 6 – 9
   BITEi labaks atrums videji no 2,3mb/s – 6,4mb/s(videjais max) zona 12% – 78%. 3G tornu skaits Valmiera tikai 1

 • Mustang88

  lmt piedavati modemi gan tadi pasvaki E175 un e1552, kas backam nojuka abi lab ja 1,5menesi nokalpoja,iznjemot E220.E220 man kalpo ja varak ka 2 gadus kas parcietis karstaas vasaras, lietainos rudenjus un bargaas ziemas – nese atveru korpusu konstateju ka no mitruma nau ne mazako pedu jo bij ietita paris paris pleves kaartas, jabriinas ka kodensats nebij izveidojies

 • Aggitta

  Ja ir problēmas ar Tele2 vai Bites interneta ātrumu un to, ka bieži tas pazūd, tad te ir risinājums:  http://www.bedre.lv/index.php?id=read&show=973&Pamaciba__Padari_labaku_Tele2_Bite_mobilo_internetu